Letrox - má vliv na ovulaci?

sadovka
2. srp 2018

Holky prosim o radu. Snazime se 8 mesicu o miminko,zatim neuspesne. Minuly tyden mi byla zjistena snizena funkce štítné žlázy. Dnes mi na endokrinologii predepsali Letrox 50. Podle ovu testu nemam ovulaci. Myslite ze Letrox by mohl mit pozitivni vliv na ovulaci? Rikam si kdyz budu mit hormony v normě tak by to treba mohlo jit? Dekuji za radu

zavodnice
2. srp 2018

Já ho beru už 22 let, poslední roky jsem měla cykly jak podle hodinek a teď jsem těhotná. Myslím, že se ti to muže spravit, jen to muže chvíli trvat.

sangina
2. srp 2018

letrox sám o sobě zastavit ovulaci nemůže.To že nyní nemáš ovulaci způsobila nedostatečná funkce štítné žlázy.Tato koresponduje se žlázami s vnitřní sekrecí..i s vaječníky a proto tento stav.Časem se ovulace vrátí zpět.

sadovka
autor
2. srp 2018

@sangina no ja spis myslela jestli mi ji letrox nemuze nastartovat,zacinam ho brat teprve od zitra,nikdy pred tim jsem zadnou stitnou zlazu neresila. Ale dekuji za odpoved,asi vis o cem pises
🙂

sadovka
autor
2. srp 2018

@zavodnice tak snad mas pravdu. A gratuluji k tehotenstvi 😊

sangina
2. srp 2018

@sadovka letrox sám o sobě ji nenastartuje.O to se postárá štítná žláza,až se hodí do pořádku
tak bud v klidu...

zavodnice
2. srp 2018

@sadovka Díky, bylo to plánované a podle ovulacniho testu to vyšlo. Až se ti hladina hormonu ustálí, bude lip. Pamatuju si na začátku, jak dlouho trvalo trefit dávku. Hormonální hladina reaguje dost pozvolna. Jednou mi nechtěl kvůli tomu dat doktor potvrzení, že muzu skákat s padákem. Udělal si test a prý jsem predavkovana. Hned jsem volala svoji doktorce a ona nechápave kroutila hlavou, ale dovolila mi dávku snížit. Pak jsem se jen modlila, aby to za měsíc kleslo a zase ne moc. Jinak beru takový divny počet 8 tablet týdne 😄, sedm bylo málo, takže 2x za tyden beru půlku prášku navíc.

sadovka
autor
2. srp 2018

@zavodnice tak to s tim padakem je teda sranda 😀 no me prave taky napsala jednu tabletku rano,ale v sobotu a nedeli mam brat dvě,tak jsem se taky divila,ale snad doktori vi,co delaji 😊

sadovka
autor
2. srp 2018

@sangina no beru i gynex a ten me docela dost udrzuje v pohode 😏

knoflikarka
2. srp 2018

@sadovka Mně bylo zjištěna taky hypotyreóza u gyndaře, dostala jsem teda Euthyrox 50, ale to je to samé a právě se čekalo, jestli se ovulace "nahodí" - takže určitě by to mohlo pomoct, zvlášť pokud nemáš jiné problémy. Mně potom zjistili PCOS, takže samotný Euthyrox nepomohl..

lady5
2. srp 2018

No mě třeba sníženou funkci štítné žlázy zjistili, až když jsem byla těhotná😀 nechala jsem si udělat testy protože to má táta. Ovulaci jsem ale měla i bez Letroxu a začala ho brát až někdy ve 12tt. A od tý doby už beru pořád.

hope09
3. srp 2018

Taky mi zjistili sníženou funkci štítné žlázy. Otěhotněla jsem cca 4 měsíce po nasazení léků. Doktorka dokonce říkala, že bychom měli s těhotenstvím počkat, než se hladina hormonů srovná, ale nechali jsme to na přírodě.

klea81
3. srp 2018

Ano, rozhodně má vliv na ovulaci. Počkejte s těhotenstvím až bude hladina hormonů v normě a choďte na kontroly i v průběhu těhotenství, budete potřebovat hormonů zřejmě časem více. Já musela chodit za začátku každé 2-3 měsíce na odběry.

linee
3. srp 2018

@sadovka musis pockat, ucinky letroxu se projevi tak za 3 mesice od nasazeni. Ale pokud ti upravi stitnou zlazu, je velice pravdepodobne, ze ti naskoci i ovu. Chce to je hlidat a necekej zazraky uz prvni mesic. Drzim palce!

sadovka
autor
3. srp 2018

@linee dekuji. To je dobre vedet ze nemam cekat zazraky po mesici,protoze ja si to tak nejak malovala ze za mesic bude vse ok 😀 tak budu tedy trpeliva

linee
3. srp 2018

@sadovka ne,ne;) to i vliv leku na stitnou a vhodnost davky se kontroluje idealne po 3 mesicich,drive nema vyznam.Ja beru euthyrox,ale je to to same,jen jiny vyrobce🙂

linee
3. srp 2018

@sadovka jinak nekde se uvadi,ze davkovani se projevi uz za 4-6 tydnu,muj endokrinolog mi rekl,ze 3 mesice je idealni,drive muze zkreslovat.

zavodnice
3. srp 2018

Doktorka mi kladla na srdce, že kdybych byla těhotná, ať se hned ozvu, že bude potřeba zvýšit dávku. Já celá hystericka tam volám v 8tt, tak mě poslala na krev. Výsledky OK, prý mám přijít za 3měsíce. Tak uvidím, jestli se to pohne.

sadovka
autor
16. srp 2018

Tak bych vas holky rada informovala,ze po 8 mesicich bez ovulace a po 1 tydnu uzivani letrox mam pozitivni ovu test. Zazraky se asi dějí ☺ no a ted si zvýšíme cíle na pozitivni těhu test 😊

linee
16. srp 2018

@sadovka tak to je parada!Tak uzivej snazeni a brzy //;)

sadovka
autor
17. srp 2018

@linee dekuji 😊

zavodnice
17. srp 2018

Tak rychle bych tedy zazraky nečekala 😁. Ale je to super.