Kontryhelový čaj, máte zkušenosti?

ejdys
8. kvě 2017

Zdravím, jaké názory, nebo zkušenosti máte na tento čaj? Zvažuji že ho začnu pít 🙂 Prý je dost osvědčený 🙂 Hezký den :*

moncici89
8. kvě 2017

@ejdys Já jsem moc moc často o něm četla, že rozhazuje holkám cyklus😕 Takžeeee ne 😀🙊

verusch
8. kvě 2017

Pila hsem prvni mesic a asi mi to rozhodilo cyklus uvidim za par dni by mela ms dorazit ovulace az dnes jindy byva cca 9dni driv tak nebin jestli zato muze caj nebo nahoda

ejdys
autor
8. kvě 2017

@moncici89 uvidíme, zkusím ho 😀 Slyším na něj spíše chválu 🙂 😀 Ale samozrejme to muze rozhodit i mě 😀 ale co bych pro to aby to vyslo nezkusila :D

moncici89
8. kvě 2017

@ejdys Tak dej pak vědět jo? Aaaaa ty jsi to dostala? Já že se uzm zadařilo 🙂 A nezkoušela jsi užívat anosifol nebo Inofolic?

no_title
8. kvě 2017

já jsem ho poradila 2ma holkám na skupince "Bylinkami k početí" a ty dvě potom fakt otěhotněly 😀. Kontryhel pomáhá početí tak, že zvyšuje děložní sliznici, takže zvýší šanci, že se mimčo uchytí. Některé ženy nemohou otěhotnět, protože mají nízkou sliznici, to se stává třeba po potratu nebo po dlouholetém braní antikoncepce. Já jsem měla po vysazení HA sliznici strašně nízkou. 28. den cyklu jsem měla pouze 4 mm (minimum pro uchycení embrya je 6-7 mm, ale ani to není žádná sláva) a po braní kontryhele se to vzpamatovalo na nějakých 8mm a někdy i víc, pak už jsem ani kontryhel nepotřebovala a zůstala v tom dobrém stavu. Ale k samotnému početí nepomohl, nicméně já mám PCOS, takže trošku složitější problém. Určitě bych ho doporučila jako bylinku první volby. Kontryhel se bere prvních 14-18 dní cyklu (podle délky cyklu) a pak je pauza až do 1. dne MS.
Další věc, co bych ti doporučila je určitě Nosifol nebo Inofolic. Tyto 2 vitaminové doplňky pomáhají dozrávání a růstu vajíček, takže je pravděpodobnější, že bude probíhat ovulace. Navíc obsahují denní množství kyseliny listové, takže je to i prevence vývojových vad na začátku těhotenství. Nemusíš pak brát další listovku, stačí to, co máš v Nosifolu.
No a třetí věc, kterou bych doporučila jako metodu první volby je cvičení podle Ludmily Mojžíšové. Občas se stane, že je bloklá bederní páteř a miminko se proto neuchytí. Pomohlo už mnoha ženám. Já cvičila tento set:

https://www.youtube.com/watch?v=P0sADXNJRyk


Tak tuto kombinaci bych být tebou zkusila - cvičení, Nosifol a kontryhel. Navzájem se doplňují (nebo minimálně cvičení ani Nosifol nijak neuškodí a nepozmění cyklus, kontryhel pozměnit cyklus může). Naopak prozatím bych nebrala žádné další bylinky ani Gynex, občas to holky s bylinkama trochu přeženou a ty se kolikrát navzájem bijou nebo to nefunguje kvůli jedné z nich a neví proč. 🙂 Případně jich nasadí několik najednou, prodlouží to cyklus a neví, která bylinka to způsobila 🙂

ejdys
autor
8. kvě 2017

@moncici89 Nedostala jsem to práve. A nezkoušela jsem užívat nic z toho co píšeš.. Akorát dobírám po měsící Femibion 1 🙂

ejdys
autor
8. kvě 2017

@no_title Mockrát děkuji za vyčerpávající odpověd 🙂 Jinak jak píšeš na začátku, potrat jsem jeden za život měla..bohužel..cca 6 lět zpět, antikoncepce jsem také brala, ne nějak extra dlouho, protože mi ani jeden druh nedělal nakonec dobře, ale rok tomu bude. Jinak beru Femibion 1, a zpoždění ms mám 11. den, a začala jsem dnes s pitím toho čaje 🙂 tak uvidíme... Nic víc zatím asi brát nebudu, ale jelikož dobírám ten Femibion, tak se podívám po tom Nosifolu, že bych to prostřídala...?

no_title
8. kvě 2017

@ejdys já bych to pak prostřídala až to dobereš 🙂. Ono listovky se může jen 400 mikrogramů denně, což je dávka Nosifolu i Femibionu, takže buď to a nebo to. V tom Nosifolu je navíc krom listovky a nějakého vitaminu B i ten inositol, který pomáhá k tomu růstu vajíček.

tofife
8. kvě 2017

Ja jsem ho pila a krasne mi zvýšil děložní sliznici 🙂 Tak to nedokázaly ani léky.. cyklus nerozhodil.

winter
9. kvě 2017

Kontryhelový čaj je za mě super, krásně zvyšuje děložní sliznici. Pila jsem ho od 1. dne cyklu vždy do ovulace. U mě teda vliv na délku nebo rozhození cyklu neměl, pila jsem ho vyloženě kvůli sliznici. 🙂

simelka
11. kvě 2017

já mám teda s kontryhelem jen dobrou zkušenost. Dvakrát mi pomohl k otěhotnění, protože mi připadalo, že díky němu naběhla fakt poctivá ovulka. Teď doufám, že pomůže potřetí 🙂
A dvakrát mi zlikvidoval cystu a kamarádce taky. Takže za mě fakt bezva.

besi114
13. kvě 2017

Zdravím 🙂
Taky se pridavam. Kontryhel caj piju do ovulky druhy mesic. Teď první den začínám třetí.
Cyklus se mi díky němu zkrátil z 47 dní na 32 🙂
Těhotná zatím nejsem ale doufám že se brzy dočkám 🙂

ejdys
autor
13. kvě 2017

@besi114 Tak přeji hodně štěstí, také piju už 4. den, tak uvidíme... Každopádně mám zpoždění MS 16 ten a cyklus mi to napřivolalo :D

besi114
13. kvě 2017

@ejdys také držím palecky 😉
A textil sis dělala?
Máš pravidelné cykly?

ejdys
autor
13. kvě 2017

@besi114 Ano, měla jsem porad pravidelně. Ted najednou z ničeho nic tohle... V pondělí jdu na testy se stitnou zlazou. Těhotenské mam negativní včetně krevních.... 🤔

moncici89
13. kvě 2017

@ejdys Mi se přesně tohle stalo hned v lednu 🙈🙊 A prostě to nepochopíš. Co to, proč to 😰