Nezkrotná touha po miminku
Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂
Stručné shrnutí
- Silná touha po miminku často stojí proti odkladům kvůli partnerově neochotě, bydlení nebo finančním důvodům; doporučeným řešením je upřímná komunikace s partnerem a zvážení kompromisů nebo ultimát v závislosti na prioritách párů.
- Pokud se nedaří otěhotnět, lékařská vyšetření a zákroky zmíněné v diskuzi zahrnují spermogram, hysteroskopii, laparoskopii, diagnostiku neprůchodnosti vajíčkovodů a postupy v centru asistované reprodukce (IUI, IVF, stimulace injekcemi, punkce, transfer, mražení embryí).
- Nenásilné alternativy a příprava zahrnují vysazení antikoncepce (HA), užívání kyseliny listové a vitaminu C, užívání přípravků typu "calibrum baby plan", změnu životního stylu (cvičení, redukce hmotnosti) a zvažování adopce jako alternativy k biologickému rodičovství.
Nejčastější otázky
Q: Jak s partnerem otevřeně mluvit o tom, že chci dítě, aniž bych ho zatlačila?
A: Diskutující doporučují opakované upřímné rozhovory bez nátlaku, případně konzultaci s psychologem; v diskuzi zaznělo i doporučení nechat partnera "dozrát" a dát mu prostor, nebo vyhrocení situace ultimátem, pokud je otázka pro jednu stranu existenční.
Q: Kdy vyhledat lékaře, pokud se nedaří otěhotnět?
A: V diskuzi ženy popisovaly, že po několika měsících až roce neúspěchů začaly lékařská vyšetření; konkrétní procedury zmiňované v tématu jsou gynekologické vyšetření, hysteroskopie, zjištění neprůchodnosti vajíčkovodů, laparoskopie a následné odeslání do centra asistované reprodukce (CAR).
Q: Jaké metody asistované reprodukce byly v diskuzi zmíněny?
A: V tématu byly uvedeny inseminace (IUI), stimulace injekcemi, IVF (včetně punkce a transferu) a mražení embryí; jedna diskutující uvedla, že po IVF má „5 mrazáčků“ a další popisovali postupy v CAR.
Q: Jak se připravit před pokusem o početí z hlediska výživy a doplňků?
A: V diskuzi ženy zmiňovaly užívání kyseliny listové a „céčka“ (vitamin C), užívání přípravků „calibrum baby plan“, vysazení hormonální antikoncepce (HA) a celkové zlepšení životního stylu (cvičení na rotopedu, procházky).
Q: Co dělat po gynekologickém zákroku, než se opět začne snažit?
A: V jednom příspěvku byla konkrétně zmíněna třítýdenní pauza po laparoskopii/hysteroskopii, po které se zase může začít snažit; další kroky zahrnují kontrolu u lékaře a případné odeslání do CAR.
Závěry z diskuze
Shoda
- Je běžné, že ženy intenzivně touží po dítěti a zároveň odkládají snažení kvůli partnerově neochotě, bydlení nebo financím.
- Doporučuje se otevřená komunikace s partnerem a případné vyhledání odborné pomoci (psycholog, gynekolog).
- Lékařská diagnostika při potížích zahrnuje spermogram, hysteroskopii, laparoskopii a možnosti v CAR (IUI, IVF).
Sporné názory
- Někteří diskutující prosazují začít se snažit co nejdříve i bez ideálního zázemí; jiní preferují počkat na vlastní bydlení a stabilní finance.
- Některé příspěvky zmiňují, že nadváha může ovlivnit plodnost; jiné účinek nadváhy na šanci otěhotnět v diskuzi bagatelizují nebo ho považují za řešitelný.
- Některé ženy zvažují adopci jako alternativu, zatímco jiní ji odmítají nebo k ní přistupují opatrně.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je „správný čas“ začít se snažit, pokud se partneři neshodnou?
- Jak dlouho čekat a kdy požádat o vyšetření nebo odeslání do CAR?
- Do jaké míry ovlivňuje nadváha nebo předchozí gynekologická anamnéza schopnost otěhotnět?
Zmíněné značky a firmy
Modrý koník, Emimina, CAR, Bohnice
Zmíněné produkty a metody
antikoncepce (HA), vysazení HA, calibrum baby plan, kyselina listová, vitamin C (céčko), rotoped, spermogram, hysteroskopie, laparoskopie, vyšetření neprůchodnosti vajcovodů, IUI (inseminace), IVF, stimulace injekcemi, punkce, transfer, mražení embryí (mrazáčky), adopce
Místa a osoby
Bohnice, Německo
@lucinocka no neni nad stare dobre ortutove teplomery ked mam horucku lebo tieto digitalne mi ukazovali ze som podchladena 😠 ale zas na meranie BT je lepsi "pipak" kedy necakas mrchu?
@kukucg ano len dvojkombinaca ale myslim ze vajko sa da k tomu dokupit,,,mame rovnaky styl 😉
@mon777 ach tak taka mlada zaba z teba a ty uz takto 😀
@solinkarka ja mam tento mesiac brutalne vysoke teploty, nikdy som take nemala, tak dufam , ze sa nieco deje 😀 koncom tyzdna necakam 🙂
ja som teraz kupila http://www.docsimon.sk/tovar/thermoval-rapid-fl... a som s nim velmi spokojna..🙂
@mon777 jasne, ze snivat nie je zakazane 🙂 ved pozri kedy som sa ja registrovala na modreho konika 🙂 kazdu noc som tu bola, citala, stahovala fotky z albumov, ukladala🙂 ale ako hovorim, potom to na 5 rokov preslo a az teraz sa vratila ta tuzba po mimi 🙂
@solinkarka ja som mala max. 37 a tento mesiac som na 37.5 a 37.3.. taze nechapem co sa deje
@kukucg dakujem za privitanie 😵
no chodim do prace, teraz v maji hadam skoncim externe Bc. na VS...
s priatelom sme spolu necely rok a pol, byvame zatial kazdy u svojich rodicov a hlavne financie su tym hlavnym dovodom, ze si na byvanie, svadbu, deticky este nejaku tu dobu musim pockat... priatelovi to takto zatial vyhovuje, citi sa mlady na zakladanie rodiny... ale aj to chapem, je medzi nami rozdiel len necele 2 roky a "problem" usadit sa maju muzi aj omnoho starsi 😅
po detickach vsak tuzim uz omnoho dlhsie... tie 3 roky to budu 😕 😅
@riana12 No ja som mala asi stastie na mojho muza lebo ten tiez tuzil po rodinke, aj ked bol este mlady 😀 teraz ma 28 a nastastie ho to nepreslo aj ked boloi utlmove obdobia a chcel by druhe babo 🙂
Tie financie su asi problem skoro vsade ked si chces zalozit rodinku skor, ale da sa to zvladnut... teda ak to naozaj chcete a teda asi obaja 😒
a co studujes??
@kukucg no momentalne to fakt s financiami nevychadza, aj ked by clovek akokolvek chcel... 😔 a viem, ze z priatelovej strany, skor, ako sa nevyriesia peniazky, tak on tu tuzbu mat dovtedy nebude... 😔
studujem zeleznicnu dopravu... obavam sa, ci to zvladnem ukoncit, pretoze povodne som studovala nieco ine, ale nas skolsky system umoznuje si z nicoho nic nieco zrusit a dat cloveku moznost, bude skoncit bez nicoho a stratit 2,5 roka alebo prejst na odbor, s ktorym ma problemy... 🙄 tak som ta druha moznost 🙄
No ved jasne, chlapi su asi taki pragmatickejsi 😉
A s tou skolou to mas fakt super 😒 a povodne si studovala co???? ved teraz koncis Bc a na mgr mozes ist aj nieco ine, nie??
@kukucg no je vlastne dobre, ze ti chlapi su taki, aki su... aj ked zenam to posobi psychicku ujmu, ale treba chlapom uznat, ze premyslaju v niektorych situaciach lepsie ako zeny... 😅
povodne to bolo tiez v ramci dopravy - integrovane prepravne sluzby, ale tie predmety sa mi ucili omnoho lepsie, bolo to viac o ekonomike a pod., nebolo nutne sa ucit technicke veci, na ktore moja hlava nie je...
no ja teraz nemam v umysle pokracovat dalej... potrebujem sa troska zregenerovat a hlavne, v zeleznicnej pokracovat nechcem, lebo Ing. je v tom odbore este o kusisko horsi 😝 planuju v buducnosti otvorit novy odbor v Ing., kde by som mohla pokracovat, tak si planujem zgustnut potom na nom 😀
@mon777 no skolu uz nejako prežriem... a casom hadam aj peniazky budu... 😒 😅
@riana12 No ale...rianka tu naaa..,no toto ....
No veru financie su velkým problemom......
Nie je to lahke...

@kukucg ja mu tiež neverím ale snívať zakázané nie je 😉
@lucinocka ani nevrav. Aj ja mám len ortuťák a nehávam 10 min. a minule som zadrichmala a zobudila som sa po 25 minútach 😅
@solinkarka čaká ma to presne o rok 😀