Když jste zkoušely otěhotnět, přestaly jste okamžitě pít?

karlajasmine
13. srp 2014

Ahoj holky,

Chtěla bych se zeptat, když jste to začaly zkoušet, přestaly jste okamžitě pít? Nebo jste přestaly pít až ve chvíli, kdy jste zjistily, že jste těhotné? Pily jste někdy alkohol v průběhu těhotenství? (např.skleničku červeného vína, nebo malé pivo), nebo nikdy nic? Jak jste asi pochopily, začínáme to zkoušet a přemýšlím, jestli tím pádem musím okamžitě přestat s jakýmkoli alkoholem, nebo jestli jedna sklenička s večeří neuškodí..

denyzuza06
13. srp 2014

V době zkoušení jsem to omezila, respektive když jsem tušila plodné dny až do případné menstuace jsem se alkoholu spiše vyhýbala, při ms a do plodných dnů jsem pila jako jindy. v těhotenství si občas skleničku vína nebo malé pivo po obědě bez problému dám a když jsem kojila chodila jsem na jedno pivo jak se říká na mlíko 🙂....považuji alkohol v malé dávce za lék (bavíme li se o víně nebo pivě) a nevidí důvod ho úplně vynechat ze svého "jídelníčku"

berenika39
13. srp 2014

🙂 Při zkoušení to asi nevadí, nejsi-li alkoholik🙂. Sklenička může přispět k přijemnějšímu snažení se🙂. Mluvím o takovém tom alkoholu - sklenka vína, pivo k večeři, koktejl na grilovačce a tak. Oba kluci jsou počatí naprosto shodně v době vánočních prázdnin, oba se mnou absolvovali silvestrovské vítání dalšího roku na horách včetně lyžování a u obou jsem těhu zjistila v polovině ledna. Ale ano, hned po zjištění těhu jsem už žádný alkohol nepila. S mladším jsem ke konci ve třetím trimestru pila malou sklenku plzenského piva, protože mi nebylo dobře po jídle a pomáhalo mi to.

linnhe
13. srp 2014

Já jsem přestala pít, kdyý jsme se začali snažit a nevedlo se. Pak jsem se vdávala, pak tchýně měl 50 a ještě jsem měla třídní sraz a těhotná jsem nakonec byla už na svatbě, ale nevěděla jsem to. Miminku se nic nestalo 🙂 Pak v těhotenství když jsem šla někam s kamarádkama tak jsem si decku bíleho vína dala, někdy i malé pivo 😉 Ke konci zase červené víno na vyhnání miminka 🙂

jaja01k
13. srp 2014

@karlajasmine Nevidím důvod se během snažení nějak omezovat. Já jsem teda nikdy moc nepila, jako že bych se opila, to se mi nestalo. Ale skleničku jsem si klidně dala. V těhotenství jsem pak mívala chuť na pivo, které normálně vůbec nepiju, tak jsem si občas trošku dala.

dezyre
13. srp 2014

Já obecně moc nepiju, takže jsem se nijak omezovat nemusela. V těhotenství jsem si čas od času dala skleničku bílého, anebo dvě deci piva po obědě. Také mě to dělalo dobře na nevolnosti.

karlajasmine
autor
13. srp 2014

Ok, diky 🙂
Nejsem rozhodne alkoholicka, temer nikdy nepiju vic jak 2 sklenicky vina vecer, nebo vic jak 1-2 piva, tvrdy nepiju vubec.. ale malou sklenicku vina nebo piva u vecere si obcas rada dam.. Tak me vase odpovedi zatim uklidnuji, ze to neni tak, ze kdyz se dotknu kapicky vina tak budu mit okamzite postizene dite.. Samozrejme, ze se budu ale snazit spis nepit a az zjistim, ze jsem tehotna, tak nepit spis vubec 🙂 Ale jsem rada, ze to neni tak, ze bych to musela uplne hrotit a 9 mesicu zadny alkohol ani neochutnat 🙂

ayenkas
13. srp 2014

No já jsem se počas ,,snažení'' párkrát pořádně ožrala😀 Naposled na vlastní svatbě, kdy jsem už byla asi 4 dny těhotná a ještě jsem to samozřejmě nevěděla. V prvním trimestru jsem si maximálně od manžela lokla piva u oběda, ale pak později jsem si už třeba 1 pivo nebo 2 deci vína dala. A jak už jsem přenášela a chtěla vyzkoušet babské rady na vyvolání porodu, tak jsem si párkrát dala půl litru svařáku. To teda nezabralo🙂 A dítě je v pořádku🙂

elana
13. srp 2014

@karlajasmine v době snažení (která u prvního dítěte trvala 3 roky) jsem žila úplně normální režim, tedy i s alkoholem 😅 (nejsem žádná spitka, ale ráda si skleničku, dvě, vína rozhodně dám). Ovšem v těhotenství je pro mě jakýkoli alkohol tabu, v prvním jsem nevypila opravdu ani molekulu, ve druhém jestli jsem si dala 1x slaboučký střik a ani jsem ho nedopila skvrzevá špatné svědomí.

adinka_k
13. srp 2014

Přemýšlela jsem, co je pro mě množství, abych z toho neměla blbý pocit. Došla jsem k závěru, že jsem spokojená s dvěma deckama chardonay týdně. Že to, mám pocit, nikomu nic neudělá, hlavně když se proliju vodou. ;) Jakmile jsem si řekla, že vlastně alkohol můžu, tak se ve mně něco seplo a nemám chuť. Někdy si loknu dvakrát od muže piva, někdy si dám decku vína. Ale mám pocit, že to moc nepotřebuju. A hlavně mi pak ráno není nejlíp, tak je to pro mě trochu zbytečné. ;)

denyzuza06
13. srp 2014

@karlajasmine kdyby kapka alkoholu v tehu ublizila dětatku češi by dávno vymřeli a to ani nemluvim jak by bylo vylidnený rusko 😀

lrg
13. srp 2014

Poprvé to bylo celkem překvapení, takže jsem celkem nemálo popíjela ještě chvíli během prvního dnů těhotenství 😒 Podruhé už téměř vůbec, protože po delším kojení mi alkohol přestal nějak chutnat. Během těhotenství jsem nevypila nic vůbec, protože jak bych si dala dvojku vína hned by se mi chtělo kouřit, tak jsem se radši úplně vyhýbala všem lákadlům 🙂

zuzkaa1
13. srp 2014

když jsem nevěděla že jsem těhotná tak jsem ji měla jako .... bylo to úplně v začátku těhotenství tak max v 1tt ..... Pak mě manžel vzal na předávání sportovce roku libereckého kraje tam už jsem měla tušení a dala si jednu sklenku vína asi 4tt 🙂 no a teď si taky dám jedno pívo nebo skleničku vína

konidana
13. srp 2014

Kamarádka byla s partou na měsíc na expedici v rusku a pořád jí bylo nějak špatně. Myslela, že je to z jídla nebo z vody, a tak poctivě desinfikovala tvrdým alkoholem. Po návratu se zděšením zjistila, že to bylo raným těhotenstvím 😀 . Klukovi je už asi jedenáct a je v pohodě.
Já ráda pivo, ale v těhotenství mi ho nebral žaludek, takže jsem k jídlu jen upíjela ostatním (dva, tři loky) a těšila se, až si zase dám normálně celé. Kámoška mi jedno přinesla už do porodnice, a já měla co pít ke dvěma obědům. To byla lahoda! Jinak jsem během těhotenství odvykla a dám si tak 1 pivo k jídlu, výjimečně dvě, tři už je extrém, na nějaké celovečerní akci (tak 2x za rok)

lenicka07
13. srp 2014

@karlajasmine V podstatě jsem se nějak neomezovala do doby než jsem zjistila těhotenství, ale v mém případě to znamenalo tak dvojku vína, popř. dvě nebo panáka slivovice. Ovšem druhé těhu jsem neplánovala, tak když jsem to později překvapeně zjistila, tak jsem si uvědomila že na samém začátku těhu jsem při nějaké oslavě vypila skoro celou flašku vína. Nic se nestalo, těhu bezproblémové a syn naprosto v pořádku. Během těhu jsem si sem tam dala sklenku vína, ale jen výjimečně, a v prvních měsících jsem se snažila alkoholu vyhýbat. Ale pravda že jsem první těhu dlouho tajila, tak holt abych nevzbudila podezření, tak jsem občas něco vypila...

hanulkapal
14. srp 2014

Já jsem se nijak neomezovala, ale já alkoholu moc neholduju, usínám po něm 😀 Takže když byla nějaká grilovačka a podobně, tak jsem si dala dvě tři sklenky vína a byla jsem zvyklá si dávat tak 1x týdně doma s přítelem skleničku bílého, od doby, co jsem těhotná, tak už ne, ale ani mi to nechybí, myslela jsem, že to bude horší 🙂

ev13inka
14. srp 2014

4 dny před zjištěním těhu jsem byla na svadbě kamarádům a padl tam tak 1,5 l vína (za celý den 😀 )a den před tím sem byla na narozeninách, takže asi slušná dávka 😅 v těhu sem tam sklenička vína nebo pivka k obědu a malá je v poho

abalajda
14. srp 2014

Ja jsem dokonce zapijela kamarádovi dceru ve čtvrtém týdnu tehu. Samozřejmě jsem o tom nevěděla... Dcera je zdravá,narodila se v termínu. Během celého tehu jsem se samozřejmě v alkoholu i kouření omezovala,ale sem tam malé pivo po obědě,nebo sklenička bílého večer jsem si dala.

hany_bany
9. zář 2014

tohle je docela těžké, když vím, že to může klapnout napoprvé, nebo trvat třeba dva roky. Mám každopádně v plánu pití omezit, ale plánujeme např. výlet do vinného sklípku - to bude otázek, proč nepiju 😀 ale tak kvůli tomu snahu o miminko nebudeme odsouvat...
A je toho víc, nejen pití, koukala jsem, že spousta věcí není vhodné pro těhotné a kojící ženy, to bych se tím asi jen stresovala, když bych měla všechno hlídat i když zatím těhotná nejsem.
Viděla bych to tak, že všeho s mírou (to tělu jen prospěje), ale bez stresu 😉

1velrybka
9. zář 2014

Já teda alkohol nikdy moc nemusela, když už jsem si něco dala, tak to bylo co říct. No a jak jsme se začali snažit, tak jsem si ho nedávala vůbec, protože je jasné, že v ran. stádiích škodí nejvíc (i když se zase říká, že třeba sklenička vína neva). No snažili jsme se 10 měsíců. Pak jsem si jednou dala pivo (4 deci)....a to jsem byla už těhotná 1. měsíc, jenže jsem to nevěděla. Stejně tak jsem si v té době dala domácí Tiramisu se syrovými vejci, spálila jsem si na sluníčku břicho a prostě všechno, co nebylo úplně ideální 🙂 Nejspíš opravdu funguje to, že když už to člověk neřeší a kašle na to, zadaří se 🙂

mon_88017
9. zář 2014

@karlajasmine já pila jako ten dobytek 😀 A než jsem zjistila, že jsem těhotná, chudák zárodek schytal pár slušných dávek, hlavně že jsem si z toho na pivních slavnostech dělala prču, že třeba už těhotná jsem na nevim vo tom. Byla, ale zjistila jsem to až tejden poté 😀 Takže byl pak s pitím utrum, ale sem tam jsem si malý pivko dala, měla jsem to i doporučený od doktora kvůli tlaku (významně jsem omezila aj kouření, tlak mi šel na nějakýých 90/60 a imrvére se mi motala palice).
Dítě zatim vypadá zdravě, takže si myslim, že výjimečně trošku toho alkoholu nevadí, samožřejmě nesmíš vyžrat deset plzní za večer, ale jeden malej drink za týden (já tomu řikala nedělní chvilka poezie) by neměl být na škodu 🙂

kaaata
20. říj 2016

@denyzuza06 a moraváci asi taky 🙂

racerunner
20. říj 2016

Prvních 10 (ale uvádí se i číslo 14 ) dní vývoje embrya platí zákon "vše nebo nic". Jinými slovy - pokud je vnější zásah silný tak, že by poškodil embryo, to zanikne. Tedy postižení z tohoto důvodu nehrozí. A většina holek snažení neavizuje, pije a normálně při tom otěhotní. Z toho lze usuzovat, že tak silný toxický vliv v tomto období alkohol asi nemá, že by bránil početí. Často spíše naopak 😀 . No a pak už vynechají měsíčky, zjistíš , že jsi v tom a vynecháš alkohol...🙂.