Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
15. únor 2009

Ivuš: tak to sis tu zábavu moc neužili asi, když ses pořád ohlížela jestli uvidíš někoho známeho?

Zuzi: ty jsi nejela dělat na hory dohled? Válíš se doma? Já konečně včera dočetla knížku, co jsem měla půjčenou od bráchové přítelkyně. Půjčovala jsem si ji v létě jak jsme jeli na dovolenou, ale tam mě to nebavilo číst a včera jsem to teda konečně zvládla. Taky jsem začala číst jinou knížku a pěkně jsem se sobě věnovala. Valentýna nějak neslavíme, takže jsme to včera ani moc neprožívali.

hnedoocka23
15. únor 2009

hezké zasněžené nedělní odpoledne...ted jsem vstalka,příchod z plesu byl 02.15h...bolel mě trochu žaludek...jinač zábava vynikající,pěkně se to tam rozjelo...já jen ploužila s manželem,protože při rychlejším tancování a skákání,mě bolely jizvy...ale i tak fajn..vyhrála jsem jen koš ovoce🙂
počasí je katastrofa... 😒

hnedoocka23
15. únor 2009

Ivi,když se snažíš o mimi,takové sračky jako red bulla semtex bys neměla pít a ještě v takovém množství jak píšeš...ale je to tvá věc.. 😉

asmeena
15. únor 2009

no taky jsem koukala čím se ivuš napájela, ale snad to vadit nebude. Stejně teď bere antikoncepci ne? 😉 Nebo už si vysadila?

hnedoocka23
15. únor 2009

ale i tak,obsahuje to hodně kofeinu a dalších věcí..které nejsou zrovna dobré..a na srdce jakbysmet..

ywushka
15. únor 2009

ocka:ja vim,ale chtela jsem chvilicku vydrzet byt vzhuru🙂 porad jsem zivala jak silena🙂!!! Chapu🙂
No to jsem si opravdu neuzila🙂,ale ted uz je to jedno!Ted jsem dospaval noc a kukame s manzelem na telku!🙂Krasne prijemne nedelni odpoledne🙂

miky123
15. únor 2009

tak sem se na vás šla mrknout co nového,manža jel k svým rodičum něco chtěli pomoct,tak sem doma jen s Lukinem a od poledne do tedka sem šila co bylo třeba ,teda toto a žehlení s duše nesnáším 😝

očko,a yvuš :a na jakém plese jste byli?

U nás je vždy nejlepší sokolský a hasičský .

asme:s tím počasím v Jeseniku si mě teda nepotěšila ,manža chtěl abych mu ty lázně ještě posunula ale to zase až tak moc nejde .Ono po schválení Dr. se to musí lázně vybrat do 2měsícu ,jinak propadnou a musí se podat nová žádost 😢 A ještě budu mít koncem března to ivf.

asme:a jak si se rozhodla kdy pujdeš na ivf. ?

zuzka už takové věci nemusí řešit ,se máš 😉 😵

asmeena
15. únor 2009

miky: já na IVF teďka kašlu, když vidím jak se zuzi podařilo přirozeně a i jedné holčině z dalšího tématu se zadařilo bez umělé pomoci. Takže já jdu v březnu na laparku a pak poslední IUI a potom vlastní snaženíčko, a další snaženíčko a nejdřív tak na konci roku, né li až v roce 2010.
Teď mám v plánu předělat ložnici, zajedeme na dovču a jinak to kašlu.

Miky: neboj třeba počasí vyjde. Je tam krásně i když je sníh. Hlavně, tam je krásný čerstvý vzduch. Docela poslední dobu lituju, že už tam nebydlím. Je to krásné útulné město.

miky123
15. únor 2009

asme:a máte už nějaký plán kam by jste chtěli vyrazit na dovolenou?

My ten týden v Jesenikach a máme rádi moře ,tak manža chce Bulharsko nebo CHorvatsko,tak se uvidí my jezdíme nejčastěji ted co sou děcka na lastminutky.Do předu už mám strach něco obědnávat,naposled sme měli pul roku do předu zaplacený pobyt na kanárech a 10dní před odletem začaly děcka zvracet 😖 ,takže u nás je už jasno nic do předu 😨

asmeena
15. únor 2009

no právě, taky bych měla strach něco dopředu platit, nikdy nevíš co do toho vleze.
Jsem říkala v práci jedné kolegyňce, že už nevím jak docílit toho těhotenství a ona mi říká, jeďte na nějakou dovču. A já ji říkám, no to už jsme taky zkoušeli - Anglie, Tunisko, Holandsko, 2x Řecko a stále nic. Takže letos to jistí Adršpach nebo jiná část ČR. Chceme jet autem, abychom si všechno pobalili. I to Holandsko by nebylo marné, ale když jsou ty eura tak drahé. 😠

zuzka11
15. únor 2009

Ahojky! 😉

Asmee ty hoy by pro mě byly strašná nuda, nevím, jetslis byla někdy v Alpách, dole si koupíš permici, kabinová lanovka tě vyvyeze nahoru na ledoves a tam zkoušíš různé sjezdovky.......kupovat si denní permici jen aby mě vyvezla nahoru a já zakotvila v hospodě se mi nechtělo, takže jsem radši zůstala doma a dala prochajdu - 12km a pak jsem usnula 😀 😕

Asmee třeba tě čeká tenhle týden příjemné překvapeníčko 😉 Jsem ráda, že to nelámeš přes koleno, nejhorší je, že se to podaří ČASEM.......Jak já to slovo nenáviděla....a byla to pravda.......

Miky - máš pradvu s těma last minute.....ale zase najde sejich dost pro 4 lidi? Nebo ještě kluci jsou děti a vy 2 dospělí???Koukám, že s dětma je to pak komplikované.......Já na to žehlení ještě nesáhla, večer až bude něco v telce.......

Peti - super, koš ovoce je přece fajn!!!!Já jsem klasický nevyhrávač 😠

asmeena
15. únor 2009

zuzi: ty jsi stejně sportovec, 12km? To nechodím ani netěhulka, natož těhulka. Já budu asi potom šíleně lenivá. A kam si to vyrazila? Jen tak, nebo to mělo nějaký cíl?

zuzka11
15. únor 2009

Mělo Asmee 1 a půl x kolem parku 😀 Normálně dělám kolečko, dřív jsem ho běhala, teď chodím, rychlo chodím 😉 Máme to blízko, suoper velký nádherný park, cítím s etam bezpešně, tak akorát lidí, přehledný, krásně upravený........Cos ty, jak ses celý den měla? dokončilas Mony tričko?A co ložnice, už víte přesně jakou značku a co včechno objednáte???

asmeena
15. únor 2009

tak dneska lenoším, ráno jsem vařila, pak ležela u noťasu a plánovala Ikea ložnici. Chci to mít tak, abych tam pak dokombinovala dětskou postýlku...
A chci to v barvách oranžová, melír koberec a nábytek bříza. Vždycky jsem si přála světlý nábytek. Zatím máme v ložnici sestavu dětského pokoje v barvě třešeň +modrá.

A to miminku nevadí, že rychle chodíš? Já se potom budu asi hodně hlídat.

zuzka11
15. únor 2009

Vadily by mu opzřesy když bych běhala, chůze je s plaváním to nejpřirozenější co můžeš dělat.....uvidíš, tělo ai pak řekne, zase musíš dělat nšco abys byla fit, jinak tě budou bolet záda a "celý člověk".

Bříza je super, krásně vám to tam prosvětlí.......ani nevím, byt máte vlastní nebo v pronájmu? Jako jestli je to "napořád"?sama si pamatuju, jak jsem plánovala Pax skříně.....jenom pro orentaci, pak jsme dali vystavěné, ale chtěla jsem vidět kolik s etam toho vejde, jaké jsou rozměry regálů, košů.......jojo, bavilo mě to........

asmeena
15. únor 2009

jo Pax mám taky naplánované, jenom se mi nevejdou s posuvnýma dveřma, tak musím mít normální otvírací na panty.
Byt máme 2+1 v osobním vlastnictví. Takže to je napořád, pokud se někdy nerozhoupeme a nekoupíme barák- ale to by musela být nějaká hodně dobrá nabídka v dobré lokalitě. 😉

asmeena
15. únor 2009

Pro dnešek končím, jdu se chystat na zítřejší pracovní den.
Mějte se holky všechny pěkně a užívejte si doma.

zuzka11
15. únor 2009

čauki As! At to v práci ubíhá! 😉

asmeena
15. únor 2009

díky zuzi. 😎

hnedoocka23
15. únor 2009

miky,byla jsem na mysliveckém... 😉

miky123
15. únor 2009

očko: hmm na tom sem ještě nebyla a ani u nas takový nebývá.

Ale ted si vlastně uvědomuji že ,na myslivecký (nebo teda jen na myslivecký) chodí tchánovci a vždy si ho chválí.Ríkali že tam jako hlavní cena bývá celý kanec,a oni v tombole vyhráli keramickou ptákoměrku 😎 😕 (je to na měření velikosti lulanu) 😀 😀 ale ani nám nechtěli říct co to vlastně vyhráli,lezlo to z nich jak z chlupaté deky 😀 😎

ywushka
16. únor 2009

Dobre ranko holky!!🙂 Ja jsem mela vcera nejakou naladu uplne na prd...!! ☹ Ale snad uz to dneska bude lepsi!!Nejak me rozodilo to,ze m tam videli v sobotu vsichni!!Dnes odpoledne jud na dermabrazii a zitra jsem si objednala gyndu,musela jsem najit toho noveho lekare!!!
Jinak vsem pracujicim prijemny den!
Ocko:ty jsi jeste na PN nebo uz pracujes???

asmeena
16. únor 2009

ivuš: to nevadí, že tě viděli, hlavně, že ti v té době nepřišla kontrola. Teď kdyby tě někdo zpětně napráskal, tak ti stejně můžeš zatloukat, že jsi doma byla, když kontrola nepřišla. Kašli na ně. Tím se nenechávej vytáčet. Mysli na sebe a své pohodlí. 😉

zuzka11
16. únor 2009

Čauki!

Ivuš myslím, že Peťa se do práce ani nechystá, snad jen nějaká brigáda, ale uvidíme co nám řekne ona.....
Důležité, že dneska už jsi zase v pohodě, užij si kosmetiku.....nezapoměň, že kolegyně by si stejně našly důvod proč pomlouvat, tak na ně kašli....

Miky - tak ptákoměrka?? 😉 No nevím, jestli bych byla šťastná, to snad radši koš ovoce 😀

Asmee - ať ti to dneska utíká a hodně toho zvládneš! je to pech, že se nemůžeš připojit v práci 😠

ywushka
16. únor 2009

Vy jste hodne holky🙂 jeste ze vas tady mam!!Jsem neco uklizela!!Dneska varit nebudu,zustalo spoustu jidla z vikendu a mam tam nalozene jeste maso!!!Musi to jednou vydrzet🙂!!Moc nema rad kdyz mu davam nejake jidlo co mel den pred tim🙂!!Udelam nejakou pomanzanku-asi z rybicek a bude mit vyborny obed!Dnes jeste musime zajet pro dlazbu co nam uz konecne prisla co budeme mit v obyvaku,kuchyni a na chodbe!Manzel se dneska vrati z prace brzy!!!

ywushka
16. únor 2009

Ja jsem ted dostala uplne vybornou nabidku na praci zdravotni sestry,ale pokud se nam ted toto IVFko nepodari tak bych chtela delat neco jednodusiiho,porad se poobhledam,co bych kde nasla!!!Ale je to docela problem!Ted me uniklo jedno mistecko na obvode,bohuzel chtel nastup v unoru!!!Tak patram a smatram,ale tam kde jsem ted zamestnana uz asi nechci jit,je to dost namahave a ne moc vhodne pro me zdravi!!!!Tak uvidime!!!
Stejne chci studovat,sice dalkove,ale preci a tak to musim nejak skloubit vsechno dohromady

zuzka11
16. únor 2009

Vidíš,ja se to super rozjíždí Ivuš!Určitě něco najdeš, paráda!!!!!A dlažba? No tak to už je zase pěkný pokrok! To fakt je za chvíli na bydlení!Plánujete to v létě?Grilování a opalovačka na zahradě? 😉

hnedoocka23
16. únor 2009

ahoj všem...Ivi,jsem ještě na PN...a taky pokukuji po nějaké brigádě nebo přivýdělku,doma mě to už začíná nudit a taky jsou potřeba penízky 😠 prozatím ale nic...stále hledám...

zuzka11
16. únor 2009

A peti hledáš ve svém oboru nebo je ti to jedno???

hnedoocka23
16. únor 2009

Zu servírku určitě ne...chci se vyhnout stresu a zakouřeného prostředí.. 😉 je mi to v celku jedno...