Kontryhel na otěhotnění, máte zkušenost?

veronikapigi
26. led 2015

Ahojky holky, chtela bychbss zeptat kdo ma zkusenosti s kontryhelem na otehotneni. Beru kyselinu listovou ta zazim nepomohla tak v chci vyzkouset ten cajik ale uz jsem 5DC a uz nekrvacim, myslite, ze by mi to mohlo nak rozhodit nebo nak uskodit?

sannnya
26. led 2015

Já před otěhotněním kontryhel pila 2x denně, protože nemám zdravou dělohu a kamarádka mi ho doporučila. Doktor mě už strašil IVF. Každopádně po třech měsících jsem měla pozitivní test, dnes jsem 18tt 🙂 Každopádně kontryhel tě pročistí na nastartuje ženský orgány, mně se stalo, že poslední menstruace byla trošku divočina-> jeden den krev, druhý nic, pak zase a zas nic.....dělala jsem test a nic, další měsíc už byl test s duchem 🙂

veronikapigi
autor
27. led 2015

@sannnya tak to blahopreju 🙂 ja jsem ted prvni mesic brala kyselinu listovou a minuly ctvrtek jsem dostala MS a taky trochu divocina v sobotu vecer uz jsen ji nemela vetsinou ji mam dele bohuzel testik negativni a to mi predtim bylo tak spatne, ze uz to tak vypadalo..od vcera piji tedy ten cajik, tak jsem zvedava copa se stane snad mi nerozhodi cyklus a pomute to jen k tomu mimcu..zdrava jsem podle doktora ale uz mi taky vyhrozoval umelym

blauen
27. led 2015

Je dobré pít kontryhel od prvního dne menstruace do cca poloviny cyklu (12 dní) pak přestat a zase pít od prvního dne menstruace. Já už piju čajík cca třetí - čtvrtý měsíc a zatím nic.... ☹

veronikapigi
autor
27. led 2015

@blauen to jsem taky slysela ale některé ho pry pijou porad po cely cyklus....zkus to treba to vyjde 🙂 skodlive by to byt nemelo...

blauen
27. led 2015

@veronikapigi právě jsem někde četla nebo se doslechla, že když otěhotníš a pokračuješ v pití čaje tak může nastat potrat......

veronikapigi
autor
27. led 2015

@blauen tak to jsem neslysela cetla jsem od tech zen, co pijou cajik cely cyklus, ze ho pijou jen do te doby dokud nemaji dve carky, tak nevim nu je to asik individualni kazda to ma jinak kazdopadne ja jeste nevim jak dlouho jo budu pit jestli poznam ovulku, tak pak uz ho pit nebudu

misula29
27. led 2015

Kontryhel jako takový není na otěhotnění. Je dobrý na úpravu cyklu, růst sliznice a pomáhá při bolestech. Pije se od prvního DC do ovulace 😉 Jinak na podporu těhu můžeš zkusit Inofolic, Nosifol, Gynex.... je toho spousta
🙂

rousse
27. led 2015

@veronikapigi no hlavně listovka sice upravuje a pomáhá určitým procesům v těle, ale rozhodně není na to, aby zaručila otěhotnění🙂 kontryhel je supr na upravení délky a síly MS a děložní sliznice - to mám vyzkoušený....začala jsem s ním po revizi zamlklého těhotenství a už jsem krvácela dost silně týden vkuse, začala jsem si dělat kontryhel a do pár dnů jsem už jen špinila a porevizní MS přišla přesně jak hodinky (což se mi bez HA s MS nikdy nestalo) - pak jsem ho vysadila a zobala listovku a půl roku nic, až jsem se naštvala, přestala jsem Femibion kupovat (přece jen 400 měsíčně za nic z výplaty učitelky s částečným úvazkem je docela částka) a začala jsem zase dělat kontryhel - od 1. dne MS 14 dnů nebo pokud na sobě poznáte ovu, já ji vždy vycítila, takže pak jsem přestala a světe div se: následující měsíc už jsem měla pozitivní těhutest🙂 nevím, co za to může víc - jestli kontryhel nebo psychika (možná spíš ta druhá mrška - to je alfa omega celého otěhotnění), ale výsledek se dostavil🙂

blauen
27. led 2015

@veronikapigi, ale je fakt, že co jsem chodila na gynekologii pro zjištění folikulku, tak paní doktorka vždy říkala, že mám krásně vysokou sliznici a přisuzovala to k pítí toho čajíku.....já už kašlu na OV testy......bolest vše nasvědčuje ovulaci, Dr. řekne kdy předběžně praskne folikul a na OV testech pořád jen duch...málo kdy silnější čárka než kontrolní tak se už na to vyprdnu...jenom mě to znervozňuje...

veronikapigi
autor
27. led 2015

Tak to gratuluju 🙂 jak to tady ctu tak kazdy pise neco jineho nekdo ma nazor takovy a nekdo zase makovy kdo vi jak ty bylinky doopravdy funguji 😀

veronikapigi
autor
27. led 2015

@blauen jojo doktor mi taky rikal kdy mi praskne byla jsem u nej v tu dobu a stejne se to nepodarilo, tak vubec netusim cim to muze byt, ze nam to nejde uz jsem z toho cela nervozni, tak snad cajik pomuze trochu 🙂 jojo na ovu testiku byva furt duch a den ovulky ma byt silna carka ale k tomu jsem se taky jeste nedostala takze tady radeji davam na bolest a vytok

blauen
27. led 2015

@veronikapigi je opravdu někdy lepší se řídit vlastním instinktem....taky už to tak začnu dělat...nám se nedaří už víc než rok, ale pořád v to doufáme...... 😉

veronikapigi
autor
27. led 2015

@blauen presne tak vlastnim instinktem je to nejlepsi...nam zatim 8mesicu ale i tak uz je to dlouha doba

sarka49
27. led 2015

@blauen ahoj ,když jsi chodila k dr, aby ti řekla, kdy ti praskne folikula. jak to probíhalo? jako klasiká preventivka? po jak dlouhé době snažení jsi začala chodit?

kacaba85
27. led 2015

Kontryhel doporučuju. Po 10 letech antikoncepce mi po vysazení krasne během 3 mesicu upravil cyklus, ten 4. cyklus jsem počala a ted když mi to moje štěstí chrupká v náruči, tak po porodu mi srovnal zase hormony a plačtivé stavy 🙂

v2e2rka
27. led 2015

@blauen Kontryhel rozhodně nezpůsobuje potrat, dokonce je doporučen k pití v kombinaci s řebříčkem jako protipotratová bylina. (čaj se pije ob týden, právě kvůli řebříčku). Mě v téhle kombinaci pomáhají i proti tvrdnutí břicha. Je zcela a naprosto bezpečný, je to ta nejstarší ženská bylina. https://www.modrykonik.cz/kontryhel/

veronikapigi
autor
27. led 2015

@sarka49 ahojky, jojo jako normalni preventivka s ultrazvukem videl to a rekl, ze mi do dvou dnu praskne a bude ovulka.. Snazime se 8mesicu snazim se na to nemyslet ale ted uz si delam starosti cim to muze byt.. Předminulý mesic jsem tam byla na kontrole a zrovna jsem se trefila do tech plodnych dnu jinak tam nechodim pokud neni nejaky problém..zacala jsem brat listovku a od vcera kontryhel, tak snad to aspoň trochu napomuze

blauen
27. led 2015

@v2e2rka tak možná jsem si to spletla s lapachem.....nebyla jsem si jistá...jinak s tím máš naprostou pravdu že je to nejstarší ženská bylina, dokonce jsem se dočetla, že kdyby každá žena pila kontryhel tak je polovina ženských operací...něco na tom bude

sarka49
27. led 2015

@veronikapigi díky, my 6 měsíců. vyzkoušela jsem první 3 měsíce GS mimistar, mezitím kontryhel, teď 2 měsíce k. listovou. A nic. pořádně nevím, kdy mít pohlavní styk. Vždy jsme ho měli den před nebo v den pozitivního ovu testu. PO se nám podařilo snad jednou-rozdílná pracovní doba.

blauen
27. led 2015

@sarka49 jelikož jsem zápasila se záněty, chodila jsem často k Dr.....i na konzultace...z toho se 2 x podařilo Dr. změřit folikulky - ultrazvukem našla změřila a spočítala nebo odhadla kdy by mělo dojít k prasknutí......ted máme poslední tři měsíce na snažení...manžel už byl na spermiogramu a pokud se nepodaří já jdu na laparoskopku, aby se podívala moje Dr. dovnitř a pak se rozhodneme co dál jestli snažit nebo nás odešle na IUI uvidíme...

veronikapigi
autor
27. led 2015

@sarka49 ja prave zatim jen tu listovku a ted ten kontryhel nechci se cpat moc prasky, tak uvidim jak to na me zareaguje snad uz to dopadne tak jak chceme..my mame pohl.styk tak obden ale ne, ze by jsme se tak hodne snazili ale spise i z chute 🙂 a i tak se to zatim nepovedlo..pritel byl tak pred peti lety na testech a mel 99%zdrave plavacky, tak jim to asik nebude...chci se zeptat, kdyz jsi brala tu listovku bylo ti prvni mesic spatne pred MS? Me pravd bylo citila jsem se i mi tak bylo jako bych byla tehu ale bohuzel dostala jsem MS o den driv a testy negativni navic trvala mi jen 2 a pul dne pak spineni a to ji mivam tak 5 dni..tak nevim nu

sarka49
27. led 2015

@veronikapigi žádné příznaky co popisuješ jsem neměla. koupila jsem listovku od Dr Max

veronikapigi
autor
27. led 2015

@sarka49 ja mam listovku od Elasti Q, tak to netusim cim to mohlo byt

lucinecka28
28. led 2015

Ahoj holky ja jsem pred pul rokem zacala pit kontryhel a kdyz jsem to rekla doktorce tak to zakazala ze sto nemam pit ale tafy čtu samé dobre rady tak nevim.

lucinecka28
28. led 2015

Ahoj holky ja jsem pred pul rokem zacala pit kontryhel a kdyz jsem to rekla doktorce tak to zakazala ze sto nemam pit ale tady čtu samé dobre rady tak nevim.

letadlo13
28. led 2015

Pila jsem kontryhel, ale ne kvůli otěhotnění, prostě jen tak, jako bylinkový čaj 🙂 těhotná jsem byla, neplánovaně, do měsíce, ale to kontryhelem asi nebylo 🙂 Nebo jo?

nonnni
28. led 2015

@lucinecka28 klidne to pij, ale jen do ovulace.

sarka49
30. led 2015

@lucinecka28 a jak ti to doktorka zdůvodnila, ten zákaz?

nynus
30. led 2015

@veronikapigi ahokjy a tim spermio ze byl pritel pred peti lety,by se melo dojit znovu pro sychr a klid v dusi nikdy nevis,ja sem ted v jine zemi a mam vysledky z cr a taky me poslaly znova.teda pritele....a dr ti ztejne rekne ze mohli byt v poradku ale ted treba nemusi tak bych si dosla na spermiogram 🙂

nynus
30. led 2015

jina ja furt kontryhel odkladala a odkladala ale tento cyklus jsem se fakt rozhodla ze ho nezanedbam,takze beru sice ne od 1dc to sem zase zapomela,ale od 2dc kazdy den 2krat,plus klasik listovku ale to je spis na prechazeni vyvojove vady u mimi a rostep 🙂 a este beru 3cyklus Gynex prvni a druhy cyklus mi ms krasne srovnal a ted jsem mela ovu az 33dc takze na prd ,ale nevzdavam se ,snazime se uz pres dva roky ☹ a pokud nic s toho nevyjde tak uz asi umele