Otěhotnění po mimoděložním těhotenství. Jak dlouho trvalo?

Ahoj holky je tu někdo komu trvalo dlouho otěhotnět po mimoděložním? A kolik vám bylo při snažení? Děkuji předem za vaše odpovědi

adenka84
9. lis 2019

@luciebelohradska31 ahoj já jsem po mimoděložním 3 měsíce.
Snažit se o další jsem dostala v nemocnici hned po první MS. Poprvé na ostro to bylo 14 dní po MS. Zatím stále nic. Dle mého gynekologa už to pokoušet znovu nemám. Už se tím netrápím a nechávám to osudu. Je mi 35 let a už dvě děti doma mám.
Držím palečky.

luciebelohradska31
autor
9. lis 2019

@adenka84 ahoj tak to je něco jiné když máš děti já žádné nemám snažím se teď 5 měsícem a bude mi 32 let takže už ani nevím jestli to půjde

beruska1889
9. lis 2019

V prosinci to bude 3 roky co jsem po mimoděložním, nakonec jsme podstoupili IVF a jsem v 19. týdnu... Je mi 30.... O mimčo jsme se snažili 4 roky a 7 měsíců než vyšlo IVF...

luciebelohradska31
autor
9. lis 2019

@beruska1889 wow gratuluji takže tobě se přirozeně otěhotnět nepovedlo po mimoděložním? Tak aspon že to ivf vyšlo

adenka84
9. lis 2019

@luciebelohradska31 ale i tak mě to zasáhlo.. a je to pro mě ještě bolestivé.. stalo se to nedávno a bojovala jsem o svůj život, operovali mě z vitální indikace - měla jsem štěstí, že jsem přežila..
první dceru mám díky IVF byl to náš čtvrtý pokus a čekali jsme na ni 4 roky, druhou dceru máme za pomocí IUI k ní byla cesta jednodušší... no a třetí se po 12 letech snažení zadařilo poprvé přirozeně a dopadlo to jak to dopadlo.. takže i když už dvě děti mám tak stále to bolí..
Věřím, že se Vám zadaří jsi ještě mladá a když to nepůjde CAR v naší republice máme mnoho

beruska1889
9. lis 2019

@luciebelohradska31 děkuju, no pořád jsem opatrná, dokud neporodím zdravé miminko, tak se moc neraduju, ale je to na dobré cestě, tak snad to dotáhneme do šťastného konce... Bohužel to přirozeně nešlo a my už nechtěli čekat, hlavně kvůli věku, třicítka pro mě byl takový zlomový rok, kdy jsem si řekla, že tím to začneme řešit naplno i s lékaři i kdybychom museli na IVF... přestože nám na nic nepřišli a dle všech základních testů jsme oba v pořádku... což nakonec tak i skočilo... Měli jsme obrovské štěstí, že nám vyšel hned první pokus... Za to jsem vážně vděčná... tobě přeji, ať se brzy podaří a už je na správném místě 🍀😉

lenatko91
9. lis 2019

Moje matka otěhotněla 2x přirozeně po mimoděložním.. po 11 a 13 letech

luciebelohradska31
autor
9. lis 2019

@beruska1889 to chápu já se chci snažit rok a pak jít na umělý oplodnění potom to skouset ještě rak půl roku přirozeně a jit na další oplodnění kdyby to nevyšlo ani tak i tak

beruska1889
9. lis 2019

@luciebelohradska31 jo tak my čekali 2 roky po mimoděložním, zkoušeli přirozeně, IUI a nic tak jsme šli teda do IVF a to naštěstí vyšlo... I když jsem se toho procesu bála, moc se mi do toho nechtělo a tak nějak jsem to pořád odkládala... Prostě jsem věřila, že když nám to přirozeně jednou vyšlo, půjde to zas... No bohužel ne... Aspoň že jsou dnes tyhle možnosti jak tomu pomoct...😉

pupisek262014
10. lis 2019

Já měla mimoděložní v dubnu, pak jsem otěhotněla v srpnu a byl z toho samovolný potrat hned v začátku 😔 takže teď se bojím aby se to neopakovalo

luciebelohradska31
autor
10. lis 2019

@pupisek262014 tak to je mi líto hlavně že ti to šlo otěhotnět poměrně rychle a přirozeně už to je velký štěstí příště to vyjde do třetice všeho dobrého