Jak se uklidnit při snažení o miminko?

katywamy
28. pro 2021

Ahoj, skoro rok se snažíme o miminko, bohužel moje psychika posledních pár měsíců, hlavně před Vánoci, kdy jsem doufala, že to vyjde a já nadělím mému muži ultrazvuk je horší. Začínám mít myšlenky, že co když můžu být neplodná? I když z rodiny nikdo neměl nikdy žádný problém. V ke konci května 2021 jsem byla na operaci štítné žlázy, brali mi pravou půlku. Potřebují se nějak uklidinit, bohužel i když se nějak zaměstnám, tak stačí, že okolo mě projde s miminkem, nebo okolo mě kamarádky mi oznámí, že jsou v očekávání a já jsem zase blbě. Mám to nějak začít řešit s lékařkou, nebo co mi poradíte, abych se zklidnila? Můj muž mi říká, že akorát miminko takto vyplasim, ale já si prostě nemůžu pomoct, když vím, že mi má přijít menstruace, tak doufám, že nedojde.... 😭😭😭

fandysek_1
28. pro 2021

@katywamy tak asi bych si nechala nabrat krev na hormonální profil, pokud si byla na operaci se stitnou zlazou. Stačí zajít na gynekologii. Neplodná hned být nemusíš. Rok je strašně krátká doba. Je to prakticky jen 12 pokusů k otěhotnění.

katywamy
autor
28. pro 2021

@fandysek_1 v září jsem byla na kontrole na endokrinologii. Vše bylo v pohodě. Ale na gynekologii ještě zajdu.

sanoela
28. pro 2021

@katywamy ahoj, cca 3 roky na zpět jsem prožívala to stejné co ty. Rady musíš se zaměstnat, věnovat se něčemu jinému apod u me vážně nepomáhali. U nás u obou v rodině taky neměl nikdo problem.Až téměř po dvou letech jsem si já nechala udělat hormonální profil a manžel spermiogram zjistili jsme, že máme problém. Až pak jsem se nějak uklidnila, že jsme šli tomu naproti a začali jsme se léčit na klinice asistované reprodukce a od začátku léčby po půl roce jsem otěhotněla a teďka jsme si řekli, že zkusíme druhé přirozeně, tak to se povedlo po půl roce snažení s bráním pouze vitamíny. Nikdo neví, jak ty se cítíš a co prožívás ani tvůj muž tě nedokáže pochopit a mám pocit, že zvlášť ti co si tím neprošli a mají řeči plno. Přeji hodně štěstí a opravdu se obrnit nervy🍀🍀. A já se ještě držela věty od jedné kamarádky co se snažili snad 8 let. "Každé znáš je miminko přáno, jen nevíme v jak dlouhé frontě stojíme"

pampeliska1313
28. pro 2021

Zkuste se s doktorem domluvit na hormonálním profilu. Já měla/mám pcos, nabral mi hormony, zjistila se špatná stitna žláza (nikde jsem nebyla sledovaná a nevěděla to) a jak se upravila stitka, doktor mi dal medikaci na ovulaci a vlastně první cyklus se zadarilo - ale čekala sem další půl rok. Pokud budete mít hormony v pořádku, věřit, že to příjde. Z koníka i z osobní zkušenosti mám dojem, že jakmile už ženská nevěří, tak to jde.🙂 doteď si pamatuju, že jsem měla pocit, že to už vyšlo, bála se už udělat test a když byl pozitivní, myslela jsem, že je vadnej a ještě hledala v návodu, i když to bylo jasný, jen se mi tomu nechtělo věřit. Prcek si cestu najde a pak později Vám třeba dojde, že přišel v pravou chvíli. Mně to třeba s tím otehotnenim krasne vyšlo s vecma v práci a kdyby nebyl covid a nemusela sem pak kvůli různým věcem tvrdnout doma, bylo by to ideální. Přijde to.🙂

aselluska
28. pro 2021

@katywamy větu " nemysli na to" přímo miluju. Obzvlášť od těch, co otěhotněli snad ze vzduchu. Kdo nezažil, nepochopí. Bylo mi stejně mizerně jako tobě. Po roce už gynekolog nabírá krev na základní hormony. Záleží, jestli ten tvůj je zrovna tak ochotný. Ne každý chápe, že bys ráda měla dítě a řeší to.

katywamy
autor
28. pro 2021

@sanoela děkuji moc ❤️

sonnenaufgang
28. pro 2021

@katywamy ano to znám, taky jsme se o první snažili asi 2 roky. Přestala jsem pak spoléhat na náhodu a pořídila si digitální ovulační testy a vyšlo to. To samé s druhým dítětem. Nejprve jsme zkoušeli, když jsem si myslela, že mám ovulaci, ale nakonec opět pomohl test. Kdybys chtěla 5 mi jich zbylo, tak se ozvi. Akorát mi doma leží. 🙂

dzejnany
28. pro 2021

@katywamy jj, ty myšlenky v hlavě pořád zůstanou, první přišlo ani nevíme jak, druhé az po pěti letech snažení. Vždy když jsem myslela, ze to mam v hlavě srovnané tak bac, někdo z okolí z objevil s břichem a ja opět na měkko. Po roce snažení jsem změnila dr, ta uz me posílala jen na kliniku, druhá dr nebyla o moc lepší, čekala jsem ze bude nějak experimentovat s nic,. měla jsem rozhazene hormony,. kliniku jsem nechtěla (měla jsem obavy z jejich hormonální léčby, co to semnou udělá - přece jen je me kus a doma jsem měla malou slečnu a chtěla.jsem si ji užívat a ne být poblázněná). Pak jsem šla na endokrinologii, žláza ok ale nasadila mi nějaké léky a ze do půl roku budu těhotná, ze to dr používá u těchto páru (byli to nějaky leky na cukrovku - úplně mimo), pak když se to nepovede,.tak se budou léčit ty hormony. Ja z tama odešla z plácem ze mi zas někdo dává naději. Nekecam hned první měsíc mi test ukázal dvě čárky. Ja rvala dva dny v kuse. Za 14 dni mam termín. Držím palečky 🙏, je to i v hlavě, ale hlavně dat se do pohody. Držím palečky, miminko je zázrak.

hanicka25
28. pro 2021

Mám to samé, snažíme se a stále nic.. Všichni říkají ať na to nemyslím, ale všem se to hrozně lehko řekne. Nesnáším to. Měla jsem špatně výsledky štítné žlázy, tak beru léky. Příští týden až dostanu MS bych měla jít na odběry krve ke své gynekoložce. Manžel byl na spermiogramu a ten je 100%v pořádku. Takže bude asi háček u mě. Ale tím jak jsem z toho v háji tak si myslím že psychika dělá hodně. Ale bohužel to ovlivnit nejde. Chápu jak se cítíš ❤️

biciklissie
28. pro 2021

Tak nejlepší je, když člověku někdo řekne, ať se tím nestresuje. To se člověk hned začne stresovat i tím, ze se nemá stresovat a přitom stresuje. Za moje zkušenosti, ja se stresovala a téměř nemyslela na nic jiného a povedlo se mi otěhotnět rovnou čtyřikrát. S ovulacnimi testy tedy. Dvakrát to nedopadlo, ale to už je jiný příběh. Já bych si prostě stanovila nějaký čas, kdo to budu zkoušet lazoplazo, pak nějaký čas, kdy to zkoušet třeba s těmi ovu testy a pak bych to řešila s lékaři. Každému asi vyhovuje jiný přístup, mě pomohlo mít plán.

roxanalit
28. pro 2021

@katywamy ja msm stitnou žlázu pryč celou a co mužů doporučit, vyzkoušej Gynex ! 🙂

monika316
29. pro 2021

@katywamy Ahojky říká se že po roce co nejde otěhotnět to člověk má začít řešit.Ja osobně bych se obrátila na Centrum asistované reprodukce více se na to specializují... udělají vám hormonální profil,partnerovi spermiogram a navrhnout nějaky postup...(plánovaný styk doma, inseminace) nemusí to hned znamenat ivf.Uplne vím jak se cítíš...u nás všechno vyšetření v pořádku taky se skoro 3 roky nedařilo tak jsem šla do ivf a nelituji momentálně jsme 22tt.Jinak mě pomohlo si to srovnat tak že nikdy nevíš jak dlouho se dotyčná snažila o mimco a čím si prošla...taky jsem okolo sebe měla těhotný v rodině a musela jsem se stím naučit nějak žít... určitě na nic nečekej a začni to řešit co nejdřív 🙂 z vlastní zkušenosti vím že jsem se nemusela tak dlouho trápit 🙂 přeji ti hodně štěstí 🍀

zuzha31
29. pro 2021

@katywamy byla jsem na tom psychicky stejně jako ty. Když švagrová porodila, úplně jsem se zhroutila. Do toho mam PCOS, takže jsem věděla, ze jsem neplodna. V tu samou dobu, co svagrova rodila, mi doktor řekl, ze si mam zajít do CARu, že už mi nema co nabidnout a to muj stav podtrhlo. Nasrala jsem se a uzavřela od vsech děti a tehotnych. Kamaradka mi pak dala kontakt na jednu pani co dela cinskou medicinu. Ta mi dala nějaké kapky, po kterych jsem byla šťastnější a nic jsem neresila, zacala jsem běhat, v práci se mi zacalo libit a zacala jsem si ji uzivat. Byla jsem mozna ve stavu, ze asi ani na dítě nespěchám. Po dvou mesicich jsem samovolně dostala ms, což u me nebylo dva roky. Sice jsme šli na inseminaci, ale s tim, ze to určitě na poprvé nevyjde, takže jsme byli s mužem v pohodě, stejny termin jsme si po dlouhé době uzili skvělý sex a dneska cekam dvojcatka. Tvuj muz ma pravdu. Taky jsem nesnasela kecy nesmis na to myslet, je to v hlavě. Vsechny kdo mi takhle radil jsem servala, at mi po 2 letech snažení a par potratech reknou, jak na to nemam myslet. Takže tě chápu, je to těžké, ale věřím, že i ty dojdeš k tomu stavu ,, je mi to jedno,, a zadari se ;)

katywamy
autor
9. led 2022

Byla jsem v pátek na gynekologii, tam mi paní doktorka doporučila Nosifol Forte, případně pokud by do dvou měsíců nic, mám zkusit gynex. Máte s tím zkušenosti? 🙂

katywamy
autor
9. led 2022

@zuzha31 Doufám, nějak jsem se uklidila, až do té doby. Než mi zase moje rodina (mamka, ségra,...) Připomínat, že kdy bude miminko. Ach jo, zkusím nějaké ty kapky na uklidnění. A neřešit to, jak říkáte, přijde to samo a nečekaně 🙂

zuzha31
12. led 2022

@katywamy můžu ti doporucit jedny z tech kapek, je to volně prodejné, prave mi to dala ta pani z cinske mediciny a fakt si myslím, že tohle mi nejvic pomohlo se dat do pohody a to jsem k tomu měla celkem skeptický postoj. Jmenuje se to Streson od značky Joalis. Jsou to jenom bylinky https://www.joalis.cz/eshop/62/4/emoce/streson-...

zuzha31
12. led 2022

@katywamy jinak nosifol jsem uzivala tak rok a pul a gynex asi 14 dní, protože mi z neho zhnedly zuby 😂 ani jedno mi nepomohlo, za mě vyhozené peníze. Ale je spoustu holek co na to maji dobré recenze, takže tezko říct. Ale co vim v okolí, kdo to užíval, nikomu to nepomohlo.