Pravidelná MS bez ovulace

lucahv
11. led 2018

Ahoj holky, stává se vám taky ze mate pravidelnou MS ale dle doktora bez ovulace? Také mám problém s krvácením týden před MS. Jak jste to řešili? Najde se někdo kdo má podobnou zkušenost? Mímo se nám zatím nedaří.

klllarinka01
12. led 2018

Kamaradka ma stejny problem. Menstruaci ma ale ovulaci ne. O mimco se snazili asi rok a paj prave doktorka prisla na tenhle problem. Dostala nejake leky, ale zatim mimco nemaji, tak nevim, jak funguji. Ale nekde jsem cetla, ze pomohl kontryhelovy caj. Pravidelne piti..🙂

misuled
12. led 2018

A doktor to nijak řešit nechce? To je trochu zásadní tvrzení na to, aby to nechal bez návrhu řešení.

lucahv
autor
12. led 2018

@misuled nechává nás snažit se půl roku a pak mám přijít což bude teď v únoru tak na nej musím nabehnout

lucahv
autor
12. led 2018

@klllarinka01 to nezní moc pozitivně snad nám se nějak povede.

werumka
12. led 2018

@lucahv Jak dlouhé máš cykly a v jaké době Ti dr. zjišťoval ovulaci?

lucahv
autor
12. led 2018

@werumka v rozmezí mezi 25-30 ale většinou mám kolem 28 dni. Zjišťoval mi ji 15 den přes utz a já podle testu. Oboje vyšlo ze nemám ovulku. Jinak plodný hlen mám nějaký i docela dost.

werumka
12. led 2018

@lucahv A v jakou dobu míváš plodný hlen? Můžeš mít ovulaci třeba až 20. den a pak krátkou luteální fázi. To je pravděpodobnější varianta, která se řeší podáním progesteronu. Špinění týden před menstruací by tomu odpovídalo.

lucahv
autor
12. led 2018

@werumka hlen mívám kolem 16 dc. Ale když to mám dostat dřív tak ho mívám už 13 dc jak kdy. Ale v ty dny jsme nikdy ovulku nevytestovala tak nevím

misuled
12. led 2018

@lucahv Takže si myslí, že není ovulace, ale velkym snažením se dá otěhotnět bez ní? Měřila bych BT, to je jistota

werumka
12. led 2018

@lucahv Ty testy nemusí být vypovídající. Můžeš potřebovat vyšší citlivost, můžeš mít vrchol LH v jinou dobu, než testuješ... lepší by bylo chodit na ultrazvuk třeba co dva dny od 10. dne cyklu a vidělo by se, jestli se tam nějaký folikul klube. Sama za sebe bych určitě vyzkoušela měřit bazální teplotu. Ta Ti dá odpověď jasnou. Ovulace může být klidně i tři dny po plodném hlenu (často až v den, kdy hlen není, tak ovulace proběhne).

lucahv
autor
12. led 2018

@misuled myslím ze jak udělal jen jeden uzt tak ze si mysli ze to mohl být zrovna anovulacni cyklus ale cítím na sobě ze ji asi nemám vůbec. V únoru nám nej vlitnu 😀

lucahv
autor
12. led 2018

@werumka Dekuju za info to jsem vůbec nevěděla ze muzu mít ovulku až po hlenu. Koukala jsme už na teploměry mas nějaký co bys doporučila? Mám obyc od Dr.Max ale přijde mi není moc přesný

werumka
12. led 2018

@lucahv Stačí úplně obyč digitální. Každý den ve stejný čas (klidně si dát budík a pak zase spát). Můžeš zaznamenávat na papír, nebo do tabulky v nějakém z dostupných programů.
Z jednoho ultrazvuku se závěry dělat nedají.... Určitě bych té teplotě dala šanci. Kdyby byl problém v krátké luteálce, tak se s tím pracuje zase jinak, než s chybějící ovulací. Od kdy počítáš první den cyklu? Od špinění nebo až od krvácení?

lucahv
autor
12. led 2018

@werumka od skutečného krvácení většinou mě i bolí bricho občas i na ibalgin tak první den poznám. Spineni mi začíná cca 4 dny před. S měřením určitě začnu 😊

werumka
12. led 2018

@lucahv Tak to je ok 🙂 Ty čtyři dny špinění mohou značit nedostatečnou funkci žlutého tělíska, které už pak přestává vyživovat sliznici. Pak je těžké uhnízdění oplodněného vajíčka. Je důležité, aby ta fáze po ovulaci měla aspoň těch 10 dní. Kdybys viděla, že to nesedí, ukaž to doktorovi, ať může lépe zacílit. Když se ukáže, že tam k žádnému vzestupu teploty nedošlo, tak pak se dá pracovat na ovulaci 🙂

werumka
12. led 2018

@lucahv Jinak statisticky - pokud máš takto pravidelný cyklus, tak pravděpodobnost anovulace je strašně malinká. Cyklus ukončuje právě zánik žlutého tělíska, kdy pak začne odcházet sliznice. A žluté tělísko vzniká z prasklého folikulu. Anovulační cykly bývají abnormálně dlouhé, kdy pak menstruace přijde z důvodu, že se sliznice po takové době "zhroutí".

journals
12. led 2018

@lucahv Jako že jsi okolo 15 dne cyklu byla u doktora a on ti rovnou řekl, že ovulace není, nebyla a nebude? To je možné? Mám za to, že viděl pouze to, že v tu dobu ovulace není, ale asi nemohl vidět, že proběhne třeba za 5 dní. A testy také nejsou úplně 100% jistota...Ale třeba se pletu.

lucahv
autor
12. led 2018

@werumka pokud to je ovu tak to od ni dostanu min až ta 10 dni. Zkusím měřit a uvidím. Dekuju za info ty jsi úplná studnice informaci! Nevěděla bys prosím něco přírodního na spineni? Zkoušela jsme 2 měsíce gynex a ten nepomohl. Myslíš ze drmek by mohl?

lucahv
autor
12. led 2018

@journals řekl jenom ze zrovna teď není ale ať to zkoušíme a uvidí se a když to nepůjde do února ať se stavím ze mi dá prášky. Ale hormony se mi brát zatím nechce to se mi zda brzo. A zároveň na psychiku je to super když člověk hned na začátku ví ze není nic v pořádku. To pak mám brouka v hlavě hned 😀

journals
12. led 2018

@lucahv No, protože tím pádem, pokud jsi u doktora nebyla každý den, tak vůbec nemusí být pravda, že ovulaci nemáš. A půl roku nic není 😉

werumka
12. led 2018

@lucahv Zkusila bych ten drmek a možná nejdřív i obyč ascorutin. Možná máš prostě jen překrvenou sliznici a pak špiníš. Kdyby ascorutin zabral, je to tím. Kdyby to bylo bez efektu, zkusila bych drmek.

lucahv
autor
12. led 2018

@journals vím ze není ale to je takový ten blbi pocit 😊

journals
12. led 2018

@lucahv Pokud to nemáš potvrzené od doktora, tak na žádné svoje blbé pocity nedávej, škodíš tím jen sama sobě. Vůbec nad tím neuvažuj 😉 ovulace pravděpodobně probíhá

lucahv
autor
12. led 2018

@werumka Dekuju 😊

lucahv
autor
12. led 2018

@journals Dekuju za podporu

werumka
12. led 2018

@lucahv Bude to dobré, uvidíš 🙂 Dej svému tělu šanci, ať se Ti ukáže 🙂 Taky si myslím, že ovulace normálně probíhá 🙂

klllarinka01
13. led 2018

@lucahv ja si myslim, ze v jejich pripade je to i lenost. Ze se nesnazi. Chteji dite a skoro se nesnazi. Takze kdyby na to poradne vlitli uz by byla tehotna davno si myslim. 🙂 Ale zkus pit ten caj. 🙂 a jinak myslim ze u tebe probiha vse v poradku. Zkuste treba nekam na dovcu. Tam se vetsinou zadari. 😉

lucahv
autor
13. led 2018

@klllarinka01 Prave mě trochu děsí to spineni a ze to nemám přesně na stejne. Ale snažíme se pravidelně ob den. Tak snad se zadari. Teď mám 3 dny zpoždění a trochu spinim tak uvidím 😊

klllarinka01
13. led 2018

Urcite se zadari. 🙂 Ale ja nemela ms nikdy presne a mame malyho prcka. 🙂 Drzim palce at to vyjde. Ze zacatku pry i spineni byt muze, ze zacatku, kdyz dochazi k "uhnizdeni". 🙂 Ale jestli je to i tenhle pripad to nevim.

lucahv
autor
13. led 2018

@klllarinka01 uvidíme 😊 trochu jste mě holky povzbudili ze nebudu úplně marna😊 mimco proste bude a hotovo 😊😊😊