Od ovu mi je pořád zima

snazimese
20. únor 2019

Krásný večer. Jak již napovídá popisek, od ovulace, která proběhla minulé úterý, mi je pořád zima. Začalo to den po ovulaci. A zima mi je skoro pořád, i když se doma topí a máme tam 24 stupňů.. Zima mi není jen tehdy, pokud jsem pořádně oblečená nebo zavrtaná pod teplou peřinou a já už nevím co s tím.. :( Nastydlá nejsem, neměla jsem ani kde prochladnout.. Může to být hormonama? Má někdo podobnou zkušenost?

marketa1218
21. únor 2019

@snazimese hormony to být určitě může, máš v pořádku stitnou zlazu? Já mám totiž hypofunkci a jsem zmrzlá pořád, je to také jeden z příznaků.

snazimese
autor
21. únor 2019

@marketa1218 to nevim, jestli ji mam v poradku. Ale asi ano, chytlo me to ted poprve, nikdy predtim jsem na to netrpela. Uvidim asi do ms a pokud to po ni neprejde, skocila bych si k doktorce si ji nechat vysetrit..

ha_ja
21. únor 2019

U mě to byl příznak začínajícího těhotenství. Byl konec dubna a já jsem na sobě měla župan a deku a třásla se zimou.🙂

marketa1218
21. únor 2019

@snazimese Je pravda, že já jsem na počátku těhotenství byla taky hodně zmrzlá, takže se třeba zadařilo 🙂

snazimese
autor
21. únor 2019

@ha_ja
@marketa1218 kdyby to bylo ale tehu, tak by mi to nezacalo uz den po ovulaci ne? 🤔 Ja si zacinam myslet, ze to budou jen hormony, pak zacinam mit vyslovene zravou a to mam prave pred ms skoro bezne. I kdyz je pravda, ze pms mam malinko jiny nez klasicky, ale taky vim, ze telo neni stroj. Nejpozdeji v nedeli bych to mela dostat, tak uvidim co bude dal.. 🙂

hermij
21. únor 2019

Já jsem teď taky nějaká víc zmrzlá, než jindy :D Tak že by? :D

slunecnice358
21. únor 2019

@snazimese ze jo... me je taky porad zima 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

slunecnice358
21. únor 2019

@hermij ze by? Kdy budeš testovat? Já jsem zmrzlá jak rampouch. Cca od 5dpo...

vanea
21. únor 2019

Nechci tě zklamat, ale minulý měsíc jsem od ovulace měla opravdu bezdůvodné zimnice skoro pořád, v bytě 24 stupňů...A nebylo z toho nic..takže to můžou být hormony, těhotenství, cokoliv...🙂 každopádně držím palce!

slunecnice358
21. únor 2019

@marketa1218 toto by ale byla dobra zprava pro mne 🤣 jsem jak rampouch

hermij
21. únor 2019

@slunecnice358 Snažím se to "nehrotit" zbytečně se nestresovat dřívějším testováním. Jsem 12.DPO a mívám luteální fázi tak 15denní, tak si počkám až do očekávaného příchodu MS a uvidí se. Dřív stejně nemá moc cenu testovat, testy mohou být falešně pozitivní.

slunecnice358
21. únor 2019

@hermij jj to je jasný 👍🏻 Držím pěsti. Mne ms má dorazit v neděli, když nedorazí mám už v neděli testovat?

hermij
21. únor 2019

@slunecnice358 Těžko radit... abys pak náhodou nebyla zklamaná, kdyby dorazila třeba o den později... Taky záleží, co máš doma za testy, já mám Cleablue, který je dražší, tak se mi nechce plýtvat 😂 Taky držím pěsti ;)

snazimese
autor
22. únor 2019

Holky, tak u me to delaly opravdu nejspis jen hormony, zacinam spinit, takze ms nastupuje.. :(

hermij
22. únor 2019

Uvidíš, jestli se opravdu rozjede... i těhule tu popisují, že zpočátku špinily, anebo i zakrvácely a byly těhotné... A kdyby přišla, tak si ji vychutnej, jak ráda radím :D Třeba bude jedna z posledních. Udělej si pohodičku, klídeček, zalez někam pod deku, pusť si nějakou pěknou komedii nebo romantiku, u které si pobrečíš a očistíš tak tělo nejen od emocí smutku, ale i od staré děložní sliznice, aby se mohla tvořit nová peřinka. Já mám svoji menstruaci ráda, mé tělo mě nepřestává fascinovat 🙂

slunecnice358
22. únor 2019

@hermij i já mám doma Clearblue... a taky to nechci vyplacat...

lindikova
22. únor 2019

U me to byl jeden z prvních příznaků těhotenství🙂 venku 31 a já chodila ve fleecovy mikine.

snazimese
autor
22. únor 2019

@hermij no zatim to nevypada ze se chce rozjet tak jak normalne, ale to prijde..

hermij
22. únor 2019

@snazimese Ehm, tak u mě taky. Docela nečekaně. Asi se podepsal stres v práci. Tak budu mít aspoň hezky odpočinkový víkend v posteli :D

snazimese
autor
22. únor 2019

@hermij U me teda cekane, na den presne. Ale bohuzel zitra me postel neceka, budu cely den v praci a vecer jedeme nejspis s manzelem pryc.. :(

slunecnice358
26. únor 2019

@hermij ahoj. Jak to u tebe vypadá?

hermij
26. únor 2019

@slunecnice358 5. DC, cyklus skončil nečekaně brzy, nejspíš kvůli stresům v práci. Už se to ale zlepšuje, snažím se posílit imunitu. Naštěstí svým cyklům rozumím, takže znám potřebná opatření, přesto ta zimnice v poovulační fázi byla zvláštní 😃 A co ty?

slunecnice358
26. únor 2019

@hermij Ja mám zpoždění ms tři dny. Občas malinko špiním, tt negativní 🤷🏼‍♀️ Příznaky mám porad stejné. Čekám jak se to vyvine. Fajn, že víš jak na sebe 👍🏻

hermij
27. únor 2019

@slunecnice358 Ono je důležité rozlišovat zpoždění a prodloužení cyklu. Mohla se jen v cyklu opozdit ovulace a tím pádem i MS dorazí později, anebo došlo k prodloužení poovulační fáze, což je vlastně pro (budoucí) těhu hrozně důležité. Praktikuji symptotermální metodu, ta napoví o těle hrozně moc 🙂