Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
4. led 2009

dobrou noc 😉

zuzka11
4. led 2009

Jakou dobrou noc, u vas se prece budou dit veci 😉

Miky ja jsem z Prahy, ale ted jsme do srpna v Nemecku....chybi mi kamaradky, ale uz se to krati a tady jsem si nasla taky nejake......beru to jako cas na zlepseni jazyku a odpocinek, pak budu zase hakovat 🙂

tamarila
5. led 2009

Zdravím vás všechny, omlouvám se, že jsem se k vám "nabořila" do diskuse, když sem vlastně ani nepatřím, ale měla bych na vás dotaz, a byla bych moc ráda za vaše názory a rady. Mockrát jste tady zmiňovaly jak vám vadí soucit okolí, falešný optimismus nebo jiné nevhodné reakce na vaši situaci. Moj nej kamarádka je na tom asi tak podobně jako mnohé z vás, má za sabou několik neůúspěšných pokusů a nese to - celkem pochopitelně - dost těžce. Moc ráda bych jí pomohla, nebo alespoň neškodila ještě víc, ale doopravdy nevím jak reagovat. Samozřejmě mi to je líto a chce se mi brečet, ale to asi není to nejlepší,a já lidi navíc moc utěšovat neumím. Poraďte mi, prosím, jaká reakce pomáhá, a jak byste chtěli aby se k tomu stavěli vaši blízcí. Moc vám děkuju, a všem vám přeju ať se dočkáte co nejdříve miminek 🙂

PS: Omlouvám se za "román"

monajs
5. led 2009

Ahoj holky,tak jsem zase tady 🙂
Nemohla jsem k PC.Teda,než jsem se dopracovala,vlastně pročetla na poslední stranu,tak už si nepamatuju,co jste psaly na začátku,tak když se budu zase hloupě ptát,tak mi odpusťte,jo 😀

Tamarilo: to je těžko,já se o tom nerada bavín s rodinou a jsem nejradši,když se chovají,jako by se nic nestalo.Pro ně je to taky těžké,ale já to tak líp zvládám.Od kamarádů nějaké to soucítění snáším,a jsem ráda,ale taky jenom tak lehce.Nejradši jsem,když nás s manžou někam vytáhnou - na vínko,na hokej,do kina atd.Člověk na to tak potom nemyslí. Ale každý to zvládá a cítí jinak.Tak jsem ti asi moc neporadila,co? A děkujeme za přání. 😉

Holky,frčím na gyndu pro lístek na peníze a odpoledne volám dr.co dál,protože MS ještě nepřilšla,mrcha.Tak teď mám strach,aby to moje nepovedené těhu nakonec nebylo mimoděložní.To by se nám zase další pokusy oddálily. 😒

zuzka11
5. led 2009

Mony moc na tebe myslím, pak dej hned vědět!!!!!

Tamaris - souhklasím, dělat, že se nic neděje, když jste spolu rict ji co dělaji tvoje děti - předpokladam, že ty máš a bylo by divné, když by ses o nich vůbec nezmínila, ale pak přejít na jiná "normální" témata, nevím o co se kamarádka nebo ty zajímáte - cvičení, knížky, společní kamarádi, vztahy......prostě si normálně povídat a v každé větě nezmiňovat - a k tomu řekla moje př-Klárka a tohle, a Tomášek udělal dneska ráno ono......to pak bude mlčení delší a delší......

A nakonec přidávám, že někdy se chci vypovídat, ale začnu to sama!

Jsi super kámoška, že ti na ní tak záleží!!!!!!!!

asmeena
5. led 2009

Jo tamaril: to je pravda, si super kamarádka. Já taky nevím jak se chovat k lidem, kteří prožívají různé osobní problémy. Moje kamarádka v práci byla taky na umělém, v 6 měsíci potratila a když se vrátila do práce, tak každý probíral, jak se s ní budeme bavit? Jak se k ní chovat?
Chce to úplně normálně, říct že tě to mrzí, ale život jde dál a nezaobírat se tím, že to nevyšlo, prostě to tak má asi všechno být. Chce se to chovat tak jako předtím. Byl jeden pokus, bude další. Hlavně se člověk nesmí uzavřít před okolím.
A já jsem v práci taky hned oznámila, jestli se mi opět nepodaří (jako že nepodařilo), tak ať nikdo nedělá smutné ksichty, ať se klidně zeptají jak třeba to umělé probíhá a tak(protože spoustu ženských to zajímá, což je normání), ale že se semnou mají bavit úplně normálně a né jako bych spadla z jiné planety. U mého prvního nezdaru na mě moje kolegyně co se mnou sedí v kanclu dělala smutné ksichty a mluvila na mě šišlavě jak na malé děcko. Ale to jsem jí hned zatrhla, protože to mě ještě víc rozbrečelo.

asmeena
5. led 2009

Holky, ale je to nějaké divné, hodně silně krvácím, ale vůbec ze mě neodchází sliznice. Dřív když jsem měla mrchu, tak ze mě šly šílené chuchvalce a teď vůbec nic a to už krvácím druhý den (a to bývalo druhý a třetí den nejhorší). Tak já nevím. A testy negativní. 🙄

monajs
5. led 2009

Ahoj kočky,
právě jsem mluvila s dr.,že mi ještě mrcha nepřišla,a tak musím ve středu jet na krev,jestli mi klesá HCG,abych ještě ke všemu neměla mimoděložní. ☹ 😠 To mě doufám mine. 😠
Ale ten sníh,to je hrůza.Máme jet zítra pro bráchu do Brna na letiště a asi mu oznámím,že si musí sehnat odvoz jinde.Máme dodávku,a nevyjedeme žádný ani malý kopec pokud je takový sníh.

zuzka11
5. led 2009

Asmee sliznice nemusí být vždycky, jak se říká, každá MS je jiná a teď je tělo po těch hormonech úplně jiné......hlavně ať jsi v pohodě, nemáš křeče a přečkáš ji ve zdraví a pak hup na to! 😉

Co máš v plánu dneska, něco spešl nebo jenom se poflakovat doma????

asmeena
5. led 2009

ty jo s tím cestováním mě nestraš, protože musíme jet ve středu do Olmiku na kontrolu. Ale máme zimní gumy, tak snad to nějak půjde.

zuzka11
5. led 2009

Mony to je ale opruz, co??? 😒 Čárky nejsou a ještě tohle trápení......řekli ti jestli musíš na revizi???

asmeena
5. led 2009

budu se flákat ještě do středeční kontroly, teda spíš do čtvrtka než si budu volat na výsledky krve. Ale jinak jsem právě odstrojila stromeček.
Monajs: doufám, že nebudeš mít žádné zbytečné komplikace.

asmeena
5. led 2009

Tak mi to nedalo a já se přeobjednala. Fertimed, kam jezdíme do CARu má hlavní sídlo v Olmiku, ale také pobočku v Polance (což je pár km od Ostravy), takže jsem se přeobjednala do Polanky a aspoň nebudu muset cestovat tolik km. Jsem zvědavá na toho doktora, protože tam je nějaký nový. 😉

zuzka11
5. led 2009

A na kdy jsi Asmee objednaná?

monajs
5. led 2009

Jé holky,já tam zavolám teda znova a řeknu,jestli mi tu krev nemůže vzít můj gynekolog a výsledky bych zavolala.

zuzka11
5. led 2009

Jasně, super, že tě to napadlo!!!! aspoň nemusíš nikam jezdit!!!!

Holky ten chleba u nás mizí závratnou rychlostí, dneska musím péct další, jsme nějací žraví 😉

asmeena
5. led 2009

jsem objednaná úplně na stejný čas jako v Olmiku, na středu dopoledne. 😉 Cesta nám tam trvá tak 20 minut, takže pohodička, do Olmiku jezdíme 1,5 hodiny a ještě přes Odry (a tam je to docela dost zasněžené)

zuzka11
5. led 2009

Tak super, teda holky, dneska samé dobré nápady 😉

monajs
5. led 2009

prostě jsme nejlepší 😀

asmeena
5. led 2009

To teda jo.

tamarila
5. led 2009

Moc vám děkuju za vaše názory, určitě jste mi pomohly. Jinak já děti ještě nemám, vlastně jsem si sem odskočila z "beremka", takže řečma o svých dětech ji zatím nemučím. Tak já se vrátím do "svých" diskusí, a vám ještě jednou přeju do nového roku hejno ptactva - konkrétně vran a čápů 😉

asmeena
5. led 2009

tamarila děkujeme. A hodně štěstí tobě i té tvé kamarádce, ať jich je brzy více. 😉

zuzka11
5. led 2009

Kdyžtak přiď zase, my tu kecáme o všem možném 😀

A opakuju, jsi super kámoška!!!!!

Asmee jak se máš ty???Já si hraju na super hospodyňku - prala jsem - tady máme pračku ve sklepě 😒 , teď peču chleba a cheescake 😀 Hotová Stepfordská panička..... 😉

asmeena
5. led 2009

co to je cheescake (sýrový koláč?) jak se to dělá? To pečeš taky v té pekárně?

zuzka11
5. led 2009

nene Asmee, je to tvarohový koláč s limetkovou šťávou, můžu ti poslat recept, jestli chceš, nic oblíbenějšího u nás v rodině není 😀

miky123
5. led 2009

čaute,
ano my chceme recept 🙂 😉

asmeena
5. led 2009

jasně chci, bude aspoň změna a tvaroh u nás letí.

hnedoocka23
5. led 2009

taky chci ten recept..tvaroh já moc ráda 😀

zuzka11
5. led 2009

Za chvíli ho máte v IP 😀 a my na stole 😀 😀

hnedoocka23
5. led 2009

ZÁVIDÍM 😝