Pomoc s ovulací. Je test nebo není pozitivní?

30. dub 2021

Ahoj holky, jdu si pro radu ke zkušenějším!

Snažíme se s partnerem o miminko již skoro dva roky a stale nic. Již jsem konzultovala s moji gynekoložkou. Únor a březen jsem měla Clostilbegyt, který jsme vysadili (nenasadili další cyklus) kvůli slaboulince pozitivnímu TT(zpoždění jsem měla 4 dny), ale pak se dostavila MS.

Teď mám za sebou již dva cykly bez Clostilu a dr mi řekla, že znovu nasadíme až po říjnové kontrole.

Tudíž jsem začala s hlídáním ovulace doma (doteď hlídala dle UTZ doktorka).

Dnes jsem měla teplotu 36,52 a začla jsem s ovulačními testy, ale úplně se nevyznám zda je nebo není pozitivní.

Přiložím foto.

Děkuji.

leniczka23
30. dub 2021

Ahoj, ano toto je pozitivní test. Doporučuju dnes sex večer, zítra ráno i večer a po zítri ještě ráno, nám to takhle vyšlo a 2 kamarádkám taky, možná náhoda možná ne, moc držím.palce

autor
30. dub 2021

@leniczka23 děkuji za odpověď! Večer jsme plánovali, chceme při tom rovnou udělat i takový ten domácí test mužské plodnosti.. akorát ten ranní sex asi neklapne, když jsou zavřené školky 🤦🏻‍♀️

zrzinda
30. dub 2021

Já bych Vám chtěla napsat naši zkušenost. Taky jsme se snažili nějakou dobu, hlídala jsem ovulaci, sex jsme plánovali.. A výsledek? NIC! Mohla jsem se na hlavu postavit a těhotná jsem nebyla.
Když mi doktor predepsal Clostik, s tím, ze ho mám začít brát od příštího cyklu, vykaslala jsem se na všechno a přestala se sledovat.
A výsledek? Teď vedle mě leží 8tydenni holcicka a Clostik je v šuplíku nenačatej ❤️ Držím palce! 🙏 Ale myslím, ze čím víc budete sledovat ovulaci a plánovat podle ni styk, tím je menší pravděpodobnost, ze otehotnite 😔

autor
30. dub 2021

@zrzinda děkuji za reakci! Bohužel takto jsme to dělali rok, bez plánování a řešení a bez výsledku.. mám nízký AMH a co měsíc cysty proto už to tolik “řešíme”..

vaju
30. dub 2021

Ahoj, doporučuji aplikaci Premom. Fotila jsem od 12DC a 17DC byla ovulace. Poznala bych to i sama, ale nechtěla jsem skladovat testy. Fotila jsem tam i TT zda sílí.😊Držím palce ať to výjde.🙏🏻

autor
30. dub 2021

@vaju děkuji za doporučení, bohužel tuto aplikaci iOS nenabízí :(

ivya
30. dub 2021

Nabízí, sama ji mám.

autor
30. dub 2021

@ivya mohla by jste mi prosím vložit foto ikony? Nemohu to najít. Děkuji

vaju
30. dub 2021

Taky mam iOS. Stačí napsat do AppStore Premom a hned to první je ono(aspoň u mě). Mají to nazváno Ovulation tracker by Premom. Po stažení jen Premom. Fialová ikona. Je to pouze v angličtině, ale pochopí to každý i bez AJ.👍🏻

jiriiinka
30. dub 2021

Držím palce aby to vyšlo ❤️ nám se tak po roce snažení podařilo v lednu, koupila jsem si ovu testy a sledovala každý den dokud nebyl test pozitivní a stačilo jednou denně a ejhle..ono to fakt klaplo..tak držím palce aby to dobře dopadlo i u vás. Hlavně žádný stres ❤️

ema90
30. dub 2021

Dva roky se snazite a partner nebyl na spermiogramu? Ze pisete o tom, ze si udelate doma test muzske plodnosti?
Ktery je jen tak mimochodem absolutne k nicemu-vyhozeny penize.

Ovulacni test mate pozitivni, ale.... I pri trefeni se do ovulace je sance asi 15% na otehotneni.
Po dvou letech by opravdu mel partner podstoupit spermiogram.

andycr
1. kvě 2021

Já myslím že sex stačí dnes případně i zítra. Častější styk, několikrát denně není záruka otěhotnění. Spermie žijí až 5 dní, takže několik hodin si na vajíčko počkají.
Ale jak už je to psáno, zvážila bych spermiogram, zjistí případně kvalitu i míru neplodnosti.
Ta aplikace vypadá takto, také fotím, jen mě se ještě nepodařilo zachytit pozitivní test.

lucik19
13. zář 2023

Dobry den s manzelem se snazime o miminko taky skoro rok. Pul roku jsme to ponechali tak nahode ale ted uz zacinam sledovat ovulaci a vse kolem..kdyz se nedari. Cyklus mam 28-30 dni a ovulaci na sobe citim protoze mam citliva prsa a vetsi chut na sex. Takze vim ze tento cyklus uz ovulace byla. Ale zkousela jsem ovu testy ted posledni 3 dny a jsou pozitivni a carka sili pritom ms bych mela dostat za 4 dny. Jak je to mozne? Prikladam fotku

ada22
13. zář 2023

On ovulacni test reaguje i na těhotenství. Jen tak ze srandy jsem ho zkoušela, když na tehu testu byl slabý duch a v tu dobu byly na ovulacnim testu celkem silné čárky. Ale úplně bych se k tomu neupinala.