Kyselina listová v tabletách

simone5
4. dub 2016

Milé dámy, zajímalo by mě, zda je tu někdo, kdo si myslí, že dodávat tělu kyselinu listovou formou tablet je v případě pestré stravy zbytečné? Nepište mi prosím, proč jste ji braly nebo proč ji berete, o zázračných účincích kyseliny listové je plný internet. Mně by spíš zajímalo, zda je tu někdo, kdo si myslí, že je to tak trošku tah farmaceutických firem a proč si případně myslíte, že brát kyselinu listovou v tabletách je zbytečnost. Ráda bych si na to utvořila vlastní názor, ale z rešerše internetu mám pocit, jako by braní kyseliny listové v tabletách byla nutnost, na které se shoduje celá odborná veřejnost. Je tomu skutečně tak? Ne, že bych chtěla podporovat nějaké konspirační teorie, ale chtěla bych znát i jiný názor a na základě toho se mohla rozhodnout, zda ji užívat či ne. Díky všem, kteří poradí! 🙂

luj89
6. dub 2016

@simone5 I já jsem ráda - nemám ráda takový to diskutování o ničem, kdy se člověk vlastně nedozví to, na co se ptal a kvůli čemu diskusi zakládal 😀. Kdy se chcete začít snažit? Prý by se měla kys. listová brát (nebo přijímat v potravě ve vyšším množství) klidně tak 3 měsíce před početím...

simone5
autor
15. dub 2016

@luj89 Promiň, moc sem nechodím a všimla jsem si tvé odpovědi až teď, a to úplnou náhodou. My máme ještě čas, zařizujeme si teď bydlení a až na konci roku plánujeme tomu nechat volný průběh. Vy plánujete počít už teď?

luj89
15. dub 2016

@simone5 No, my jsme na tom podobně. Hledáme domeček a pak se do toho pustíme. Ale doufám, že do léta se něco objeví a cca od podzimu se budeme moct začít snažit ;)