icon

Podařilo se vám hned po první hlídané ovulaci otěhotnět?

avatar
pajaa51
8. říj 2020

Ahoj holky, chtěla jsem se jen tak pro zajímavost zeptat,jestli se Vám hned po první hlídané ovulaci podařilo otěhotnět?

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 9. čer 2026 · 232 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Mnoho žen v diskuzi uvedlo, že otěhotněly hned při první hlídané ovulaci pomocí ovulačních testů nebo cíleného načasování styku.
  • Ovulační testy obvykle indikují LH špičku, po které ovulace nastupuje do cca 24–36 hodin; spermie podle zkušeností uživatelek mohou v ženském pohlavním traktu přežít až 5 dní.
  • V diskuzi byly zmíněny podpůrné prostředky a metody: Gynex kapky, lubrikant Concieve Plus pro podporu prostředí pro spermie, doplňky Superfolin chytré miminko a Femibion (naštěpená/forma kyseliny listové je v diskuzi preferována), sledování hlenu, měření bazální teploty a ultrazvuk (UTZ) pro potvrzení těhotenství.


Nejčastější otázky

Q: Kdy nastává ovulace po pozitivním ovulačním testu?
A: V diskuzi uživatelky zmiňují, že ovulace nastupuje do cca 36 hodin po pozitivním ovulačním testu; některé příspěvky konkretizovaly i ~24 hodin.

Q: Jak dlouho mohou spermie přežít v těle a jak to ovlivňuje načasování styku?
A: Podle zkušeností z diskuze spermie mohou přežít až 5 dní, takže pohlavní styk několik dní před ovulací může vést k oplodnění.

Q: Kdy má smysl dělat těhotenský test po možné ovulaci/plození?
A: V diskuzi doporučují testovat až po vynechání menstruace; některé ženy uváděly, že první náznaky byly zřetelné v den očekávané MS a silný pozitivní test se objevil v den nebo v den očekávané MS.

Q: Jaké metody sledování plodných dnů byly diskutovány?
A: Diskuze zmiňovala ovulační testy, měření bazální teploty (BT), sledování hlenu a čípku jako běžné metody; ultrazvuk (UTZ) a gynekolog poté potvrdí těhotenství.

Q: Jaké doplňky a přípravky lidé v diskuzi doporučovali pro podporu početí?
A: Uvedeny byly Gynex kapky, lubrikant Concieve Plus, doplňky Superfolin chytré miminko a Femibion, GSMamavit, kyselina listová (včetně „naštěpené“ formy), železo, a bylinky jako maliník a kontryhel.

Q: Kdy kontaktovat reprodukční kliniku nebo nechat udělat spermiogram?
A: V diskuzi bylo zmíněno, že lékaři obvykle vyžadují rok pokusů před intervencí, ale spermiogram lze nechat udělat dříve na žádost partnera a CAR/IVF byla v diskuzi zmíněna jako další krok při delší neplodnosti.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Otěhotnění hned při první hlídané ovulaci je reálné a v diskuzi bylo mnoho takových zkušeností.
  • Ovulační testy, sledování hlenu a měření bazální teploty jsou běžně používané metody pro určení plodného okna.


Sporné názory

  • Některé uživatelky tvrdí, že aktivní sledování a testování zvyšuje šanci otěhotnět, jiné uvádějí, že přestaly „hlídat“ a otěhotněly dříve (stress vs. cílené načasování).
  • Názory se liší, zda je lepší brát běžnou kyselinu listovou (GS, GSMamavit) nebo „naštěpenou“ formu jako Superfolin / Femibion; někteří doporučují Superfolin pro ženy, které listovku špatně zpracovávají.


Otevřené otázky

  • Jak přesně načasovat styk vzhledem k LH špičce pro maximální pravděpodobnost oplodnění (optimální počet a rozložení pohlavních styků během plodného okna).
  • Do jaké míry ovlivňuje psychika/stres šanci na početí a jaké konkrétní kroky jsou nejúčinnější ke snížení stresu v praxi.
  • Kdy je vhodné přejít od domácího sledování k lékařskému vyšetření (časový rámec a indikace pro CAR/IVF).


Zmíněné značky a firmy

Gynex, Concieve Plus, Superfolin chytré miminko, Femibion, GSMamavit, Modrykonik, BeautifulCervix, CAR

Zmíněné produkty a metody

ovulační testy, bazální teplota (BT), sledování hlenu, sledování čípku, Gynex kapky, lubrikant Concieve Plus, Superfolin chytré miminko, Femibion, GSMamavit, kyselina listová, železo, kontryhel, maliník, grapefruit/citrusové plody, spermiogram, IVF, ultrazvuk (UTZ), těhotenský test

Místa a osoby

Brno, Tišnov

Strana
z8
avatar
pajaa51
autor
24. říj 2020

@lentilkah tak to gratuluji 😘,snad se povede brzy i mě 🥺

avatar
pajaa51
autor
24. říj 2020

@priefi tak to holky moc gratuluji 😘,nějakou dobu jsem tu nebyla... Ale vypadá,ze ms mi už končí a to je teprve třetí den ms a to mívám 5-6 dní

avatar
lentilkah
24. říj 2020

@priefi Tak tez gratuluju 😉
Ja jeste ani dalsi test nedelala, je mi vic a vic spatne, tak predpokladam, ze je vse ok 😀
@pajaa51 To je skoda, ale neves hlavu, ono to prijde. Budu drzet palce 😉

avatar
lentilkah
24. říj 2020

@pajaa51 Jeste me tak napadlo...ta slabsi/ kratka ms muze byt i v tehotenstvi co jsem tak cetla.

avatar
priefi
24. říj 2020

@pajaa51 děkuji. To víš, že se Vám také zadaří. Když jsme se snažili o první miminko se povedlo 2.měsíc po vysazení HA, druhátko po roce volného průběhu a teď to vypadá na první dobrou 😊
@lentilkah já si byla tak jistá, že když jsem si dělala test a byl by negativní, tak bych si řekla,že jsem cvok. Já šla na jistotu, manžel byl mírně v šoku, že to není možné. Tento měsíc jsme to totiž pěkně flákali. Teď jsem pro změnu zvědavá, zda to bude holčička nebo chlapeček

avatar
priefi
24. říj 2020

@lentilkah jinak taky děkuji

avatar
pajaa51
autor
24. říj 2020

@lentilkah taky jsem něco o tom teď četla,ale jako o tom pochybuju, ještě před ms jsem si dělala test s byl negativní bilej, teď nevím kdy jsem si ho dělala v úterý nebo ve středu a ve čtvrtek přišla ms.

avatar
pajaa51
autor
24. říj 2020

@priefi já jsem nikdy ha nebrala , mám nepravidelnou ms už od začátku

avatar
priefi
24. říj 2020

@pajaa51 kamarádka má taky hodně nepravidelnou a vůbec nevěděla, kdy je nebo není ovu, takže to brali poctivě on den

avatar
lentilkah
24. říj 2020

@pajaa51 Tak to by test neco ukazal, alespon ducha.
@priefi U nas byl taky behem plodnych dnu jen jeden sex a to v den pozitivniho sexu 😀 Z toho by mohla byt holka, ne? Tu bych brala 😏 U syna byl sex az den po pozitivnim testu.
Co ty by sis prala?

avatar
pajaa51
autor
24. říj 2020

@priefi to u me he složitější ob den nam to nevychází

avatar
priefi
24. říj 2020

@lentilkah tak já mám zkušenost takovou, že u mladšího byl před ovu a u staršího si nejsem jistá, jelikož jsem svoje tělo v tomhle neznala 🙈 9 let ha je 9 let ha. Teď buď 3 dny před nebo až 5 dní, nejsem si totiž jistá kdy byla, podbřiško jsem cítila totiž 3 dny. Takže tak trošku doufám v holčičku. Ale četla jsem hodně diskuzí na toto téma a nic neplatí, je to prostě náhoda. Četla jsem článek o tom, že není pravda, že jde o to, která spermie se dostane jako první, ale kterou pustí vajíčko, že prý si vybírá a dokonce volá jen ty spermie, které chce. Takže uvidíme, jak to bude 😅

avatar
priefi
24. říj 2020

@pajaa51 tak pak jedině si to hlídat no... Ale nejlépe sledovat teplotu, hlen a čípek.

avatar
pajaa51
autor
24. říj 2020

@priefi právě,noo musím hlídat ovu testama

avatar
lentilkah
24. říj 2020

@priefi Taky si rikam, ze je to proste 50:50 😀
Ale tak treba se nam ty holky povedou 🤔😉
A o HA mi povidej, ja ji brala tak 13 let a nejakou chvili trvalo, nez cyklus nabehl jak ma.

avatar
priefi
24. říj 2020

@lentilkah v tom jsem měla štěstí, první ms po ha přišla po 28 dnech, druhá už nedorazila, ale ovu byla později než 14.den, takže syn byl cca o týden menší na utz a narodil se 40+3. Po obou porodech, jak se cykly ustálily, jsem měla cykly 29 dní. Když jsem čekala mladšího, tak v diskuzi, kterou máme založenou byly babské rady, jak poznat, co to je
1. po ukončeném 12tt nalít na sodu cca 1dcl první ranní moči, pokud vypění, je to chlapec, pokud nevypění, je to holka (vyšlo)
2.snubák na vlas a dát nad bříško, pokud se točí je to holka, pokud se jen kýve, je to kluk (vyšlo)
3. Výška bHCG, vysoká holka, nízká kluk (nevyšlo).
Jaký Ti vychází termín?
@pajaa51 v nějaké diskuzi jsem četla, že ovu přichází až 24h po pozitivním testu, ale v ovu testech se vůbec nevyznám, ještě jsem je nikdy nepoužívala. Největší gro je za mě hlen, protože od hlenu záleží, zda spermie v tobě přežijí. Mrkni na můj profil, je tam ukázka hlenu, jak vypadá v různých stádiích cyklu. Já právě sázela teď hlavně na ten hlen.

avatar
lentilkah
24. říj 2020

@priefi Zajimave, jen u te 2. mam smulu, nemam totiz snubak 😂
Jinak ja taky pozorovala hlen, takze stacilo zacit delat ovu testy az kdyz se objevil.

avatar
priefi
24. říj 2020

@lentilkah to může být prý i jiný prstýnek. Já to třeba znala jen s řetízkem (žáden vlas, žádný prsten, žádný přívěsek), takže způsobů tam je víc 😉

avatar
lentilkah
24. říj 2020

@priefi Ted tak premyslim a nemam ani jiny prstynek 😀 Budu si muset pujcit asi.

avatar
priefi
24. říj 2020

@lentilkah tak jen ten řetízek můžeš zkusit 😊

avatar
lentilkah
24. říj 2020

@priefi Ja nemam ani retizek 🙈 Nosim jen nausnice, tak ji holt povesim na vlas 😂

avatar
pajaa51
autor
25. říj 2020

@priefi noo já jsem právě měla nejspíš málo toho plodnyho hlenu, všimla jsem si ho hned první den pozitivního testu večer a odpoledne jsem ho dělala a od té doby mě strašně začal bolet pravy vaječník a večer na toaletaku trochu hlenu jinak vůbec a sex byl bolestivej, ale pro mimi cokoliv. Takže začnu zase od začátku s ovu testama. Ja si myslím,ze těhotná nejsem je sice už slabší od včerejška,ale pořád je červená... Břicho mě bolí jinak než pri menstruaci, ale to si fakt mohu jen vymýšlet a včera večer strašná migréna až na zvracení a dneska ráno mi taky není zrovna nejlíp. A to migréna tu dlouho nebyla

avatar
lentilkah
25. říj 2020

@pajaa51 Jestli mas malo hlenu, tak muzes zkusit nejaky lubrikant na podporu poceti. Udela vhodne prostredi pro spermie.
Ja mam zkusenost s Concieve plus, hlenu mam sice pomerne dost, ale bez lubrikantu se pri sexu neobejdeme a ty klasicke mohou spermie brzdit nebo zabijet, tak jsme vzdycky pouzivali tenhle.

avatar
pajaa51
autor
25. říj 2020

@lentilkah tak to je super, já právě ho mám už objednaný zítra by měl přijít,tak doufám,ze se už podaří, dělám pro mimi cokoliv už nevím jak bych to mohla ještě podpořit 😅

avatar
lentilkah
25. říj 2020

@pajaa51 No vidis, tak drzim palce at to klapne.
Hlavne na to tolik nemyslet 😉

avatar
pajaa51
autor
25. říj 2020

@lentilkah noo snažím se,jen ted je to těžký urovna bratranec včera oznamil že čekají miminko a to jsem zrovna byla v klidu a nemyslela na to moc 😅
Děkuju snad už jo 🙂

avatar
priefi
25. říj 2020

@pajaa51 a vy se snažíte první měsíc? A manžel někam jezdí, že jsi říkala, že u Vás to je komplikované?

avatar
pajaa51
autor
25. říj 2020

@lentilkah děkuju ,budu se snaží,snad to už vyjde 😘

avatar
pajaa51
autor
25. říj 2020

@priefi třetí měsíc skoro,on staví sám domeček a z práce jde rovnou na stavbu, takže jezdím za ním, proto je to složitější a miminko bychom chtěli,aby se narodilo už do nového domečku,pokud to půjde dobře,tak v létě by měl být už postavený. Domeček už je pod střechou a už jen okna a může se dělat vnitřek... Tak ted opravdu doufám te se už povede

avatar
priefi
25. říj 2020

@pajaa51 tak to je šikovný, že zvládne sám postavit domek 👍 a kde vlastně přespává, v tom domku, anebo na noc jezdí domů?

Strana
z8