Jonášova metoda početí - máte s tím zkušenosti?

xtina_13
16. čer 2015

Ahoj holky, hrozně mě zajímá, jestli máte někdo zkušenosti s jonášovou metodou - jestli funguje nebo je to nesmysl a jestli skutečně stačí kalkulačka nebo je potřeba osobní návštěva. Lze to chápat tak, že jindy než v tyto dny by "teoreticky" nemělo dojít k početí? Případně sedělo někdy některé z Vás pohlaví? Jsem k tomu více než skeptická, ale zaujalo mě to, ne že ne 🙂
http://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasov...

zuzaaanka
16. čer 2015

Ahojky, tohle tema uz tu nekde urcite je... A nam to vyslo, hned napoprve a kluk, ktereho jsme si prali 🙂

xtina_13
autor
16. čer 2015

Fakt? A jakou roli tam hrají ty "krizové dny"? Museli jste mít nulu? Případně co se může stát, když bude číslo vyšší?

jamia
16. čer 2015

Tak jsem si to ze zajímavosti otevřela, protože jsem otěhotněla teď v květnu a plodné dny jsem prý měla v době, kdy jsme se ještě nepokoušeli 🙂 Hračka zajímavá, ale řekla bych, že nic víc 😉

konikova
16. čer 2015

nám podle této metody vyšly dvě děti i s pravdivostí pohlaví...jestli to je náhoda těžko říct 🙂

zuzaaanka
16. čer 2015

Krizove dny jsme neresili, proste jsme.to zkusili, kdy jsme meli a vyslo to 🙂

blecha94
16. čer 2015

@jamia Taky jsem zkoušela. 🙂 Prý jsem měla otěhotnět 22.5. a já vím, že jsem otěhotněla 2.6. Praskl nám kondom. 😀

Takže nevím, asi bych tomu moc nevěřila. 🙂

mayyas
16. čer 2015

Nám to podle doporučeného termínu vyšlo - pravda, do těch dní mi spadla i ovulace, ale prostě povedlo se (spontánně na 1.pokus, po mnoha letech neúspěšných pokusů). Jestli vyjde i pohlaví, nevím, chci se nechat překvapit až do porodu 🙂.

xtina_13
autor
17. čer 2015

Tak to vypadá dobře 🙂 Já bych podle těch "napěťových aspektů" (problematických) měla počkat až do února na holčičku :D Ale což, nejdřív to necháme na přírodě a když to nepůjde, zkusíme únor 🙂

xtina_13
autor
17. čer 2015

Teď mě tam zarazila taková poznámka: "...poprvé nelze vybírat. Pohlaví prvopočatého dítěte je určeno již v okamžiku, kdy se narodí samotná žena."

lucinka58
17. čer 2015

Ahojky, teď jsem se na to koukala a podle všeho jsem měla otěhotnět minulý rok 6.9 (to jsem bohužel potratila), následující měsíc jsem otěhotněla - ale ne v termínu určeném dle Mojžíše. V říjnu jsem měla otěhotnět podle tabulky 6.10. a měla se nám narodit holčička. Otěhotněla jsem cca 21.10. a čekáme za tři týdny kluka 🙂

aalleennkkaa7
17. čer 2015

Mam dve holcicky prvni by mela byt kluk a u druhe 50:50 protoze mi termin ovulace vychazi mezi dva udane terminy ovulace.

kralovna17
17. čer 2015

Už to, že to má Jonáš rozdělené po cca 30 dnech znamená, že holkám s kratším cyklem než 30 dní se to za chvíli oproti ovulaci výrazně posune. Já měla např. dle Jonáše termín početí 26.3. (což je den, kdy ve skutečnosti začínala poslední MS) a pak až 25.4. (už jsem měla pozitivní test). V roce 2014 jsem otěhotněla v termínu podle Jonáše (v té době jsme ale mimčo neplánovali a o Jonášovi jsem nevěděla) a bylo z toho zamlklé těhotenství. Pravda, měla jsem tam jeden rizikový aspekt... No, zkrátka nejlepší metoda na početí je sex v době ovulace... 😀

ladyhacek
19. čer 2015

za mě?
18.6.2014 - 00:29h Holčička
17.7.2014 - 06:41h Chlapeček

> vím že jsem počala nejspíš začátkem července - ovulace 2.7.-6.7. > a máme tedy chlapečka
na konci července jsem byla již na neschopence kvůli nevolnostem takže kdybych počala až 17.7. tak mi ještě tak zle nebude - asi 🙂

uzjetotak
19. čer 2015

No do termínu pravděpodobného početí se mi pan Jonáš trefil. Teď ještě, jestli to bude předpovídaný chlapeček?
Každopádně napěťové aspekty tam mám 4 a první problémy už se přihlásily :(
Držte mi, prosím, palce, ať mi to všechno dobře dopadne... ☹

pavlakosec
19. čer 2015

U nás to podle výpočtu nevycházelo skoro rok. No a malý je z IUI, tak nevím, jestli to počítat, ale neměl by tu podle výpočtů být. Taky jsme v to věřili ale nevyšlo nám to.

xtina_13
autor
22. čer 2015

@uzjetotak Držím palce, ať to zvládnete ve zdraví oba dva 🙂
@aalleennkkaa7 Tak jak píšou, že první dítě si nelze "vybrat" nebo určit dle data, to už je údajně dáno 🙂 ale beru to samozřejmě s nadsázkou a s nadhledem

Asi netřeba popírat, že žena může otěhotnět kdykoliv během ovulace, protože to je prostě biologicky dáno, ale pokud je nějaký problém na straně ženy, asi bych se ke zkoušce tady tohoto uchýlila. Případně u druhého dítěte jako experiment pohlaví :D Každopádně je to zajímavá metoda, tak mě zajímaly praktické zkušenosti...

dzejnyyyy
25. črc 2021

@xtina_13 reaguji, může někdo doplnit... První pohlaví je dáno narozením matky - nikde jsem se zatím nedocetla, jestli jej lze zjistit?!

ivya
25. črc 2021

@dzejnyyyy Logicky je to hloupost, protože pohlaví určuje genetická informace ve spermii 🤦🏻‍♀️

lilian2111
25. črc 2021

Nesmysl. Bez ovulace nelze otěhotnět, mám tři děti a ani jedno na tuhle metodu neodpovídá. Hlidej si ovulaci a milujte se podle chuti. Nejlepší řešení 🙂