Knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe. Doporučuji

brebruna
5. srp 2008

Ahojte snažilky. Jsem tu nová. Od června neberu HA a snažíme se o miminko.Sleduji, jak se mi začíná měnit můj život. Tím rozhodnutím jsou kolem mě najednou lidičky, kteří mi mají co říct, kteří sami dítě mají. Hlavně mám kamarádku, která má již 2 letého klučinu a bude v září rodit.Vedeme spolu rozhovory na téma porodu, výchovy, přístupu... a ty nás vedou dál... Přemýšlím o tom, jak se budu jako těhotná cítit, jak mě to změní, jak se chovat a co dělat, jak rodit a jak vychovávat... Inspirovala mě knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe od Ing. Zdeňka Jordánové, kterou vřele všem doporučuji. Nejen doba po porodu, ale i způsob početí, reakce na zjištěné těhotenství, způsob porodu a vůbec všechno má vliv na naše budoucí dítě 🙂 a je dobré to vědět předem, přemýšlet...

sisstin
14. srp 2008

len: já otěhotněla nechtěně..tak b mě zajímalo, co to značí... 😅 😅 😅 sice nevim, jaký to je nemoct mít mimi..nebo se o něj dlouho snažit..jsem spíš opačnej typ, ale jak tohle někdo může napsat..to fakt nepochopim..takový žvásty 🤐

sisstin
14. srp 2008

andelka: pro mě ani již hnízdící embrio není žádné dítě..nejsem proti potratům, ani umělému oplodnění..ani ničemu jinému...nikomu to nenutim..narozdíl od některých lidí 😉

sisstin
14. srp 2008

andělka: sorry, ale znám věřící lidi, který se chráněj..a nemusí to být zrovna HAK..prostě souložej s tím, ž e něchtěj otěhotnět..a to je hřích úplně stejnej jako když se bere HAK 😅 😅 😅

sisstin
14. srp 2008

proč se jinak těhotný vdávaj v kostele..nesezdaný manželé maj pokřtěný dítě..pro mě je to jen a jen přetvářka...každej věříme v něco, ale církve jsou jen sekty tolerovaný lidma.. 🤐 🤐 jak psala meleri, křížové války, odpustky a všechno možný bylo ve jménu víry...takže já jsem k tomu velmi velmi skeptická 🤐

andelka
14. srp 2008

sisstin: Já jsem zas proti potratům, proti některým praktikám umělého oplodnění a z vlastní zkušenosti i jiných i proti Ha. Ale to je každého věc, každého svědomí, každého situace je jiná. akorát nesnáším, když někdo přijde s tím, že HA nic nedělá, protože ovulaci zabrání. A cpe to tu jako 100% pravdu přes kterou nejede vlak. Prostě to tak není, jen lidi se o to málo zajímají a stačí jim, co říkají v televizi.
Není to hřích. Není hřích odpovědně plánovat děti. My se taky milujeme s tím, že teď děti nechceme a tak se chráníme. Bylo nám to doporučeno, asi jako všem věřícím párům, které nechtějí hodně dětí.

len
14. srp 2008

No a to je ono - že to každá vnímáte jinak, kdy vlastně ten život začíná 😉

Jinak mám kamarády mezi věřícíma i ateistama a naopak znám dost hajzlů v obou táborech, takže v tomhle to opravdu nebude 😉

sisstin
14. srp 2008

andělka: pokud vím, tak v bibli je to, že se lidi mají souložit jen za účelem plození...jinak je to hřích..tohle akorát církev vymyslela ted, že třeba počítání plodných dní hřích není..aby se opět zalíbila moderní době 🤐

eliiis
14. srp 2008

sisstin já to mám taky tak. oplodněné vajičko pro mě není dítě je to prostě shluk buněk. nikomu to nenutím ani nepřesvědčuju at ha berou ale at mě nikdo nenutí ji nebrat. rači ji budu brát než abyc měla hodně dětí které nebudu schopná zabezpečit a ani třeba zvládnout fyzicky a psychicky. 😉

andelka
14. srp 2008

sisstin: Ani mě se historie církve nelíbí, ale to nezměním, navíc to byla jiná doby, my to nemůžeme plně chápat. Důležitá je současnost a budoucnost. Ano, i těhotné nevěsty vídáme v kostele, i nesezdaní rodiče mají pokřtěné děti a je to správně. Já jsem zas měla sex před svatbou a brala jsem i HA a přetvářka to rozhodně nebyla. Byla to cesta, dlouhá, ale vždycky jsem našla ve víře povzbuzenía u kněze pochopení.

sisstin
14. srp 2008

přetvářka, přetvářka..jedna velká přetvářka...je to věčně..zneužívání dětí pedofilními knězi, kteří vodu kážou..víno pijou 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ...jde o to se jen zalíbit, manipulovat lidmi a tahat z nich prachy 🤐 a tak to bylo vždycky..

nemám nic proti věřícím lidem, ale církvím jako organizacím 🤐

janeyzelvicka
14. srp 2008

Tak jsem sem znova nakoukla... siss, kde v bibli je že lidi maj souložit jen za účelem plození? Myslím že ji znám docela dobře a nikdy jsem tam nic takového neviděla 😉 tudíž souložím i za jiným účelem 😀
jinak hlásím normální porod a krásnou zdravou Kristýnku 🙂

len
14. srp 2008

Siss, v Bibli najdeš paralelu asi ke všemu v životě 😉 Dokáže podpořit téměř jakýkoli názor, ale důležitý je, jak si to člověk pobere se svým svědomím... Ale na rovinu přiznávám, že úplně celou jsem ji nečetla, máme doma nějaký historický vydání a louská se to dost blbě ☹ Já nikdy podle jedince nsoudím celou kominitu, to je jako bych řekla, že bílý matky, co žijou na sídlištích, jsou nezodpovědný krávy, protože jedna tuhle strčila dítě do popelnice 😒

andelka
14. srp 2008

Bible není jízdní řád. Jsou potřeba i komentáře. Sex má více "důvodů". Jedním je plození a dalším je spojení. Má fyzickou i psychickou část. Jde taky o potěšení, o vyjádření manželského slibu. Nevadí, když při něm nedojde k početí, někdy pro to jsou legitimní důvody, důležité je, plodnost neničit a nic mezi muže a ženu nestavět.
Oplodněné vajíčko už má vše, co bude mít dítě, je to jen vývojové stadium, podle mě teda.

eliiis
14. srp 2008

andelka: sice jsou jiné varanty jak se chránit ale chránit se výpočtem plodných dnů může jen žena s pravidelným cyklem a i měření bazální teploty je u ženy která má složitý cyklus těžké.
nechme každému dělat věci tak jak si myslí že je nejlepší a my dělejme totéž 😀

andelka
14. srp 2008

Lidé jsou takoví jací jsou, v každé komunitě, ať je její základ a poslání sebelepší, se černé ovce objeví. Přesně jak píše len, podle pár lidí ( a v obrovském množství kněží a věřících to je jen malé procento) nemůžu soudit celou církev. To ja, jako bych podle pár zdravotních sester, které ublížily dětem, odsoudila všechen zdravotnocký personál. A kvůli pár pedofilním vedoucím odsoudila celého skauta.

len
14. srp 2008

Eliiis, promiň, ale nemáš pravdu 😉 Kterákoli žena, která CHCE, se může chránit pomocí symptotermální metody, jenom je potřeba ji pořádně poznat... Což pochopitelně není vůbec jednoduché a HA je mnohem pohodlnější a jednodušší 😉 Ale pokud někdo chce, je to metoda opravdu spolehlivá pro všechny 🙂

sisstin
14. srp 2008

len: no právě, že mi vadí, že církev nutí nějakej názor, kterej je podle nich jen ten správnej 🤐 🤐 🤐

jak říkám, každej věříme v něco..ale některý organizace umí být silně nebezpečný a manipulativní... 🤐

andelka
14. srp 2008

eliis: A co o tom víš? STM je použitelná ve většině případů a pokud ne, lze použít jinou antikncepci, sice nedoporučenou, ale nezakázanou. Jde o individuální přístup.

andelka
14. srp 2008

sisstin: A kdo ti ho nutí? A jak víš, že opravdu není správný? S těmi organizacemi máš pravdu, některé se mi taky nelíbí. Ale moje to zrovna není. Aspoň si tak nepřipadám a to jsem v ní už nějaký čas a díky bohu za to.
elli: U nepravidelných cyklů je jediný problém: Žena pak má málo neplodných dnů na začátku cyklu. Ale i to lze řešit.

len
14. srp 2008

Siss, já sice nejsem věřící, ale dle mého je to prostě o výběru 😉 Teď se nebavíme o nějakých dogmatických věřících, kteří mají ten jediný správný názor a považují za nutné spasit svět tím, že ho budou nutit všem ostatním 😒 Ale co já mám věřící kamarádky, tak je to, jak píše Andělka - některé berou HA, některé spí s pžítelem před svatbou... ale je to prostě jejich rozhodnutí, ony do toho šly a cítí to prostě jinak, no 🙂 Já jsem nikdy neměla pocit, že by jim církev něco nutila, prostě je to životní názor, no 😒

sisstin
14. srp 2008

tak já jsem rozhodně pro legální potraty..než aby to u nás dopadlo např. jak v Polsku a jiných silně náboženských zemích, je to každýho volba a věc, co udělá se svým tělem...

stejně jako u IVF, kdy pár chce mít strašně miminko a nejde to, proč tomu nepomoct...je snad jedno, jak k tomu dojde..jde o to, jak bude vychovávaný po narození..

mně prostě tyhle názory, že potrat je hřích a podobně přijdou v naší moderní době šíleně zcestný... 🤐

meleri
14. srp 2008

abych pravdu řekla, do potratu bych taky nešla, z víc důvodů, do HA jsem nešla protože jsem neměla chlapa, a nelíbily se mi ty vedlejší účinky, ale říkat někomu co je hřích a co není, no nevím....mě to slovo hřích přijde jako nepochopitelné..jako hřích je co? přijde mi to dost subjektivní... V Bibli jsou moc krásné věci ale i věci úplně mimo, takže to člověk musí brát s rezervou..

Od Katolíků a protestantů s prominutím taky radši utíkám, protože jsem od nich dostala jen to zlé, i když např. můj muž byl vychováván v katolické škole a i když není věřící tak měl štěstí na dobré lidi a myslím že mu to dalo dobré morální základy do života....v tom je to zas dobré, ale musí to být fakt dobří a upřímní lidi, kteří tomu věří a nejsou zkažení mocí penězma pedofílií a já nevím čím ještě...

eliiis
14. srp 2008

vím o tom dost protože jsem kvůli svatbě v kostele musela chodit na sezení k jedné rodině a tam sem měla i přednášku o antikoncepci.spousta holek měřila teplotu a teploty absolutně nenaznačovali plodné dny a přesto otěhotněli. samozřejmě že se dá otěhotnět i přes prášky. já to nikomu neberu ale myslím že církev hodně věcí káže a pak si protiřečí. ale nechci to rozebírat. každý věří v něco jiného . jen mě štve když někdo začne někoho odsuzovat že on by nikdy nešel na u mělé oplod. nebo na potrat. to jsou kecy a dokud v té samé situaci nebyl tak nemůže říct co by dělal... 😉

sisstin
14. srp 2008

eliis: super, víc nemám co dodat..napsala jsi to krásně 😉

mata.mata
14. srp 2008

...ze Vam do toho skacu, holky: znam hodne vericich lidi a vidim, ze kazdy si bibli vyklada tak, jak se mu to prave hodi... a proc taky ne 😀 😀 😀

sisstin
14. srp 2008

mata.mata: jo, tak s tim taky souhlasim 😅 😅 😅 😅 😅

andelka
14. srp 2008

Církev nenutí, ale doporučuje. I desatero je doporučení a řekněte mi někdo, jestli cokoliv z něho, není pro dobro člověka.
Já se k tomu přiznám klidně, byla to moje volba, z nejrůznějších subjektivních důvodů, a trvalo mi dloiho, než jsem našla odvahu (třeba skončit s HA a přejít na STM), sílu, podporu, než nastal správný čas, než jsem pochopila, co je pro mě správné.
siss: Já jsem taky pro legální potraty, určitě je nechsi zrušit, naše společnost na to není připravená a nedopadlo by to dobře. Jsem spíš pro změnu kolem nich, pro změnu v tom smyslu, aby bylo řečeno, co to je, o co jde, aby ženy skutečně věděly, do čeho jdou, aby jim bylo pomoženo, v případě, že by si nebyly jisté, aby měly psychickou podporu, pokud ji budou potřebovat, aby byly i jiné cesty, než jen zabít dítě.
Potart hřích je, vždycky byl. To, že je dnešní doba moderní neznamená, že je lepší.

len
14. srp 2008

Holky, ale já myslím, že tu nikdo nenapsal, že IVF je špatné a nechoďte do něj...
Jediné, co tu bylo řečeno, že "já bych do něj nešla, mám své důvody" 😉

sisstin
14. srp 2008

andelka: no je to vážně o živ.postoji, pro mě nějaké 6tt embrio není žádné dítě..takže asi tak...ale byla jsem vychovávaná velmi liberálně..nevadí mi ani homosexualita a jiné sexuální odchylky atd,já si stojím za tím, že je to každýho věc..a ostatním je do toho houby 😅

gedren
14. srp 2008

Holky co tyce tech potratu, HA, umelejch oplodneni apod., pridam trochu buddhistickyho pohledu 🙂 Je v podstate jedno, jakej kdo z vas ma nazor na to, ze to je shluk bunek, nebo ziva bytost - podstatny je, jak to skutecne je. To nikdo z nas nevi, ale my buddhisti bereme jako fakt, ze se mysl pripojuje k vajicku v okamziku oplodneni. Proto potrat je vrazda, stejne tak pokud se nejakym zpusobem "zahodi" (ja fakt nevim, jak se s nima naklada - pokud se nezmrazi, pripadne se zmrazi, ale pak je uz nikdo nepotrebuje) prebytecny oplodneny vajicko po IVF... Proste to pak generuje spatnou karmu, tj. spatny vztah me a te bytosti, ktere jsem ublizila. (Samozrejme ta karma muze byt slabsi a silnejsi podle motivace a okolnosti a tak...ale je tam.) Co se tyce ty antikoncepce, tu bych taky nebrala z toho duvodu, ze muze zrusit i oplodneny vajicko, ale nevim presne, jak je to tam s pravdepodobnosti, tj. jak moc je casty, ze se tohle stane. Takovy telisko bych ale nebrala v zadnym pripade.