Graf BT - proběhla ovulace?

cernkr
29. bře 2019

Dobrý den, již nějakou dobu si měřím bazální teplotu, tudíž vím, že ovulaci mám pravidelně 17./18. dc, luteální fáze trvala vždy 12 dní. Avšak minulý cyklus se luteálka prodloužila. Tento cyklus mě lehce vyvádí z míry, neboť zvýšení teploty jsem zaznamenala o týden dříve. Opravdu to mohla být ovulace? https://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

cernkr
autor
29. bře 2019

Dívám se, že se můj graf nezobrazuje, tak alespoň takto : 1.dc 15.3., 20.3.-36,69, 21.3. -36,74, 22.3. -36,61, 23.3. - 36,64, 24.3. -36,51, 25.3.-36,51, 26.3. - 36,84, 27.3. -36,77 28.3.- 36,77 29.3.- 36,82

elwe
29. bře 2019

Noo, těžko říct, vypadá to na ovulaci 25.3., ale nesplňuje to docela pravidlo 3 po 6 (po 6 nižší 3 vyšší alespoň o 0,2°C. Můžeš sem nahrát fotku grafu, aby se v něm dalo lépe orientovat? A co ostatní příznaky, ty také sleduješ?

cernkr
autor
29. bře 2019
cernkr
autor
29. bře 2019

Jinak se snažím sledovat hlen, ale tím, že jsem celý rok měla ovu až kolem 18. dc, sledovala jsem to záměrně až kolem 15. d.c, dříve by to u mě ani nemělo smysl. Avšak plodný hlen sezačíná objevovat až dnes, tak jako v předchozích cyklech. K té BT, není rozhodující, že 4 den po ovu je zvýšený nejvíce?

elwe
29. bře 2019

@cernkr podle toho hlenu bych si tipla, že ještě ovulace nebyla. A pokud se nepletu, tak rozhodující je třetí den (ale třeba mě někdo opraví), nicméně, tady jsou 3. i 4. DPO docela nízko ( z hodnot 6-11 DC je nejvyšší hodnota 36,74, takže by 3. DPO (nebo 4.) měl být alespoň 36,94, ale je o víc než desetinu nižší, to se mi zdá docela jako velký rozdíl.

hermij
29. bře 2019

Nebyla jsi někdy nemocná? Měříš denně ve stejnou dobu? Prodloužení luteální fáze je jedině zdravé, to nevadí. A hlen je třeba sledovat denně. Záleží, za jakým účelem se sleduješ.

cernkr
autor
29. bře 2019

@hermij Nemocná jsem nebyla... ale ted se koukám do mých ručně psaných grafů, a ta teplota 36,74 byla měřená o cca hodinu později než běžně! Nějak jsem to přehlédla. V tom případě by šlo o ovulaci, ne?

hermij
30. bře 2019

Symptotermální metoda pracuje s bazální teplotou i hlenem. Teplotně je ovulace potvrzená, ještě pak záleží, jak se chová hlenový příznak, jestli hlenu ubylo, anebo se jinak mění kvalita.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru