Pozdější ovulace. Je to problém?

vanda098
2. lis 2021

Ahoj holky. Píšem ci náhodou z vás nemá niektorá skúsenosť resp mi nevie pomôcť.
Ovulaciu mám na 25 deň cyklu, no moja lutealna fáza ke krátka 8-9 dni. Doky mi dal duphaston a že ho mám užívať 15-25. No ja stále neviem ci ho mám nasadiť takto ako tvrdí on alebo až po ovulácii. Je v pohode keď mám ovulaciu tak neskoro? Všetky vyšetrenia boli v poriadku. Neexistuje niečo čo mi tu ovulaciu posunie na skôr?
A ak ste niektorá užívali takto ten duphaston upravil sa potom cyklus tak že prišla ovulacia skôr?
Ďakujem za všetky odpovede

andelka
2. lis 2021

Mně ovulaci posunuje a cyklus upravuje vždy s jistotou Drmek forte. Beru od konce ms do potvrzené ovulace ( měřím bt,takže cca do 5 dne po potvrzené ovulaci) nebo až do konce cyklu ( kojím, mám málo progesteronu i v druhé fázi).

themuffin
2. lis 2021

@andelka a můžu se zeptat co to je ten drmek? Kapky nebo něco jiného?

andelka
2. lis 2021

@themuffin extrakt z rostliny v kapslích. Dá se koupit na netu nebo já jsem kupovala na Dr Max. Je to 90 tablet, vydrželo mi to několik měsíců a zabralo hned druhý měsíc. Obecně mám taky tendenci mít ovulaci později, 20-25DC (a měla jsem už i 33, tehdy jsem drmek zkusila poprvé, na nepravidelné cykly), teď beru drmek asi 4-5 měsíců (nejsem si jistá kdy jsem ho nasadila) a ovu mám 15-18dc.

vanda098
autor
2. lis 2021

@andelka a berieš to normálne každý deň áno?

andelka
2. lis 2021

@vanda098 Beru každý den ráno před jídlem 1tbl (můžou se až 2, ale mně asi zabrala jedna), ale vysazuju v době kolem MS. Takže beru v podstatě cca 20 dní v kuse a pak pauza.

petradt1986
2. lis 2021

@andelka andelko kdyz kojis, neni to kontraproduktivni ten drmek? Pri kojeni hormony hapruji samo o sobe. Neni to jeste horsi?
Me tedy drmek pomohl fakt na ovulaci. Vzdy ji s nim citim. Jinak jsem minuly cyklus s nim, spinila skoro pořád. Vic nez normálně.
A posunul mi cyklus taky.

petradt1986
2. lis 2021

@vanda098 duphaston po ovulaci. Jinak na ovulaci mi pomohl zminovany drmek(jen mi prodlouzil cyklus ale-pozdejsi ovulace). Na zkraceni cyklu mi driv pomohl gynex.

inssomnia
3. lis 2021

@vanda098 já jsem při takhle pozdní ovulaci otěhotněla, prakticky stejná čísla, která píšeš. Kojím, takže Drmek ani nic jiného jsem nechtěla.

andelka
3. lis 2021

@petradt1986 kojim už skoro tři roky. Pořád plánuju odstav,ale nějak se furt nedaří. Na špinění drmek docela pomáhá. Na srovnání cyklu taky. Ideální by bylo konečně odstavit no.