Otěhotnění po vysazení antikoncepce. Jak dlouho vám to trvalo cca po 11 letech vysaz.?

ornelia
18. led 2021

Ahoj, jak dlouho vám trvalo otěhotnět po vysazení antikoncepce, kterou jste brali cca 11let v kuse?

ema90
18. led 2021

@ornelia Osobni zkusenost nemam, ale dve kamaradky to mely uplne ruzne.
Jedna otehotnela behem druheho cyklu (brala HA 15 let) a druha brala HA deset let a nedari se uz skoro rok.

jitkaem
18. led 2021

@ornelia Ja otehotnela po 6ti mesich a pak po druhe tri mesice porodu. HA jsem brala 15 let v kuse.

17mia17
18. led 2021

Ja som sa tu pýtala nedávno a čím viac zisťujem odpovede na rôzne otázky a prehladávam fóra, tým viac je mí jasné, že je to hodne individuálne a že má polovica žien vždy ukludní a druhá polovica zas zneistí. 😊

ornelia
autor
18. led 2021

No to je mi jasný, jen mě zajímalo jak moc se to může lišit. Zajímalo by mě jestli se třeba někomu podařilo otěhotnět hned, četla jsem totiž něco o superovulaci právě po vysazení HA. 🙂

majena39
18. led 2021

@ornelia brala jsem téměř 15 let nonstop a otěhotněla ve čtvrtém cyklu po vysazení. Naskočil mi naštěstí hned v podstatě pravidelný cyklus 🙏

rnika
18. led 2021

@ornelia Brala jsem 11 let v kuse... Pak jsem vysadila... do roka jsem byla těhotná, nebylo to úplně plánované ( takže byhc řekla, že to bylo i rychle). Po dvou dětech jsem opět brala ANT. a ihned po vysazení jsem byla těhotná... v 8tt jsem prodělala S.P. ale do dalších 3 měsíců jsem čekala další.

ornelia
autor
18. led 2021

Na září máme napalánovanou celkem náročnou dovolenou, ale zároveň už právě pomýšlíme na baby. Ráda bych to naplánovala tak, abych tam mohla odletět, všechno proběhlo ok, ale zároveň tam ještě neměla úplně buben. 🙂 Takže možná s vysazením ještě nějaké dva měsíce počkám, aby vše bylo ok. 🙂

keksik002
18. led 2021

@ornelia no.. Kamaradka otehotnela na prvni dobrou, me to trvalo 3 roky, ale mohly za to i jine faktory.. Takze bych rekla ze je to dost individuální 🙂

ornelia
autor
18. led 2021

@keksik002 někomu se hold zadaří hned 🙂

jakreb
18. led 2021

@ornelia Po 7rokoch užívania som otehotnela 3.mesiac od vysadenia. Potom po 5rokoch za 2mesiace od vysadenia a dokonca to bol prvy s jediný pokus.😀😉

17mia17
18. led 2021

@ornelia presne to som aj ja čítala tak som sa tešila a teraz už sú to dva mesiace od dobratia HA a zatiaľ nič. No a tiež som potom čítala, že naopak môže trvať aj rok kým žena začne znova ovulovať. Lebo pri HA si telo zvykne, že nemusí vytvárať hormóny lebo idú do tela umelo. A potom proste môže trvať kým sa tá tvorba hormónov, ktore spúšťajú ovulaciu zas naštartuje.

linethe
18. led 2021

Brala jsem 8 let a otěhotněla jsem 15 měsíců po vysazení.

ornelia
autor
18. led 2021

Opravdu se to různí co žena 🙂 ..jsem zvědavá, jak na tom budu já po vysazení 🙂

nikishkaaaa
18. led 2021

Já u prvního dítěte otěhotněla po 3 měsících (predtim jsem brala HA 11 let)
U druhého jsem otehotnela po 7 mesicich (brala jsem HA 2 roky - tehotenstvi bohuzel nedopadlo)

priefi
18. led 2021

@ornelia užívala jsem HA 9 let, otěhotněla jsem 2.měsíc po vysazení

nagojka
18. led 2021

Ja otehotnela presne po roce..

goovana
18. led 2021

@ornelia brala jsem antikoncepci 9 let a podařilo se nám hned první cyklus

inah91
18. led 2021

@ornelia já třeba brala HA "jen" asi 3 roky a od vysazení uběhlo 7 let a jsem těhotná až teď..... nesnažila jsem se nonstop 7 let, ale asi 5 (s pauzama ruzně) .... takže je to hodně individuální, záleží i na tom, jaký jsi měla cyklus před nasazením HA.....

inah91
18. led 2021

@ornelia No a ještě k tomu plánování těhotenství s dovolenou.... to fakt nenaplánuješ..... 😀 ale držím palce!

ornelia
autor
18. led 2021

@inah91 Cyklus jsem měla pravidelný 🙂 no mně jde spíš o to aby kdy se zadařilo já někde nelezla po horách s bubnem a pak taky do letadla. :D

tercasv
18. led 2021

HA jsem brala cca 9 let v kuse, otěhotněla jsem hned. Poslední prášek jsem měla na začátku srpna, následovala ms a další už nepřišla, pozitivní test na začátku září 🙂Ale bylo to tak, že vysadím antikoncepci a prostě se chránit nebudeme. Aby se tělo vyčistilo, srovnal se mi cyklus atd.🙂

maaaadlaaaaa
18. led 2021

@ornelia Po vysazení jsme se chtěli snažit a menstruace se nedostavila skoro rok, je to různé HA jsem brala od 15 - 22 let.

ornelia
autor
18. led 2021

@maaaadlaaaaa ty bláho, tak to doufám, že budu mít lepší průběh, a zadařilo se nakonec?

maaaadlaaaaa
18. led 2021

@ornelia S ex tehdy NAŠTĚSTÍ ne. Měla jsem ještě několik měsíců hodně nepravidelnou menstruaci, ale tam byl problém s početím nejspíš z jeho strany, jak jsem se pak dozvěděla od rodiny po rozchodu. Teď jsem momentálně v 8.měsíci a především shodou náhod, když jsem styk měla asi 8x za rok a snažila jsem se plánovat termín setkání mimo ovulaci a když už tak s ochranou. Nic nepomohlo, takže nakonec to šlo asi hladce 😅 . Je to už ale 7 let od vysazení, takže tělo je pěkně pročištěný.

inah91
18. led 2021

@ornelia Jo, vidíš, taky poznámka: k tomu dostavení MS po vysazení - u mě sice přišla "dobře" MS - ale chodila si jak chtěla - cykly 19 - 46 dní - a celé ty roky jsem brala bylinky, kapky, vitamíny, měřila bt, jestli vůbec probíhá ovulace atd.... Nechci Tě strašit, to ne! 😀 Jen připojuju mé poznatky 🙂

ornelia
autor
18. led 2021

@inah91 v pohodě, jsem za to ráda určitě 🙂

maaaadlaaaaa
18. led 2021

@ornelia Kdyby náááhodou nedej bože ti tělo nenaskočilo jak má , tak za mě skvělá věc kapky femina. Dostala jsem se pak do ruky homeopatičce a ta mi hodně pomohla.

soptik101
18. led 2021

Ja vysadila 1.9., a v listopadu uz u doktora na utz se srdickem...po 10 letech letech brani HA...

michaela1990xx
18. led 2021

Ja brala antikoncepci 15 let. Kolikrát i rok bez menstruace. Nedávala sem si pauzu. Otěhotněla sem jeste ten měsíc, co jsem vysadila antikoncepci 😊 ani sem to tak rychle necekala 😀 No prostě sme meli jednou sex a ja byla v tom 🤷‍♀️😀

zuzekk
18. led 2021

6 let