Otěhotnět při kojení, je to možné?

charkot
23. únor 2016

Holky, chci se zeptat jestli je možné otěhotnět i když kojím? Malému už bude rok a tak bychom chtěli pracovat na dalším miminku, ale stále kojím. Máte někdo zkušenost, prosím? Díky 🙂

vera20
23. únor 2016

Pokud nebereš antikoncepci, tak mužeš

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
charkot
autor
23. únor 2016

Právě že neberu, a to i přes kojení normálně ovuluju?

charkot
autor
23. únor 2016

@olga_ To bych právě uvítala 🙂...jen se bojím, že nemám ovulaci... 😠

evulinka27
23. únor 2016

To víš že můžeš...
Tchýně měla manžela jako miminko a ani neměla ukončené šestinedělí a vlítla do toho se švagrovou zas.. jsou od sebe 10 měsíců...
Naše mamka má zase bráchy přesně na rok.
Obě vesele kojily :D
Jestli nevíš zda máš ovulaci, měř si denně ráno bazální teplotu a ta ti hodně pomůže.

shereen85
23. únor 2016

Já otěhotněla, když bylo malé 9 měsíců a byla stále kojena. Stačilo k tomu dostat jednou menstruaci a ta další už nedorazila

hakunamatata
23. únor 2016

Kojila jsem, nemenstruovala, vesele jsem verila na svou docasnou neplodnost a pak jsem cumela na pozitivni tehotensky test.

andelka
23. únor 2016

@charkot pokud ti ještě nenaskočil cyklus, tak je to buď a nebo. Mně se MS vždycky vrátila 11 měsíců po porodu, i při kojení. Ale byla to doba, kdy se hodně omezilo kojení přes den a to byl asi spouštěč. Klidně můžeš otěhotnět při první ovulaci, ještě před první menstruací.
Jinak normálně neovuluješ, jako jestli myslíš že třeba už několikrát. To bys už několik MS měla. Jen prostě nevíš, kdy tělo začne zase fungovat, ovulovat a menstruovat. Osobně jsem měla ten návrat po druhém horší, kojila jsem dost v noci, takže cykly jsem měla dlouhé, nepravidelné, anovulační a jinak divné. Až po odstavení se to srovnalo. U prvního to bylo pravidelné hned, takže mám děti 22 měsíců po sobě.

brouzdalka
23. únor 2016

Kojila jsem o 106 a otěhotněla 9 měsíců po porodu. Kojila jsem celé těhotenství a teď už 8 měsíců kojím tandemově a vypadá to, že mi i opět naskočil cyklus 🙂
Ale je to individuální, na někoho skutečně vysoké hladiny prolaktinu při kojení působí antikoncepčně.

marketa228
23. únor 2016

Zrovna dnes jsem to řešila u dr. Budu muset zřejmě úplně přestat s kojením, aby mi naběhla ovulace. Moje vaječníky jsou spící jak Růženka. Dceři je 19 měsíců, poslední menses 10/2013. Takže je to individuální.

korin
23. únor 2016

U mě k návratu cyklu "stačilo" zrušit kojení přes den (dcera měla 22 měsíců), v noci ji neodmítnu. Ale samozřejmě nevím, jak jsem na tom s ovulací.

evulina77
23. únor 2016

@charkot já nikdy během kojení neotěhotněla, povedlo se až po ukončení kojení do půl roku...

cajomilka
23. únor 2016

Bez problémů jsem otěhotněla během kojení, starší dceři bylo 15 m., byl to teprve můj třetí cyklus od porodu 😉 Ale kojila jsem pravda už jen ráno, před spaním a někdy v noci.

lazenacka
23. únor 2016

Mě se podařilo otěhotnět při kojení.

karol89
23. únor 2016

ano .. otěhotněla jsem 8. cyklus snažení při kojení cca 10x denně ale je to individuální .. chce to zkoušet a uvidíte, určitě bych kvůli tomu neodstavovala nebo neomezovala kojení, prostě bych to nechala na přírodě

lazenacka
23. únor 2016

@hakunamatata To bylo určitě velké překvápko pro tebe.

lazenacka
23. únor 2016

@karol89 Já otěhotněla velmi rychlre při kojení.Jak říkáš,nechat to na přírodě😉

karol89
23. únor 2016

@lazenacka je to individuální, první bylo po 9 cyklech a teď po 8 cyklech. Každý to má jinak ale vím, že jsou i takové, které musí kojení omezovat aby otěhotněly ale nechala bych to na přírodě. Až to přijde tak to přijde. Ono ani omezení nebo odstavení nemusí znamenat, že se hned zadaří a byla by škoda kvůli tomu přestat kojit

charkot
autor
24. únor 2016

No právě se mi nechce násilně omezovat kojení, když to prcek (10m.) ještě chce a v noci kojím i co 2 hoďky, a přijde mi, že je ještě na to moc malý. Ale třeba doktor mi tvrdil, že už je načase v noci dávat čaj, ale on mimo MM nic jiného nechce 😖 . Tak to asi necháme opravdu na přírodě a třeba můžu zajít i na gyndu ať se mi podívá na vaječníky jak to vypadá 🙂

bonulinka
24. únor 2016

@charkot Když bylo dceři 17 měsíců, tak jsme chtěli další miminko. V té době jsem ještě několikrát za den kojila a otěhotněla jsem hned první měsíc. Kojila jsem až do porodu ( vše ok, porod ve 40tt. ). První dcera pak byla taková přirozená odsávačka, takže jsem jí nakonec kojila až do přirozeného odstavení do 3 let a jednoho měsíce.

margot_ka
24. únor 2016

možné to je, jen to někdy někomu dýl trvá - jako nám. Chtěli jsme děti tak 2 roky od sebe, nakonec budou 2 roky a 4 měsíce. Dcerka se kojila do 2 let a skoro odmítala pít, takže kojení bylo docela častý
ale tělo samo nejlíp ví, kdy je připravené, takže podle mě nemá smysl třeba na sílu staršího prcka odstavovat. až k vám mimi bude chtít, tak přijde kojo nekojo 🙂

lazenacka
24. únor 2016

@margot_ka ty už to máš za pár,koukám.Souhlasím s tebou,že někomu to jde hned a někomu později.

kvakuska
24. únor 2016

@evulinka27 chápu správně ze tvého příspěvku, že tchýně do toho vlítla se švagrovou ?!?!?! 😨 😀 😀 😀

evulinka27
24. únor 2016

@kvakuska co dodat.. čtu si to dokola a přijde mi to nadmíru srozumitelné, když tam píšu o manželovi a o švagrové.. ale mohla jsem se rozepsat a vypsat, že do toho vlítla zas a ono se z toho vyklubala manželova sestra, tudíž má švagrová...

lazenacka
24. únor 2016

@bonulinka To se ti podařilo otěhotnět hned tedy.Říkáš,byla chut zadělat na dalšího potomka.

hakunamatata
27. únor 2016

@lazenacka velké...

lazenacka
27. únor 2016

@hakunamatata pro mě by bylo taky velké🙂Jako blesk z čistého nebe🙂

lenule01
19. kvě 2016

Holky, asi se zeptám jak blbec, ale právě řešíme tohle téma doma, neberu antikoncepci, kojím ke spánku v poledne a večer-v noci, nemám menstruaci (od porodu 22 měs.) Mohu tedy otěhotnět nebo k tomu potřebuji tu menstruaci? Děkuji moc za odpověď 🙂 🙂

paajavh
19. kvě 2016

Mně MS přišla 15 měsíců po porodu, to jsem stále kojila na požádání, tzn. pořád. Otěhotněla jsem, když bylo dceři 19 měsíců. Teď jsem v 8. měsíci a stále kojím, 4x denně. Takže ano, je to možné a my jsme si to i tak přáli.

paajavh
19. kvě 2016

@lenule01 Pozor, nepotřebujete menstruaci, ale stačí ovulace... Takže pokud otěhotníte hned při té první ovulaci, první MS ani nepřijde...