Mladé snažilky a maminky. Rady, zkušenosti
Ahojky jelikož je mi 23 let,zakládám tuhle diskuzi,ráda bych se podělila o rady a zkušenosti s maladšími snažilkami a maminkami.Ale samozřejmě budu ráda když přispěje kdokoliv.
Víc hlav,víc ví 😉
My se snažíme už přes rok,a stále nic:(
Stručné shrnutí
- Gynekologické vyšetření při potížích s početím obvykle zahrnuje UTZ, odběry krve, spermiogram u partnera a v případě potřeby laparoskopii.
- V diskuzi byly zmíněny konkrétní léky používané při luteální insuficienci a opakovaných potratech: utrogestan (nasazený na 3 měsíce), clomhexal, clostylbegit, dostinex, siofor a nerethisteron.
- Domácí sledování plodnosti popisovalo měření bazální teploty (BT), sledování hlenu, používání ovulačních testů (Mamatest, Best) a bylinkových metod (kontryhelový čaj, „listovka“).
Q: Kdy vyhledat gynekologa kvůli neplodnosti?
A: V diskuzi ženy uváděly, že po cca roce až roce a čtvrt neúspěšného snažení gynekolog prováděl podrobnější vyšetření včetně UTZ, odběrů krve, nasazení utrogestanu na 3 měsíce, indikace laparoskopie a vyšetření partnera spermiogramem.
Q: Jaká základní vyšetření lze očekávat při vyšetřování neplodnosti?
A: Zmiňovaná vyšetření zahrnují UTZ (ultrazvuk), odběry krve, spermiogram u partnera a případně laparoskopii („laparka“), dále domácí sledování BT a hlenu.
Q: Jaké léky a doplňky se v diskuzi uváděly pro podporu těhotenství a léčbu potíží?
A: V diskuzi byly jmenovány utrogestan (nasazený na 3 měsíce), clomhexal, clostylbegit, dostinex, siofor a nerethisteron; některé autorky také zmiňovaly konzultace vedoucí k laparoskopii nebo umělému oplodnění (IVF).
Q: Jak si doma hlídat ovulaci a plodné dny?
A: Doporučované metody zahrnují měření bazální tělesné teploty (BT), sledování hlenu děložního čípku, používání ovulačních testů (Mamatest, Best) a testování z ranní moči pro vyšší citlivost.
Q: Jak postupovat v práci, když nosím těžké věci a snažím se otěhotnět nebo mám časté potraty?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že gynekolog může vystavit neschopenku (např. na zánět) nebo doporučit vyřazení z těžkých fyzických úkonů; konkrétně se doporučilo domluvit se s gynekologem a požádat o úpravu pracovních podmínek.
Q: Jaké jsou zkušenosti s těhotenskými testy Mamatest a BEST?
A: Některé účastnice uváděly, že jim gynekolog doporučil Mamatest a že Mamatest stojí kolem 22 Kč a obsahuje dva testy, zatímco jiné uváděly, že BEST ukázal pozitivní tam, kde Mamatest nic neukázal.
Závěry z diskuze
Shoda
- Zkušenosti v diskuzi ukazují, že při potížích s početím je vhodné neotálet s vyšetřením, protože některé gynekologické problémy (např. endometrióza) se lépe řeší dříve.
- Základní diagnostika neplodnosti obvykle zahrnuje UTZ, odběry krve, spermiogram a případně laparoskopii.
- Domácí metody sledování plodnosti (měření BT, sledování hlenu, ovulační testy) jsou v diskuzi běžně doporučovány jako pomoc při načasování pohlavního styku.
Sporné názory
- Některé účastnice preferují Mamatest jako spolehlivější těhotenský test (lékařem doporučený), zatímco jiné uvádějí, že BEST ukázal pozitivní tam, kde Mamatest nic nezobrazil.
- Některé ženy preferují řešit neplodnost co nejdříve a vyhledat specializované vyšetření, jiné plánují zkoušet „na přírodě“ delší dobu před zahájením invazivních metod nebo léčby.
Otevřené otázky
- Proč některé páry zůstávají neplodné i přes normální nálezy v UTZ, krevních testech a laparoskopii?
- Jak nejlépe předcházet opakovaným potratům, pokud standardní vyšetření neprokážou jednoznačnou příčinu?
- Jaká je optimální doba pro zahájení invazivních postupů (laparoskopie, IVF) u mladých žen s opakovanými neúspěchy?
Zmíněné značky a firmy
Mamatest, Best, fertilityfriend.com, koníku
Zmíněné produkty a metody
utrogestan, clomhexal, clostylbegit, dostinex, siofor, nerethisteron, UTZ, laparka, spermiogram, měření BT, Mamatest, BEST test, kontryhelový čaj, listovka, sledování hlenu
Místa a osoby
Praha, Praha 5, Praha 6, Kobylisy, Jizerky, Morava, kacaku
hahaaaa, to se mi asi neobnovila stránka, to jsem si nepřečetla. Tak to je fakt vtipné! My jsme zas budoucí bílé pláště 🙂
jojo, taky nás čekají pěkně dlouhé služby 😠 , proto chci mimčo teď, na škole je ještě relativně dost času
no to ano!!já jsem naštěstí v kanclu,tak to jde normoš 8 hodinové služby!ale Tomča má 24 😒
jo to ano!!jak dělá takhle blbě tak je skoro pořád doma!!chodí jen 7 krá do měsíce do práce,pokud nemusí na víc nebo na nějaké opatření 😵 takže spíš mám ponorku že je furt doma 😀
takže by byl taky dobrý hlídací tatínek 🙂 Tak já už to jdu zalomit. Dnes jsme byli na chvíli na běžkách v Jizerkách, tak mě to trochu vyčerpalo 🙂 Tak zas někdy ahoj!
ahoj holky to jste se teda pekne rozepsali!celkem jsem se zasmala nad tim jak babicka rodila!🙂)tanuki tos pekne popsala!jinak ja v praze bydlela jeste loni ale jen 9 mesicu pak jsem se vratila na moravu.bydlela jsem na kacaku!a reknu vam ze mi praha chybi!taky jsem nazoru ze je lepsi mit mimi driv nez pozdeji kdyz je nejakej problem da se to jeste resit ale pozde uz to jit nemusi!kamaradka ma 35 a ted ji berou delohu kvuli endometrioze a mimi nema a mit nikdy nebude kdyby se sla lecit o 3 roky driv tak to mimi mohla mit!takze tohle me fakt nakoplo!
Ahoj Anýsku, jojo, některé porody v naší rodině jsou dobré 😀 ještě prababička ( z druhé strany), tak ta se začala klubat na sáňkách. Už si přesně nepamatuju, jak to bylo - ale vím, že stačili doběhnout pro porodní bábu, a snad i nakonec porodila v domě.. Každopádně jim v porodnici řekli, že ještě ne, tak tatínek vezl těhuli praprababičku zpátky na sáňkách přes pole dom a 😀 To tenkrát ta okrajová Praha byla úplná vesnice 🙂
Mě taky nakoply neúspěchy- v mém příbuzenstvu. Je jim všem těsně okolo třiceti, člověk by neřekl, že by na to byli staří..ale když se nepovede IVF a musí se čekat na další pokus... Nebo se potratí a čeká se... Prostě na další klidně, ale na první mimi se mi to zdá pozdě!
tanuki taky se mi to zda na prvni mimi pozde!moje teta mela decka kolem 22 a ¨ted spolu chodi parit!to se mi libi!chci mit deti dokud mam jeste dost sil a nervu se o to starat!vis jak mlade mamky nejsou tak moc uzkostlive jako ty starsi!
teda u vas kdyz se rodi tak to stoji za to co?! 😀
Ahojky! 😵
teda tanuki já jsem zvědavá na tvůj porod jednou!!!jestli máte v rodině takové histroky 😀 😀
Ahojky Anysku! 😵
ahoj holky. Já sem k vám do diskuze moc nechodím ale je neděla a na koníku je pusto prázdno. Jen mám dotázek nemáte někdu zkušenost s testy BEST?? 😕
Ahojky Musilko!!!!!!
Best testy jsem si ještě nedělala,já používám Mamatest!!!!!
Ale vím že taky dost děvčat používalo Best!!!!
niikkyy děkuju zítra koupím mama test a zkusím ho. Já jsem právě slyšela že často ukazují falešnou pozitivitu 😖
no hele mě bylo porazeno že nejlepší je Mamatest a říkala mi to i DR!!!Určo ho zkus!!Třeba tady u nás ho maj 22 korun myslím a jsou v něm dva!!!!!!což je super!!!
Ale třeba u některých jsem slyšela že Mamatest jim nic neukázal a Best nebo jinej ano!!No je to individuální si myslím,ale spoléhala bych na Mamatest!!!
A jak dlouho meškáš???nebo máš podezření že by jsi byla těhu??
niikkyy já mám polycystické vaječníky a bylo mi řečeno že přirozrně to na 99% nepůjde. Mám cykly i přes padesát dní dneska jsem 45 DC.
Na že se mi teď budeš chechtat ale já měla prostě dneska sen a to hodně hodně zvláštní a před hodinou jsem se rozhodla zatestovat. Jenže jedninej test co mám doma je ten best.
Musilko proč bych se ti měla smát 😠 to je normoš ne????? 😉 Tak zatestuj,zkus ten best,za to nic nedáš 😉 😉 Tak utíkej a dej vědět co je za výsledek!!!!!!
No ale lepší by to bylo z ranní moči 😒
tic prostě něco hodně divnýho. Když vám to řeknu tak se budete smát takže si to fakt nechám pro sebe 😀
testování??? 😕 jsem zvědavá!!! Když jsem koukala na fotky holek, tak jsem byla upřímně v šoku, jak jsou ty bříška na konci obrovskýýý 🙂 Ráda bych rodila dřív, než to vidět jako medik 😅
Prostě včera jsem byla u kamarádky slavila 25. narozky. A její segra je v sedmým měsíci těhu. A já jí furt šahala na bříško protože čeká dvojčátka a strašně kopali. No a domů jsme přijeli asi v půlnoci. Vemku bylo krásně jasno svítili hvězdičky. Hned jak jsme přijeli tak jsme padli do pelechu a já hned usnula. Podotýkám že venku bylo jasno sníh už nikde žádnej. No a přišel ten sen. Zdálo se mi že na okno něco ťuká. Tak jsem se tam šla podívat. Byla to bílá kočka a ležela na parapetu v závěji sněhu. Pustila jsem jí dovnitř ačkoli teda ve skutečnosti jsem na kočky strašlivě alergická 😅 dala jí něco k jídlu a pak ta kočka začala rodit koťata. Bylo jich hrozně moc a já jsem je otírala a zahřejvala. No a pak jsem najednou místo koťátka držela v tom ručníku miminko. A v tom jsem se probudila. Bylo mi hrozně hezky takovej vnitřní klid. Ale už bylo 6 ráno. A představte si venku je bílo přesně tak jak se mi zdálo a sníh pořád padá. A ve snáři znaměná bílá kočka novou událost.....
Musilko no vidíš,proč by jsme se měli msát,ten sen je krásnej 😵 tak se testni,sny se někdy plní 😵

to byl vtip, doufám, že jsem nějak neurazila 🙂