Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

chiwule
19. lis 2007

kay, vysvětlovala mi to moje rehábka - že když je to vevnitř skřípnutné a orgány jsou špatně prokrvené, nemá skoro žádný vliv, jestli máš hormonální stimulaci nebo ne. A měla pravdu - při injekcích jsem měla v principu stejně folíků jako při práškách a to jsou prášky slabší. Tak mě právě potěšil ten levý vaječník, že teď při cvičení a bez jakékoli horm. stimulace sám pěkně zafungoval.
a k té kostrči - na začátku mě to teda bolelo snad víc než před cvičením - asi jak se to rozbouřilo díky mobilizaci. Ale musím zaklepat, že se to fakt zlepšuje - možná je to jen subjektivní pocit ale vnímám to tak 🙂 a ivf už máme dohodnuté na leden, snad to konečně klapne!

fiallinka
19. lis 2007

holky, už by tu některá mohla ohlásit, že je těhu, ne? 😎
ale abych se přidala aspoň s pozitivními účinky, taky jsem měla poslední dvě ms bezbolestí, teda skoro, což přikládám cvičení

len
19. lis 2007

No, mně jedna fyzioterapeutka napsala, že průměrně ženská otěhotní po 6 měsících cvičení. To by nebylo marný 😉

kay
19. lis 2007

chiwu: Tak budu držet v lednu pěsti, ale třeba to stihnete ještě před tím normálně 🙂 to by bylo nejlepší.. Tak já to cvičením vydržím a budu doufat. Pak napíšu, jestli je to lepší nebo co a jak..

chiwule
19. lis 2007

kay, moc tomu přirozenýmu nedávám, páč budu mít po kyretáži a to nám asi nedovolí snažilkovat do další ms 😉

lucijda
19. lis 2007

Ahoj holky, pátrala jsem u nás jestli někdo metodu paní Mojžíšové ovládá, ale vše bez úspěchu ☹ Poraďte mi prosím nevíte o někom na Rokycansku nebo alespoň na Plzeňsku? 🙂

chiwule
19. lis 2007

dívala jsi se na www.neplodnost.cz ? je tam seznam rehabilitací, které mojžíšku dělají

romik82
20. lis 2007

Ahojte holky,
můžu Vám říct že to opravdu má něco do sebe to cvičení protože mě přestalo po týdnu bolet v kříži.Máma sedavé zaměstnání a nekdy tu prdel s té židle ani nezvednu a tak jsem měla problémy ale teď už je to znatelně lepší.Teď už jenom mimi a budu nejšťastnější na světě.Ale tak to by tu byla asi každá že? 😉

chiwule
20. lis 2007

romik, to ráda slyším, že se ti ulevilo! já právě taky pracuju u počítače, celý den sedím na prdeli a je to znát 🙂

kay
20. lis 2007

holky no já dělám na sociálce, taky sedím celej den na prdeli, ale pořídila jsem si speciální polštář pro bolesti beder a hlavně kostrče.. bypadá jak záchodové prkýnko a moc pomáhá 😀

chiwule
20. lis 2007

kay a jak se ti na tom sedí? jako na záchodě? 😀 a kde jsi to sehnala?

romik82
21. lis 2007

Ahojte,
no taky by mě zajímalo kde se dá takovej polštářek sehnat.Já už přemýšlela i o tom že si koupím ten balon.Sedí na něm můj obvoďák a vždycky když za ním piřjdu že jsem nemocná tak tam tak sedí a pohupuje se a přemýšlí co by mi tak asi mohlo být.Je to srandovní.No ty reakce by byli určitš u nás v práci zajímavý

kay
21. lis 2007

holky, no balon byl muj první krok 🙂 ten jsem si pořídila domů (na úřadě by mi ho asi nenechali ☹ ) no a pak mi jeden skvělý homeopat, ke kterému jsem chodila mimo jiné na akupunkturu s tou kostrčí poradil ten polštář.. dá se to sehnat normálně v takových těch zdravotnických potřebách, bylo to dražší (cca 500,- kč), ale je to super.. sedí se na tom dobře a hlavně netlačí Tě to na tu kostrč.. Pokud byste to některá nesehnala, tak mi napište a já vám to koupím a pošlu.. Jo a taky se musím podělit o můj včerejší první zážitek - od začátku cvičení jsme se s manželem nemilovali (taky kvůli té mobilizaci), je to teda jen 8 dní.. ale včera jsem byla normálně překvapená, protože jsem měla pocit, že se dostal někam kde to normálně nešlo, a taky mě nic nebolelo.. já byla z toho dost v šoku 🙂 tak snad je to první ovoce, které Mojža nese.. Musím to prubnout co nejdřív znovu, jestli to nebyla jen náhoda 🙂

romik82
21. lis 2007

Hele myslim si že to nebyla náhoda.Ona mi ta moje Mojžíška říkala že to zlapšuje pocit při sexu.Protože máš ty orgány vevnitř všechny dobře prokrvený.A tohle jak píšeš že to je první ovoce tak to je dobrý ovoce ne? 😉

kay
21. lis 2007

no to bylo super 🙂akorát jsem myslím byla tak v šoku, že jsem moc "nepolupracovala" abych tak řekla.. 🙂 že jsem si furt říkala, že ta bolest přece musí přijít a ona nikde.. ale jak říkám, no, snad v pátek vyjde čas to zkusit znovu..
Ještě mi prosím řekněte.. Moje rehabka mi říkala, že když otěhotním třeba takhle ze začátku cvičení, tak že se nic neděje.. v knížce píšou, že by se to nemělo, že to zvyšuje pravděpodobnost potratu.. ne že bychom se nějak snažili, ale s ochranou určitě spolu spát nebudeme.. Jaký je na to váš názor?

romik82
21. lis 2007

Kay já jsem se jí na to ptala a ta moje rehabka mi říkala že pokud jsem nebyla nikdy těhotná že to nevadí.Ale pokud bych už prodělala třeba nějaký potrat tak že by v tom mohl být problém.Hele tak v pátek nějak nemysli na nějakou bolest a pěkně si to užívej když to jde už v pohodě.To musel mít tvůj ale radost ne?

kay
21. lis 2007

romiku já Ti ani nevím, spíš jak jsem říkala, díky tomu šoku jsem si to ani neužila, protože jsem furt něco čekala 🙂 ale asi dobrý.. On je spokojenej vždycky, když jsem spokojená já, takže asi dobrý.. 🙂
No a těhotná jsem teda ještě bohužel nebyla, takže snad kdyby to náhodou klaplo, tak si nebudu dělat hlavu, ale myslím, že to ještě chvilku potrvá.. Ikdyž člověk nikdy neví 🙂 Já jsem ale si dala tenhle měsíc takový ozdravný, že jsem začla s těma rehabkama a Mojžou a taky trochu hubnu, nepiju alkohol a tak.. takže jsem teď tak nějak vůbec psychicky v poho (až na pár vyjímek, kdy mám pocit, že nic nepomáhá 🙂)) )

len
21. lis 2007

No tak mám splněný ty tři rizikový měsíce, snažili jsme se sice naplno, ale nic, tak mám aspoň klid 😀

romik82
21. lis 2007

Key myslim si že v podstatě jsme na tom všechny stejně.Taky si říkám že jsem v pohodě v pohodě ale najednou mam pocit že se to na mě všechno hroutí a potom je všechno zbytečný a hledám poslední střípky sil abych se zase postavila na nohy.A pak je to ale zase dobrý.No tak už to prostě je.A jak píšeš o tom ozdravným měsíci tak jsem se začátkem cvičení taky nějak všechno přehodnotila.Jako alkohol (to neříkám že jsem jako chlastala) 🙂 ale co kdyby se to fakt náhodou povedlo.

len
21. lis 2007

Hm, tak já se teď chovám naprosto nepředpisově, během měsíce se nechávám asi 3x očkovat a podobný nesmysly 😝

campi
21. lis 2007

Myslim, ze pokud zacne zena prijde na rehabilitaci, zacne cvicit Mojzisovou, ze je lepsi chvilku pockat, nez se ji tam vsechno posili a srovna. Ze je vyssi riziko potratu i proto, ze nema vsechny svaly zpevnene a zafixovanou spravnou polohu drzeni tela atd.

To vite, ze dceri pani Mojzisove se nezadarilo a zustala bez ditete?

len
21. lis 2007

Opravdu? 😕

romik82
21. lis 2007

Len myslim že být tebou tak si z toho hlavu nedělám.Já to napsala jako že bych se schválně nějak hlídala ale prostě na to nějak nemam chuť.A asi ani nemam náladu na to nějak ¨chodit mezi lidi.To bude asi všechno tím.Ale já tvrdím že pokud to má přijít tak přijde a hotovo 20

len
21. lis 2007

No já si ji z toho taky nedělám 😀 Takhle jsem plašila prvních pár měsíců snažení - po ovu žádný alkohol a tak, ale už mě to fakt přešlo 😉 Fakt je, že žiju celkově zdravě, ale když mám chuť na skleničku, tak si ji prostě dám. A když potřebuju očkování, tak si akorát naplánuju, aby to bylo začátkem cyklu (doporučení z CAR) a jdu do toho 🙂

kay
21. lis 2007

no to je pro mě zatím nepředstavitelná představa, že bych neměla děti.. ale když život nedá, tak nám nezbyde nic jiného než si pořídit hodně psů 🙂 na tom už jsme domluvení.. já s tím ozdravným měsícem, no já hodně přibrala po těch hormonech a ono mi to hlavně nepřidalo psychicky.. takže je to spíš takové pro náladu lepší, abych se cítila líp.. No a s tím těhotněním během cvičení.. Řekla jsem si, že snažit se vyloženě začneme po novém roce.. myslím, že ty dva měsíce jsou akorát. A teď si prostě jen nebudeme dávat pozor, sledovat ovulace a nervovat se no.. A taky bych nechtěla, aby se moje miminko narodilo ve znamení Panny, což nějak teď myslím vychází, takže i proto se nebudu snažit 😉

len
21. lis 2007

Tak to já nesmím ani toho psa 😀 Ale nějak bude... Nehodlám se stresovat s tím, že by neměly být děti, to se rovnou můžu klepat, že jednou umřu (a to je teda na 100% 😀 ) 😉

kay
21. lis 2007

len máš alergii? jo to já se tím nestresuju.. ale je podle mě dobré o tom s manželem mluvit, abys pak nebyla překvapená (teď to myslím všeobecně).. 🙂 třeba ten můj nechce o adopci ani slyšet.. ☹

len
21. lis 2007

Nemám, ale mám doma chlapa, co nemá rád psy 😉
Jinak si myslím, že času zatím dost, až budeme mít za sebou dvě neúspěšný IVF a třicítku a pět let snažení za sebou, začneme uvažovat o tom, co dál...

romik82
21. lis 2007

No já jsem na tom s tou adopcí uplně stejně.Taky ö tom nechce ani slyšet.Jinak my už máme doma 2 psy.Jednoho malýho a jedno velkýho.Abych se nenudila.a když je mi moc smutno a ten můj mě doma sere tak ten velkej je to fenečka mi rozumí a poslechce si mě.Je to paradox ale fakt to vypadá jako kdyby mi rozuměla.ještě na mě tak chytře kouká 🙂