Ovu testy, hlen i BT určily ovulaci každý jinak

pankafe
20. bře 2015

Ahoj holky,

už jsem asi jelen 😀
Prosím, poraďte. Bílkový krásný hlen byl v neděli. Nejsilnější a ukázkově pozitivní ovu test byl ve středu dopo, večer mě šíleně píchal vaječník a ovu test už byl negativní. Nicméně BT byla nejnižší v úterý, to se ještě držela dole (36,6) a ve středu už byla 36,9 a včera a dnes 37.

Dle BT vychází ovu na úterý, dle ovu testu na středu - čtvrtek. A dle kalendářové metody na pondělí.

A teď babo raď 🙂

linee
20. bře 2015

@pankafe nevim, zda jsem pochopila tvuj dotaz, ale i přes to všechno vyslo a zkouseli jste, není ani jedno z toho zárukou, ze to vyjde (i kdyz verim, ze si to moc prejes). Nezustane nic jiného, nez počkat do ms. Drzim palce.

pankafe
autor
20. bře 2015

@linee Jo, tak to já vím, že i kdyby jsme se krásně trefili, tak to není zárukou, že to vyjde 🙂 Nicméně spíš jsem chtěla poradit, kdy tak mohla být ovu, když mi každý ukazatel říká něco jiného. Tak třeba ze zkušenosti nebo co by se dalo brát jako nejsměrodatnější, protože teď vůbec nevím, zda to mám brát, že jsem 5 DPO nebo 3 DPO nebo 1 DPO - zkouším první měsíc měřit BT, abych zjistila, jak mám dlouhou luteální fázi.

eorien
20. bře 2015

Tak z mojí zkušenosti je nejvíc směrodatná BT. Snažili jsme se od září, sledovala jsem si čípek i hlen, ale protože jsem byla líná, neměřila jsem teplotu. V únoru jsem poprvé měřila BT a zjistila jsem, že čípek a hlen se mi předcházejí. Ty jsem měla nejplodnější v neděli, spolu s výrazným pícháním v podbřišku, ale BT mi ukázala ovulaci až ve středu. No a protože jsem podle BT věděla, že ovulace ještě neproběhla, tak jsme se zasnažili déle než obvykle a po půl roce to vyšlo. Nemůžu zaručit, že to nebyla náhoda, ale podle mě je nejspolehlivější právě BT (nemůžu posoudit ovulační testy, ty jsem nikdy nezkoušela). Tak přeji hodně zdaru 😀

linee
20. bře 2015

@pankafe ja moc na to sledovani nejsem, ale asi bych i jak pise eorien verila nejvíce te BT.

pankafe
autor
20. bře 2015

@eorien Díky moc. My už to zkoušíme 8 měsíců a zatím nic, ale myslím si, že jsme se právě zatím ani moc netrefovali do ovu, protože jsem pořádně nevěděla, kdy teda probíhá - proto jsem začla tento měsíc měřit 🙂
@linee Díky za názor 🙂

linee
20. bře 2015

@pankafe pry je idealni to zkouset co 2 dny🙂 Drzim palce. Jinak vim, ze je to hodne, ale obvykle opravdu vacsina otehotni do roka. At vam to brzy vyjde!🙂

pankafe
autor
20. bře 2015

@linee Manžel má právě takovou práci, že dost cestuje po republice a není doma každý den, takže obden to u nás nejde. I proto mě zajímá, kdy ta ovu je a zda ji vůbec těch 8 měsíců trefujeme - spíš tipuju, že ne 😀 Děkuju!

mandala
20. bře 2015

No tak to je hezký, já se zas tak trochu sleduju z opačného důvodu, abych neotěhotněla a věřila jsem tomu, že ovu probíhá, když je největší hlen. Tak snad nebude čtvrtý. 😝

naomi6
20. bře 2015

@pankafe Nejspolehlivější je metoda měření BT. Takže já bych věřila tomu úterku. Držím palce 😉