Laparoskopie - zprůchodnění vejcovodů, drilling vaječníků

lilavatty
6. pro 2018

Ahoj děvčata, ráda bych se zeptala na všechno okolo této operace. Kdo má jaké zkušenosti,rady.... A hlavně jak třeba operace trvá dlouho???
Budu ráda za info co před operací ? Já mám nakázáno 2 dny předem kašovitoua tekutou stravu.
V den nástupu klystýr... Povězte co a jak. Děkuji, mám z toho docela nervy, je to moje první operace....

marketa1218
6. pro 2018

@lilavatty Ahoj, kdy pak tě to čeká? Mne také někdy po novém roce, ještě nemám termín. Už jsem si tady něco pročetla a myslím,že to zvládneme 😉. Operace je celkem rychlovka do půl hodinky by to mělo být. Nejhorší je asi ten plyn, kterým nás nafouknou, aby viděli dobře na všechny orgány. Ten z tebe potom vychází, ale zvládnout se to prý dá. Po operaci budeš na JIP, pak se prospiš a večer nebo druhý den nás pustí domů. Já se spíš než samotného zákroku trošku bojím narkózy, ještě nikdy jsem jí neměla. Tak nevím, co to se mnou udělá 😁. A máš nějaký problém, nebo budou jenom koukat? U mě mají jenom koukat, ale třeba se něco najde, nevím. Cca dva roky se nám nedaří a manžel je v pořádku.

lilavatty
autor
6. pro 2018

@marketa1218 Ahojky, já jdu 17.12.😕 Za týden a kousek. Já jdu právě na zkontrolovani vejcovodu,na případné zpruchodneni nebo odstranění vejcovodu a na drilling vaječníků. Doufám že do hodiny bude hotovo.
Kde na to půjdeš? Já v Praze v Gyncentru v Hloubětíne. Já mám napsáno že domu půjdu 19.12... Tak doufám 😔 mám z toho strach, protože jsem nikdy na žádném zákroku nebyla. Jen na odberu vajíček, a to byla pohoda.. 😉

marketa1218
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketa1218
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketa1218
7. pro 2018

@lilavatty Ahoj, raději píši znova, jízdou v autobuse se to moc nepovedlo 😀 Takže já jsem ještě stále v péči svého gynekologa, žádný CAR, to až případně pokud se ani po té laparoskopii nezadaří přirozeně, nechává se tomu ještě tři měsíce po operaci volný průběh. Taková ta vyšetření jako je hormonální profil, kontrola ovulace ultrazvukem mi dělal on. Manžel by na spermiogramu dvakrát, poprvé žádná sláva, ale po třech měsících užívání vitamínů se dostal do normy a má to v pořádku. Jenomže stále nic, tak proto ještě ta laparoskopie no, kouknout jak to tam vypadá,ale o žádném problému zatím nevím. Měla bych jít k nám normálně do fakultky. A co je to prosím tě ten drilling vaječníků? Já jsem také na žádném zákroku ještě nikdy nebyla, ale pokud nám to má pomoci k děťátku, tak hurá do toho no. Takže vy už jste zkoušeli inseminaci nebo ivf?A teprve teď laparka? My bereme CAR už jako tu poslední možnost no. Budeme si držet palce 🙂

lilavatty
autor
7. pro 2018

@marketa1218 Abych to naše "snažení" nějak popsala... Snažíme se už od roku 2015, kdy jsem vysadila prášky. Cca na podzim. ROk to nešlo, zašla jsem tedy k doktorce, ta mi dala pro manžela žádanku na vyšetření -spermiogram do CARu. Kde se zjistilo, že jsme na tom špatně oba dva... Já bez MS,bez ovulace, manžel pomalé spermie. Zkusila jsem jednou IUI, a pak mi bylo doporučeno IVF. Takže v roce 2016na podzim bylo IUI, a po novém roce (2017) jsem byla na odběru a v únoru hned na ET. Nepovedlo se. První pokus nás stál docela dost, a já snažení na nějakou dobu vzdala. Manžel pak byl na operaci se žlučníkem. Do CARu jsme se vratili až letos v červnu, a to rovnou do Prahy do Gennetu. Musím říci, úplně jiý přístup než v tom minulém centru. Opět základní testy, kde se zjistilo, že manžel už je ok ( asi to bylo způsobené tím zánětem žlučníku) a chyba je jen u mě. Mám PCOS, zkusila jsem 2xIUI, měla jsem jít na třetí a ještě před tím jsem šla na test průchodnosti vejcovodůpod UTZ, kde se zjistilo, že jsou oba neprůchodné, takže IUI se zrušilo. Po konzultaci s doktorkou mi byla doporučena laparoskopie. No, a jsem tedy v Gyncentru a 17.12. mě čeká operace. Je to moje první, když nepočítám odběr vajíček. Všem doporučuji, než se pustí do IUI, aby si nejdříve oběhali všechna vyšetření, i tu průchodnost...PRotože i když všechny testy budou OK, ale nebudou průchodné vejcovody, tak je to špatný... Mě tedy teďpři operaci zkontrolují vejcovody, vaječníky a dělohu. Vejcovody mi zkusí zprůchodnit. Když nepůjdou zprůchodnit,ale budou jinak zdravé, tak mi je nechají. KDyž v nich bude tekutina, tak mi je vezmou. A ještě mi udělají drilling vaječníků. To znamená, že do nich navrtají malé dirky aby se lépe uvolňovala vajíčka. Pry je po operaci půl roku ještě větší šance otěhotnět. Takže je dokonce po operaci možnost, že když budou vejcovody OK, že otěhotním přirozeně 🙂

kkacca
8. pro 2018

Ahoj holky,mám 14dni od drillingu.Mela jsem na něj jit v říjnu,ale zjistila jsem,že jsem těhotná, bohužel v 8tt revize a po 14dnech rovnou drilling..původně jsem se bála,ale po revizi,mi to nějak bylo jedno.nastup o den dřív,pak samotný zákrok,ten den a noc na JIP a pak domu...není to nic strašného,bolí pak břicho při vstávání a nedá se zasmát,ale za dva tři dny už je to skoro dobre...klistyr mi nedělali ani kašovitá strava,ten den v nemocnici jsem snědla hodně dobrot a v pohodě ;)))kdyby vás něco zajímalo,tak se ptejte ;)

lilavatty
autor
10. pro 2018

@kkacca ahojky, koukám, taky se s tebou osud nemazlí..☹ Mě nejvíc zajímá právě klystýr, nechápu proč já ho musim mít a tys ho neměla 😀 😀 A pak hlavně jak ti bylo, protože já se mám vrátit 19.12. a 22.12. máme oslavu (manželova prababička má 90tiny) a já mám péct dort... takže abych tak 20.12.upekla korpusy a 21.12. udělala krém a dodělala.. A nevím, zdy toho budu vůbec schopná....☹ Jak ti bylo, já mám operaci 17.12., a toho 19.12. bych měla jít domů, když teda nebudou komplikace... doufám že nebudou.

kkacca
10. pro 2018

@lilavatty ahojky, nene, asi abych se nenudila 🙂a kam na to jdeš? komplikací se neboj, tam fakt není moc co a budou ti rovnou dělat drilling nebo uvidí?jako třetí den už jsem tady třeba vysávala a vařila, ale jako nic velkýho, ale jako když stojíš, tak dobrý, nejhorší je se zvedat 🙂) no já budu za 14dní testovat, ovulace proběhla, píchla jsem si na ní Ovitrille, tak se uvidí, ale moc to nevidím, tak pak v dalším roce 🙂

lilavatty
autor
10. pro 2018

@kkacca jdu na to do Gyncentra do Prahy. Četla jsem právě nějaký špatný recenze.. Tak jsem z toho taková špatná.. Ale snad to bude ok.. Hezky se vyspím a půjdu domů 😁 nejhorší je, že to mám domu 70km,takze za mnou asi nepřijede nikdo na návštěvu. Jo, budou mi rovnou dělat drilling. Udělají mi vše najednou, aspoň že tak.. Neboj, jednou se to podaří. Já mimco moc chci, ale teď se mi od února rýsuje super nová práce-mých snů. Tak nevím nevím... Teď urcite to mimco klapne, když sem konecne našla super práci 😁😁 držím ti palečky. Kde ty si byla na ty operaci??

lilavatty
autor
10. pro 2018

Holky ještě dotaz. Když sem byla na té prohlídce v Gyncentru, doktor mi předepsal Utrogestan abych ještě před zákrokem dostala MS. Je to pry lepší po ni. Utros jsem brala podle předpisu, od 17.dne 10 dní ráno a večer. Po do ráno vždy MS dostanu do 4 dnů. Léky jsem dobrala minule pondeli a zatím nic😪bojím se, aby to kvůli tomu nezrušili..nevite co a jak? Zitra si zkusim dojít na gyndu aby mi udělala UTZ jestli se MS blíží nebo ne. A pak se uvidí. Ale už mám vše zařízené a nerada bych operaci rušila.. 😔😔

kkacca
11. pro 2018

@lilavatty já jsem byla asi ani ne před 3tydny a před tím 3 týdny revize jednom měsíci dva zákroky,ale dobrý....a ty máš taky PCO?u mě cyklus nějak neřešili,jak to bylo brzo po revizi...jenom ti teda nezávidím cestu domů,každá kostka,boule,cokoliv na silnici byla fakt bolest...ale každej den je to pak lepší a lepší...já teď čekám na vánoce,kdy mám testovat,ale byla by to velká náhoda,takhle všechno po sobě ..

lilavatty
autor
11. pro 2018

@kkacca jj, mám PCOProto mi budou dělat ten drilling. Já tam šla kvůli těm vejcovodům,ale rovnou mi udělají i drillig.... ☹ Ale už je to v pohodě, ráno jsem to dostala 😀 JSem zvědavá, jak mi bude...

kkacca
11. pro 2018

@lilavatty tak to mám taky a jak dlouho to zkoušíte? vejcovody mi dělali zaživa,ale teď je projeli znova 😎jako není to na umreni,ale příjemný to taky není ;)

lilavatty
autor
11. pro 2018

@kkacca My už 3 roky. Vejcovody už mi taky jednou zkoušeli, tou kontrastní látkou. Taky zaživa. to nic nebylo... a tam zjistila, že tekutina neproteče ani jednim vejcovodem. Proto mě posílají nalaparku, kde to mohou zkusit větší silou, popřípadě je prohlédnou co a jak. A pak se uvidí, no a když tam už budou, tak mi udělají ten drilling. Už zt oho mám nervy 14 dní a nemůžu v noci spát....☹

kkacca
11. pro 2018

Neboj,fakt to není nic hroznýho ;) my v dubnu dva,tak uvidim co po drillingu,když se jednou povedlo,tak snad i jindy...

lilavatty
autor
11. pro 2018

@kkacca To víš že se podaří!! Po drillingu je prý větší šance🙂

kkacca
11. pro 2018

@lilavatty jj, nějakou dobu jo,na hodně holek to funguje,tak uvidíme,kdyžtak jsou tu i další možnosti.. chodíš do CAR?

lilavatty
autor
12. pro 2018

@kkacca Chodím do Gennetu, ale teď po té operaci uvidím, třeba už CAr nebude potřeba 🙂 A nastupuju teĎ do nové práce, tak to budu muset na chvíli odložit.

kkacca
12. pro 2018

@lilavatty tak pak to vyjde, když se to má odložit, to je jasný :D

lilavatty
autor
12. pro 2018

@kkacca 😀 😀 😀

lilavatty
autor
18. pro 2018

Ahojky, tak mám po operaci. A musím říci, že lepší darek k Vánocům jsem si nemohla přát. Děloha je v pořádku, je udělány drilling vaječníků a doktor dokonce zpruchodnil vejcovody!! Takže by to mělo jít přirozeně.. Jsem nejšťastnější.. Jinak operace v pořádku, hrozně milý personál. Doporučuji!! 😊😊

marketa1218
19. pro 2018

@lilavatty Ahoj, tak to mám radost. Myslela jsem na tebe 🙂 Můžeš si užívat vánoční čas. Já na to teď nemyslím, hodně práce a jiné věci k řešení. Uvidím po novém roce. Držím palečky!

klarinka10
21. pro 2018

Ahoj holky jste tu některá po laparoskopii vejcovodu z důvodu mimoděložního těhotenství a snažíte se či se vám už zadařilo?Nám dnes k tomu všemu zjistili ještě špatnou morfologii spermií a máme si rozmyslet co dál zda se snažit přirozeně nebo ivf... Chlap i já bereme vitamíny, ale morfologie se tím asi nezlepší máme jen 1,5%...a mudr moc šancí na otěhotnění s touto vadou a bez vejcovodu nedává...tak hledám info...

lilavatty
autor
27. pro 2018

@marketa1218 Ahojky, moc děkuji.

lilavatty
autor
27. pro 2018

Chci se vás ještě zeptat, pichala mi sestřička před operací oblbovak nad zadek. A já od té doby tu část vůbec necitim. Drbu se, stipu se a nic. Už je to týden. Je to normální? Kdy to přejde??