Přípravy těla na miminko, máte zkušenosti a rady?

nita1984
15. čer 2014

Ahoj holky, od ledna se chceme se skoromanželem (v tu dobu už manželem, svatba za 4 týdny) začít snažit o miminko.... a je tu několik otázek, které mě trápí.... za 1. mám piercing v pupíku.... slyšela jsem, že to může dělat velkou neplechu, praskání břicha atd... prosím, kdo máte zkušenosti.. jaká je realita? Mám nechat dírku zarůst? Jak dlouho před plánovaný těhotenstvím? Nebo nechat naušnici a vše je v pohodě?
2. věc.. aktuálně jsem závislák na kofeinu... kafe, cola u mě jedou na litry ☹ Vím, že je to špatně, máte někdo zkušenost s detoxem před těhotenstvím? Předem díky za všechny zkušenosti a rady

bambulal1
15. čer 2014

Ahoj s percingem ti neporadím mám kámošku,kterej to nedělalo problém ale u další se jej břísko roztrhlo a musela dokonce na šití :(
Kafe sem pila celé tehot. sice jenom 2x denne turka a malému se nic nestalo.Dokonce sem ho pila i když sem kojila 🙂
Je to spíš na tebe jestli prestaneš nebo ne ale určo ho omez.

marecekavendulka
15. čer 2014

@nita1984 ahoj,piercing bych si klidně nechal (přinejhorším tě doktor zprdne a budeš ho muset vyndat 😀) no ale to kafe...radši hodně zbrzdit..zkus kávu bez kofeinu,některá se dá i pít.. 🙂 nebo caro.

llluckaaa
15. čer 2014

@nita1984 Podle mě to nemusíš moc hrotit. Samozřejmě litry kávy a coly nejsou nic moc, ale když to omezíš... 😉
Piercing... ten si klidně nech, ale těžko říct, jak to s ním bude v těhotenství. Já ho mám a první dvě těhotenství byly v pohodě - ze začátku jsem piercing vyndavala jen při kontrolách a ke konci jsem ho vyndala úplně, protože dost překážel. Teď jsem ho vytáhla dřív a bohužel to nedělá dobrotu, začalo to hnisat 😝 A to mám piercing už přes 10 let bez problémů 😒 Holt jiný stav je jiný stav... 😉

nita1984
autor
15. čer 2014

@llluckaaa No právě.... já ho mám skoro 15 let, bez jakých koliv problémů, ale nerada bych, aby se problémy objevily, ráda bych jim co nejdříve předešla...

frantiska85
15. čer 2014

Piercing neporadím, ale kávu jsem pila normálně a do poloviny těhotenství jsem běhala. Vše OK.
Detox je podle mého názoru jen módní výmysl na tahání peněz z lidí. Zdravá strava je samozřejmě na místě.

annubiss
15. čer 2014

Ahoj, já piercing vyndala, až se mi břicho fakt hodně zvětšilo a kůže napínala, dírka nezarostla, takže jsem si ho tam po porodu mohla zas normálně vrátit 🙂 sice už ta kůže nebyla tak pružná jak dřív, ale žádná katastrofa. Kafe jsem pila s mírou, tzn. cca 2 denně. Nic se nemá přehánět ani nijak hrotit 😝

aluskacz
15. čer 2014

Já byla před těhu taky kafařka, hlavně v práci. Na začátku těhu mi káva přestala chutnat a nechutná mi doteď... Teď piju max Caro a na kávu si ani nevzpomenu. 🙂
S piercingem ti bohužel neporadím ☹
A detox organismu není na škodu, pij třeba šťávu z červené řepy, nebo je dobrý čaj Hannasaki 🙂

killi
16. čer 2014

Co se týká kofeinu tak u první dcery jsem nemohla kafe vystát, ani projít v marketu kolem kávy. Ted u druhé dcery jsem měla dvě kávy za den povolené kvůli nízkému tlaku. Detox jsem dělala před oběma těhu. Přece jenom je to zátěž a je dobře, když je tělo vyčištěné😉

hajanik
16. čer 2014

Ahoj, já měla piercing do 7 měsíce, vyndávala jsem ho jen u doktorky (nějak se jí to nelíbilo 😉), pak už mě začal pupík bolet, tak jsem ho vyndala a po porodu zase vrátila a vše OK. Hodně jsem si to břicho mazala (třeba 2x denně, ale nekupovala jsem spec. krémy na strie, normálním tělovým mlékem Nivea nebo Dove).
Kávu jsem pila před otěhotněním radši slabší, jak jsem otěhotněla, tak jsem na ni neměla vůbec chuť, teď když kojím si dávám taky slabší. Asi bych detox neřešila, trochu zkus konzumaci kofeinu omezit a jez kyselinu listovou!

jamia
13. črc 2014

Byli jsme takhle s manželem na výletě, navštívili jsme i výbornou vinárnu, kde měli skvělý ryzlink, tak jsme si nechali stočit tři litry na doma. Manžel ještě ten den dostal záchvat dny do kotníku, nemohl skoro chodit, i na cestu na wc jsem ho musela podpírat. Při záchvatech dny se alkohol nesmí, ale co s tím ryzlinkem? Poctivě jsem si každý večer po tři týdny dávala skleničku či dvě, aby se to dopilo, no přece to nevyhodíme. Manžel lazar, já lehce v lihu, a přesně ten měsíc jsem otěhotněla 😀 Káva mi první trimestr nechutnala, naopak cola byla často to jediné, co jsem do sebe dokázala dostat. Termín mám v srpnu a těhotenství i dítě dosud naprosto bez problémů. Pokud nežijete na vrcholcích Beskyd, stejně máte tělo tak zamořené zplodinami, že vám nějaký měsíc pití řepy a podobné humusy nepomůžou, leda jako placebo.

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz