Na ultrazvuku dutinky v děloze. Co by to mohlo znamenat?

lenickamimi
22. kvě 2020

Dobrý den děvčata prosím o radu dnes jsem byla u lékaře protože mi ještě MS nedorazila je to už 22 dní po dobrani Duphastonu a na ultrazvuku mi ukázal malé dutinky sám si nebyl jistý tt je negativní nasadil mi znovu Duphaston nevíte někdo co by to mohlo znamenat 🤷‍♀️😲

bubinko1506
22. kvě 2020

Ahoj, nemoze to byt cysta? Ak by to bolo tehotenstvo, tak na teste by bolo asi aspon nieco

lenickamimi
autor
22. kvě 2020

@bubinko1506 cystu mám na pravém vaječníku dost často ale nikdy jsem žádné dutinky v děloze neměla i doktor znejistil ptal se kdy jsem naposled dobrala Duphaston

clo1
22. kvě 2020

@lenickamimi doktor má podezření na těhotensví? Jak nebyl jistý? To je zvláštní, pozval si tě na další ultrazvuk??

lenickamimi
autor
22. kvě 2020

@clo1 měl podezření udělal tt a dlouho na něj koukal a pak mi dal znova ten Duphaston akorát řekl že je to zvláštní že vidí dutinky v děloze a že na levém vaječníku mám volnou tekutinu a dal nic jen že mám dobrat Duphaston a až se MS dostaví tak 5 den cyklu mám začít clomiphen 😔

clo1
22. kvě 2020

@lenickamimi no ale duphaston už jsi dobrala a ms stále nikde, tak proč ti dává další balení?? Měl vzít krev na hcg, když si nebyl jistý. :-/ nebo dát injekci na vyvolání ms, když na duphaston nereaguješ

lenickamimi
autor
22. kvě 2020

@clo1 ten jeho postup už mě sere pořád má na všechno čas jakoby to schválně protahoval nebo nechápu proč

lenickamimi
autor
22. kvě 2020

@clo1 taky ti to přijde divný že nevím co se děje MS nikde a teď ty dutinky aahh

lenickamimi
autor
22. kvě 2020

@clo1 co myslíš ty mohlo by to být začínajíci těhotenství 🤷‍♀️

clo1
22. kvě 2020

@lenickamimi no jestli byl test negativní, tak to na těhotenství moc nevidím. Proč nechceš jít do toho caru??

lenickamimi
autor
22. kvě 2020

@clo1 myslím si že to půjde i přirozeně když to šlo před tím normálně jen potřebuji nahodit správně cyklus a hlavně ovulaci chce to jen čas

nika82
22. kvě 2020

@clo1 Duphaston sa moze aj počas tehotenstva ten sa dava aj na udržanie,
ja tiez nemam kramy, pichol mi 6 vyvolavaciek behom 3 dni a ani naznak a to v stredu boli dva tyzdne od poslednej inekcie

lenickamimi
autor
22. kvě 2020

@nika82 to není možné už co se děje

lenickamimi
autor
22. kvě 2020

@nika82 a zkoušela jsi tt

amazonkajanik
22. kvě 2020

@lenickamimi zkusila bych i jiného doktora,když tenhle neví 😉

clo1
22. kvě 2020

@lenickamimi a kdy jsi byla naposledy těhotná?

lenickamimi
autor
22. kvě 2020

@clo1 před 3 roky ale v práci jsem potratila v 6 týdnu neměla jsem tušení že sem v tom 😓

loylii
22. kvě 2020

@lenickamimi neuraz se, ale je ti 44 let. Pokud chceš dítě, šupajdi do IVF centra. Není čas a mě moje Dr rekla, ze v tomhle věku je každý měsíc důležitý. Bylo mi 38.

nika82
22. kvě 2020

@lenickamimi tehotna niesom na 10000%

zelenaesmolda
22. kvě 2020

@lenickamimi a proc ses nezeptala primo jeho?

clo1
22. kvě 2020

@lenickamimi ve tvém věku, už si fakt nemůžeš dovolit takhle čekat. Ms jsi nedostala a on ti zase nasadí duphaston? To ho budeš brát zase 10dní, pak ho vysadíš a ms zase nepříjde, tak co? S tímhle doktorem je to fakt ztráta času, takhle se miminka nedočkáš. Kdyby vzal alespoň krev na hcg nebo tě pozval za týden opět na utz, ale znova nasadit duphaston? Proč? Nechápu.

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@clo1 no však ano ja sem se ho na to ptala proč zase Duphaston když mi MS nedorazila po něm a on že teď naposledy Duphaston a když zase MS nepřijde tak mě pošle na veškeré vyšetření

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@clo1 si myslím že sem si to sama pos... a s tím kontryhelem protože před tím jsem měla MS pravidelně akorát jsem chtěla ovulaci zesílit no 😤

loylii
23. kvě 2020

@clo1 v tomhle věku muže už klidně blbnout přechod.. pomalu, začíná to třeba tak, ze 3-4x za rok vynechá ovulace a nepřijde MS.

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@loylii jo ale mě MS chodila normálně žádné zpoždění nic akorát jsem asi měla anovulacni cykly

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@loylii záleží také jak to tělo je založené a jak ta žena se cítí a kdyby bylo třeba pozdě tak to doktoři řeknou že to už nepůjde a ne že mi dělali všechny vyšetření i hormony jsou v pořádku takže mi řekli že mám ještě trochu času akorát potřebuji nahodit správně cyklus a půjde to důležité je věřit a nevzdavat to 🍀💪

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@loylii a u přechodu klesne hladina hormonů na minimum a lékaři že mám ještě dost vysoké hodnoty plodnych hormonů a takové problémy mají i mladé ženy

loylii
23. kvě 2020

@lenickamimi tvůj optimismus je milý. Já těhotnela přirozene v 38 první těhotenství. Nasadila jsem u lékaře všechny zbraně. Podařilo se. Pak omylem těhotná v 41 znovu. Lékaři se shodují, ze do 42 let by neměl pro zdravou ženu problém otěhotnět. Pises, ze jsi v pořádku, MS chodi pravidelne, ale po Duphastonu MS nepřišla? Tento lék jsem měla taky a pěkne mi natáhnul na 28 dni cyklus místo 21-25 co jsem měla před tím. Kdyby si byla tak v pořádku jak tvrdíš, proč mas Duphaston? Je to progesteron, umělý hormon. Ty nevíš, ze beres hormony?

loylii
23. kvě 2020

@lenickamimi ano a tak začíná přechod....někomu to trvá několik let.. nejdřív anovulacni cyklus 1x do roka, další rok třeba 2-3, atd..

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

@loylii pane bože tvrdím jen že jsem si ten cyklus sama protáhla že jsem pila kontryhel dřív byli cykly normálně po 28 nejvíc po 30 dnech neměla jsem problém s MS vždyť nejsem sama tady čtu stovky případů i 20 ti leté tu píšou jak mají problémy s hormony tak proč bych se měla stresovat s věkem stalo se to u mě teď poprvé a navíc ne tak jak to mají jiné ženy problémy dlouhé roky samozřejmě také vím že musím rychle jednat proto taky doktor chce co nejdříve cyklus nastartovat a půjde to vitamíny bereme ja i manžel tak to by bylo aby nebylo

lenickamimi
autor
23. kvě 2020

Tak a teď ovulační test co říkáte na tohle je pozitivní nebo ne