Na ultrazvuku dutinky v děloze. Co by to mohlo znamenat?

lenickamimi
22. kvě 2020

Dobrý den děvčata prosím o radu dnes jsem byla u lékaře protože mi ještě MS nedorazila je to už 22 dní po dobrani Duphastonu a na ultrazvuku mi ukázal malé dutinky sám si nebyl jistý tt je negativní nasadil mi znovu Duphaston nevíte někdo co by to mohlo znamenat 🤷‍♀️😲

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

To ještě nevypadá na přechod že ne 😂

loylii
23. kvě 2020

@lenickamimi tak vidíš tam toho smajla ne? Tak pozitivní je. Jinak k přechodu... mě moje lékařka říkala, ze přechod přichází postupně.. když jsem se ptala proč mi vynechala 2x za rok MS.

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@loylii tak děkuji a je to jen debata já se za názor ostatních neurazim ráda se dozvím něco nového ohledně ženského těla 😔

clo1
23. kvě 2020

@lenickamimi je pozitivní, ale zdá se mi, že už jsi tady dávala před časem pozitivní ovulační testy a stejně pak asi ovulace nebyla když ms nedorazila. Je to celé u tebe nějaké zvláštní. Pokud ale máš teď ovulaci, doktor by tam musel vidět dominantní folikul. Kdy jsi u něj byla naposledy??

loylii
23. kvě 2020

@lenickamimi ale v 44 letech bych nečekala na rady obvodního gynekologa a supajdila do IVF centra. Tam zjistila zda mám opravdu ovulaci, jak jsem na tom se zásobou vajíček. Zkusila inseminaci, popřípadě nativ, pak IVF. Ale i tak ti řeknou, ze v tomhle věku je velmi malá pravděpodobnost. Třeba 10%. Vším jsem si prošla. Tak vím. I přišla na radu otázka darovaných. Na ty nakonec nedošlo.

clo1
23. kvě 2020

@lenickamimi jak dlouho se snažíte? Celé ty 3 roky od potratu?

zelenaesmolda
23. kvě 2020

@loylii ve 44 letech bych si vubec dite neporizovala

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@clo1 ty minulé ovu testy nebyli zdaleka tak silně jako dnes ta čára je hodně silnější než kontrolní doktor sám neměl ani potuchy kdy mívám ovulace cpal do mě jen Duphaston a dělá jen ultrazvuk

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@clo1 a navíc jak pořád hltam ten Duphaston tak sem si tu ovulaci mohla bloknout a jestli dnes je ovu test tak silný tak zřejmě ovulace bude teď protože tento cyklus sem pila i gynex

loylii
23. kvě 2020

@zelenaesmolda chapu, ale zakladatelka to asi nechce vzdát.. ale hledá ovulaci, což ještě neznamená dítě. V tomhle věku muže byt třeba 90% jejich vajíček už špatných. Šla bych rovnou do IVF a nechala si před tím udělat PGS. Zavede se zdrave embryo a nebudu se muset stresovat přijít o mimco první 3 mesice těhotenství.

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

Nechápu proč bych to měla vzdávat jen proto že je mi 44 to je směšné a taky nechápu za některé reakce jako že ooff ji je tolik a ona chce dítě to asi proto že dřív to nešlo a taky že teď bych si to pořádně vychutnala každá z nás má právo být šťastná a pokud se to někomu nelíbí tak nemusí ani odpovídat to je můj názor

zelenaesmolda
23. kvě 2020

@loylii no asi nechce ale me je deti takhle starych rodicu dost lito

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

Myslím si že tato skupina je právě pro takové otázky a informace založena a měli by se sdílet skusenosti a ne hned každou starší babu odsoudit 🤷‍♀️

loylii
23. kvě 2020

@lenickamimi já nesoudim, ze někdo chce dítě v tomhle věku. Ale nechapu, když to tak moc chceš, proč to resis přes gyndu a ne přes odborníky na repro medicínu. Jinak já taky brala Duphaston, taky jednou nedostala MS po 4 měsíčním braním najednou a taky 2 dutinky. Teď si tady poušti pohadky🤣 Brala jsem ho 16.-25.dc. Prokázánou ovulaci jsem měla 12-13.dc každý měsíc dle utz. Dostala jsem ho v IVF centru. Protože jsem měla prokazatelně nízký progesteron. Jestli tvoje hormonální hladiny jsou v pořádku, tak te nezpasí. Dutinky v děloze můžou byt cysty jako neprasklé folikuly, které se díky nízkému estrogenu plní vodou a blokují MS, nebo fakt těhotenství, které se ale nevyvíjí a nebo opravdu těhotenství. Ale to by se ti po 20ti dnech zpoždění už ukázalo. Mě test s dvojcaty vyšel 3 dny před očekávanou MS. Udělej v pondělí tehu test a pokud bude negativní, rozhodne změnit lékaře. Jeho postup není správný.

clo1
23. kvě 2020

@lenickamimi
@zelenaesmolda
Já bych dítě ve 44 letech taky nechtěla, pro mě je to pozdě, ale nesoudím, pokud ho někdo v tomto věku chce, je to jeho věc. Ale otěhotnět v tomto věku přirozeně je opravdu skoro vzácnost.

clo1
23. kvě 2020

@lenickamimi partner byl na spermiogramu??

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@clo1 ano byli už snad na všech vyšetření včetně hormonů a průchodnost vaječníku mi dělali dva roky zpátky byla jsem i u mé bývalé doktorky v Česku a ta taky řekla že je u mě vše v pořádku a máme se snažit myslím si že kdyby opravdu byla nějaká závažná chyba tak by lékaři nelhali

zelenaesmolda
23. kvě 2020

@clo1 no uplne jeji vec to neni protoze to pak muze mit dost blby dopad prave na to dite.

amazonkajanik
23. kvě 2020

@zelenaesmolda ale to platí spíš u prvorodicek,ne?

loylii
23. kvě 2020

@lenickamimi a všichni lékaři řeknou, ze muže byt 90% vajíček už geneticky špatných díky věku, proto se nedaří. A to se bohužel žádným testem zjistit neda. Až genetickým vyšetření již oplodněných embryí a k tomu je dlouhá cesta. Držím palce.

loylii
23. kvě 2020

@lenickamimi dva roky zpět? To je dlouhá doba.

clo1
23. kvě 2020

@zelenaesmolda blbý dopad na dítě? Jaký např.??

clo1
23. kvě 2020

@lenickamimi ono ty vajíčka už fakt nemusí být ok i když se třeba ještě cítíš mladě. Samozřejmě otěhotnět ještě můžeš, ale pokud to nechceš řešit s doktory, musíš počítat i s variantou, že už se to možná nepodaří

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@clo1 taky nevím jaký je rozdíl mezi mladší a starší ženou pokud se cítí být na dítě ještě dost silná a blbý dopad na děti jsou většinou právě u těch co děti nechcou porodí a dají do kejenaku to je pak blbý dopad na dítě achh jo někdy zůstava rozum stát nad takovými názory 😏

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@clo1 tak určitě s tou variantou musíme počítat doktor velký problém v tom nevidí jen řekl že ve věku nad 40 to jde už hůř ale vše se dá řešit

loylii
23. kvě 2020

@lenickamimi a jak dlouho to tenhle doktor řeší? V tomhle věku je každý měsíc důležitý.

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@loylii teprve 3 měsíce jen kvůli tomu že jsem první měsíc pila kontryhel a pak už se MS nedostavila proto mi napsal Duphaston a beru to 2 měsíce takže nemůžu hned čekat zázraky tělo si na to musí zvyknout a vzpamatovat se

clo1
23. kvě 2020

@lenickamimi a jak dlouho se teda snažíte??

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@loylii Ha jsem nikdy nebrala tam bude problém jen srovnat cyklus a taky se do ničeho nenutim vyšetření mám za sebou teď mi při dalším vyšetření odebere znova krev a uvidíme

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@clo1 teď od ledna intenzivně plus bereme oba vitamíny ja femibion a gynex kapky a manžel má Macu a b komplex a zinek