Grafy BT. Vložte své taky

ljd
11. črc 2007

Zakládám toto téma, aby si sem snažilky vložily své grafy...vím, že už jedno podobné téma existuje, ale kočky asi nepochopily o co tam přesně jde.
Proto vás všechny MOOOOC PROSÍM aby jste sem vkládáli POUZE své grafy pro zajímavost 😉 🙂
A ještě jedna poznámka: GRAFY SE V ODKAZECH KTERÉ SEM DÁTE SAMI AKTUALIZUJÍ A PROTO JE SEM U6 NEMUSÍTE VKLÁDAT ZNOVU !!!
Jedna snažilka = jeden odkaz ( v přadě dvou programů i dva odkazy)

Diskuse prosím rozvíjejte na: Měření bázální teploty od Len nebo na Snažilky - grafy od Lauritky

Moc vám všem předem děkuji
🙂 😉

janickazabicka
11. led 2018

Holky co říkáte, máte názor na čaj Ludmily Mojžíšove čaj početí nebo tak nejel.

lobella
14. led 2018

Ahoj holky, co si myslite o grafu? Dnes mela byt ovu, teplota vsak neklesla, je posledni dny konstantní. Jsem trosku nastydla asi tyden. Jak moc vam to ovlivnuje teplotu? Muze se ovu dostavit v jiny den nez predchozich mesicich? Zkousim 3.den OT a zatim slabe sili, ale me nikdy nevysly pozitivni, vzdy jen duch, pritom dle BT jsem ovu mela...posledni 4 dny me bolel podbrisek, na pohmat citlivy, pichlavy, bolest na vajecnich, nejprve leva, pak prava strana

janickazabicka
14. led 2018

@lobella podle mě ještě ovu nebyla. 😊 zkoušej testy dále 😊

lobella
14. led 2018

@janickazabicka take si myslim, ze nebyla.. Ted jsem zkousela test a poprve za testovani mi vyskocila hned i druha carka, tak cekam pokles zitra nebo pozitri

fanunka
15. led 2018

@lobella noo paraáda ten je uplně ukázkovej

lobella
Autor odpověď smazal
Zobraz
lobella
15. led 2018
lobella
15. led 2018

@lobella dekuji, delala jsem testy 3 mesice zpet, pokazde rano a vzdy jen duch... Tady holky rikaly, ze pozitivni jim vyjde treba odpo nebo vecer, tak dle BT jsem zkusila testy jen v plodne dny a ono ejhle poprve i druha carka...mam takovou radost jako by to byl snad tehu test... Jinak dnes pokles teploty na 36,3, takze ovu opravdu o den pozdeji nez predchozi mesic...

janickazabicka
15. led 2018

@lobella to se stává ovu se může měnit 😊

fanunka
15. led 2018

@janickazabicka a co ty? jak měříš a kdy zase uvidíme tvůj grafík?

modrypitrisek
15. led 2018

@lobella Ahoj, vidím, že máš přehled, můžu poprosit o vysvětlení jaks psala, že "teplota neklesá"? Rozumím správně, že před ovu by měla teplota ještě klesnout a pak teprve vyskočit? Zajímá mě to proto, že prakticky neustále můj graf vypadá tak, že jeden den teplota klesne níž než celou folikulární fázi bývá, další den vyskočí na nejvyšší teplotu, co ve f. fázi bývá, a pak se teprve zvedne výš. A já si ani po mnoha měsících měření BT vlastně nejsem jistá, jestli ovulace je ten den, kdy je teplota nejníž nebo až ten další. Všechny programy to vyhodnocují, že až ten další, ale já si tím teda vůbec nejsem jistá...

modrypitrisek
15. led 2018

A ještě s tím související otázka do pléna (bohužel téma ovutestů je uplně mrtvé, tak už to tam ani nezkouším :( ), ovutest pozitivní jeden den, druhý den nejnižší BT, třetí den nejvyšší teplota folikulární fáze, tj. tento den by měla být asi ovulace, a pak teprve teplota stoupne na vyšší teploty luteální fáze. To by znamenalo, že ovulace přichází až 2 dny po ovu testu? :O Nebo to jen nahrává tomu, že by mohla být už v ten den nejnižší BT (a tím pádem mám jeden den navíc k LF, jejíž délku řeším 🙂 )...?

lobella
15. led 2018

@modrypitrisek ahoj, co jsem tak pochopila, kdyz jsem cetla jak grafy vyhodnocovat, tak ovu je v den kdy teplota poklesne, respektive den pred nez teplota prudce stoupne...proto se ovu podle BT pozna az zpetne a peoto se take ma merit vice nez jeden cyklus... Ja mela ovu minuly mesic 13.DC a tento 14.DC,jestli bude tendence stejna jako minuly mesic, tak dnes kdy mam ovu a teplota je 36,3...pak bych zitra mela namerit vyrazne vyssi...

lobella
15. led 2018

@lobella podle ovu testu co jsem delala, tak vcera jsem mela vyraznejsi carku nez dnes, kdy ovu je, tedy test mi vysel pozitovni den pred ovu.. Snad je to pochopitelne,jak to pisu... Takhle to alespon chapu ja...

modrypitrisek
15. led 2018

@lobella Jasně, toto jsou obecné poučky, zajímal mě konkrétně ten pokles. Mám ho den před ovulací asi. Já právě ovutest měla pozitivní už předvčírem a stoupnutí taky čekám až zítra 😉 ..tak mi to přijde dlouho. Ale je to tak vždycky, teda aspoň co jsem zatím měřila; teoreticky se asi do intervalu 24-48hodin před ovu vlezu, ale prakticky jsem zatím nepotkala nikoho, kdo by to měl také tak. Naopak čtu že holky mívají ovulku hned následující den po ovutestu.

modrypitrisek
15. led 2018

@lobella A když budu vycházet z Tvého posledního grafu, tak u mě by to bylo tak, že zítra by to šlo na 36,6°C a až následující den třeba 36,9°C.

lobella
15. led 2018

@modrypitrisek ano, u mne ta teplota taky posledne nevyletela uplne hned.... Ale v den ovu jsem mela 36,3,nasledujici 2 dny 36,7 a dalsi 36,9... Dulezity je asi ten vyraznejsi pokles a nasledujici stoupnuti teploty

janickazabicka
15. led 2018

@fanunka ahojky no já začala teď měřit a tady máš teda grafik 😁
Jinak jsem si udělala přehled posledních 4 měsíců kdy jsme začala měřit a podle mého úsudku mám plodných 10 dní od 20 do 30 dne v měsíci. V tuto dobu by u mě mělo dojít k ovulaci.
Co myslíš?
Grafik a průzkum měření 😀

janickazabicka
15. led 2018
modrypitrisek
Autor odpověď smazal
Zobraz
modrypitrisek
Autor odpověď smazal
Zobraz
modrypitrisek
15. led 2018

@lobella Takto: programy mi to označují vždycky takto, ale to o tom ovulačním poklesu by souhlasilo s mou teorií, že je o den dřív, než je vyznačeno tady v grafu. Co myslíš?

janickazabicka
16. led 2018

Ahojky holky tak já dnes takto.
Klesáme až mě z toho krapet mrazí 😂

myjusiatko
16. led 2018

@lobella
@modrypitrisek holky, ja se vam do toho vetru. Zadny pokles byt nemusi. Dulezite je pravidlo 6nizsich teplot a 3 vyssich.

myjusiatko
16. led 2018

@modrypitrisek ovulace 2 dny po pozitivnim ovu je naprosto v poradku.

myjusiatko
16. led 2018

@lobella abys ovulaci poznala predem, je potreba sledovat hlen. Nasledne ji teplota porvrdi. Proto je to SYMPTOtermalni metoda. Symptom je prave hlen. Doplnkove i sledovani cipku.

myjusiatko
16. led 2018

@modrypitrisek v tvem grafu ti ovulaci vyznacilo spravne. Posledni den nizkych teplot. 6 teplot je nizsich nez tri potom. Ovulace je ten posledni den nizkych teplot (ne v den nejnizsi).

lobella
16. led 2018

@modrypitrisek ja si myslim, ze ovu si mela 15.12,pak uz teplota rostla... Jestli tedy ovu 15.,tak bych cekala pozitivni OT 13-14.12...co myslis?

myjusiatko
16. led 2018

@lobella ovulaci mela urcite 16.12. To je naprosto ukazkovy graf. 🙂

myjusiatko
16. led 2018

@lobella
@modrypitrisek doporucuji vam holky obema tuto prirucku. Nebo si aspon precist tyto clanky, odkazy najdete tady. Tam je to vysvetleno dobre. 🙂
http://www.rodina.cz/clanek3826.htm