Knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe. Doporučuji

brebruna
5. srp 2008

Ahojte snažilky. Jsem tu nová. Od června neberu HA a snažíme se o miminko.Sleduji, jak se mi začíná měnit můj život. Tím rozhodnutím jsou kolem mě najednou lidičky, kteří mi mají co říct, kteří sami dítě mají. Hlavně mám kamarádku, která má již 2 letého klučinu a bude v září rodit.Vedeme spolu rozhovory na téma porodu, výchovy, přístupu... a ty nás vedou dál... Přemýšlím o tom, jak se budu jako těhotná cítit, jak mě to změní, jak se chovat a co dělat, jak rodit a jak vychovávat... Inspirovala mě knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe od Ing. Zdeňka Jordánové, kterou vřele všem doporučuji. Nejen doba po porodu, ale i způsob početí, reakce na zjištěné těhotenství, způsob porodu a vůbec všechno má vliv na naše budoucí dítě 🙂 a je dobré to vědět předem, přemýšlet...

meleri
14. srp 2008

Andělko,

no a právě to se mi na tom nelíbí! Jako kdo vám dává právo soudit lidi? A kdo vám dává právo říkat, že vaše víra nás spasí a pošle do nebe? A kdo je podle vás člověk který věří? Ten který chodí v neděli do kostela usmívá se a pak přes týden chlastá a krade a já nevím co? A nebo ten, kdo třeba v boha věří ale do kostela nechodí a žije slušně..
Moje známá byla jeptiška, a dostalo mě když mi říkala, že ji balil jiný kněz..a že se to stává často...myslím si, že jste vy věřící všichni lidi jako my, ale jenom si hrajete na svatoušky..opravdový věřící podle mě nikoho neodsuzuje, ale sám žije tak aby se za sebe nemusel na konci života stydět..

andelka
14. srp 2008

Souhlasímms len, jsou to moje ambrya, část mě a manžela. Proto zatím říkám, že pro mě tyhle metody ne. Zatím, nikdy neříkej nikdy.

meleri
14. srp 2008

Andělko, tím tě nechci urazit, vím že jsou věřící lidi kteří jsou slušní, ale je to prostě těžké se s takovýma sejít...

andelka
14. srp 2008

meleri: My soudit nemůžeme, to Bůh. A jistotu, že budeme spaseni nám dal Bůh.
Podle tvého úsudku, bych tedy měla být opravdová věřící a víš co? Takových znám nohem víc, než těch druhých. Jen je třeba vnímat. Taky mám zkuenost s balením kněžích a neviděla bych to tak zle. Teda ne, že by to bylo správné, ale je to prostě lidské, chybovat, upadat, mýlit se a zkoušet najít svou cestu. Já neodsuzuju ani ty první, co chodí do kostela, ale chybují. Já je nemám právo soudit, můžu je upozornit, promluvit si s nimi, ale soudit ne, když jejich situaci neznám.

grej
14. srp 2008

Andělka - no ono to není jediný. Pak taky druhá situace: můj děda žil s paní a měl s ní syna. Paní se na ně vykašlala, dědu se synem opustila když mu bylo pár měsíců a našla si jinýho pána a dál se o ně nestarala. Tak se rozvedli a děda se staral sám.
Pak našel mojí babičku. Ta vzala klučinu za svého, dědu si taky vzala a měli spolu mojí mamku. Byla o 14 let mladší než děda. Děda pak měl mrtvici a byl 7 let odkázanej na cizí pomoc. Babička se o něj celou dobu starala. Utírala mu zadek, vylejvala bažanta, myla ho, holila, krmila...
Když děda umřel, tak se právě upnula na ten kostel. A tam jí milej farář řekl, že nepůjde do nebe, protože žila celý život v hříchu, protože žila s člověkem, který byl rozvedený (ačkoli se oni dva pak samozřejmě vzali a teprve potom spolu měli dítě).
Takže to je další věc. Asi jsem fakt měla smůlu na blbý lidi, ale prostě mi to přijde taky jako přetvářka. Ze lidi, kteří si nedovedou s něčím poradit, to všechno sváděj na Boha. Prostě za všechno může on - za to dobré i za to zlé. A to mi nepřijde správný. Maj berličku, o kterou se opíraj a místo aby problémy řešili, tak je sváděj na BOha.

Ale končím s debatama o církvi🙂

Ty jo, chvilku mi to darování embryjí přišlo jako dobrej nápad, ale taky nevím, jestli bych nebyla zvědavá, jak to "naše" dítě potom žije. Kdyby se dostalo ke špatným lidem nebo tak...

jankatr
14. srp 2008

ahojky - nedočítala jsem celou diskusi - jen jsem chtěla říct k té otázce mražení embrií... - kdybychom nebyli tak hloupě omezeni počtem pokusů na které pojišťovna přispívá a poměrně komplikovanou finanční situací - protože ani ty pojišťovnou připlacené pokusy nejsou zdaleka zadarmo pro většinu z nás... - tak klidně budu podstupovat stimulaci pouze v nativu aby bylo opravdu jen to co se použije... - bohužel tomu tak není - takže to mražení je jediný způsob jak zvýšit naše šance. Vám se to mluví - těm co nemáte problém otěhotnět - a můžete to cyklus co cyklus zkoušet znovu - ale kdyby vás někdo postavil před to že máte 3 pokusy a pak konec (nebo vykrást banku 😠 ) tak byste mluvily jinak. Nám bohužel z žádného pokusu k zamražení nezbylo - ale kdyby ano - tak neváhám... protože ani to že se embryo v počátku uchytí ještě nic neznamená - dvakrát jsme o miminko přišli v prvním trimestru takže vím o čem mluvím.

A že mají děti z IVF ledový pohled??? 😠 😠 😠
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
no schválně - máte ten pocit??? - Já teda ne 🙂

A říct někomu kdo se X let snaží o miminko a pak ještě celé tehotenství trpí nevolnostmi - že svoje dítě vlastně nenávidí...??!!! Tak to je podle mě hulvátství a ubohá neomalenost 😠

andelka
14. srp 2008

grej: To je zajímavé, že moje babi je rozvedená dvakrát a do kostela chodí a přijímá svátosti. Záleží na situaci, smířit s Bohem se lze vždycky, když o to člověk stojí.
Není pravda, že máme berličku a neumíme řešit problémy. Bůh pomůže těm, co se sami snaží. Já si zas říkám, co dělají ti, co nevěří, že to musí být těžký život.
meleri: Není těžké je najít. Já mám spíš problém najít ty první.
a taky ončím, bylo to zajímavé, ale mám rande a asi přijdu pozdě.

len
14. srp 2008

Janko, to napiš té paní, co napsala tu knihu 😉 Já myslím, že kražení embryí tu nikdo z principu neodsuzuje, maximálně se tu najde někdo, komu to nepřijde přirozené a proto by do toho sám nešel 😉 Kromě toho, když se tu tak kouknu na tu smečku, co se tu "zuřivě hádá," tak je tu jedna, co se ještě nesnaží, jedna, který se podařilo druhý IVF a dvě idiopaticky neplodný 😀

eliiis
14. srp 2008

len ale není to jen o tom že je to pohodlnější i když pro spoustu lidí možná rozhodující mě se to prostě tak nějak protivý no. všechno má něco pro a proti.
andel: taky je možné že měli pro sebe nevhodnou antikoncepci. a není pravda že ještě není odzkoušené že nejsou ženy které ji berou dvacet let. pokud někomu nevyhovuje at ji nebere ale at mi nikdo neříká jak mi strašně škodí když třeba mě když pominu to že mi krásně upravila plet pomáhala přežít menstruaci protože po tom co jsem ji vysadila - přítel byl na rok pryč tak mi přišlo zbytečné ji brát- jsem trpěla jako pes při mensruaci. a pokd si mám vybrat jestli mám trpět a dopovat se práškama proti bolesti který sou stokrát horší nebo brát ha tak volím ha.

grej
14. srp 2008

ANdelka - babička je věřící. Asi jsi to špatně pochopila. Ten farář je idiot. Že dokáže říct člověku, který se tak stará o bližního svého, že nepůjde do nebe (nebo nebude spasen nebo jak se tomu říká) jen proto, že si vzal člověka, který údajně spáchal podle té víry hřích???? Kdyby si vzala chlapa nerozvedenýho, ale hned po jeho mrtvici by ho strčila do LDNky, tak by to bylo lepší??

To je to co mě na tom tak štve 😠 😠 😠 😠

Meleri - souhlas. I věřící dělaj hrozný věci, tak by měli být potrestaný a ne jít do nebe jen za tu "zásluhu", že věří... Když to teda vezmu z téhle stránky.

ANdělko - užij si rande 😉

len
14. srp 2008

Grej, mně nejde jenom o to, že by ti lidé byli "špatní" - ale třeba jsem si vzpomněla na tu hroznou záměnu miminek loni ☹ Byly tam dvě normální, slušný rodiny, ale každá k výchově přistupovala jinak... A já si říkala, že kdyby (já vím, každý kdyby je hloupý, asi to tak nejde říct) se mi to stalo, kromě toho, že já jsem rok nebyla se svým dítětem, by mě neskutečně štvalo, že ho měli v péči lidi, kteří ho cpali do chodítka a oba byli silní kuřáci - přestože to určitě byli hodní lidé a pro dítě dělali první poslední, vyznávali trochu jiný hodnoty 😒

eliiis
14. srp 2008

len: holt si každý hájí to svý zuby nehty 😀 😀 každopádně kdybych věřila v boha tak mu děkuju každý den že se nám zadařilo hned druhý měsíc a zatím bez větších komplikací. tak takhle aspon děkuju manželovým dobrým spermiím a dobrým vajičkům.... 😀 😀

grej
14. srp 2008

Eliiss - já teda taky na antikoncepci nedám dopustit. Pleť supr, prsa plný, téměř žádný PMS, bolesti snesitelnější, mnohem míň chlupů (to mě teda štve teď nejvíc 😀) - vím,ž e je to nepřijrozený stav, ale mnohem příjemnější než ten co zažívám teď😀

eliiis
14. srp 2008

grej tak tak... 😀

len
14. srp 2008

Elis, jasně, tohle všecko já si nějak představila pod pojmem jednoduchost 😉 Na rovinu přiznávám, že to není snadný, vyžaduje to pravidelnost, každodenní přemýšlení a každodenních pár minut času, taky z toho plynou jisté důsledky... Ale spolehlivé to nakonec je 😀 Já jsem holt člověk, kterýmu složitější věci nevadí, ani přemýšlení, nepotřebuju něco, na co nemusím ani myslet... Proto jsem se STM moc spokojená, ale zase beru, že to prostě není zdaleka pro každýho 🙂

A jak říkám - netvrdím, že HA je špatná. Já to nevím, stejně jako to neví ani nikdo jiný. Ale prostě z toho nemám dobrý pocit, nějak vnitřně jsem se obávala dlouhodobých důsledků, takže jsem od ní po pečlivém uvážení odešla. Přesto, že to pro mě znamená menstruovat mnohem častěji a jiné legrácky, zase mi to přináší jiné nečekané věci 😉 Teď bych teda ráda otěhotněla, takže STM je jistě vhodnější než HA, to snad uzná každý 😀

len
14. srp 2008

Tak je teda pravda, že chlupatá bez HA nejsem 😀 Ale daeko víc si užívám sex 😎 Holt to každá snášíme jinak 🙂

meleri
14. srp 2008

Grej,

věřící nebo ne, podle mě jsme všichni stejní..jen jedni mají potřebu furt něco řešit s bohem..

a ten farář byl fakt magor s prominutím...

hold ta antikoncepce někomu sedne někomu ne...ale já to ani neměla zapotřebí.. 😅 můj opravdový partner byl až můj muž a tak nám vlastně začly ty problémy takže jsem to nikdy nemusela řešit..

Jani,

souhlasím, kdyby to nebylo tak drahé tak bychom měli možná i víc na výběr..jenže tak je všechno v rukou pojišťoven a doktorů...nakonec obyčejní lidi do toho moc nemají co kecat bohužel....takže my byli taky rádi, že nám zůstaly nějaké do zásoby...

grej
14. srp 2008

Len - to máš pravdu. Ty "jiné hodnoty" by mi taky vadily 😒

Já taky nejsem až tak hodně chlupatá, ale mám těch chlupů prostě víc než obvykle 😉 Jo a sex si taky užívám víc. Jen je otázka, jestli je to vysazením HA nebo tím, že nám to s manžou víc a víc klape 😉

andelka
14. srp 2008

grej: Já jsem to pochopila, ten farář byl nějakej divnej, tvoje babi by zasloužila metál, protože starat se o někoho je strašně těžké.
meleri: A jak víš, že s ním pořád něco řešíme? Znáš to osobně? Asi ne, tak nepaušalizuj. Někdo má Boha a někdo kamarádku a někdo obojí. Jenže bohu můžeš svěřit i to, co člověku ne.
Já osobně pokládám STM za super metodu jen pro někoho. Někomu prostě nesedí a pokud by její používání mělo mít špatný vliv na manželství, třeba když je manžel kamioňák a v neplodné dny by nebyl skoro doma, tak je jasné, že se použije jiná metoda. Prostě je to individuální. Já jsem stejně jako len nejprve byla spokojená, ale časem se mi nežádoucí účinky začaly zajídat a nějak vnitřně jsem došla k tomu, že už ji brát nechci, že už toho bylo dost.

ikke
5. led 2010

susik77 • 2d • 23. dec 2008 o 21:23
Ahojte, asi pred dvomi rokmi, ked som cakala nase prve dieta, nam na kurze doporucili tuto knihu. Tak som si ju precitala, mam z toho dost zvlastny pocit. Teraz cakame dalsie mimco, tak premyslam nad niekt. vecmi z tejto knihy.
Citali ste to niekto? Co si o nej myslite?Ja som si v niekt. kapitolach myslela, ze to je skor scifi
Ale niekt. veci ma celkom zaujali...

j.a.n.u.s. • 1d • 23. dec 2008 o 21:26
Slysela jsem o tom, ale nevim presne o cem to je?

dulius • 1d • 23. dec 2008 o 21:31
Tvoje dítě jako šance pro tebe
Zdeňka Jordánová

Tvoje dítě jako šance pro tebe - anotace
Tvoje dítě.
Je konečně na světě... Jaká událost. Jako by svět byl najednou jiný, než byl dosud, čekáš snad zázrak, čekáš, že se stane NĚCO... Máš dítě...
Vše je nové a výjimečné. To nádherné a malé tělíčko, vyžadující zvláštní péči, obsluhuješ zpočátku s velkou úctou a ostychem. Pomalu si zvykáš na ten nový a zvláštní pocit jeho blízkosti. Slavnostní pocit pomalinku odchází. Již ho vnímáš jen občas, neboť nové se stává běžným. A teď je ta chvíle, kdy pochop, že tvoje dítě je totiž šance pro tebe! Šance dozvědět se o sobě všechno, šance pohnout se ve svém životě dál, šance poznat se a pochopit. Využij jedinečnou příležitost tohoto dokonalého zrcadla. Naslouchej svému dítěti a využívej jeho nekonečnou moudrost a jeho dokonalé přijetí. Již nikdy v životě tě nebude mít nikdo tolik rád a tolik ti důvěřovat. Již nikdy nikdo o tobě nebude tolik vědět a tolik tě znát... Tato kniha je již autorčina čvrtá v pořadí a má všechny předpoklady se stát jejím nejúspěšným titulem.

............................

ked som si precital par slov o tejto knihe, myslim si, ze je to nejaka blbost a urcite by som take nieco necital, strata casu ...

treba sa venovat dietatku na 100%, tesit sa z neho ... a nie citat tak dristy a zamyslat sa nad tym.

janinah • 3d • 23. dec 2008 o 21:37
dulius,mám 3 deti a úúúúplne súhlasím hlavne s tvojou poslednou vetou

j.a.n.u.s. • 1d • 23. dec 2008 o 21:38
I pres nazor dulia, by jsem se rada zacetla...

susik77 • 2d • 23. dec 2008 o 21:49
nam to doporucili na zazitkovom predporodnom kurze, je tam par zaujimavych myslienok, napr., ze vsetci prichadzame na tento svet s urcitym poslanim...

alebo nejake zaujimave veci o vychove, napr. ako nezlomit diatati povahu...

susik77 • 2d • 23. dec 2008 o 21:52
ale nepochopila som par veci-ako autorka pisala, ze neplanovane otehotnela a ze videla duse tych deti-ze to mali byt dvojcata-chlapec a dievca...to mi pripada ako scifi- a potom som nepochopila, ze ich poprosila aby odisli, ze teraz ich nemoze prijat-to akoze myslela, ze sla na potrat, alebo potom samovolne potratila...

susik77 • 2d • 23. dec 2008 o 21:59
dulius- preco si myslis, ze ta anotacia su hluposti? Podla mna je to uplna pravda...Vztah dietata a matky je uzasny a jedinecny...Ja si uzivam malu na 100 %, je uzasne, ked ju napr. uspavam a ona ma objime rucickami okolo krku a zaspinka

gedren • 2d • 23. dec 2008 o 22:07
Ta knizka obsahuje par hezkych myslenek a taky par naprostych blabolu. Prijde mi, ze je to cele prodchnute nejakymi osobnimi problemy autorky, ktere si timto zpusobem resi. Navic hrozne generalizuje ("neplodnost znamena, ze dite nechcete", "potrat znamena, ze dite nechcete", "bliti v tehotenstvi znamena, ze dite nechcete" - za to by si zaslouzila ranu pesti), a taky se casto opakuje, to moc dobre nepusobi. Jako inspirace pro zamysleni nad nekterymi tematy fajn, ale brat to vazne slovo od slova, to rozhodne ne.

susik77 • 2d • 23. dec 2008 o 22:10
gedren: ja si myslim nieco podobne...niekt. myslienky fakt super, ale o tom vracani v tehotenstve to je napr. fakt divne...vsak to je fyziologicke

rajka • 2d • 23. dec 2008 o 22:47
Knížku mám doma. Ještě jsem ji nedočetla.....Za přečtení stojí, ale nevěřím všemu, co se v ní píše. Některé věci jsou hodně zajímavé a stojí za zamyšlení, některé mi příjdou zcestné....viz výše...už napsala gedren...to o těch potratech atd. pak taky o nemocech dítěte....to mi tam vyznělo, že když dítě onemocní, může za to v podstatě rodina a nejvíc matka.....

1vera
8. pro 2014

Diskuse už sice není aktuální, ale nedá mi to - knížka je opravdu hrozná. Jendá se o jakousi dojmologii paní, která si udělala nějaký kurz a udílí rady do života. Většina doporučení je asi neškodných a mohou mít i pozitivní efekty, ale ten styl psaní ach jo... není to zkušená psycholožka a to je opravdu rozdíl...

tarra27
8. pro 2014

@1vera kamarádka mi ji doporučovala a já podle popisu na netu si ji nekoupila a udělala jsem dobře jak tak vidím.....na me nedělala dojem, ze bych ji ted hned chtěla.....jako u jiných knížek...

amanda2014
9. pro 2014

holky, přečtěte si "Miluj svůj život" od Luisy L.Hay, a pak "Kuranderu" - od těch knížek neodejdete... 😉
Tvoje dítě jako šance pro tebe, jsem také četla před pár lety a není špatná, je to věc názoru, ale tyhle dvě jsou úplně jkiný kafe a mnohem podstatnější pro život...hezké čtení 😎

1vera
14. pro 2014

tarra27-to jsi byla prozřetelná, mě popis bohužel neodradil...podruhé bych si ji rozhodně nekoupila. Ale určitě jsou knihy o výchově věcí osobního vkusu, každý tam hledá něco jiného. L.Hay jsem četla na střední škole, což je už hoodně dávno, ale pravidlo, že se má mít člověk rád a má potenciál k rozvoji je asi obecně platný. Nedávno jsem četla od S.Biddulpha/rodinného psychoterapeuta/ -Proč jsou šťastné děti št´astné a to se mi třeba líbilo-to, že si má člověk dát záležet na tom, jakým stylem s dětmi hovoří/jestli hledá chybu nebo se snaží dítě motivovat.../,protože tím dítě programuje do budoucna apod... Jen to na mně bylo dost stručné, snesla bych větší rozsah a ještě hlubší záběr do problematiky...