Ovulace - jak ji poznám podle hlenu?

hankaaa90
7. srp 2018

Ahoj, holky chci se zeptat, nase prvni dite bylo hned, zkousime ted druhe a .... potrebuju poradit . Mam cyklus 31 dni. Akorat mi prijde, ze mam proste ovulaci, podle hlenu , o tyden driv nez bych mela mit ... nerozumim tomu . Minuly tyden jsem mela hlen takovy ridky, ale podle ovulacni kalkulacky bych mela spravne mit ovulaci tento tyden, jako ze po 16ti dnech od mesicku . Ale ted mi uz ten hlen prijde hustsi . Muzete mi poradit nejak? Cim to? Volat na gynekologii a, ptat se treba sestricky mi prijde jako hloupost ... dekuji

jaaaninda
10. srp 2018

@petulejan po takové hormonální změně jako je těhotenství, i když zamlklé se cyklus a i projevy můžou změnit. Mě se po zamlklém třeba začal cyklus upravovat, na každého to může působit jinak. Že vymizely příznaky ovulace nemusí nic znamenat a testy mnohdy nejsou spolehlivé (každému sedí jiná značka např.). Cyklus je jinak pravidelný? Asi bych místo testů zkusila měřit bazální teplotu, na 2-3 cykly, jen na potvrzení té ovulace. Nebo to po roce řešila už s doktorem.

petulejan
10. srp 2018

@jaaaninda ano cyklus je vcelku pravidelný. 26-28 den. Už jsem to s doktorem řešila,dal mi clostilbegyt,tak teď čekám,jestli něco pocítím. Je pravda že se pořád něco mění,i příznaky menstruace,ale tohle mi přijde divné no 😒

jaaaninda
10. srp 2018

@petulejan a ten ti dal bez předešlého pozorování jestli ovulace probíhá (bez folikumetrie)? Chodíš aspoň teď, když už ho bereš na přeměření folikulů?

petulejan
10. srp 2018

@jaaaninda ne vůbec,taky mi to přijde dost ošizené ta starost 😒

patmouse
Autor odpověď smazal
Zobraz
jaaaninda
10. srp 2018

@petulejan tak to bych teda vyměnila doktora a co nejdřív. I ženy, které neovulují můžou na clostillbegyt špatně reagovat a jestli ovuluješ, tak je myslím riziko větší. V nejlepším případě vícečetné těhotenství, v tom horším např. může dojít k hyperstimulaci vaječníků. Přeměrování folikulů a kontrola zda praskly je při brání clostillbegytu opodstatněná. Vůbec nevíš jestli to potřebuješ do sebe cpát a ani zda to působí, případně neškodí.

petulejan
10. srp 2018

@jaaaninda no potěš.... tak to jsem vůbec nevěděla ☹

petulejan
10. srp 2018

a kdy se chodí na přeměření folikulů když jsem dobrala clostilbegyt v neděli?

jednaholkaa
10. srp 2018

Me taky rekli ze jestli budu brat clostil tak ten cyklus musim na utz myslim 11. den to bylo. Ja se na to nakonec vykaslala..

jaaaninda
10. srp 2018

@petulejan přímou zkušenost s clostillbegytem nemám, naštěstí nebyl třeba, ale kvůli dlouhým cyklům mi kdysi hrozil. V diskuzích jsem narážela, že cca od 9DC chodily ženy na přeměření co 2 dny. Zatím se být tebou na clostillbegyt vyprdnu a zjistím si jestli k té ovulaci dochází nebo ne. Buď tím měřením BT nebo u doktora folikumetrií. Cpát se zbytečně hormony není nejlepší.

petulejan
10. srp 2018

@jaaaninda bohužel nejsem doktor,to jsem ani netušila,že se něco takového dělá. S měřením teploty jsem to ani nezkoušela,protože nemám dobrou zkušenost s teploměry digi a rtutový nemám 😒 hlavně začnu hledat asi nového doktora...

jaaaninda
10. srp 2018

@petulejan taky nemám ráda digi teploměry nevěřím jim, při teplotě chodím za babi pro rtuťový 🙂 ale při měření BT jsem měla přímo na měření BT s dvěma desetinnyma misty a nemohla si ho vynachválit. Je i docela rozdíl měřit v podpaží nebo v tělním otvoru, to je mnohem přesnější. Tak držím pěsti, ať se brzo zadaří.

petulejan
10. srp 2018

@jaaaninda tak každopádně zajdu do lékárny,doufám,že tam se prodává na BT? A jinak moc děkuji za rady 🙂

jaaaninda
10. srp 2018

@petulejan v lékárně jsem ho kupovala, ale první jsem ho objednala přes internet a pak ho tam jen vyzvedla. Nemáš zač, kdybys potrebovala,tak mi klidně pisni i do zpráv. Výměnu doktora doporučuji nebo po roce snažení klidně i do reprodukčního centra (od doktora žádnou žádanku nepotřebuješ), udělají ti hormonální profil, který předpokládám tvůj doktor taky nedělal a určitě i tu folikumetrii. S tvými cykly to není problém vypozorovat. Já měla cykly i 120 dnů v loňském roce, to by byla folikumetrie na dlouho 😀

petulejan
10. srp 2018

@jaaaninda právě že jsem tam šla minulý týden na hormonální profil a on mi dal rovnou žádanku do repro centra. Plus ty prášky. Tak jsem chtěla prvně ty prášky skusit a potom to repro no.

saminomimino
13. srp 2018

@petulejan a mentruuješ pravidelně a normálně?Může ovulace vymizet nebo mít anovulační cykly,u nich menstruace chidí,ale nedojde k vyplavení vajička,často je ms epravidelná nebo slabá a krátká,taky můžeš mít cystu,ta taky má vliv na cyklus,ale taky jde o to jaká to je,já třeba cystu mám po revizi po zamlklém těhu,z neprasklého folikulu po první ovulaci,je to právě vlivem rozházených hormonů,že jich je v těl moc,mám ji už měsíc a kousek a vstřebává se nicméně mi cyklus zřejmě zkrátila,minule byl jen 22 dní,ale dle bolestí mi ovulace chodí,ted jsem 6 DPO tak uvidím jak to dopadne

petulejan
14. srp 2018

@saminomimino já mám také po zamlklém těhotenství. Bude to rok. Potom jsem byla na konizaci čípku. Nevím o žádné cystě. Jak se projevuje? Menstruaci mám pravidelnou,28 dní.

saminomimino
14. srp 2018

@petulejan tak to se mi moc nezdá že by ovulace nebyla když máš tak pravidelné cykly,o cystě nemusíš vědět,diagnostikovat ji lze jen ultrazvukem

saminomimino
14. srp 2018

@petulejan já teda ovulaci stále normálně pozoruji i tu první po revizi,i když mi z ná vnikla ta cysta,ale mám bolesti jako vždy a dost pekelné,ale trošku mi vymizeli další příznaky ovulace jako chut na sex a hlen taky nic moc,je ,ale dost málo.Určitě bych oslovila gyndařku a chodila na folikulometrii a sledovat zda ovulace probíhá jak má

petulejan
15. srp 2018

@saminomimino tak to mám úplně stejné příznaky. Menší chuť na sex,dřív jsem během ovulace pocitovala,a hlen vůbec. Bolesti dost velké.

saminomimino
15. srp 2018

@petulejan tak já jsem akorát po revizi 2 měsíce kdybych byla rok už bych asi pátrala po příčinách problému

saminomimino
15. srp 2018

@petulejan ale nemsuí jít o nic,prostě po zásahu do těla,čímž revize je a tím hormonální bouře v těle může ledas co změnit,mě třeba po jednom z porodu,tuším po sekci začla ovulace bolest všude ,děloha vaječníky,prostě peklo,dřív to bylo jen na straně ovulujícího vaječníku a ne vždy je u toho na sex chuť větší nebo hlen,ale je fakt že před revizí jsem fungovala ve všech ohledech spolehlivě,teď jsem stále ze svého těla zmatená

petulejan
15. srp 2018

@saminomimino já jsem právě před revizí ovulaci pocitovala v podobě hlenu a větší chuti,ale po revizi už ne. Vše se mi změnilo a možná jsem z toho zmatená a hledám info. Musela jsem také na konizaci čípku,tak i to asi tělu nepřidá.

srnka19
16. srp 2018

@petulejan mám podobný problém, po revizi sa im upravil cyklus na 28 dní, ale ovulačný hlien zmizol, až teraz, po troch mesiacoch odvtedy som si to uvedomila, začala som prvý mesiac merať bazálnu teplotu, tak som zvedavá, čo ukáže

petulejan
16. srp 2018

@srnka19 tak já začala dnes a jsem také zvědavá,jsem v půlce cyklu asi,ale aspoň pro kontrolu 🙂

lukyhomazel
17. srp 2018

@jaaaninda tak jsem si zkoušela ovu testy... Jeden 12.8. a druhý před 20ti min... No bud jsem fakt jiná, ale oba ty testy mají silnou a slaboučkou čárku 🤔🤔🤭🤭 bohužel mudr má dovolenou a zastupuje ho dost neohrabany a nepříjemný doktor, tak si počkám na odpověď čím to je..ale napadlo mě jestli za to nemůžou prášky fertility blend...

jaaaninda
17. srp 2018

@lukyhomazel já jsem měla na ovu testech druhou slabounkou čárku celý cyklus, jen před ovulací byly obě stejné nebo testovací silnější a až takové značí pozitivitu. Někdo to tak má, prostě má zvýšenou LH hladinu po celý cyklus. Testovat se musí každý den,jinak to nemá smysl. Ani při každodenním testování se nemusíš trefit do vrcholu, LH pak zase rychle klesá.