Otěhotnění mimo plodné dny, dá se?

barusinecka
3. bře 2012

Ahoj holky.Tak mě napadlo,dá se otěhotnět mimo plodné dny 🙂 😉 😀 ?

sarka11
24. čer 2012

@ingrit Určitě to možné je, jsem ten sám případ. Druhé mimi : styk osmý den od prvního dne menzes, manžel se nějak zapomněl 😀 (druhé mimčo jsem měla v plánu začít zkoušet tak za dva tři měsíce později) a já si říkala, že takhle napoprvé a ještě mimo plodné dny z toho určitě nic nebude ( menzes jsem mívala plus minus dva dny co 28 dní), ale nedalo mi to a den před očekávaným menzes jsem to už nevydržela, neb jsem už věděla, že je se mnou něco jinak , a udělala si test a byly tam dvě čárečky, nejdřív šok a pak samozřejmě radost, a teď už mi spinká v postýlce 😉

ingrit
25. čer 2012

@strihalka Je moc děkuji za odpověď, snad bude vše v pořádku.Na ultrazvuk jdu až 3 a připadá mi to jako věčnost.

ingrit
25. čer 2012

@sarka11děkuji, tak snad opravdu bude vše v pořádku a já tatínkovi budu moc udělat radost, nic neví, je v zahraničí a spíše jsme si s toho dělali oba srandu, kdyby náhodou.
Ale naštěstí jsme oba dospělí a oba máme největší čas na rodinu.
Jen mám trochu obavy, zda vše zvládne mé zdravíčko. Mám nemocné ledviny a s doktorkou jsme plánovali až v záři testy a případně se začít snažit a navíc jsem před lety podstoupila operaci čípku.
Žila jsem s bývalým přítelem 8 let a o mimi jsme se snažili snad 6 let a pořád nic. Asi opravdu velkou roli hraje psychika, strašně jsem si hlídala plodné dny a stále nic. Takže když jsem teď počurala papírek, byl to šok a vzápětí strašná radost.
Teď mám, ale strach jestli vše zvládnu.

ddanda
28. čer 2012

@ingrit a není možné, že bys měla ovulaci prostě dřív a zrovna otěhotněla? Nepoznala jsi to na sobě, že bys měla ovulaci?

anit_001
28. čer 2012

Ahoj holky, jsem si rikala, ze bych se pridala do snazilek od podzimu 2012 a ejhle... 2 carecky uz ted. Ale nechci to zakriknout 🙂... Kazdopadne spolehat na to ze si dopocitam nebo 100% poznam plodne dny neni asi nejlepsi antikoncepcni metoda 🙂

ingrit
28. čer 2012

@ddanda Ahoj nepoznala a hlavně jsem si s tím nedělala vubec hlavu...

ingrit
3. črc 2012

Ahoj, tak jsem dnes navštívila gynekologa a mám první fotečku,týdny odpovídají s plozením a zatím je vše v pořádku a tatínek vstřebává tu krásnou novinu.🙂

verunka11
4. črc 2012

Ahoj holky, s přítelem plánujeme dítě, ale nevím přesně, jak se počítají ty plodne dny..Mužete mi prosím pomoct???

rempav
4. črc 2012

jojo taky hlasim tehu z 4DC :/ kde se vajco vzala, ví bůh

ebsian
4. črc 2012

U mě zas asi 30 DC, nepravidelná ms, absolutně to nechápu doteď 😀 😀 😀

ddanda
8. črc 2012

@verunka11 mělo by to být asi tak v polovině cyklu, tzn 14 dní od začátku poslední menstruace, ale lepší máš buď ovulační testíky, nebo měření bazální teploty. Taky kalkulačna na: http://www.kalkulacka-tehotenska.cz/menstruace-... (mně to spočítalo přesně)

devilbabe
16. črc 2012

Ahoj holky, já můžu za sebe i za pár mých kamarádek říct že výpočty podle tabulek nefungovaly ani u jedné z nás (přesně 15holek) jen jedna jediná z nás otěhotněla podle tabulky. Nakonec se k nám dostala jiná tabulka tzv.Jonášova metoda a podle té nás otěhotnělo 9 ze 14holek. Já sama když jsem otěhotněla tak to bylo přeně den po menses, manžel byl na školení na dva měsíce a vrátil se mi domů pouze na jeden víkend po měsíci, což bylo přímo v den po menses a já otěhotněla ihned po menses což rozhodně dle tabulek není uprostřed cyklu. Další měsíc jsem čekala na MS a nic tak jsem si zašla k dotoru a ejhle mimi 🙂 Doktoru jsem tvrdila že to není možný jelikož styk byl pouze jednou a ještě ke všemu den po MS a on mi sám řekl že ty tabulky co jsou na netu fungují asi u 20% žen!!!

vanessajane
10. zář 2012

Já si myslím ze je to mozné 😄

terinaj
3. říj 2012

Prostě nejlepší je takhle kniha: Stručná učebnice symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství, tam najdete odpovědi na všechny otázky, který tady pokládáte. Výhodné je chodit i na kurz. Já chodila na Ligu pár páru, ale dělá to myslím i Cenap v Brně a tam se dozvíte fakt vše. Ta metoda opravdu funguje, jako antikoncepce, tak i v případě početí.

virtualninika
26. lis 2012

Takže asi tak dámy:
Schopnost ženy otěhotnět je nejvyšší v období kolem ovulace, tedy zhruba kolem 14.dne menstruačního cyklu. Představíme-li si pravděpodobnost otěhotnění během menstruačního cyklu jako křivku, pak od tohoto vrcholu klesá na obě strany, nicméně pravděpodobnost není nikdy nulová.
Způsobují to různé atypie - může dojít k polyovulaci (uvolnění několika vajíček), cyklus vaječníků nemusí být synchronní s cyklem dělohy, spermie mohou přežít o něco déle. Otěhotnění mimo plodné dny je tedy možné, ale pravděpodobnost je nízká...

Nízká je,ale my jsme toho zdárným příkladem... 🙂 Otěhotněli jsme těsně před další menstruací.. 😝

kacaba02
13. pro 2012

Ahoj, mohu otěhotnět i 20. den po začátku menstruace?? Jinak samozřejmě mimo skutečné plodné dny otěhotnět nejde... Realita a kalkulačka na netu je jiná!!

vendullka
13. pro 2012

Samozřejmě že jo, nám se to povedlo den před MS🙂 A znám víc takových případů.

crawler
13. pro 2012

Tím, že otěhotním v neplodný den se z neplodného dnu stává plodný 😀 Mě v obou případech otěhotnění přišla nečekaně druhá ovulace v cyklu a bylo to i když jsme mysleli, že už jsme "neplodní"🙂

kacaba02
13. pro 2012

Děkuju moc za odpověď... Určitě dám vědět jak to dopadlo :D

vendullka
13. pro 2012

@kacaba02 Tak jsem zvědavá, jak to dopadne🙂

kacaba02
13. pro 2012

To já taky... Byla bych zklamaná, kdyby to nevyšlo, už jsem začala mít radost. 😀

ajka28
4. led 2013

Ahoj holky ja byla v listopadu 2012 na injekci na menstruaci neprisla mi menstruaci jsem chytla 5.11.2012 a pak v prosinci zas nic nedorazilo do tedkaneni test jsem skousela pred tydnem a neni zas tak cisty ale zase ta carka zretelna tak ho skusim jeste tedko o vikendu ale jsem utahana a poboliva me mirne pod brisku co mi poradite jsem unavena a me prsa se mi taky nezdaji chcem druhe z manzelem aani predtim jsem tehu nepoznala poradte

krtek82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krtek82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mvkoty
9. únor 2013

@krtek82 většinou jsou plodné dny v rozmezí 10-17den cyklu....takže někdy kolem 19.2 by jsi měla očekávat plodné dny a otěhotněch po plodných dnech se nedá. Nejlépe se otěhotní při ovulaci

kajalka
9. únor 2013

Fakt nechápu, co se tady řeší. Plodný dny jsou konkrétní dny, kdy může dojít k oplodnění, tzn. že vajíčko opustilo vaječník a je na cestě k děloze. A jak je kdo má během cyklu nikdo nemůže vědět. Dá se to zjistit měřením teploty, testama, ultrazvukem, ... Nad čím tady teda diskutovat?

krtek82
9. únor 2013

@mvkoty ahoj děkuji za odpověd .No tím pádem máme s přítelem smůlu jelikož jezdí do zahraničí na montáže a vrací se domů až 1.3 takže žádný mimi nebude ☹ ach jo tak jsme se těšili

nikolamatova28
28. črc 2013

Ahojky 🙂
Chtela jsem se zeptat da se otehotnet den po mesickach?
Dekuji za info :]

majka220990
16. srp 2013

nikolamatova28:jde to, nevěřila jsem, ale jo. Kamarádce se to povedlo. Skončili jí měsíčky a hned první den na to otěhotněla 🙂 teď má krásnou půl roční holčičku 🙂

dacenka
19. zář 2014

@petraprostejov ahoj takze pokud dobre chapu tak vlastne lodne dny se s presnosti nedaj vypocitat je to jen pravdepodobnost ze jsou to plodne dny protoze telo si muze rict ze chce mit plodne dny ted tak jsou ted a ne za 14 dni ze?