Ovulační testy od Dr. Maxe - jsou spolehlivé?

maggie_
22. únor 2016

Ahoj holky 🙂
Zajímal by mě váš názor na ovulační testy od Dr. Maxe. Jelikož se snažíme o miminko samozřejmě hlídám ovulaci, ale vždycky jsem si říkala, zda po HA nemám anovulační cykly... Vždy tam byl jen duch, nikdy zřetelná čára, natož, aby byla silnější, než testovací. Dneska jsem testovala od jiné značky a zrovna mi vyšel pozitivně, uplně zřetelně 😉 .....Schválně jsem v tom samým vzorku ještě testovala DR. Maxe, sice byl duch silnější, ale pořád bych to brala jako negativní. Chci se tedy ujistit, zda nejsem sama....Přijde mi, že s Dr. Maxem bych ovulaci neměla asi nikdy 😀 😀 ....vyzkoušeli jste?

xoriska
22. únor 2016

@maggie_ Já jsem na těchto testech měla jednou silnější čárku než testovací a otěhotněla jsme , ale mám ted stejný problém s testy z ebay ... Mohu vedět, jakou značku máš ted ? Děkuju. 🙂

elinkav
22. únor 2016

Ahoj, dělala jsem si testy od Dr.Maxe a v den ovulace mi vyšel jasně pozitivní 🙂

maggie_
autor
22. únor 2016

Aha, tak já ti nevím 😀 no tak snad ještě dorazí.....Já teď mám z Benu lékárny

https://www.benu.cz/ovulacni-test-comfort-prouz...

xoriska
22. únor 2016

@maggie_ A kolikátý si den cyklu ? Jinak jsem ale slyšela , že opravdu holky mají ty proužky slabší asi jak u koho, jinak nevím...

maggie_
autor
22. únor 2016

No taky to nechápu....Dnes 18DC. Každopádně nevím jak dlouhé mám cykly. V říjnu jsem totiž vysadila HA a od té doby je to jak na houpačce. Dvě provokačky za sebou a v lednu jsem to dostala o 14 dřív, než počítala kalkulačka 😀 ....takže testuju už od 9 DC právě. A včera 17DC jsem nestačila zírat...Byla jsem šťastná, jak kdyby to byl těhotenský test 😀 a všechno jen kvůli tomu, že jsem měla jinou značku a aspoň vidím, že ovulace probíhá, což je pro nás, které vysadili HA důležité 🙂

bibianna13
22. únor 2016

@maggie_ Ahojky, s těma ovu testama Dr. Max jsem na tom podobně. Čárka nikdy nebyla nic moc a pak jsem koupila ty z Benu, jak na ně máš odkaz a najednou byla ta testovací silnější něž-li kontrolní a pak i podle bazální teploty ovulace opravdu proběhla. Přitom mám za to, že Benu mají citlivost 25 a Dr. Max 20, takže bych čekala, že bude silnější čárka na Maxovi. 😒

maggie_
autor
22. únor 2016

No taky to nechápu. Právě jsem někde i četla, že někdo má jasně pozitivní testy a některý holky, jako my dvě třeba s nima mají problém. Nevím čím to je 😒

pety91
22. únor 2016

Je to podle mě tím, ve které fázi chytneš tu pozitivitu toho hormonu, na který reaguje ovulační test.

maggie_
autor
22. únor 2016

@pety91 Je to možný no 🙂 ....Asi přestanu testovat, už jsem vážně nedočkavá a tak mě každá čárka nečárka asi štve nevím 😒 ...Každopádně chtěla jsem vědět, jestli něco dělám špatně no... 🙂 taky se pokoušíte o mimi?

werumka
22. únor 2016

@maggie_ Musíš kouknout i na citlivost. Je to stejné jako u těhotenských testů. čím nižší číslo, tím vyšší citlivost. Na Ebay se prodávají i desítkové testy (ty jsou ultracitlivé).

@xoriska Ahoj, jaké testy z Ebay máš?

xoriska
22. únor 2016

@werumka Tak ty jsem měla minule, tento měsíc mám http://image.dhgate.com/albu_792566361_00/temp2... a prostě ta čárka není nikdy ani zdaleka pozitivní...

werumka
22. únor 2016

@xoriska Tyhle testy jsou dvacítkové, ale mají strašně málo barviva. Pro mě osobně jsou takové lehce odfláknuté. Kup si One Step - mají dost barviva a jsou tlustší.

maggie_
autor
22. únor 2016

@werumka @xoriska .....Já jsem teď spokojená s těmi co jsem posílala 🙂 dneska to testnu znovu, teď si dávám kontryhelový čajík a snad už tyhle testy nebudu muset vůbec kupovat 😖 a jak dlouho se snažíte holky?

alik25
22. únor 2016

@maggie_ tyto testy mám též vyzkoušené a v den ovulace byla čárka stejně výrazná jako ta kontrolní. Takže za mě spokojenost. S jinými zkušenost nemám. Tak přeji hodně štěstí, ať to vyjde!! 😉

alik25
22. únor 2016

@maggie_ řekla bych, že bude asi záležet, ve kterou denní dobu se test dělá. Četla jsem, že ráno může být silně pozitivní a večer je pozitivita slabší...

xoriska
22. únor 2016

@werumka Aha , děkuji za typ. Já jsem si říkala , že je to nějaké divní , jelikož dle mého ovulace byla den po nejsilnějším testu , kdy jsem měla i bolesti podbřišku a ružový hlen....

maggie_
autor
22. únor 2016

@alik25 .....No tam je psáno, že ráno se tyhle testy dělat nemají, takže je dělám kolem 6 večer až, když přijdu z práce 🙂 ....dneska to schválně zkusím, jestli čárka bude ještě silnější, nebo ne.....Jak mám ten cyklus rozházenej, moc se v sobě nevyznám 😀 ale jak říkáš, je možná, že je to tím, že si je dělám večer...jinak moc děkuju, snad už tenhle měsíc se ta "červená sestřička" nedostaví 😉 ....

werumka
22. únor 2016

@maggie_ Určitě netestovat ráno, ten výsledek by byl zkreslený tím, že je moč příliš koncentrovaná a ten hormon taky. Je to v tomhle trochu jiný, než s těhotenským testem. Určitě je lepší testovat kolem té šesté večer.

werumka
22. únor 2016

@xoriska Mně tyhle testy fakt nesedly. Ty One Step jsou lepší. Možná trošku dražší, ale i tak to vychází dost slušně, oproti českým testům.

xoriska
22. únor 2016

@werumka No já už jsem byla práve zoufalá , dlouho na nich nic , pak začala čárka sílit a už to vypadalo , že by mohla být stejné a pak zase začala blednout... příště zkusím určitě ty one step 🙂

werumka
22. únor 2016

@xoriska Tak třeba žádný příště nebude 😉 Kupuješ z Britského Ebay?

xoriska
22. únor 2016

@werumka ano 🙂 . No zase tolik si tedy nevěřím, že by mě, dle doktorů neplodné, to vyšlo přirozeně ... i když před 2,5 měsíci jsem přišla o chlapečka, tak možná by hormony po "porodu " mohly ještě nějak fungovat, ale byla by to opravdu náhoda... 🙂

werumka
22. únor 2016

@xoriska Četla jsem, mrzí mě to. Pravda je, že i po takovém "porodu" se hormony často nastartujou docela dobře samy. Podle těch příznaků, co popisuješ, to vypadá, že ovulace probíhá a to je důležitý.

alik25
22. únor 2016

@maggie_ já to myslela spíš tak, že během dne se výsledek testu může měnit.

maggie_
autor
23. únor 2016

@alik25 ...To je taky možné no 🙂 včera jsem testovala a čárka začala slábnout. Né moc, ale rozdíl tam oproti předchozímu testu byl. Takže ovulace asi proběhla....Pro mě bylo nejdůležitější přijít na to, zda i po vysazení HA ovulace probíhá a nezkoušíme to s přítelem "na prázdno" 😉

maja2512
24. únor 2016

ahoj, používám ovulační testy od dr.Maxe, vždycky jsem byla spokojená. Jsem 9DC a na testu toto. Pořád krvácím. Nerozumím tomu.

terka228
24. únor 2016

Holky, taky mám jen duchy na testech Dr.Maxe. Testuji 1. měsíc a od 10,dne cyklu. 11. den byl silnější duch, ale pořád to bylo tak o polovinu slabší než kontrolní čárka. Pak už jen slaboučké duchy a dnes téměř nic. Tak teda nevím.. jsem 18. den cyklu. Myslíte, že se ovulace ještě objeví?Nebo je to už tento měsíc marné??

maggie_
autor
24. únor 2016

Může ještě přijít, každá máme tu ovulaci jindy 😉 každopádně doporučuji koupit třeba z Benu lékárny tyto https://www.benu.cz/ovulacni-test-comfort-prouz... říct, že se mi hned testuje líp 🙂 .....do toho samého vzorku jsem ponořila jak Dr. Max, tak tyto a rozdíl je obrovský. Díky testům od Dr. Maxe bych ani nevěděla, že nějaká ovulace proběhla......zkus a uvidíš 🙂

zborilova1989
24. únor 2016

Tak já osobně jsem testy z Dr. max měla asi 3 nebo 4 měsíce po sobě a nikdy mi pozitivně nevyšel a ovulaci jsem měla určitě protože otěhotnění se ten poslední měsíc povedlo. Přitom menzes mám přesně pravidelný takže ten den ovulace se dal předpokládat a testy mi to neukázaly.