Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak počítáte a hlídáte ovulaci?

princezsverunka
25. led 2016

Ahoj,je tady toho tolik co kdyby jsme zhrnuly OV a vše kolem ni,počítání, testy atd..Ať víme snazilky co můžeme zkusit,zlepšit🙂Já jsem celkem zmatená když vidím ty testy a pokaždé je to jiný výsledek.Na netu najdete několik různých čísel kdy je OV někdo píše 5dnu po MS,pak najdu kalkulačku co mi to vypočítá jinak tak jak je to?Jde to takhle vypočítat a nebo je lepší dat na pocit a testy?🙂)Děkuji všem kdo se prida

andelka
25. led 2016

Nedá se to vypočítat,každá žena i každý cyklus jsou originální. Lze si udělat představu měřením bazální teploty,sledováním hlenoveho příznaku případně ovulacnimi testy. Kalkulačky jsou na dvě věci.

princezsverunka
autor
26. led 2016

@andelka Neda se teda vůbec rict přesný den kdy zhruba může byt když mam přesnou MS?Takže se nespolehat na kalkulacky

pokyska
26. led 2016

@princezsverunka ahoj, co jsem se takhle s ženskýma bavila tak na nějakou kalkulačku bych se nespoléhala.. každá máme jiný cyklus a každá fungujeme jinak.. takže i každá z nás to má jinak... zrovna mi známá vyprávěla, jak se snažila otěhotnět a pořád si hlídali 10-14 den po MS a pak po delším snažení díky doktorce zjistila, že má ovulaci hned 2 dny po MS... já to teda u sebe poznám jen díky tomu hlenu co se v tom období produkuje jinak vůbec ..

bajana
26. led 2016

@princezsverunka dá...zhruba 12-14 dní pred MS...odporúčam kaslat na testy, radšej pár mesiacov sledovať BT a do toho si všímať hlien a ovubolesti- dosť žien (vrátane mňa) ju bez problémov citi...a zo všetkého najviac by som radila styk obden - začať okolo 20 dní pred MS a užívať si to snaženie 😉

andelka
26. led 2016

@princezsverunka da se to určit velmi zhruba jen tak,že od délky cyklu pokud je pokaždé stejná,odectes 10-16 dní. Tak dlouhá bývá druhá fáze. Žena ji má obvykle vždy stejnou, např 13 dní. Jenže to je potřeba zjistit individuálně, nejlépe měřením bazální teploty,jeden dva tři cykly,a pak si můžeme udělat obrázek o tom jak konkrétní žena funguje,co je pro ní typické. Ovulacni testy pracují s pravděpodobností, říkají že hormon se zvýšil a že by do dvou tří dnů měla být ovulace,ale není to jisté,nepotvrdi to.

princezsverunka
autor
26. led 2016

@pokyska me zas každý říká 5den po MS a kalendář co mám v mobilu na MS plodné dny mi ukazuje to samé.... Podle výpočtu na netu mam plodné období az 12den snad vychází to prostě jibej týden než v kalendáři...podle bolesti to poznal je to vždy po te MS ten týden ale ten hlen nevím jak mám poznat... Teplota taky odpovídá vše ale i tak jestli je to 100% nevim

princezsverunka
autor
26. led 2016

Je fakt lepší jistota ob den a ne vyloženě ty dny a modlit se aby to vyšlo...ne já na testy nejsem :D a ani čas nemám :D nehrotim to vše v klidu nemyslím na nic.....🙂))

andelka
26. led 2016

@princezsverunka a jak máš dlouhé cykly? A když meris teplotu,tak dej graf a uvidíme.
Já třeba jsem měla cykly cca30 dní, a ovu 12-14 dní od skončení MS.

pokyska
26. led 2016

@princezsverunka jak tu některé píši že je to striktně ten 10-14 den tak to tak prostě ne vždy musí být! každá to máme jinak a pak nám jsou nějaké internetové kalkulačky víte k čemu. jedna známá mi ted říkala že otěhotněla díky tomu že zjistila že má ovu už 2 dny po menzesu... druhá známá otěhotněla zase ke konci cyklu pár dní před MS.. já jsem dříve měla jiný cyklus než mám ted, bohužel po potratu... tak ted na sobě pozoruji ovulaci (aspoň si to myslím... hlen, bolest v podbříšku) nějakých 6-7 dní po MS... zkoušeli jsme to ted víceméně každý den v to období co jsem si myslela že ovu mám... tak uvidíme, snad výsledek bude vidět brzy 🙂 jinak jak píšeš, taky nejsem na to abych šílela s ovulačníma testama a měřila si teplotu, necháváme to spíš na přírodě. tohle stejně nejde tlačit přes pilu.

andelka
26. led 2016

@pokyska je to 10-16 dní před MS,ne po. Delší lutealni fáze než 16 nebývá,a kratší než 9 bývá problém kvůli udržení těhotenství. U jedné ženy by tahle délka měla být konstantní, proměnlivá může být právě ta folikularni, proto nemožnost něco jistě vypočítat.
Jinak u sexu co 2-3 dny se nelze do plodných dnů netrefit, a jednou to vyjde,pokud je vše OK.

barumat
26. led 2016

Doporučuju přehlednej MS kalendář na www.womenzone.cz - podle délky cyklu a menstruace sám počítá i plodné dny.

andelka
26. led 2016

@barumat podle délky cyklu a MS se nedá určit vůbec nic. Dvě ženy můžou mít stejnou délku cyklu i MS a jedna bude mít reálně ovu o 5 dní dříve než druhá.

barumat
26. led 2016

@andelka No jasně, ale od něčeho se člověk odpíchnout musí, a od pohybu měsíce na nebi asi těžko... 🙄

myjusiatko
26. led 2016

@barumat Ano, podla pohybu mesiaca tazko, ale napriklad podla merania bazalnej teploty velmi lahko a urcite lepsie nez podla kalkulacky cyklu. 🙂

andelka
26. led 2016

@barumat od toho,že reálně pozná kdy k ovulaci dochází. Takhle dopředu je to věštění z koule.

barumat
26. led 2016

@andelka Já například to na sobě nepoznala vůbec, pravda, teplotu jsem si neměřila. Ale furt mi přijde dobrý, když mám cyklus pravidelnej, si to jednou dvakrát ověřit třeba s testama /měřením a pak už jen odkukoliv mrknout na kalendář a vedět, že pozejtří by to mohlo bejt. Každopádně sorry, že jsem se přispěla, mějte se a měřte se.

andelka
26. led 2016

Já na womenzone jsem,zkusila jsem to a bere to stejně od oka jako jiné kalkulačky.na to nepotřebujes kalkulačku,od průměrné délky cyklu odectes průměrných 14 dní, a zhruba obecně to bude doba ovulace,plus minus 2-4 dny,takže tolerance skoro týden.. Takže opravdu jen velmi přibližně, když ještě zamhourim obě oči.

andelka
26. led 2016

@barumat já na sobě taky ne,jen podle hlenu. Ale souhlasim s tebou,pokud jsou cykly pravidelné skoro na den,stačí si udělat reálný obrázek,jak ty cykly vypadají,a pak předpokládat,že pokud nenastane výjimka,budou takové i všechny ostatní. S tím už se pracovat dá. Ale zadat někam délku a čekat co vyleze a brát to jako směrodatné nikoli,na to má ta kalkulačka málo informací.

princezsverunka
autor
26. led 2016

@barumat a pořádně? Pravdive

princezsverunka
autor
26. led 2016

Na kalkulačku jsem se jen dívala 🙂)jinak mám v mobilu aplikaci abych věděla kdy dojde MS je přesná a vychází 🙂)a v ni je právě ta OV proto se ptám ..teplotu si měřil az tenhle měsíc sem tam :D kdy na sobě citim.bolest i tu teplotu a včera jsem mela nejvíc 37,2 jinak mám kolem 36,9-37 v období kdyby mela byt OV ...Jako třeba za pul roku co tři měsíce když to nepůjde tak budu asi víc hlídat měřit a možna i ty testy..ale tohle je první snažení tak čekám co z toho.Mate pravdu co jsem slyšela tak některá otěhotněla hned po MS někdo před jsme každá jiná..🙂)

barumat
26. led 2016

@princezsverunka No to nevím, já si plodné dny nikdy neměřila a nepočítala 🙂 Jen jsem si všimla, že to tam ty dny počítá samo, tak když jsme tu ten odkaz (ani žádný jiný) od nikoho neviděla, tak jsem přispěla. Nic víc.

andrejka3741
26. led 2016

Internetové kalkulačky a aplikace rozhodně ne. Ty asi těžko znají tvé tělo 🙂

Já měla ovu třeba i 25 DC, ted už se mi to srovnává a jsem zhruba tam, kde by asi měla být. Nejlepší je měřit BT. Nebo ovu testy, za mě mi ukázali vždy správně, někdo s tím má ale problémy.

princezsverunka
autor
26. led 2016

Tak tu je ta aplikace moje..červené políčka MS PAK.KYTICKY byla mela byt OV..ale včera jsem se náhodně zaměřila

andrejka3741
26. led 2016

@princezsverunka Ty kytičky s puntíkem uprostřed jsou plodné dny. Ovu je ta růžová bez puntíku.(22.)

andelka
26. led 2016

@princezsverunka no z teplot měřených sem tam toho moc určit nejde. Měřis ráno po probuzení tak jak se má? Teplota 37,2 bývá poovulacni, takže ovu už asi byla. Máš kratší cykly spíše?
Kyticky nevidím, plodné dny jsou ty růžové kolečka?

princezsverunka
autor
26. led 2016

@andrejka3741
@andelka ty kyticky maj byt plodné dny ale vajíčko je jen na jednom dnu a to je ta OV ne merila jsem snad jen 2x a to večer jenom tak ze se mi nezdálo 🙂))podle te teploty se neridim...ano kratsi a pak spineni🙂)myslím si také že byla přesně jak je na tom kalendari

myjusiatko
26. led 2016

@princezsverunka teplotu musis merat vzdy rano tesne po prebudeni este v posteli. Ak si ju merias vecer, nema ziadnu vypovednu hodnotu.

andrejka3741
26. led 2016

@princezsverunka Večer nemá smysl. Měřit se má každý den ráno, ihned po probuzení, v posteli.

to2014
26. led 2016

@andelka
@andrejka3741
@myjusiatko
@andrejka3741
@barumat holky pisu všude mozne bez reakce :( prosím kouknete na graf .. Podle me ovulace 13. Ale ovulacni test poz. 15. a 16. Což by i sedelo na bolest břicha.. U srdicek na grafu tuleni... Mrcha ma dorazit za 5 dni ... Mužů trochu doufat nebo je zas něco špatně? Děkuji všem co odpoví 🙂

andelka
26. led 2016

@to2014 podle teplot mi to vychází jasně na 14DC.

Sem začni psát odpověď...

Odešli