Preeklampsie v prvním těhotenství - bude se opakovat i při druhém?

mirisisko
30. črc 2018

Holky snažíme se o druhé mimi, jenže v prvním těhotenství se mi ve 36tt oběvila preeklampsie a musela jsem ve 37+2 na akut sc. Měla jste některá v první těhu preeklampsii a ve druhém to bylo bez problému??

zrofka
30. črc 2018

@mirisisko ahojky, já mam zkušenost.. s těžkou formou preeklampsiie a rozjetým help syndromem v prvním těhotenství. Malej měl růstovou retardaci. V 35+2tt měl jen 1950g...jinak byl a je v uplně v pořádku.
Druhý těhotenství jsem byla pozorováná na hematologii..ale to spíš asi jen kvůli protilátkám.
Je pravda,že pro lékaře byl větší strašák help syndrom jak preeklampsie.
Nebrala jsem žádné prášky na tlak- i když jsem ho měla vyšší...
Druhýho jsem syna jsem donosila do 39+6tt kde byl porod vyvolávan, kvůli jeho váze.
Mrkni na mé deníčky z prvního a druhýho porodu. Také jsem se u druhého syna bála, aby se ta mrcha neukázala..ale byl klid..a tobě přeji to samé 🍀

michaela_2
30. črc 2018

@mirisisko osobní zkušenost nemám, ale příbuzná ji měla v obou těhotenstvích. Co jsem se ale tehdy dívala, tak postihuje více právě prvorodičky a opakovat se nemusí.

jitaha
31. črc 2018

@mirisisko v 1.tehotenstvi ano, ve 2.ne.

muhehehe
31. črc 2018

Já osobně ne, ale kamarádka to tak měla. V prvním těhotenství preeklampsie a dost průšvih, dítě muselo ven o hodně dřív (ale je ok). Druhé těhotenství ani nedoporučovali, aby se to neopakovalo.. ale stalo se... 🙂 A vše bylo zcela v pořádku. Hodně štěstí.

lussinka88
31. črc 2018

@mirisisko ja mela pred rokem u dcery taky tezkou preeklampsii, vyndavali ji na posledni chvili. Ted jsem v 23tt s druhym a v porodnici mi rikali ze me poslou ve 30tt na nejaky specialni odber a vysetreni cev v deloze i placente prave aby se vedelo jestli se to nerozjizdi znova (tenkrat mi nezabrala ani kapacka, nic)

bartche
4. srp 2018

1. těhotenství ANO 2. těhotenství NE 🙂