Jak se správně měří bazální teplota?

snaziciseveronika
15. kvě 2012

ahojky maminky, snažilky a ostatní🙂 přečítám si ,jak správně měřit bazální teplotu a stále to nechápu... jsem asi opoždná , chtěla bych vás poprosit, jestli mi to někdo může polopaticky vysvětlit ... abych tomu aspon trošičku rozuměla🙂 mockrát děkuji 😉

eficenka
15. kvě 2012

BT by se měla měřit ráno vždy ve stejnou hodinu... Pokud děláte na směny tak alespoň po 3 hodinách tvrdého spánku...
Používat vždy stejný teploměr a měřit na stejném místě - někdo měří v pochvě, ale přesné měření je i v ústech...
každé ráno změříte, zapíšete a vidíte jak se Vám vyvíjí teplota . omrkněte odkaz :
http://merenibt.xf.cz/
vše pečlivě a polopaticky vysvětleno

eficenka
15. kvě 2012

@eficenka když něco nebude jasné, ptejte se... já díky měření BT otěhotněla 🙂

snaziciseveronika
autor
15. kvě 2012

a jak poznám, kdy je ten správný čas ? 🙂 kdy to zkoušet? 🙂

eficenka
15. kvě 2012

@snaziciseveronika no nejlépe hned po ránu po probuzení - vzbudíte se a než vstanete tak hned si změřit teplotu... Neměla byste ani chodit na záchod - vzbudíte se a hned změřit...
Dejte si třeba že každé ráno budete měřit v 7 hodin, nebo v 8 to záleží na Vás...

kucirlib
15. kvě 2012

@snaziciseveronika Ahoj, chce to mít změřený alespoň jeden cyklus, abys věděla jak se u tebe teploty vyvýjí a jestli máš ovulaci. Nejlepší zkoušet počít je den před ovulací, v den ovulace a třeba i den potom. Někdo radí zkoušet i tři dny před ovulací. Koukni na nějaké forum měření bazálky je tam tooh fůra jak poznat kdy máš ovulku a tak. Jinak souhlas s @eficenka s tím co napsala ohledně základů měření 😉 Jen dodám, že digitální teploměr se mi vůbec neosvědčil a zlatý starý rtuťový 😉

snaziciseveronika
autor
15. kvě 2012

@kucirlib a ovulace se pozná podle toho, že teplota klesne ? 🙂 mám digitální, takže ho asi podle vaší rady vyměním 🙂

janikula
16. kvě 2012

Ahoj, měřím si BT první měsíc, mám cca 2 dny do očekávané MS, dnes ráno teplota trochu klesla. Jsem z toho docela vyjančená (už jsem přecitlivělá od včera a 3 dny zápolím s mykozou - svěděním)...vždy si měřím hned po probuzení a snažím se opravdu ve stejnou dobu ve 4,40, když vstávám do práce. Ale dnes jsem se vzbudila cca o hodinu a půl dřív, nic jsem nezměřila, šla na wc a pak jsem si ještě lehla a až za tu hodinku a půl jsem BT změřila. Mohlo to tu hodnotu ovlivnit?
Je mi jasné, že výsledek se zítra nebo pozítří také dozvím, ale jsem hrozně netrpělivá a hledám jakoukoliv naději, že šance na těhotenství tu ještě je.
Děkuju
můj graf je http://www.fertilityfriend.com/home/3ce2d3

naomi6
16. kvě 2012

Ahoj janikulo, máš krásnou ukázkovou křivku. Pokud teplota klesá, tak to vypadá na ms, ale vše je možné, takže vydrž. A jak dlouho se snažíte? My jsme se snažili rok a poctivě jsem měřila. Myslím, že s tak pěkným cyklem se musí zadařit co nejdřív. Držím palce

kucirlib
18. kvě 2012

@snaziciseveronika ano teplota klesne a když pak tři dny za sebou stále stoupá tak to byla ovulace. Ale potrvdí se to právě až po těch třech dnech. Až budeš měřit tak třetí měsíc tak bbudeš znát jak zhruba se chová tvoje tělo tzn. jak vypadá tvoje křivka a budeš vědět kdy ovuluješ. K tmu měření bazálky doporučuju ještě sledovat plodný hlen. Mně to dost pomohlo. Jen pozor rtuťový teploměr už asi nikde nekoupíš, nesmí se už prodávat, ale jestli ho máš doma, chraň ho jako oko v hlavě. A píšeš si teploty někam na interner do grafu?

kucirlib
18. kvě 2012

@janikula Ahoj, teoreticky to teplotu mohlo ovlivnit, ale spíš směrem nahoru.
Nějak se ti nemužu juknout na graf, hází mi to chybu 😒

janikula
18. kvě 2012

@kucirlib Ahoj, dneska dorazila MS a teplota je pořád 36,7 😖 , čekala jsem, že půjde dolů...
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce2d3

kucirlib
18. kvě 2012

@janikula MS je mi moc líto. To ona klesne ještě v průběhu MS. (((

janikula
18. kvě 2012

@kucirlib díky, mně je to taky líto a hodně, ale nedá se nic dělat 😒

naomi6
18. kvě 2012

@janikula To mě mrzí, mně také teplota klesá až v průběhu ms. Hlavu vzhůru, ono se to povede příště. Držím palce.

janikula
18. kvě 2012

@naomi6 děkuju za podporu

mourovata
11. črc 2012

holky potřebovala bych poradit jak na měření BT. Kdy začít? 1. den menses? Nikde jsem to nedohledala a zda měříte i při menses, nebo hned po skončení?

naomi6
28. zář 2012

Ahoj @mourovata, mrkni na tyto stránky, jsou úžasné a vše se tam dozvíš: http://merenibt.xf.cz/
Měřit můžeš i při ms, nebo po skončení, záleží na tobě, co ti bude vyhovovat, ale úplně stačí až po ms.

raffaelo
1. říj 2012

Ahojte holky, myslíte, že to má ještě smysl, když ms zkončila v sobotu, začít zítra? Děkuji.

noraanna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pellullinka
21. dub 2013

Asi budu mít úplně blbý dotaz, ale má smysl měřit BZ při užívání antikoncepce?

pellullinka
21. dub 2013

tělo neovuluje, takže teplota bude pořád podobná a nic se z toho nevyčte že?

ditava
7. kvě 2013

ahoj holky, jaké máte zkušenosti s měřením teploty ne hned po probuzení?Měřím pravidelně kolem páté ranní, teplota 12 dní po ovu 37,03 mi přišla vysoká, měřila jsem tedy za dvě hodiny (byla jsem normálně v pohybu) a klesla na 36,7. Kterou mám brát v potaz?Díky🙂

nikysek12
30. pro 2013

Ahoj holky prosim vas potrebuji poradit.. Mam uz pres tyden 37,2 bt test mam negativni ale mam slabe pobolivani v pod brisku. Muzu to podle bt brat jako tehu? Dekuji za odpoved 😉

ivet1987
30. pro 2013

@pellullinka Ahoj, to opravdu zcela smysl nemá 🙂

ivet1987
30. pro 2013

@ditava Já bych brala tu první vysokou 🙂

@nikysek12 A kolikátý DC jsi? A kdys měla ovu?

ivet1987
30. pro 2013

@raffaelo Začni začni 🙂

raffaelo
30. pro 2013

@ivet1987 jééé díky za odpověď, jeden čas jsem měřila, ale pak jsem na to zase hodila bobek 😀 už je to dávno.

pellullinka
30. pro 2013

@ivet1987 díky,miminko už čekáme 🙂

ivet1987
30. pro 2013

@pellullinka 😀 Jéé sorry, já si nevšimla datumu příspěvku 😀

ivet1987
30. pro 2013

@raffaelo Tobě taky promiň, měla jsem odpovídat jen na poslední 😀 Jsem se nějak začetla 😀