Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mám 43 a túžim po miminku

lienka4444
8. led 2016

Ahojte maminky potrebuji se poradit som 43 rocna mamina troch deticiek,21,19 a 13roku s partnerem uvazujeme jeste o jednom diteti,nevim proc ale uz mam strach,obavy je to vekom uz nejsem nejmladsi ako ste na tom vy je tu mamina ktera rodila po 40 a jak to probihalo 😒

katerina32
8. led 2016

Přidejte se do skupinky Maminky po 40 🙂

emisekkk
8. led 2016

spíš je především problém otěhotnět...

marketa137
8. led 2016

přišla bych si stará 😀 to by mě bylo min 50 až by dítě šlo poprvé do školy, u maturity bych byla v důchodu. navíc kdo ví jak půjde otěhotnět a bohužel vajíčka nemládnou 😖

emisekkk
8. led 2016

Stará? To nee, třeba moje máti je v 67 letech jak ode 10 let mladší baby. To je od nátury. Jen asi vnoučat se člověk nedočká.
@marketa137

fatal_error
9. led 2016

jedna asistentka od nas z prace mela prvni dite ve 40 a ted nedavno porodila druhy a je ji cca 42, takze ja myslim, ze v pohode. akorat u ni to bylo tim, ze nemohla sehnat chlapa, tak nakonec ve firme klofla vyrazne mladsiho ajtaka. 🙂 jo a prvni porod nic moc, dite rvali klestema, druhej prej naopak sup a sup a bylo to. a jeji dvojce, ktera ted u nas pracuje misto ni, jeste deti ani nema. ale ta je asi uz ani mit nebude, protoze tez nema chlapa.

fatal_error
9. led 2016

jo a vubec netusim, jak dlouho se snazili, ale rekla bych, ze moc dlouho ne, protoze spolu zas tak dlouho nebyli anebo se jim ten vztah darilo tutlat. 🙂 a podle jeji segry vse normalne, zadny umely oplodneni ani podobne.

veruka
9. led 2016

rodila jsem loni v březnu to mi bylo 43let, těhotenství až na krvácení z důvodu hematomu do 18.týdne,po 18.týdnu absolutně v pohodě a narodil se mi zdravý kluk,nebyla jsem ani na plodovce protože test ve 13.týdnu dopadl na výbornou jako ve srovnání s ženou ve 28letech a UZ ve 20.týdnu také.Před tím jsem rodila v necelých 40 a to jsem kvůli riziku byla na odběru choriových klků a jinak to též bylo bezproblémové těhotenství s kluk byl nakonec také v pořádku.jinak jak tu holky píšou je tu i diskuze pro starší mamky 🙂

marketa137
9. led 2016

@emisekkk jenže to je to, vnoučat kdo ví jestli se dočká a výchova malého dítěte v 50, na to každý nervy nemá 😒 , pro mě byl strop 35 let

andrejka3741
9. led 2016

Moje mamka v tomhle věku otěhotněla hned, napoprvé a mimo ovulaci. Vše je možné a u každé individuální 🙂

elvira
9. led 2016

Je to individuální - je ti 43, rodit bys mohla ve 44 - dítě půjde do školy, bude ti padesát, základku vyjde, když ti bude skoro 60, v 64 vyjde střední...
Sama si neumím představit, že bych úmyslně po čtyřicítce rodila, ale každá jsme jiná.
Sousedka do 40 neměla chlapa, pak si někoho našla a byl to fofr - ve 41 porod prvního, ve 42 letech porod druhého dítěte, najmula si chůvu, pomáhá ji matka, sama chodí několikrát týdně do práce - celkem to zvládá...

emisekkk
9. led 2016

@marketa137 v 50-ti můžeš být vyklidněněnjší a zvládat to líp než hysterická třicítka. Já měla děti v 26, 28 a pak v 38 letech a to třetí bylo úplně nejlepší a kdyby to šlo, tak bych měla dítě i teď v 43 letech. Mateřskou s tím posledním jsem nakombinovala i s prací a moc nerozumím těm mladejm maminám tady, který hnedka jdou na neschopneku, dyž jsou těhu a nic jim není a pak se hroutí celou mateřskou jak nic nestíhají .... Jak píšu, je to člověk od člověka, každý to má jinak,
A s těma vnoučatama, že dřív umřu? Ano, jistě, ale mám o 10 let mladšího 😀 chlapa, takže ten si jich ještě užije. Na pubertu té nejmladší už budu asi slepá, hluchá, blbá....takže to bud ejistit tatínek.

rituska88
9. led 2016

Moje babička měla 5.dítě ve 43 letech - na tu dobu hodně pozdě, ale měla druhého manžela, který děti neměl, tak to riskla a všechno v pohodě a dožila se od něho i vnoučat. A mě moje mamka měla ve 38 letech a to byla prvorodička - 15 let se léčila na neplodnost. Pak už druhé nechtěla, už se jí to zdálo moc a navíc přirozeně otěhotnět nemohla (já jsem přes IUI). Pamatuji si, že ve školce a na základce se mi moc nelíbilo, že mám starší rodiče, kamarádky měly v tomhle věku prarodiče a často si lidi mysleli, že mamka je moje babička a mně to bylo líto. Na gymplu na maturiťáku taky byla bezkonkurenčně nejstarší, ale to už jsem to neřešila a teď jsme nejlepší kamarádky i vnoučka se dočkala a pořád má sílu si s ním hrát, chodit s ním na procházky (je jí 66), taťka taky (tomu je 65). Samozřejmě, že to není jako by byli o 20 let mladší, nikdy se mnou nechodili na diskotéky apod., ale zase měl a má jejich věk výhody v tom, že jsou zkušenější, klidnější, vyrovnanější. Pokud se budeš udržovat v kondici, nevidím důvod, proč bys ještě nemohla mít miminko. Zvlášť, když už jsi 3 děti vychovala a máš tak zkušenosti, víš, co Tě čeká. Pokud jsi zdravá a půjde to, tak do toho jdi. Držím pěsti 😉

luciebx
9. led 2016

zalezi jak se citis.. ja sama si dokazu prectavit mit dite pozdeji... na veku vubec nezalezi.. kdyz se na to citis.. na vek ohledy neber.. neres ze budes v duchodu kdyz bude maturova.. proste tohle je vec, ktera by me neodradila mit ditko klidne I v 50... kdyz to telo dovoli a zvladne to.. proc ne 😵 😵

olga_
9. led 2016

Vnoučat se člověk nemusí dočkat, ani když má děti ve dvaceti. Případ z okolí - rodiče důchodci, dcera 35 bez partnera a děti snad ani nechce. Jděte do toho. Děti život naplní a obohatí a řekla bych, že to stojí i za ta rizika.

hlasimse
25. dub 2017

V práci to takhle paní měla, nejdřív to byl šok, ale nakonec to všem přišlo pěkné a přirozené. Mnoho lidí má rčení, že čtyřicítka je nová dvacítka 😝

odula
25. dub 2017

@veruka 8 dětí? Jsi hrdinka!! Ja sbírám odvahu na čtvrtý ve 37-38. Jste skvělý. Jen do toho 👍

absintka19
25. dub 2017

@andrejka3741 mimo ovulaci nejde otehotnet 🙂 musi mit plodne dny

35_a_budu_mamka
25. dub 2017

Jestli to tak citite, jdete do toho. Ja prvni ve 36 a chceme jeste urcite 1 nebo 2. Moje sestrenka prvni ve 41 a druhe ve 43 a jsme stastne jako blechy. Na okoli se vykaslete, ridte se srdcem☺

mayyas
25. dub 2017

Jak už tady zaznělo, přidej se do skupiny "Maminky po 40", je nás tam hafo 😉.

muhehehe
25. dub 2017

Netlačila bych to asi násilím (IVF a tak), ale rozhodně bych se na tvém místě nebránila, pokud se na to cítíš... držím palce ať se zadaří ;)

muhehehe
25. dub 2017

@mayyas Já se omlouvám za příspěvek úplně totálně mimo téma.... ale musím! Už tvůj maličký profilový obrázek mne zaujal... tak rozkliknu tvůj profil.... vy máte dvojnici naší dcery!! Neskutečná podoba už od těch miminkovských fotek :D Rozklikla jsem tu tvoji profilovou, a říkám manželovi bez dalších informací ,,hele koukej na tu fotku....". A on na to ,,co to má na sobě, jste s nějakou kamarádkou zkoušely šátek?" 😂 a jako perlička na závěr, jsem původně z Příbrami... podle všeho budeme příbuzný 🙂 🙂

radmala
25. dub 2017

ja porodila ve 42 letech zdravou 4,3 kg vazici dceru, zdravou..

mayyas
25. dub 2017

@muhehehe Fakt? 😄😄😄 No dcera pry vypada přesne jako ja v jejím veku. Jinak ja jsem odjinud, sem privdana... Skoda ze u Tebe žádná fotka k porovnání neni, to by bylo vtipný.

kristyn.g
25. dub 2017

moje tchýně je stejně stará jako moje prarodiče a mým švagrovým je 16 a 18let, měla je po 40, poslední snad 45let.... těhotná byla zároveň se svojí nejstarší dcerou. Ale zalitovala párkrát, hlavně když holky měli tu nejtěžší fázi puberty, myslím že by si měla užívat, je v důchodu ale zatím má stále starosti s holkama a říká že by už si radši užívala důchod
... Já na tvém místě už bych si dítě nepořizovala a začala myslet na sebe, cestovat a plánovat... moji rodiče měli od nás brzo pokoj (v dobrém) měla jsem těžkou pubertu - odstěhovala jsem se když bylo mámě 38 a brácha šel zanedlouho k tátovi a žijí takový svobodný život už, vidím to jako výhodu toho mít děti brzo

Sem začni psát odpověď...

Odešli