Málo nebo žádné spermie. Je i tak možné otěhotnět?

17. dub 2023

Ahoj,nevíme to 100% ale je tu šance že manžel má málo nebo nemá žádné spermie....
Je i tak možné otěhotnět?
Jedno dítě (2r) už máme,tak mi to přijde divné,dělali jsme jen domácí test plodnosti... Manžela dostat na vyšetření není možné.. 🙄 mě je 25 manželi 27 let...

merope
17. dub 2023

Z mála ano, z žádných ne. Ale čím méně, tím spíše by to chtělo nějaké centrum asistované reprodukce.

lenkalubina
18. dub 2023

Na vyšetření není nic za co by se musel stydět. Můj už byl nejméně 4x. A co přijdeme na kliniku,tak tam je nejmíň 10 párů,které to taky řeší 😉 bohužel, doba je taková 🤷‍♀️ zkuste ho ukecat😉

martina_cz
18. dub 2023

My máme dítě 2,5r a taky nám to nejde, manžel 5% správných spermií a věk oba do 25let. S první jsme byla 3 měsíc těhotná, teď docházíme do CAR a snažíme se 11 cyklus. Pokud chce manžel dítě, tak vyšetření zvládne. V našem Car i stačí vzorek jen dovést. Možná by to pro něj bylo lepší řešení. Chápu, že pro někoho je to náročné, ale jinak to nejspíš nevyřešíte. Nebí manžel ve stresu, nebo nebyl nemocný ? Tohle všechno má vliv na kvalitu spermií. Pokud by manžel neměl žádné spermie, tak bohužel otěhotnět nelze a pokud jich má hodně málo tak možná ivf, my budeme podstupovat inseminaci.