Ovulace - jak ji poznám podle hlenu?

hankaaa90
7. srp 2018

Ahoj, holky chci se zeptat, nase prvni dite bylo hned, zkousime ted druhe a .... potrebuju poradit . Mam cyklus 31 dni. Akorat mi prijde, ze mam proste ovulaci, podle hlenu , o tyden driv nez bych mela mit ... nerozumim tomu . Minuly tyden jsem mela hlen takovy ridky, ale podle ovulacni kalkulacky bych mela spravne mit ovulaci tento tyden, jako ze po 16ti dnech od mesicku . Ale ted mi uz ten hlen prijde hustsi . Muzete mi poradit nejak? Cim to? Volat na gynekologii a, ptat se treba sestricky mi prijde jako hloupost ... dekuji

lachtanice86
7. srp 2018

@hankaaa90 pokud spolu budete spát obden tak to neřeš. Začala bych nad tím přemýšlet až po roce marné snahy

ajronka
7. srp 2018

Určitě se neřiď podle ovulační kalkulačky, ale podle sebe, maximálně zkus ovulační test 🙂

keksikova1
7. srp 2018

@lachtanice86 to je pomoc.. Hele on ne každý zvládne mít sex obden celý měsíc a ještě třeba víc měsíců v kuse..
@hankaaa90 ovulace nemusí probíhat podle tabulek, sex bych pachala v období, kdy máš pocit, že by to mohlo vyjít (a samozřejmě podle chuti, to je jasný). No a sledování bazální teploty ti to objasní nejlíp, je tu na to i skupinka 🙂

jaaaninda
7. srp 2018

Asi bych se neřídila podle kalkulačky, počítají s ideálním cyklem. S 31dennimi cykly můžeš mít ovulaci v rozmezí 15-21DC. Hustota hlenu mi moc neřekne, spíš jestli je průhledný a hlavně tažný. Pokud chceš vysledovat, který DC máš ovulaci, tak buď ovu testy nebo měřit bazální teplotu. Pokud se snažíte zatím krátce, tak bych se spíš zaměřila hlavně na pravidelný sex a ono to půjde 🙂

leniczka23
7. srp 2018

kalkulacka je orientacni..Me taky nevychazi podle.kalkulacky. Vyprdni se na aplikaci, kup.si ovulacni test. Mela bys mit ovulaci mezi 15-20 dnem cyklu si myslim. Takze od 13dc bych zkusila aspon jeden mesic ovu testy a budes vedet.😊
doktoru urcite nevolej, neni duvod.
drzim palce

lukyhomazel
7. srp 2018

Ahoj dámy... Je mi to opravdu trapné, ale je mi 28 a jsem nijak neřešila takový věci, jako je ovulace a její hlídání.. Mohu se tedy zeptat zda si teplotu můžu změřit i normálním teploměrem?

hankaaa90
autor
7. srp 2018

@leniczka23 tou kalkulackou uz se ridit proste nebudu . No posledni mesicky jsem mela 21.7. Pet dni a 31 dni mam cyklus ... ale asi jo, koupim si ho jeste dneska a zkusim

priefi
7. srp 2018

@hankaaa90 podle kalkulacky se nerid, nejsi stroj😉

hankaaa90
autor
7. srp 2018

@jaaaninda pravidelny sex mame, to ano . No mesicky jsem mela jednadvaceteho posledni a spravne by to melo byt ted, jsem zhruba v pulce, dneska sestnacty,mozna sedmnacty den myslim a hlen uz tazny neni :/

leniczka23
7. srp 2018

@hankaaa90 jestli si mela posledni ms 21.7. tak to vychazi uplne vzorove. Takze tu ovulaci ted nejspis mas. Nejaky 17-18dc coz je ideal. Testy kup, zkus treba ted jeden, ale spis si pockej na pristi cyklus.

hankaaa90
autor
7. srp 2018

@leniczka23 takze se nemam ridit ani hlenem jo, protoze ten me nejvic mate prave

leniczka23
7. srp 2018

@hankaaa90 Tak jako pozoruj se, to je jasny. Aspon budes vedet. Ale hlen neni smerodatny no. Mivam bezne par dni pred i par dni po. Domaci cestou nejlepe poslouzi ovuulacni testy no. Ty ti ovulaci prozradi na 12-36h presne.

hankaaa90
autor
7. srp 2018

@leniczka23 skvele, dobre dekuji, asi se jeste stejne ozvu :D mam si jich koupit vic nebo jich je vic v balicku?

lukyhomazel
7. srp 2018

Ahoj dámy... Je mi to opravdu trapné, ale je mi 28 a jsem nijak neřešila takový věci, jako je ovulace a její hlídání.. Mohu se tedy zeptat zda si teplotu můžu změřit i normálním teploměrem?

leniczka23
7. srp 2018

@hankaaa90 oni snad ani po jednom neprodavajim Nejlepsi jsou dr Max. tam jich je 7 za 99. koupila bych dvoje😊

leniczka23
7. srp 2018

@lukyhomazel Samozrejme😁

ivuska1986
7. srp 2018

@hankaaa90 ahojky, no, mela jsem též cyklus 31 dnu, otehotnela jsem 19.ty den cyklu. Prý dvoudenni sperma je nejlepší😂 no, asi fakt jo. 😇Povedlo se nam prtatko na poprvé, dle ultrazvuku bylo o tyden mensi, tak by to odpovidalo cyklu 31 dnu i posunute ovolaci. Tak drzim palce.

hankaaa90
autor
7. srp 2018

@ivuska1986 nam se prave prvni dite povedlo uplne nejakym omylem, kdy jsem ani nevedela, ze nejake ovulace jsou, tim, ze jsem tak 10 let brala HA, tak jsem opravdu nevedela a po porodu ovulace vnimam, ale asi spatne 😂 my jsme si rekli s pritelem , ze skrz ty plodne dny budem ,,delat,, denne , tak uvidime no

zuzekk
7. srp 2018

@hankaaa90 lepší obden, ať stihne dozrát sperma a nejste vyčerpaný 🙂 nejvíce opravdu prozradí ovulační test, funguje stejně jako těhotenský, člověk někdy zjistí, že jsou ty pravé dny úplně jindy... a jestli vůbec jsou.

jaaaninda
7. srp 2018

@hankaaa90 dle hlenu se řídit dá, ale je to na delší zkoumání. Já naposledy třeba měla ovulaci 19.6. a přitom jsem podle hlenu odhadovala,že si ještě pár dní počkám 😀 ovu jsem poznala podle bolesti a následně dle teploty.. sex byl 17.6. a je z toho fazolka 🙂 zkus v příštím cyklu ty ovu testy, snad ti řeknou víc.

jaaaninda
7. srp 2018

@lukyhomazel za mě je lepší digitální teploměr, ale použít můžeš jakýkoliv. Je třeba měřit každý den ve stejný čas, dřív než vstaneš z postele. Existujou aplikace, do kterých hodnoty můžeš zapisovat a ta ti i případnou ovulaci vyhodnotí. Já používala OvuView. Kdyby sis s grafem nevěděla rady, vždy ti na nějakých fórech někdo poradí.

lukyhomazel
7. srp 2018

@jaaaninda mockrát děkuji, jen jestli můžu ještě otázku... Mám si teplotu měřit i během menstruace?

jaaaninda
7. srp 2018

@lukyhomazel já osobně během menstruace neměřila, alespoň ne prvních pár dnů, začala jsem vždy zas až při špinění.

lukyhomazel
8. srp 2018

@jaaaninda já to zkusila a měla jsem 37.1... Což mi přijde trochu víc si myslím

jaaaninda
8. srp 2018

@lukyhomazel Jak dlouhý míváš cyklus? Kolikátý den cyklu jsi dnes? Nejsi nachlazená? Spala jsi dostatečně dlouho (min. 4 hodiny)?

lukyhomazel
8. srp 2018

@jaaaninda nachlazena nejsem, ale poslední dobou spím ani ne ty 2hodky.. Jinak dnes to mám 3 den a tak v pátek ráno to bude dobrý

jaaaninda
8. srp 2018

@lukyhomazel jestli před měřením pořádně nespíš, tak nemá skoro cenu měřit. Teplota může být vyšší diky více faktorům. Krátký spánek, vyšší teplota v pokoji, alkohol před spánkem atd. U tebe možná i to,že máš začátek cyklu. Sice většinou teplota klesá těsně před ms,ale někomu až během. Z jednoho měření těžko usuzovat.

lachtanice86
8. srp 2018

@keksikova1 a proč si myslíš že to není pomoc? To je zdravý sexuální život. A než se stresovat měřením a tak když se snaží chvilku tak ať si to je užívají ne

keksikova1
8. srp 2018

@lachtanice86 už jsem odpověděla.

petulejan
10. srp 2018

Ahoj holky,
je možné,že mi po zamlklém těhotenství ovulace vymizela? Mám takový pocit,protože jsem vždy příznaky měla v podobě hlenu a teď už to bude rok a příznaky žádné …. ani testy mi nic neukazují ☹