Nechráněný sex. Jaká je šance na otěhotnění?

8. říj 2022

Ahoj holky prosím. Začali mi plodné dny podle ovulačního testu zhruba asi první nebo druhý plodný den. Sex byl dnes nechráněný. Jaká šance je na otěhotnění? Myslíte že by se to chytlo? Bohužel přítel jezdí pracovně do ciziny a nemáme tolik prostoru na početí dítěte. Sex mivame jednou dvakrát za měsíc a zrovna teď se podařilo chytit aspoň začátek plodných dnů. Přejeme si miminko. Je šance větší než 50 procent ?

shak29
8. říj 2022

Ja bych rekla, ze sance je pěkná. 😁💪🍀

amazienka
8. říj 2022

50% zdaleka ne. Zde výňatek z článku: Zatímco ve věku kolem 22-23 let je pravděpodobnost přirozeného početí asi 25 %, ve věku 36 let je to jen 15 %, v 37 letech asi 12 %, ve 39 letech už jen 8 % a ve 43 letech pod 5 %. Jedním z hlavních důvodů je ztenčování zásob vajíček schopných dozrávání a zhoršování jejich kvality.

autor
8. říj 2022

@shak29 včera mi test ukázal fakt slaboulinkou druhou čárku na ovulačním testu takže asi první max druhý plodný den. Tak pokud je šance vysoká budu moc ráda

shak29
8. říj 2022

Uvidíš, plodný dny se to jmenuje proto, že je možnost během nich otěhotnět. Moje teta otěhotněla v 41 letech a kamaradka (42 let, gynekolog-porodnik) si plodny dny zapomněla hlidat, mela nechraneny a nečekaný sex 2. plodny den a staženou p*del, jak to dopadne.. 😂
Takže šance je vždycky a když má prijit, tak prijde i první plodný den ve 40 letech.
Když nemá prijit, můžeš mít ve 20 letech sex behem ovulace při stojce a stejne prd. 😁
Drzim palce. 🍀

shak29
8. říj 2022

Když budes chtit, napiš mi sz, jeste me neco napadlo na podporu... 😊

autor
8. říj 2022

@shak29 je mi 20 a bohužel vyšlo nám to jen takto tak se modlíme aby se chytlo.

autor
8. říj 2022

@shak29 hodně sem četla že spíše kolem ovulace nebo po ovulaci nebo v den ovulaci je to ideální nikde sem se nedocetla že stačí třeba první plodný den. Mohu zaslat foto testu ovulačního

shak29
8. říj 2022

Ja bych spíš nez ovulační test měřila bazální teplotu, tam se pak da předvídat i případný těhotenství podle ní. 😊

autor
8. říj 2022

@shak29 a mohla by jste mi poradit o tom měření?

elwe
8. říj 2022

Říká se, že i když se člověk normálně trefí, tak je šance asi 20 %, takže 50 % určitě ne. A teda slabá čárka na ovulačním testu nic neznamená, ta tam může být celý měsíc. Na tvém místě bych to nechala být a užívala si sex, když bude příležitost, a zadari se ve správný čas 🙂

ronyx
8. říj 2022

Já bych tady absolutně nějaké procenta neřešila 🙈🙈🙈 čekám třetí dítě, všechny tři se povedly na první pokus. A to je mi 38 let.. Takže šance je a vůbec neřeš kolik procent v jakém věku je šance. Prostě si počkej a uvidíš, každá jsme originál a máme to jinak.

ivivi
8. říj 2022

Ale ovulacni test neni jako tehotensky. Nestaci ti druha carka. Ta carka musi byt minimalne tak silna jako ta kontrolni. Jak chces mit dite, kdyz si nedovedes ani precist pitomy navod??

lencaa11
8. říj 2022

Vždy je šance prostě je to buď a nebo ☘️☘️

autor
9. říj 2022

@ivivi prosím? Já ale nedělala ovulační test jako těhotenský nerozumím teď vaší odpovědi a vaší blbé narážky

mimi1004
9. říj 2022

Čemu nerozumíš? Aby ses mohla řídit ovulačním testem, musí být obě čárky stejně silné. Pokud je druhá čárka světlejší nebo slaboulinká, tak nic. A narážka je jednoduchá, stačí si přečíst příbalový leták a nemusíš se ptát tady na něco, co ti tady nikdo neřekne určitě.

mimi1004
9. říj 2022

Navíc ti tu poradili bazální teplotu, když teda nevíš, o co jde, proč si to nenajdeš sama? Zase chceš vše doslova a bez své sebemenší snahy? 🤦🏻‍♀️

shak29
9. říj 2022

@mimi1004 , uz sem holcine psala do sz, jak se BT měří, na co dávat pozor a jak cist z grafu. 😉

fazolkazuzka
9. říj 2022

Obě dvě děti jsme počali na poprvé díky tomu že jsem věděla že mám ovulaci.
Jinak nejsme extrémně plodni Bo ve dnech mimo ovulaci stoho miminko nikdy nebylo pár let. Takže šance je velika

fazolkazuzka
9. říj 2022

@fazolkazuzka jinak teda sama na sobě poznám kdy mám ovulaci. Takže tady ty testy a teploty neznám.

ivivi
9. říj 2022

Já nikde nepsala, že jsi si dělala těhotenský test. Očividně nezvládáš čtení s porozuměním. Nejdřív bych zapracovala na tomhle a potom se snažila o dítě. Ulehčí ti to život.
To nebyla žádná blbá narážka, ale konstatování. Jak chceš mít dítě, když si nedokážeš přečíst a pak pochopit návod na blbém ovulačním testu?? Který je mimochodem jednoduchý. Takže pro tebe znova. Výsledek ovulačního testu si nemůžeš vykládat stejně jako u těhotenského testu. To znamená, že když vidíš na těhotenském testu slabou druhou čárku, jsi těhotná nejpravděpodobněji. Když vidíš na ovulačním testu slabou čárku, ovulaci nemáš. Ovulaci máš (nebo respektive mít budeš v následujících cca 12-48 hodinách), pokud je druhá čárka stejně nebo silnější než ta první. Už to chápeš???

autor
9. říj 2022

@ivivi to ale já vím ale tak asi logicky než mám ovulaci tak mám plodné dny před ovu a po ovu. A já se ptala jestli ta šance je i na začátku plodných dnů 🙂 jak říkám přítel jezdí pryč a nemáme ty možnosti a teď to špatně vychází. Nic víc nic míň

koko123
9. říj 2022

Přítel jezdil také do ciziny pracovat a cca 3 dny před ovulací se to povedlo. Sex byl jen jednou. Za to teď pracuje v ČR a snazili jsme se co druhý den a nevyšlo to. Mám ale tušení, že to vyšlo s menstruaci ven.

eva118
10. říj 2022

Po ovulaci už žádné plodné dny nejsou.

autor
10. říj 2022

@eva118 jeden den po ovulaci tam ještě je

jasemin26
10. říj 2022

Ale ovulační test musí mít stejne silnou čárku jako kontrolní při ovulaci,já má slabou linkou čárku na oči testu o tyden před ovulaci

jako_mala_holka
10. říj 2022

Pokud jsi měla jen slabouckou čárku na testu, tak to v podstatě neznamená nic, když se BLÍŽÍ ovulace, tak je čárka cca stejně silná, někdy i silnější než ta kontrolní... Pak teprve v podstatě začínají plodné dny (teoreticky, není to přesné na den)... Slabou čárku máš třeba klidně skoro celý cyklus, protože LH je v těle pořád, jen se mění hladina (ta je právě nejvyšší během ovulace a právě to je ta stejná čárka na testu)... Zjednodušeně řečeno