Pregnyl. Kdy načasovat tulení, abychom uspěli?

kay
18. črc 2007

Milé snažilky, prosím o radu..
Tento měsíc jsem poprvé brala Clostilbegyt, a dnes ráno mi doktorka píchla pregnyl, aby došlo k ovu. Poraďte prosím kdy se nejlépe tulit, abychom uspěli? Děkuju za radu.

martek
21. zář 2008

macc, my jeste na IUI nejdem (ani nevim, co to je 😅 )
abstinujem uz tedka, manzel jde v utery na spernio 😔

katy.m
21. zář 2008

martek,IUI je inseminace 😉

martek
21. zář 2008

katy, diky 😉

macc
22. zář 2008

martek: když budete mít dobrý spermio, tak ti ho můžou udělat 🙂

katuska23
22. zář 2008

Holky můžu se na něco zeptat?Může pregnyl nějak ohrozit možné těhotenství?Bojím se že minulý měsíc to tak bylo.Jedu do caru zítra kdybych vám sem hodila graf,koukly byste na něj prosím? 😅

macc
22. zář 2008

katuska: hoď graf 😉

len
22. zář 2008

Pregnyl je hCG, čili těhuhormon, ten těhu fakt neohrozí 😉

katuska23
22. zář 2008

len já vím,ale minulý měsíc jsem měla od začátku cyklu poovulační teploty,a po pregnylu jsem začala osmý den krvácet(o 14 dní dřív než měla menstruace přijít)potom jsem párkrát špinila....

http://www.fertilityfriend.com/home/1f4e70

len
22. zář 2008

Ten graf je dost zvláštní, ale možná s tím mohly zamávat léky... Předpokládám, že dr. ti pregnyl píchnul na základě ultrazvuku, kde viděl připravený folikul (tj. těhotná jsi v té době určitě nebyla, to by jednak bylo v děloze vidět, druhak by nedozrávaly folikuly). Maximálně se může výjimečně stát to, že na něj tělo nereaguje, ale určitě by neměl jakkoli uškodit. Dokonce v příbalovém letáku píšou, že se můžou píchat tři injekce po ovulaci na lepší podporu případného těhotenství, takže nemůže škodit v žádné fázi cyklu 🙂

katuska23
22. zář 2008

len právě že já už měla jeden folikul prasklý,a říkala jsem jí že už mám určitě po ovu,ale byl tam ještě druhý,tak mi ho píchla....myslím že jsem na něj nereagovala,protože teploty to neovlivnilo 😖
Beru Metformin,myslím že ten by teploty ovlivnit neměl.
Jinak ten graf pod tím je právě ten s Pregnylem,dostala jsem ho 12DC.

len
22. zář 2008

No, je to dost zvláštní situace, že jeden folikul už prasknul a na druhý byl píchán Pregnyl (většinou ten největší dozraje a ostatní zaniknou nebo nedorostou správné velikosti), každopádně pokud bys otěhotněla z toho prvního, tak by Pregnyl pár dní po ovu určitě neuškodil (jak jsem psala, někde ho po ovu píchají záměrně na podporu) a pokud by na to ten druhý reagoval a prasknul taky, s teplotou už by to nic neudělalo (byla by zvýšená progesteronem z té první ovulace. Takže bych to asi celé prohlásila za takový rozházený a zmatený cyklus, když takové nebudou pravidelně, nic se neděje, jede se dál 😉

katuska23
22. zář 2008

no tak teď jsou teploty docela nízko tak snad ovu bude 😖 ale tím pádem zítra nic neuvidí a já pojedu hodinu a půl cesty zbytečně 😅
taky mi přišlo divné že mi ho píchla i když viděla jeden prasklý...nechápu 😒

len
22. zář 2008

Snad ví, co dělá 🙂 Ono tím, že se tím nic nezkazí, není důvod, proč to nezkusit 😉 A jestli jsou teploty dole, tak na UZV by mělo být vidět, jak folikuly rostou. Radši tam zajít o tři dny dřív než o pět minut později 😉 Taky jsem si to vyzkoušela na vlastní kůži - 8.DC a folikul už byl prasklý, pak si mě tam pro jistotu zvali na 7.DC 😀

katuska23
22. zář 2008

ty jo už osmý den cyklu,to je brzy 😕 teď vím že jsem ovu neměla,tak snad něco uvidí 😉 Jinak asi bude chtít abych tam jezdila každý den,což je mazec,to by se v práci zbláznili 😒 😠 už tenhle jeden den jsem si vydupala 😅

tý jo ty už máš příspěvků 😨 😀

len
22. zář 2008

No, na to radši nekoukej, už tu straším tři a půl roku 😉
Hele, ty folikuly rostou nějakým tempem, takže sledovat je každý den nemá cenu, většinou stačí jedna návštěva, ale pokud rostou, šikovný doktor by neměl potřebovat víc jak 1-3 😉

macc
22. zář 2008

len, já po tom clostilu taky měla dva dominantní foliky, a prý opravdu nemusí prasknout najednou, takže tu druhou injekci Pregnylu jí dr. podle mě píchla na ten druhý, aby praskl a nevytvořila se v něm cysta, si myslím, ale může to být samo nějak jinak 😎
ten graf je fakt divný a hrozně brzo MS 😕

katuska23
22. zář 2008

macc jak to myslíš hrozně brzo po m? 😕 mohla by být ovu dnes?Docela se na ní cítím 😖

já už si přijdu jako rapl 😖

len tak dlouho tu nejsem ale tak dlouho se snažíme-skoro...

len
22. zář 2008

Macc, je normální, že je folikulů víc, obzvlášť po stimulaci, ale obvykle prasknou buď v rozmezí pár hodin nebo ty, co neprasknou, už neprasknou nikdy (přirozeně teda, netuším, co to udělá, když do nich dr. začne "rejpat" Pregnylem, fakt nevím). Prostě jakmile tělo vyšle signál (popřípadě dr. pregnylem), tak co má prasknout, praskne. V přirozeným cyklu to není tak, že by si folikuly dozrávaly a praskaly na několikrát.

len
22. zář 2008

Já už začínala na beremese 😉 Odtamtud je taky většina příspěvků, když jsem plánovala svatbu 😀
Bohužel z grafu ovu předem poznat nejde...

pajinka111
14. zář 2009

Ahojík,tak se k vám přidám a všechny Vás tady zdravím..Už sice mám jednu 10letou dcerku,ale o druhé se snažíme už několik let,ještě před dcerkou jsem měla 2 samovolné potraty,vždy jsem otěhotněla po roce,to sem ještě nepotřebovala clostil,ani pregnyl,dostávala jsem jen injekce na vyvolání MS.Ted beru clostil,utroš a poprvé mi píchnul mudr i pregnil,nemívám ovulaci,ale ted to vypadá že snad bude.Mudr prý viděl že tam jeden folík asi praská nebo se chystá a druhý v druhém vaječníku měl 18mm,tak mi píchnul pregnyl,sliznici prý mám ukázkovou,tak su zvědavá..ale za ty leta už si nědělám iluze,ikdyž si pořád říkám že když to už jednou šlo,proč by to nešlo znovu,jenže tenkrát mi bylo o 11let mín..

pajinka111
14. zář 2009

jo a nevíte někdo,kdy vyprchá z těla ven pregnyl,když sem dostala dávku 2x 5000jednotek,docela velkou dávku..nevím jestli je to tím,ale bolí mě šíleně v křížích,nemůžu sedět ani ležet a prsa mi asi každou chvilku prasknou.koncem měsíce si má dělat test,pak vysadit utroš a čekat jestli zas přijde MS..kdyby tak už nepřišla..a to přeju i vám všem at máte brzičko // 😉

luckamb
15. črc 2012

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat....když na utz bylo třebas sedem foliku. Pak se píchne pregnyl, tak ty foliky rpasknou všechny najednou, nebo každej jindy nebo některý vůbec?? Jak to je?
Možná hloupá otázka, ale i tak díky za odpověď :D

vrk
6. bře 2013

Ahoj, jsem 6 dní po ovu a začla jsem jakoby krvácet, brala jsem closik a teď mám od 5 dne utrogestan. Nevím co si o tom myslet, ovulace proběhla podle dr. ale já jsem měla i ovulační špinění a teď po 6 ti hodinové cestě autem začlo i krvácení. Dělala jsem test a našla slabounkou druhou čárku. Dr mi řekla po tele fonu, že už je to menstruace a nezadařilo se... Ale na menzes je to příliš brzy...

kockacz
11. bře 2013

@vrk ahojky, jak to s tebou aktualne vypada? Taky jsem dnes 6. den po ovu (IUI), ale zatim nic nepocituji. Drzim palce 😝

hankamisa
13. zář 2013

prosím radu. za jak dlouho po píchnutí pregnylu dojde k ovulaci? pregnyl v pondělí ráno 10 30h podle utz. já abych věděla jak naplánovat sex.

lolelole
13. zář 2013

@hankamisa Ovulace po Pregnylu je cca po 24 hod. Bylo mi řečeno. My jsme to pro jistotu dělali v den injekce a i ten další. První dítko se povedlo na 1 pokus, druhé na 3 pokus 😉 Držím palce

hankamisa
20. zář 2013

tak pregnyl byl posunut na dnešek. chci se zeptat zda by mohly mršky vydržet na vajíčko. pregnyl píchnut dnes v 8 30h a sex 3,5h před. z jistých důvodů nechci přímo do ovulky 24-36h od píchnutí.takže by to bylo 27,5-39,5 h od píchnutí.

hankamisa
21. zář 2013

pregnyl-za jak dlouho jste poznaly, že se něco děje po vpichu?
na to, že jsem 23h po vpichu mi nic není, tak nevím…začínám mít obavy, že nic. včera mě cca po 4h začaly bolet záda a nohy jako bych měla dostat ms nebo chřipajznu a do večera to přešlo. ted vůbec nic ani břicho. :(

hankamisa
27. zář 2013

Tak se přidávám mezi ty co jim po pregnylu folík nepraskl. :( :cert: bohužel na mě pregnyl nepůsobí.

dnešní ko utz je detektivka na pokračování i dr. si se mnou neví rady. prý jsem samá záhada. ani po kontrole nevím co mě čeká, musím čekat co bude. bud v neděli či pondělí dojde pravidelná ms a folíky odejdou nebo folík praskne a bude ovu což vzhledem k tomu, že jsem 27dc je nepravděpodobné. můžu jen doufat, že z nich nezůstane cysta.to vzhledem k velikosti toho většího řící nemůže, protože je ve velikosti kdy se to poznat nedá.
folík nepraskl a roste dnes 23,5mm (v pá 20,1mm).ten druhý nerostoucí začal růst po 10dnech bez růstu a má 16mm (v pá 13mm po celých 10 dnů kdy se ani nehnul). 8o i dr. nechápala. proto ty moje uterní a středeční dloubance ve vaječníkách. další ko 9dc po clostíku nebo dříve pokud ms nedorazí na vyvolávačku.

korticka
4. lis 2013

Ahoj holky...jdu pro radu...v úterý jsem byla na folikulometrii, folikul byl 13DC nějakých 15-16mm, dostala u dr. nějakou injekci a řekl že se máme snažit....tak jsme se snažili, nicméně po 4 dnech přišla velmi silná MS, nevíte co to může být? nemohl mi omylem píchnout něco jiného? 😒