Jsme v pořádku, ale nemůžeme pořád otěhotnět?

ambinni
4. lis 2009

Ahoj holky, prosím vás, potřebovala bych radu... Přes rok se snažíme o první mimčo, v létě byl manžel na spermiogramu a vyšel špatně - nízká pohyblivost a množství, doporučeno IVF-ICSI. Skoro tři měsíce jsme čekali na první konzultaci v Gennetu a tam manžela doktorka poslala znovu na spermiogram. Jinak já mám snad všechno v pořádku, hormonální profil vyšel prý krásně, vše v normě. Jenže dneska jsme volali na výsledky druhého spermia a dost nás zaskočil výsledek - všechno je v pořádku, všechny hodnoty v normě... Abych řekla pravdu, jsem sice ráda, kvůli manželovi, kvůli budoucím dětem a tak, to ano, ale strašně mě to zaskočilo a teď se bojím, že se žádné IVF konat nebude... asi to zní nepochopitelně a působí to blbě, jak to tak píšu, ale já už jsem se na IVF připravila, i jsem se na něj těšila, hlavně na to, že se konečně začne něco dít, že nám někdo pomůže k tomu našemu vytouženému miminku a teď se děsím toho, že nám řeknou, ať se ještě snažíme nějakou dobu přirozeně. Já už nechci zase vplout do toho "snažení", čekání na ovulaci, pak na menstruaci, zklamání když přijde a zase čekání... nevím, jestli to dokážu vysvětlit přesně... příští týden jsem měla jít na ultrazvuka a pak budeme mít nejspíš pohovor s doktorkou... nevíte jak by to mohlo probíhat? myslíte, že budeme moct jít na IVF i tak? a hradila by to pojištovna?

saralinda
4. lis 2009

Ambinni, neboj, na IVF můžete jít i když jste oba vpořádku a i tak vám to pojišťovna bude hradit. Doktoři napíší žádost na pojišťovnu a pokud se snažíte déle než rok, tak by se schválením od pojišťovny neměl být problém. Věřím, že vám to na konzultaci všechno vysvětlí a třeba Vám nejdříve nabídnou inseminaci (IUI). Ale finální rozhodnutí je na Vás, zda to zatím zkoušet přirozeně, zda jít do IUI nebo IVF. Tak ať ti to brzy vyjde.

jusinka
4. lis 2009

Ahoj ambinni 🙂,

mám pocit, že pokud je spermiogram "teď" celkem dobrý, budete muset podstoupit alespoň 1x IUI.. To nám říkala naše doktorka, že pak to právě pojišťovna bere, že to nejde a žádost schválí.. 😉
Ale jak píše saralinda, rozhodnutí zda jít nebo nejít do IVF je jen a jen na Vás. Takže pokud se snažíte dýl než rok a docházíte do CARu, pojišťovna je to poslední, čeho se máš bát 😕 .

Držím pěsti 😵 😵

jusinka
4. lis 2009

Jinak ti rozumím, od té doby co chodíme do CARu jsem klidnější, protože vím, že se to pohnulo a něco se děje..

paraple98
5. lis 2009

Ambinni - neboj, na IVF muzes i kdyz jste oba OK, je spousta paru s nevysvetlitelnou neplodnosti a tem to taky pojistovna uhradila 😉 Spis bych mozna zkusila nekolik IUI, ono IVF je dost velky zasah do organismu a pokud jste oba OK, je to na zacatek jednodussi a i tak bude mit pocit ze se neco deje 😉

ambinni
autor
5. lis 2009

Holky moc děkuju za rady a povzbuzení... v pondělí budeme moudřejší, už aby to bylo 🙂 teď to je rok a dva měsíce co se snažíme... vím, že je to třeba i málo, že spoustu holek se snaží mnohem déle, ale mě i tohle přijde jako věčnost 😔

Holky a jak jste na tom vy? Taky vám moc držím palce, at se konečně zadaří 😵 akorát podle sebe vím, že někdy je děsně těžký tomu začít věřit

bsik
5. lis 2009

Ambinni, když ti budou nabízet tu IUI, tak se jí rozhodně nebraň. Jek píše paraple není to je daleko menší zásah ho organismu, ale taky do vaší peněženky. I když ti pojišťovna hradí 3 pokusy, tak to neznamená, že 100% a ty se budeš podílet tak 16.000,- - 25.000,-.

cabalkova
5. lis 2009

ambi.... jak pisou holky, je na tobe a tvoji domluve s lekjarem, jestli do ivf pujdete nebo ne... my jsme s manzem taky oba klinicky ok, ale nedari se dva roky, inseminace taktez neuspesne, takze nas pan doktor naopak tu ivf doporucoval daleko driv, nez jsme na ni vnitrne byli pripraveni my.... pokud jde o doplatky, jde to uplne bez nich, ale samozrejme, ze tak pak nebudes mit trba kvalitnejsi leky nebo vsechny embryologicke procedury... jenomze ... moje dobra kamaradka ted otehotnela po prvnim IVF presne takhle, bez vsech doplatku... a jsou holky, co si priplati uplne vsechno a stejne se to nepovede ani na ponekolikate... prece jen je to vec, kterou neovlivnis, nebo alespon ne tak, aby byl uspech vzdy zarucen... kazdopadne drzim palce a urcite se nedejte, ivf a mimi budou 😉 😉

saralinda
5. lis 2009

Ambini výše doplatků záleží na CARu a taky na tom, jaké všechny nadstandarty budeš potřebovat. Ale dá se to pořídit i za poplatek 30Kč 🙂. Já měla 1. IVF za cca 1000Kč (doplácela jsem dávku léků na 1 den - množství, které proplácí pojišťovna mi nestačilo). Při 2. IVF jsem platila opravdu jen těch 30Kč.

marcajda
5. lis 2009

ahoj děvčata, to mě zaujalo, saralindo, tuto sumu jsem ještě neslyšela 🙂 mě posílají taky na ivf a zatím jsme skončili debatu u injekcí na stimulaci a já požádala o ty hrazené pojišťovnou a pan doktor začal být velmi nepříjemný 😉 no, ale naše debata zatím dál nepokročila, protože jsem v sobě ještě nenašla odvahu.. ale asi to na jaře příjde. zatím to zkoušíme pomocí přírody. už se to povedlo 2x, ale neudrželo..do třetice, že?

ambinni
autor
5. lis 2009

Nám to na té 1.konzultaci vyčíslili cca na 20 000,-, když tam započítali ICSI, prodlouženou kultivaci a doplatek za ty "lepší" léky na stimulaci... co myslíte ty léky? Zatím jsme to moc neprodebatovávali, ale říkám si, že léky hrazené pojišťovnou by přece neměly být nějak horší... asi je tam rozdíl hlavně v tom peru, kterým se injekce s doplatkem aplikují... tak mi to aspoň přišlo podle toho co dr. říkala, no a to zas není takový rozdíl 🙂

saralin, taky jsem ještě neslyšela o 30 Kč, ale proč ne, zní to dobře 🙂 půjdete teď na třetí IVF?

cabalkova, taky moc držím palce 🙂 a kdy jdete na IVF?

winterska
5. lis 2009

taky mě překvapuje těch 30 kč při IVF. Já ho platila jen při IUI. Až těsně před IVF jsem musela zaplatit necelé 300 za jeden UTZ. Prý jsem těch UTZ za čtvrtletí měla už nad limit pojišťovny.

ozalin
14. lis 2009

Zdravím,já jsem druhý týden po neúspěšném IVF.Pročítám si vaše příspěvky,je mi nějak smutno a úzko.Já měla léky dražší a doplácela jsem na Puregon,Org. a Ovitr. celkem asi 3000kč.Do těch levnějších bych nešla,mohou mít víc nežádoucích účinků a ono je to zabíračka sama o sobě.Ve finále to je stějně člověku jedno,dal by nevím co,jen aby se to povedlo.Mám poslední pokus,zní to hrozně.Navíc nikdo neví,proč se to nepovedlo 😢

marcajda
14. lis 2009

ozalin, to mi je líto, co prožíváš. moc líto. Ale žádný pokus nemusí byt poslední, třeba to bude ten pravý!!!já nad ivf zatím přemýšlím, i když mi je 37, ale snažím se najít jiné možnosti.. hodně se toho ivf bojím. nejdřív jsem chodila k léčitelce, vitamíny.. otěhotněla jsem 2x, ale šlo to pryč. teď jsem se pustila do cvičení Mojžíšove a máme půl roku počkat než se zpevní a srovnají svaly a pak to zkusit. taky mi nenašli důvod proč potrácím. tak to hnízdečko zkusím napřed tím cvičením trošku nachystat, budu popíjet nějaké čaje a zjara začnu s vitamíny a pokud se to někdy do dubna nepovede, tak asi to ivf..br..
ony ty nežádoucí účinky mají i ty lepší léky, je to hodně o reklamě a obalu..teda, muj názor.
záleží, jak se s tím tělo popere

pet.s
15. lis 2009

marcajda, nechci tě odrazovat,ale ve 37 už je docela dost na kvap, začít zkoušet IVF. Většinou to na poprvé nevyjde a pojišťovny ho hradí do 38+365 dní.Jediná vZP do 39+365
My máme stejný problém, i když my neotáleli, ale prostě pořád nějaký zdravotní komplikace. Vždy trvalo rok než se to vyřešilo. Takže se snažím asi od 36. (Teda pokud nepočítám dobu ve 20, kdy jsme snažili s bývalým manželem, ale tenkrát keště nebylo umělé tak zaběhlé, takže jsme skončili adopcí) Otěhotněla jsem v 39 a půl. Ale ve čtvrtém měsíci kvůli vývojové vadě chlapečka mi ukončili těhotenství. Před 14 dny mi bylo 40. V lednu jdeme do dalšího pokusu. Předběžná cena 70 000.
Předtím ty pokusy nás přišly každý asi na 20 000.Ale my máme ICSI a připlácím si léky.

cabalkova
15. lis 2009

Ahoj holky, tak my jsme ty leky taky hodne resili, jestli priplacet nebo ne... a hodne jsme zpovidali pana doktora... a ten rikal, ze v soucasne dobe uz je to v zasade opravdu jen otazka baleni a pohodlnosti aplikace, ze oboje leky (hrazene i priplacene) jsou uz hodne precistene, takze pokud maji vedlejsi ucinky, tak velmi podobne, a jejich uspesnost je naprosto stejna... takze se jeste rozmyslime, kazdopadne by v tom nemel byt zadny rozdil...

ambi... budeme mit dlouhy protokol, cekame na ms a zacit se stimulkou bych meli nekdy pred vanoci, OPU a ET kolem poloviny ledna.

ozalin
15. lis 2009

marcajda,to Tě obdivuji.Já teda vůbec nejsem člověk,který by byl schopen něco dodržovat,cvičit a čekat.Já holt musím mít všechno a hned,nebo nic.A pak se podle toho zařídit.Myslela jsem,že se do práce už nevrátím a ten strašný kolotoč kolem Vánoc mě stejně čeká.Ani narozeniny jsem neslavila,měla jsem je v pátek a dva dny předtím mi doktorka řekla.....bohužel,nevyšlo to.Tak mi v pátek chodily smsky a já u nich bulela a bulela.
Nejradši bych se na všechno vyflákla a bylo by to ... ☹

irennn
21. zář 2012

Ahojky holky....tak jsem dnes zase doma brečela....během krátké doby mi přišla 4.sestřička (jsem jejich staniční) a ještě mladší těhotná. Jsou to holky svobodné, pomalu ještě na ubytovnách a jim to jde. :( My se snažíme 2.rok bez úspěchu...teď se kolem nás bude šířit série vyšetření a uvidíme,co dál. Každopádně jim to moc přeju,jenže každý další náš neúspěch doma tajně obrečím...... ☹