Jak přežít do doby, kdy na to ,,opravdu" půjdeme?

vetyver
25. zář 2012

Ahoj, zdravím z Plzně všechny 🙂 chci se zeptat, jestli jsem jen já taková ,,cíťa"... S přítelem máme v plánu již nechodit pro další antikoncepci, tj. za 2 měsíce končím s anti a najedeme na listovku a opravdu to už začne... NICMÉNĚ... jak přežít tuhle dobu? vše vím, že jsme se racionálně dohodli, sedí nám to na dovolenou (nejdřív uskutečníme životní cestu do Patagonie), ale... dojímá mě každý miminko, dítě.. všechny kamarádky okolo jsou buď už vdaný (my snad příští rok, tohle je na příteli) nebo už mimi čekají a já jim závidím ty fotky s rostoucím bříškem...

Nevím, přijdu si už že jsem blázen, ale doma to říkat nechci, aby to nevypadalo, že na něj tlačím...

ratatooy
24. črc 2013

@summer18 jj je to přesně tak jak říkáš každy sex byl s tím ted to třeba vyjde,takže to už je pak trávenej i chlap,a když ani po 3rokách krome mimodeložniho tehu nic tak jsem to vzdala a šla rovnou na asistovnou reprodukci

summer18
24. črc 2013

@ratatooy uvidíme, ještě jsme ani nezačali, ale snad to pujde rychle.. koukám že čekáš druhý, tak gratuluji 🙂

petunia
31. črc 2013

Tak jsem teď mluvila se známou porodní asistentkou ohledně toho, jak se nejlíp připravit na těhu, dělá ve Vrchlabí v porodnici, takže stojí za přírodními produkty a ne chemie, což se mi líbí 🙂 nic mi nenutila, jen řekla jaké má názory a zkušenosti ona sama a vzhledem k tomu, že mám před sebou státnice, že se tělo už teď připravuje na stres, takže by si myslela, že stejně otěhotním až po ... až to ze mně spadne a budu v klidu ... tak uvidíme 🙂 zatím se chystám do lékárny jen pro nějakou listovku a třeba sypané čaje pro těhule, jinak nic ...

kacenka_p
12. srp 2013

Ahoj holky "snažilky"... Zkusím vložit otázku sem, i když nevím jestli sem úplně patří. S přítelem se od konce roku 2012 snažíme o miminko. Zatím se nám nedaří☹, teď jsem začala brát nosifol ... Bohužel k poslednímu červnu jsem v práci dostala výpověď, teď mi běží 2měsíční výpovědní doba a k poslednímu srpnu tady koncím. Žádná jiná práce v dohledu není:-/ a tak se budu muset jít registrovat na úřad práce. Jak by to bylo kdybych teď otěhotněla, máte s tím někdo zkušennosti , neprochazite ěkdo něčím podobným? Děkuji za odpovědi...

lucasem
19. srp 2013

@kacenka_p Ahoj, nejsem teda v podobné situaci, ale protože nám tím taky v práci trochu hrozí, tak jsem to trochu pročítala... je tam nějaká ochranná lhůta 180 dní, abys dostala mateřskou, podívej se na ossz.cz, tam se dozvíš víc... a koukala jsem, že už to vyšlo, tak gratuluji 🙂

ratatooy
19. srp 2013

@kacenka_p pokud ti dá práce+ochraná lhuta celkem 270dní tak maš narok na mateřskou z předchozího zamestnání

maladama
19. srp 2013

@ratatooy motáš dvě lhůty - odpracovaných 270 dní za poslední 2 roky, a ochranná lhůta 180 dní od konce pracovního poměru (pokud trval pracovní poměr méně, tak se to krátí) do nástupu na MD.
Splněné musí být obojí, aby vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství.

ratatooy
20. srp 2013

@maladama tak potom teda pokud má odpracováno 270dní v práci nepotřebuje k ničemu ochranou lhutu ma narok na md

maladama
20. srp 2013

@ratatooy ne, musí být splněno obojí - tedy jak odpracované dny, tak k nástupu na mateřskou musí dojít v ochranné lhůtě.

maladama
20. srp 2013

pokud mi nevěříš, tak viz stránky České správy sociálního zabezpečení:
http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davk...

summer18
7. led 2014

Ahojky holky, po delší době se zase ozývám. Nic nového, změnila jsem práci a mimi sme trochu odložili. Ale chtěla jsem se vás zeptat, jak to uvas má protějšek s mimi? Jestli za váma příjde a řekne já bych chtěl.., nebo mu to prostě řeknete a on se ,,podrobí". Včera jsem s přítelem jela na gyndu (vždy mě doprovází 🙂 ) a řekl mi, že by jsme do toho mohli letos praštit. Strašně mě to od něj potěšilo. Tak jak to bylo u vás? 🙂

vercik83
14. led 2014

Můj manžel mě žádal o ruku když s ecítil na to, že bychom mohli založit rodinu myslím. jo, příště to čekání na začínání dělat mimi nebudu tolik odkládat:o)

kakamilca
18. led 2014

@summer18 No tak my jsme si to řekli, že bychom rádi založili rodinu. Jsme spolu už dlouho takže to cítíme oba stejně. Víme o čem ten druhý přemýšlí... U mě už touha po dítěti dooost vzrostla. Manžel to tak nemá. Ten prostě buď chce nebo ne - nojo chlapi 😀 Jenže já furt nad něčím špekuju. Jsem v práci neprve 3 měsíce a nechci hned běžet za šéfem, že jsem těhotná... no a v červnu mě čekají státnice takže si taky nejsem jistá jestli budou ok a ještě do toho být těhotná... takže prášky sice neberu, kdyby se protrhla gumka tak by mi to asi nevadilo, ale jít do toho na plno ještě nechci 😅

kakamilca
18. led 2014

@vercik83 Ahoj, jak to myslíš, že příště už to nebudeš tak dlouho odkládat?

summer18
18. led 2014

@kakamilca Takze to mame tak nejak nastejno. Jsem rada,ze nejsem jedina,ktera porad spekuluje. Ja stale prasky beru. Tak drzim palce,at to vse dopadne ok 🙂

vercik83
18. led 2014

@kakamilca No, pořád jsem to odkladala kvůli zaměstnavateli,pak kvůli svatbě,krásné jsem si 'naplanovala',že otehotnim třeba mesic po svatbě a 5 měsíců nic...a to jsem měla HAK vysazenou a chránili jsme jinak.no ale teď je test pozitivní,ale trvat to ještě tři měsíce,tak začnu blbnout.si člověk říká,že to bude hned a ono pak nic.a přitom důvody proč to odkladame kolikrát jsou malicherny.ale mě už je 30,takže oproti věku třeba 25 je to jiné samozřejmě...

kakamilca
18. led 2014

@vercik83 No mě bude 29 teď v březnu... taky odkládám. Manžel by do toho praštil klidně hned. Trošku se taky bojím, abychom pak dlouho nečekali a kdybych věděla, že pak to třeba nepůjde tak do toho taky praštím radši teď, ale to člověk nikdy neví.... kéž by se ta guma protrhla 😀

vercik83
18. led 2014

@kakamilca přesně tohle jsem si rikala.ale antikoncepci jsem vysadila a dávali jsme si 'pozor' s tím,že kdyby naahodou nějaká kapicka a v ní spermijka byla pronikla,nic extra e neděje.ale žádná nepronikla.je i děs jak pak chces to mimino a snazis se víc a těžko se jde milovat a nemyslet na to.radim aspoň ten kondom vynechat pokud je na partnera spolehnutí.

kakamilca
18. led 2014

@vercik83 No ja si prave rikam, ze tak jeste 2 mesice a pak uz treba bez gumicky v takovych tech "neplodnych" dnech a kdyby nahodou ze to nebude takovej prusvih a tak za 2 mesice potom uz na ostro. I ted uz dovolim vic nez pred tremi mesici - to jsem byla striktni ;) ale celej sex bez gumicky jeste ne 🙂 Jojo na partnera je spolehnutí, naprosto respektuje vse co se tohoto tyce. Naopak si pri milovani rikame nahlas jake to bude az skutecne pujde o prcka a on mi vypravi jak se o me bude starat 😵 tolik bych chtěl...

vercik83
19. led 2014

Tak ti přeju,ať ti to časově vyjde jak si prejes.,hodně žďáru @kakamilca

kakamilca
20. led 2014

@vercik83 Děkuji moc! I já tobě přeji hodně zdaru 😉