Graf BT při Duphastonu, můžu být těhotná?

kajunka01
22. únor 2016

Ahoj myslíte že můžu být těhotná??V příloze přikládám svůj graf a ms mam dostat ve středu a včera jsem dobrala duphaston který jsem brala od12.2 Co si o tom grafu myslíte??.Včera jsem neměřila protože jsem byla v práci a vrátila se pozdě 2 hodinky před ranním měřením.Děkuji moc 🙂

werumka
22. únor 2016

@kajunka01 Těžko říct, protože jsi zřejmě brala duphaston dřív, než došlo k ovulaci, je otázka, zda folikul prasknul a nevstřebal se. Ty teploty jsou zkreslené Duphastonem. Pokud bys byla těhotná, tak se budou držet nahoře. Ale pokud graf odpovídá ovulaci a máš opravdu luteální fázi dlouhou jen 9 nebo 10 dní, je to moc málo na uchycení vajíčka...

kajunka01
autor
22. únor 2016

@werumka děkuju :'( :'(

werumka
22. únor 2016

@kajunka01 Máš představu, jak jsi měla dlouhou luteální fázi v předchozích cyklech? Od čeho odvozuješ, že máš dostat ve středu menstruaci? Vždycky musíš počkat, až proběhne ovulace, dřív Duphaston spíš ublíží, než pomůže.

kajunka01
autor
22. únor 2016

jezisi ja nemuzu za to ze mi dr. napsala duphaston od 16 dne cyklu na srovnani :/ jeste v breznu a uz ho brat nebudu,predtim jsem mela ms dost rozhazanou a dost holek psalo ze totak taky braly :( a ms ma prijit treti denpo duphastonu vysazeni,minulý měsíc se to přesně trefilo tak podle toho odvozuju že i ted ve středu je ms plánovaná a má přijít

werumka
22. únor 2016

@kajunka01 Však se nezlob, jen se ptám 🙂 Jen píšu, že když už si dáváš práci se sledováním bazálních teplot, tak je přece podle toho docela snadné počkat na ovulaci a až pak ten Duphaston nasadit. Pokud ovuluješ, je úplně jedno, jestli máš cykly nepravidelné. Důležité je, že v nich probíhá ovulace a luteální fáze je dost dlouhá. Ano, Duphaston Ti uměle nastaví cyklus stejně, jako hormonální antikoncepce. Nic víc, nic míň. Pomůže až ve chvíli, kdy ho nasadíš po ovulaci a má smysl ho brát jen ve chvíli, kdy máš svého progesteronu nedostatek.
Jaký rozptyl délky cyklu jsi měla? Ovulaci jsi na sobě cítila?

kajunka01
autor
22. únor 2016

necítila,dokonce ani první cyklus měření BT ovulace nebyla vůbec.Promin uz jsem z toho všeho podrážděná :/ tak strašně si to přeju to mimčo že ke konci měsíce jsem z toho špatná.Měla jsem i cystu na vaječníku to je taky důvod proč mi ten duphaston nasadila ikdyz cysta v cyklu při ms praskla a vstřebala se sama

kajunka01
autor
22. únor 2016
werumka
22. únor 2016

@kajunka01 Problém je, že Duphaston a jeho různé alternativy se ve většině případů předepisuje zbytečně a akorát se tím připravíš třeba o tři cykly, protože blokne ovulaci, pokud se jeho užívání dobře nenačasuje. Gynekologové počítají s tím, že žena ovuluje 14. den cyklu. Některé ženy ano, ale všechny rozhodně ne. Dokonce bych řekla, že většina žen ne. A pak stačí, abys patřila mezi to procento, které má ovulaci až kolem 20. dne a budeš ho brát zbytečně. Ten minulý cyklus jsi ho taky nasazovala 16. den?
Jaký nejdelší cyklus jsi měla a jaký nejkratší? Za poslední dobu - vyjma těch na Duphastonu.
Cysty se můžou dělat a většina z nich odejde s menstruací.

kajunka01
autor
22. únor 2016

@werumka Nejkratší cyklus byl asi 26 asi 🤐 a nejdelší asi 35 nebo 34,byla jsem na prohlídce po cystě nějak na nový rok a řekla jsem že chci otěhotnět a ona mi napsala duphaston od 16 dne cyklu na 3 měsíce takže ještě tento měsíc březen a pak po MS k ní jdu tak uvidím.Musím to brát když mi to dala asi by mi to nedávala jen tak,minulý měsíc jsem měla teploty úplně špatné ikdyž jsem začla s měřením od 14.1 myslím šak se mrkni na graf do profilu mám ho tam tento měsíc už to bylo lepší

werumka
22. únor 2016

@kajunka01 ahá, já myslela, že napíšeš něco mezi 40 a 50 dny 😀 To je úplně v pohodě. Pokud vezmeme nejkratší a nejdelší cyklus a průměrnou délku luteální fáze, je pravděpodobná ovulace mezi 12. a 20. dnem cyklu. Tenhle měsíc - pokud by opravdu došlo k ovulaci 18. den, tak cyklus bude dlouhý plus mínus 32 dní. Ale záleží na Tvé délce luteální fáze.
Já bych se asi doktorky zeptala z jakého přesného důvodu mi ten Duphaston napsala. Ale ne taková ta obecná věta: "aby vám to srovnalo cyklus" (kterej stejně nějak dramaticky rozházenej nemáš) anebo "aby vám to pomohlo otěhotnět" (jak přesně?). Tohle jsou dvě odpovědi, které ženy na svojí otázku obvykle dostanou... Pokud nemáš příliš krátkou luteální fázi (což s Duphastonem nepoznáš), tak nemá smysl ho vůbec brát.
Graf bohužel nevidím, mám u Tebe prázdný profil...

kajunka01
autor
22. únor 2016

myslis ze mám pritele poslat i na spermiogram?? @werumka

kajunka01
autor
22. únor 2016

@werumka aby jsme vedely na cem jsme , at vime s cim mame pocitat jinak se to muze protahnout jeste dlouho

werumka
22. únor 2016

@kajunka01 Je to urcite dobry, protoze pak uz jsou ve vetsine hlavne invazivni vysetreni. Tohle je jedna z tech nejmensich veci, co se daji udelat.

kajunka01
autor
22. únor 2016

@werumka jenze ja mam strach ze ho k tomu nedonutim :'(

werumka
22. únor 2016

@kajunka01 Uvidis, zatim pockej, az budes mit vubec moznost chytit ovulaci 🙂 az Budes mut za sebou par cyklu, kdy si budes jista, ze jste ji podchytili a nic z toho, tak pak si o tom muzete popovidat 😉

kajunka01
autor
22. únor 2016

tak jo 🙂 stejne by asi bylo dobre zavcas si o tom popovidat,napadlo me ze bych zavolala dr. a rekla ji ze kasluj na duphaston ze si udelame oba komplet vysetreni a zacnem znova @werumka

werumka
22. únor 2016

@kajunka01 Ja bych na nej nekaslala uplne, ale pockala bych pripadne v pristim cyklu, kdy dojde ovulace (coz zatim vypada na ten 18. den plus minus) a pak ho nasadila.

kajunka01
autor
22. únor 2016

dobre 🙂 děkuju snad to dobre dopadne

kajunka01
autor
23. únor 2016

@werumka dnes BT 36,8 tak se zvedá ale uvidím zítra,zítra jestli ráno naměřím nižší tak je jasny že je po všem protože by měla přijít zítra ms :/ já to nevydržím jsem netrpělivá jak to dopadne :( 😎

kajunka01
autor
23. únor 2016

A jinak me bolí už týden levy vajecnik ale jen při nějakém blbem pohybu a zatlačeni a sem tam i podbřišek

werumka
23. únor 2016

@kajunka01 Vaječník pobolívat může. Pokud ovulace proběhla, tak musíš vydržet - protože pokud nevíš, jak dlouhou máš luteální fázi, je potřeba vyčkat - buď na pokles teploty nebo na pozitivní test. Pouze pokud by doba od ovulace byla 16 dní, test byl negativní a teplota neklesala, chce to zajít na ultrazvuk. Pokud ovulace proběhne, Duphaston Tvou přirozenou délku LF neovlivní (maximálně ji prodlouží, pokud bys jí měla kratší).

kajunka01
autor
23. únor 2016

@werumka jsem vazne zvedava! :(

kajunka01
autor
24. únor 2016

Dnes 36,5 a MS nikde zatim

kajunka01
autor
24. únor 2016