Knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe. Doporučuji

brebruna
5. srp 2008

Ahojte snažilky. Jsem tu nová. Od června neberu HA a snažíme se o miminko.Sleduji, jak se mi začíná měnit můj život. Tím rozhodnutím jsou kolem mě najednou lidičky, kteří mi mají co říct, kteří sami dítě mají. Hlavně mám kamarádku, která má již 2 letého klučinu a bude v září rodit.Vedeme spolu rozhovory na téma porodu, výchovy, přístupu... a ty nás vedou dál... Přemýšlím o tom, jak se budu jako těhotná cítit, jak mě to změní, jak se chovat a co dělat, jak rodit a jak vychovávat... Inspirovala mě knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe od Ing. Zdeňka Jordánové, kterou vřele všem doporučuji. Nejen doba po porodu, ale i způsob početí, reakce na zjištěné těhotenství, způsob porodu a vůbec všechno má vliv na naše budoucí dítě 🙂 a je dobré to vědět předem, přemýšlet...

andelka
14. srp 2008

eliis: Teploty ti plodné dny nenaznačí, spíš bych řekla, že to špatně pochopily. Taky je něco jiného jedna přednáška a 3 měsíční kurz.
meleri: V Bibli není nic mimo, spíš my to nechápeme. A i ty říkáš, že není církev a víra jen špatná, nelze všechny házet do jednoho pytle. Mně jak se někdo snaží poučovat a do něčeho nutit, taky uteču.
mata: Ne jak se mu to hodí, ale vidí to podle toho, v jaké situaci zrovna je. Bible je mnohostranně použitelná.
Ale ještě jsem nepřišla na něco, co by církev kázala a pak to popřela.

sisstin
14. srp 2008

a já teda radši podstoupim to, že HA zničí uhnízděný vejce než abych šla několikrát na potrat..páč já žádný další dítě nechci..a jiné metody než HA mi přijdou silně nespolehlivé 😎

eliiis
14. srp 2008

meleri: ja taky církev jako takovou nezavrhuji ona spousta věcí tam je pravda a ani k tom nepotřeuju boha. třeba desatero, tím by se měl řídit každý a ne jen věřící ale něco mi přijde protě jako blbost. tak. at každý žije tak jak si myslí že je nejlepší! 😵

len
14. srp 2008

A co se týče STM - teploty nenaznačují plodné dny 😉 Teploty (v kombinaci s dalšími znaky) v určité fázi začínají naznačovat dny neplodné, takže pokud někdo - používá pouze teploty, nemá s tím dostatek zkušeností a dostatek pozorovaných cyklů a bere to tak, že dnes není plodný den, protože... tak je ovšem chyba v lidském faktoru a nikoli metodě 😉 STM byla ověřována v průběhu mnoha let na vzorku tisíců žen, které se jí opravdu dlouhodobě věnovaly, a její úspěšnost byla srovnatelná s HA 😉

gedren
14. srp 2008

Jeste aby me nekdo nepochopil spatne - taky bych potraty nezakazovala (jen bych na nej sama nesla), ale krom jim uvedene vyssi informovanosti bych se snazila vyrazne zjednodusit administrativu kolem adopci a taky zmenit naladu ve spolecnosti ohledne tyhle veci.

Dneska se bere potrat jako "nic nam do toho neni, je to jeji telo", kdezto dani ditete k adopci jako "krkavci matka", a to je podle me jednoznacne spatne a nevede to k nicemu dobrymu.

len
14. srp 2008

Ale ano, Siss, to je prostě o životním postoji a názoru a to já nikomu neberu, akždý ať se se svým svědomím vypořádá po svém 🙂 Ale já prostě nemám ráda, když se paušalizuje, že třeba STM nebo víra je špatná - můžu maximálně říct, že STM není nic pro mě a víra mně nic neříká 🙂

andelka
14. srp 2008

gedren: Takže v tomhle máme podobný názor. A to nejsi katolík. 😀 Pro mě je taky díte od oplození. A je mi jedno jaká je pravděpodobnost, i kdyby byla 1%,
sisstin: Mít jen jedno dítě je tvoje právo, jenže žádná antikoncepce není 100%, ani HA. STM má spolehlivost při správném užívání stejnou jao HA a neničí zdraví, takže pokud možno u ní zůstanu.

grej
14. srp 2008

Nebudu se tady do toho montovat, já církev taky odsuzuju a to kvůli osobní zkušenosti. Navíc do toho moc nevidim a proto ani raději nepátrám po důvodech, proč někdo věří a tak, ale Elis - když jsem viděla Goyovy přízraky, tak mi to teda přišlo jako naprostý opak. Bylo mi z toho na zvracení a děkovala jsem babičce, že nebyla tak radikální a ačkoli ona byla vychovávana v pravoslavné víře, tak nenutila mojí mámu aby byla taky věřící. I když ono se k tomu asi donutit nedá.
Protože tam mi to zrovna přišlo jako porušení desatera hned několikrát.

len
14. srp 2008

Gedren, absolutní souhlas s větou "Je v podstate jedno, jakej kdo z vas ma nazor na to, ze to je shluk bunek, nebo ziva bytost - podstatny je, jak to skutecne je" 🙂 jenomže tohle asi nikdo nezjistí, takže k tomu každý zaujme nějaký postoj a dle něj se sám řídí 🙂

andelka
14. srp 2008

S potraty a adopcí to mám stejně jako gedren. Je potřeba věci změnit, ne je zakázat.

eliiis
14. srp 2008

😀 asi se to tu trošku začíná bortit. teploty nenaznačují plodné dny a začínají naznačovat neplodné no tak to je snad to samé ne???když podle teplot poznám kdy mi začínají neplodné dny tak ty předtím byly plodné ne? myslím že jsem byla u odborníků a že mi to bylo dobře vysvětleno a dál si myslím že to není ideální metoda. nehledě na to že není pro každého ten kdo dělá na směny těžko bude měřit ve stejnou dobu každý den. jak říkám já vám to nevyvrácím tak vy ze mě neděljte blba že to jen špatně chápu. dík 😉

sisstin
14. srp 2008

grej: tak Gojovy přízraky mě zrovna napadly... 😉

grej
14. srp 2008

Jé - pardon. To mělo patřit Andělce a ne Elis 😅 😅 🤐

eliiis
14. srp 2008

grej: nějak jsem to nepochopila ten tvůj poslední příspěvek 😅 co s tím desaterem?

andelka
14. srp 2008

K víře se opravdu nedá donutit, nejde přenést, je to o pocitu, o zkušenostech. Lze ve víře vychovávat, ale nakonec stejně dítě s vírou udělá zkušenost samo. Zase bych ale brala filmy s nadhledem. Je to jen film.
Co člověk to jiná zkušenost. Pokud má někdo s něčím, o čem si myslí, že za to může církev zkušenost špatnou, bude ji odsuzovat, pokud dobrou, nebude.

eliiis
14. srp 2008

grej: aha tak to vše vysvětluje 😀

andelka
14. srp 2008

eliis: ale ty to fakt blbě chápeš. Nejde jen o teploty. Nástup plodných dnů označuje nástup hlenu, ne teplota. Ta se změní až po ovulaci a pak se podle ní dají určit neplodné dny na konci cyklu. Na počátku cyklu jsou ti teploty k ničemu, ale potřebuješ je pro pozdější využití.

eliiis
14. srp 2008

já už to neřeším... klidně se každý den ve stejnou dobu měřte pokud můžete, zkoumejte hleny, já se držím toho proč to dělat složitě když to jde jednoduše a prakticky. nehledě na to jak tu někdo psal tak absolutně nesouhlasíms tím že by ha škodila mému zdraví. říkali mi to i na té ořednášce ale to jsou opravdu něčí výplody. mě naopak moc pomáhala......

len
14. srp 2008

Eliiis, když budeme detailistky, tak není 😀 Prostě podle teploty si nikdy nemůžu říct - dnes je plodný den 😉 Maximálně zpětně a to s jistotou až několik dní...

A i s měřením na směny to opravdu může fungovat, akorát se dodržují trochu jiná pravidla 😉 Blba z tebe nedělám, neboj (nebo minimálně bych opravdu moc nerada, jestli to tak cítíš, tak se omlouvám 😉 )

grej
14. srp 2008

Elisss🙂 🙂

Andelko - já mám právě blbou zkušenost. Nikdy jsem proti církvi jako takové nic neměla. Když jsme byli na pohřbu mého dědy, na zádušní mši, tak se mě pan (farář? nevím jak se jim říká 😅 ) ptal, jestli si myslím, že půjdu do nebe /a přitom držel v ruce flašku alkoholu, kterou tam babička přinesla a všem nalejval panáka - to mě trochu zarazilo/. Tak jsem řekla, že nejsem věřící, ale když už se ptá, tak že si myslím, že půjdu do nebe, protože jsem nikdy nikomu nic zlého neudělala. Aspoň ne úmyslně. A on mi řekl, že smůla, že půjdu do pekla, protože nevěřím. Ale když si to rozmyslím a začnu věřit, tak do nebe určitě půjdu. 'Ze nezáleží an tom, jestli je člověk "hodnej" nebo "zlej", ale na tom, jestli věří v Boha. Tak sjem se ho zeptala, jestli člověk, kterej celý život vraždil, kradl a ubližoval, potom na smrtelný posteli řekne: fakt sorry, já sjem si to rozmyslel a už v tebe, pane Bože, teda věřím, tak ten jako půjde do nebe? Bylo mi řečeno že ano.
A tím u mě církev skončila.

eliiis
14. srp 2008

len však v pohodě. jak říkám at každý věří čemu chce jen mě štvou zamítávé názory typu že to by nikdy neudělali když se třeba v te situaci neocitli. tak to beru já.
no ale to jsme od te knížky zaběhli trochu daleko ne? 😀

len
14. srp 2008

Ale ANO, Elis, teď jsi na to kápla - měřte si a já to budu dělat jednodušeji, budeme spokojené všechny 😉 Jenom prosím neříkej, že je to nespolehlivá metoda, protože bylo mnoha odborníky a studiemi potvrzeno, že je spolehlivá nadmíru - pokud někdo akceptuje, že prostě není nijak snadná 🙂

Jinak netuším, jestli je HA dobrá nebo ne, myslím, že to netuší ani většina odborníků, protože z krátkodobého hlediska dozajisté prospívá, ale dlouhodobé nemůže nikdo hodnotit, protože se stále vyvíjí a neužívá se ještě dostatečně dlouho na to, aby někdo dokázal s jistotou říct, co to udělá za dvacet let 😒 A naštěstí tu volbu máme všechny 🙂

andelka
14. srp 2008

grej: Alkohol zakázaný nemáme. 😀
Jinak to řekl sice trochu drsně, ale v podstatě je to pravda. Člověk půjde do nebe, nebo očistce podle toho, jaké bylo jeho svědomí v době smrti. Od toho je taky poslední pomazání se zpovědí. S peklem bych byla opatrná a stím, kdo v něm skončí taky. To nezáleží nakonec na nás. Pokud bude člověk věřící, ale duši bude mít zaneřáděnou hříchy, kterých nelituje, pak bych s tím nebem až tak nepočítala.
škoda, že jsi na něj narazila. To by mě asi taky odradilo. škoda, no.

meleri
14. srp 2008

Grej,

tak se přiznám, že jsem se ani na ten film Gojovy přízraky nedodívala, už jak nazačátku mučili tu holku tak jsem zdrhla....narozdíl od mého manžela mám s církví taky spíš špatné zkušenosti, ale fakt je to určitě o lidech..mě se nelíbí, že někteří věřící lidi (hlavně ti různí aktivní a lídři) si myslí že jedině oni ví co jim bůh řekl a že je to jediná cesta, bla bla bla a že ti ostatní žijou v hříchu a vině...a že potraty jsou špatné,protože jim to bůh ukázal, a že IVF je špatné, a že HA je špatná, no hm tak je poslechnem a uděláme všechno podle nich a kde se octnem? ve státě ovládaném církví..děkuju pěkně ale to ne...

Andělko,

Potrat se mi nelíbí ne kvůli náboženství ale kvůli tomu jak to popisovala moje mamka, a taky kvůli fotkám které jsem viděla...bylo to strašné...ale je to taky osobní...myslím si, že každá žena se v tom musí rozhodnout...možná by mohli snížit tu dobu do které se může potrat provádět..prý že do 28 týdne embryjo necítí bolest, ale jak tomu mám věřit když jsem to jenom viděla napsané v novinách...

My jsme se rozhodli tak, že ta embryja co nám zbyla zmražená darujeme lidem, kteří jsou na tom hůř než my a nemůžou vůbec ani svoje vlastní embryjo mít..taky nechci aby je vyhodili, když můžou někomu pomoci! ale zas to nějak šíleně neprožívám...

len
14. srp 2008

Grej, ten farář byl vůl 😉 My máme faráře moc příjemného, aspoň při těch pár příležitostech, co jsem se s ním setkala...

sisstin
14. srp 2008

meleri: ale potrat jde pouze do 12tt, pokud k tomu nejsou zdravotní důvody 😕 aspon u nás v ČR 😕

andelka
14. srp 2008

eliis: Mně taky pomáhala, docela, ale znám holky, které na ni taky nedaly dopustit, než vysadily. Pak nadávaly, že ji braly. A někdo má problémy už při jejím braní. U někoho se účinky projevíé hned, u někoho později, u někoho po vysazení a u někoho nikdy. Nakonec je to stejně jen naše volba.

len
14. srp 2008

Siss, v ČR jo, v USA je to o dost drsnější (v některých státech) ☹

Mel, já zase nevím, jak bych naložila s embryi, co by "zbyla," prostě si nejsem jistá, jestli bych se nějak vnitřně dokázala přenést přes to, že dítě mně a mého muže s našimi geny je prostě někde... nevím kde, nevím jak, nevím co... I když bych určitě chtěla pomoct, tak fakt neví, jestli bych zrovna tohle dokázala 😕

sisstin
14. srp 2008

len:jj..to vim, a to už mi taky přijde docela hnus 😕

andelka
14. srp 2008

Meleri: U mě zas jednou zazvonily holky a strašně mile mě tahaly na nějakou křesťanskou akci a byly hrozně podlézavé a tvářily se, jako svaté. Vyhodila jsem je. Svoji cestu si každý najde sám a nejdále dojde ten, kdo si všechno i sám prožije a zažije. Bez nucení, bez zkratek. Jiné akce, volnější, jsou fajn a mám je ráda.