Neustále je mi děsná zima. Co může být příčinou?

14. únor 2021

Ahoj..chtěla bych se zeptat zda je normalní že neustále mrznu...doma máme 23stupnu,a ja mam dvoje ponozky,puncochy,triko s dl.rukavem teplou mikinu a presto musim bejt prikrita dekou protoze je mi porad neskutecna zima...ale porad...at je leto nebo zima,tak mrznu...jasne v lete venku ve 30 tkach vedrech je to neco jineho..Co muze byt pricinou?rada bych treba obcas navnadila pritele kdybych doma chodila jen v sexy pradle,ale takhle to nejde to bych nedala...dekuji za rady a popripade tipy jak to napravit...Sem ted tehu,a vsude se pise ze by mi ba naopak melo bejt vetsi teplo...bohuzel tomu tak neni...Dekuji...a omlouvam se za anonym...jak podle sebe budu oblikat toho prcka,to fakt teda netusim...

bezinka22
14. únor 2021

Na zacatku vsech tehotenstvi (4×) mi byla vzdy desna zima. To byl v podstate jediny priznak. Preslo to az tak kolem 12 tt, ale nejake velke teplo mi neni ani ted a to jsem 27. tt, ruce mam studene furt 🙂.

goovana
14. únor 2021

Jsem teď 15 tt a je mi také neustále zima ale neustále
Už ani nevím co si oblect na sebe
Nevím proč tomu tak je, ale docela mne to taky zajímá

autor
14. únor 2021

ja jsem momentalne v 17tt...taky uz nevim do ceho se oblikat a snad deku vymenim za perovou duchnu neho nevim😟😟🤷🤷mrznou mi desne nohy porad a ruce mam jak kus ledu..je to desny...tak si rikam jestli je to normalni nebo mam v sobe nakej skrytej zdravotni problem treba..

juliemichal
14. únor 2021

teď ve čtvrtém těhu mi byla taky nehorázná zima,až v létě mi bylo teplo,jinak jsem umírala na zimu 😀

teruteru
14. únor 2021

Ja to mam porad, nemusim byt ani tehotna. Mame 26 stupnu a mam dlouhe kalhoty, rukavy, na tom chlupaty zupan a teple papuce. V lete alespon tolik netrpim, jako vsichni ostatni.

emillyhk
14. únor 2021

Já to tak měla celý první trimestr a pak asi až do poloviny druhého - většinu léta jsem chodila ve svetru, který nosím teď v těch mrazech 😄
Jinak s mimčem to potom poznáš, jak ho obléknout... Já ho nejdřív oblíkala trochu víc, protože z porodnice nás propouštěli s váhou pod tři kg - no malej řval, jak mu bylo vedro, tak jsme vrstvu ubrali a dobrý... To vychytáš 😉👍

janedv
14. únor 2021

U me to znamenalo nedostatecne prokrveni a diky tomu mi v tehotenstvi objevili docela zasadni srdecni vadu...

properjoey
14. únor 2021

@teruteru mám to tak taky pořád, doma 25 a já navlečená jak sněhulák, tajů až když je venku 30🤣můj táta to má taky...je to prostě blbá termoregulace...

michaela666
14. únor 2021

Taky jsem to měla dlouho spojené se špatným prokrvováním končetin a doktorka mi poradila koenzym Q10. Brala jsem ho asi 2 roky a pak se to zlepšilo. Jestli je vhodný v těhotenství jsem nezjišťovala, bylo mi naopak pořád vedro.

hezz17
14. únor 2021

Ja kdyz vidim, jak je segra vzdycky nabalena a porad knuci ze je ji zima, tak si říkám, ze se k ni to teplo ani nemuze dostat

hezz17
14. únor 2021

Stitna zlaza je v pohode?

obloha78
14. únor 2021

My topíme hodně,máme doma pořád cca 26-28st.Také jsme zimouřivý.A když jsem byla těhotná a manžel mi říkal,že mi je zima,jak kdybych byla těhotná a já opravdu byla.Tak jsme to zjistily,že budeme mít miminko😊.Ale teď mi je taky pořád zima,ale těhorná už nejsem.Už aby bylo jaro-léto🤗

gracinka7
14. únor 2021

Mě byla v těhotenství zima i venku při 35 stupních.

gracinka7
14. únor 2021

@properjoey blbá termoregulace, k tomu nízký tlak, to prostě chceš 😁

deaneira29
14. únor 2021

Jaj na začátku těhotenství tak do 25tt jsem byla doslova zmrzlina věčně nabalena a v dekach a to jsem normálně horkokrevna a i teď chodím v zimní bundě a pod ní jen tričko s krátkým rukávem 😂

fandysek_1
14. únor 2021

Může to být nízká hladina železa.

autor
14. únor 2021

@teruteru no...ja to mam taky porad i kdyz sem nebyla tehu ale ted je to snad stokrat horsi...se ani nedokazu dokopat na nakou prochazku v tech mrazech takze se porad jenom valim pod dekou...uz aby bylo teploucko i venku..

autor
14. únor 2021

@janedv jezis...to mi ani nerikej...😟😟😟😟🙈🙈🤔🤔no..hezky...

hejluc
14. únor 2021

Zajdi si na preventivní prohlídku, může to být spousta věcí

autor
14. únor 2021

@hezz17 ano stitna zlaza naprosto v poradku..

autor
14. únor 2021

@gracinka7 no je pravda ze tlak mam asi trochu nizsi nez se pise v tabulkach,ale u dr mi bylo receno vzdy vse v poradku..dneska si pritel koupil tlakomer v lidlu,tak sme si merili tlak doma a je oravda ze teda dneska sem ho mela az extra nizsky...ale nak to nepocituju..

autor
14. únor 2021

@hejluc myslis na preventivni prohlidku k obvodacce?tu prohlidku mam v tehu prukazce a je povinna takze tam stejne musim jen to porad odkladam...ale urcite tam zajdu...nikdy sem s nicim nemela zadnej problem,vsechno v poradku...

malinkaelinka
14. únor 2021

Postupně otuzovat. Kolem všech cév, žil a vlasecnic jsou drobná svalová vlákna, která neustalym oblekanim a pritapenim zakrnuji a přestávají plnit svou funkci. Ale v pohodě se to dá zvrátit a procvičit, jako každé jiné svaly 😉 aktuálně jsem taky těhotná, v prvnim trimestru jsem K večeru mivala vyloženě zimnice, ale prekonala jsem, včera jsem naha na zahradě vydrzela deset minut, bylo minus jedenáct 😃😃 fakt se to dá natrenovat. A i v létě jsou pak vedra snesitelnejsi, když je termoregulace vytrenovana.

properjoey
14. únor 2021

@gracinka7 tak ten mám taky, už mě mockrát napadlo, jestli to není spojeny, ale není, máma i na i já též mají takhle nízký se sklony k odpadávání a je jim furt vedro 🤷a štítku mám zkontrolovanou a taky nic...
Co mi vadí nejvíc, že lítám na padáku a tam je fakt zima a už mám 6 vrstev a stejně to prostě není jako kluci...já vydržím v létě 3-4h a oni v pohodě celej den, v zimě teď dávám tak 15minut a oni klidně i 2h

gracinka7
14. únor 2021

@properjoey mě doktor říkal, že jo. Hůř se prokrvují končetiny. Pořád mám studený nohy i ruce.
Ty jo, na padáku? Hustý 👍 U koní to v zimě taky není hitparáda a pak přijde někdo a řekne, že jsem se měla prostě líp obléct 🤦

properjoey
14. únor 2021

@gracinka7 jo líp oblict 🤣🤣🤣tak možná expediční arktická výbava do našich končin by mohla být na hodinu v pohodě 🤣

janinasm
14. únor 2021

jsem podobnej případ jako ty🙂 Sice v létě mi zima neni, ale v zimě pořád. Když jsem byla těhotná, tak jsem vždy do cca 15 tt trpěla zimou, pak to přešlo.... jaký máte doma topení? máte podlahový nebo ne? Jinak podle mě jediná možnost je začít s otužováním, až porodíš. fakt pomalu, ale otužovat....

marti89
15. únor 2021

Kolegyně na to taky trpí a má nedostatek železa, cožje v těhotenství velice časté a doplňuje se před porodem.

drep
15. únor 2021

Je mi zima v podstatě kdykoliv, zima nebo léto, těhotná netěhotná. Jsem člověk, který má teplotní optimum nad 25 stupňů, to už zvládnu chodit bez svetru, v 30 půjdu klidně v poledne běhat a zaběhnu príma čas. Prostě to tak mám, jsem vybavená spoustou merinového oblečeni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru