Prosím čekanky, potřebuji naději

chajdaloupka
11. bře 2015

Zdravím Vás všechny 🙂 už 9 měsíců se snažíme o miminko, řešíme to s lékařkou a ta mi nasadila clostík... posléze jsem byla na kontrole a na ultrazvuku byly dvě krasný vajíčka.. naplánovala nám milískování, od kterého uběhl týden... bolí mě břicho jako bych to měla opět dostat... jsem z toho nešťastná... dělali jsme všek jak nám řekla. před dvěma sny jsem si dělala testy, oba negativní, vím že to asi bylo brzo.. Ale já už prostě nemůžu... jsem zoufalá a začínám být zlomená....

aguaverde
11. bře 2015

@chajdaloupka Tak na test bylo opravdu brzy - 5DPO je hodně brzo, já měla slabě pozitivní test až 9DPO.
Pobolívání podbříšku jako u ms sem měla u obou holek na začátku, takže naděje tam je 😉
Jinak my se o první dceru snažili 22měsíců, o druhou 14měsíců, takže nevěš halvu, jednou k vám miminko přijde 🙂
My teď chceme třetí, bohužel sem zrovna před měsícem prodělala mimoděložní těhotenství s odebraným pravým vejcovodem, takže to půjde ještě hůř, ale nevzdáme to 🙂

chajdaloupka
autor
11. bře 2015

@aguaverde Děkuji za podporu, vím že na to m nejsem ještě tak špatně... ale člověka to čas od času nějak zmůže... dnes je to 9 DPO. Myslíš, že má cenu si jet do města pro test?

blauen
11. bře 2015

@chajdaloupka co na to říct, soucítím s tebou ...já vysadila HA v roce 2013 v srpnu od té doby se snažíme a nic....taky jsem na clostíku, piju čaje (kontryhel), nosifol už piju druhým rokem, byli jsme i na vyšetření a pořád nic...takže ti asi rozumím jak se cítíš...je to těžké, ale člověk musí jít dál a pořád pevně věřit, že se zadaří, jakmile začne do toho psychika je to konec.....mě taky už podlomila nedávno.....ale pomalu se sbírám a pořád nepřestáváme věřit

oceancity
11. bře 2015

@chajdaloupka Ahoj, zlomená nebuď! To až tak po 9 letech, ne měsících. Soustřeď se na něco jiného, děťátko si to stejně udělá po svém a přijde až to budeš čekat spíš méně než více. Já jsem podle lékařů neměla mít žádné! A momentálně je jedno ve školce a druhé v postýlce 😀
Držím pěsti!

tarra27
11. bře 2015

@chajdaloupka bolesti břicha jako před MS nemusí značit MS ale tehotenství (i můj případ .-)) Pokud by jsi ale přesto MS dostala, upni se na leto a plánuj dovolenou a pak se zadaří ani nebudeš vědět jak.....musíš energii dát jinam. Já si řekla, že další mimi už ne a oduvodnila si 1000 důvodu proč ne a otehotnela jsem ještě ten mesíc, i když byl sex až po ovulaci jeden den....určitě víc než 12hodin, min 19h, co mě ani trochu nebolel vaječník jako při ovulaci, ale spíš mi přijde že víc hodin....začala jsem plánovat dovču, reknstrukci a ton že budu cvičit a zhubnu....a pak jsem málem spadla když jsem videla 1až 2tt těhotná na digi testu.

Takže za mě zamestnat se opravdu nečím jiným pomáhá, i když to ženy nerady slyší....proste si řekni, že otehotníš po lete, že tomu dávaš pauzu a delej vše jiné.....a otehotníš na hned, pokud to nebudeš vnitřně čekat a hlídat testy

aguaverde
11. bře 2015

@chajdaloupka pro test bych skočila a zkusila udělat zítra to budeš 10DPO to by duch být mohl 🙂

chajdaloupka
autor
11. bře 2015

@blauen Moc přeji aby ti to vyšlo 🙂 jsi určitě silná žena, když dokážeš najít sílu 🙂 já jsem máčka 😒

katka865
11. bře 2015

@chajdaloupka Přidávám se k ostatním s podporou, nám se podařilo otěhotnět po 9 měsících a to bylo mimoděložní a pak se to povedlo hned následující měsíc, před tím jsem taky brala clostík a nosifol a byla jsem zoufalá a ten měsíc, co jsem otěhotněla jsem nebrala nic a nic jsem neřešila, protože doktor podle ultrazvuku řekl, že z toho nic nebude 😀 takže hlavně klid (vím, že se to snadno říká, ale ono to přijde)

blauen
11. bře 2015

@chajdaloupka děkuji, a nezoufej, třeba se zadařilo a je ještě brzy aby testík něco ukázal nebo se určitě v brzké době zadaří!

kata1988
11. bře 2015

@chajdaloupka ahojky, vím že se to lehce řekne, ale zkus vydržet. Vysadila jsem HA po asi 7 letech na konci července 2013, tělo nemohlo najet na staré koleje před HA, v říjnu jsem brala Proveru a na přelomu prosince a ledna se mi povedlo otěhotnět, ale nedopadlo. Naštěstí to odešlo samo, nemusela jsem na kyretáž. Jenže pak po pár měsících mi zase začla haprovat MS, ovu byla asi i díky Nosifolu, ale těhotenství v nedohlednu, do toho se přidaly nějaké kvasinky, které jsem musela přeléčit. Doktor mi do toho zkoušel srovnat MS Utrogestanem, ale bez účinku. V říjnu jsem doktora uprosila na na jednu krabičku Provery a světe div se, MS se začla srovnávat. V listopadu jsem si koupila 1 krabičku Nosifolu, s tím, že pak na to kašlu a budu na jarní preventivce chtít aby nás doktor poslal někam do CAR, aby zjistili, jestli mi při ovu dozrávají folikuly atd... V prosinci mě pár dní před datem očekávané MS začalo bolet břicho, tak jsem si myslela že opět nic, zvlášť, když v den MS byl test negativní. Jenže o 4dny později už na mě na testu vykoukly //, které už nezmizely.

Takže za mě nic není ztraceno, zkus se zaměřit na něco co tě baví, ber listovku nebo zkus ten Nosifol a hlavně žij 😉

evcann
11. bře 2015

@chajdaloupka opravdu je to jeste hodne brzy, tyhle slova nema nikdo rad, ale bohuzel je to tak: musis vydrzet, sance je velka pokud byly krasny folikuly 🙂, muze to dopadnout dobre

elinka89
11. bře 2015

@chajdaloupka přesně jak píše tarra27, nemyslet na to. Když mi někdo tohle řekl, tak jsem ho chtěla kopnout někam, ale něco na tom bude 😉 My na prvního čekali 21 měsíců. Tak po roce snažení jsem se každý měsíc při ms hroutila, na těhotný ženský a mamči s kočárkama jsem se nemohla ani podívat 😖 Takže úplně chápu, jak ti je. Teď podruhé jsme čekali 9 měsíců a protože jsem nechtěla dopadnout jako tenkrát, tak jsem si letos na Nový rok řekla, že si přestanu hlídat ovu, sexovat budeme kdy se nám bude chtít, začala jsem cvičit, naplánovala jsem školní sraz, že se pořádně pobavím. A dopadlo to tak, že na srazu už jsem pít nemohla, poslední ms byla v lednu 🙂 Takže držím pěsti, ať ti to všechno dobře dopadne a dočkáš se taky miminka 😉

klami
11. bře 2015

Vím, jak to dokáže ženu zlomit.. ale 9měsíců snažení ještě není tak dlouhá doba. Je tu hodně holek, který čekaly na miminko podstatně dýl a také těch, které čekaly, zadařilo se a pak to nedopadlo.. to je obrovská bolest. Je pravda, že nejlepší lék na tohle všechno je začít myslet jinak a zabavit se. My čekali taky dlouho, třikrát jsme o štěstí přišli a pak když jsme se přestali snažit, samo si nás našlo. Věřím, že se brzy taky dočkáš!

chajdaloupka
autor
11. bře 2015

Holky děkuji mockrát za vaši podporu.... trošku mě to hodilo do klidu. ALe i tak si stejně koupím test... Poslední MS jsem měla 14.2.... takže teď je to už tak na hraně

celaskon87
11. bře 2015

@chajdaloupka držím ti palce! Miminko si k vám určitě cestu najde ;) (a já měla vloni taky poslední MS 14.2. a dneska se mi právě budí miminko z dopoledního spánku;) )

78marcela
11. bře 2015

@chajdaloupka
Bolesti v podbříšku u mě vždy znamenaly těhotenství. Tak to může byt na dobré cestě. Ale jinak, teď se ti vůbec nebude líbit, co ti napíšu. Po devíti měsících snazeni jsi zoufalá a zlomená? Už nemůžeš? Co mají říkat holky, které se snaží devět let a ne devět měsíců? Jeden rok je naprosto standardní doba, kterou se může snažit naprosto zdravý pár, než se podaří. Možná by sis měla přečíst příběhy z tématu asistovane reprodukce, a nebudeš zlomená po pár měsících.
Já osobně se léčím v centru asistovane reprodukce pět let. Roky předtím normálního snažení nebo snažení s clostilem, ani nepočítám. Mám za sebou šest pokusů umělého oplodnění. Jednou spontánní potrat v 6.týdnu, na podzim další potrat v 9.týdnu. Až teď se zdá že se snad konečně podařilo, i když jistá si nemuzu byt nikdy, nebo aspoň do doby, kdy budu držet moje zdravé dítě v náručí. A nemůžu byt zlomená. Jsou na tom holky, které jsou na tom ještě hůř než já. Nebo některé, které se třeba nedočkají vůbec. Ty mají právo byt zlomené. Ne já a ani ty.

mandala
11. bře 2015

@78marcela Tak člověk si neporučí, já byla zoufalá, i když se nám nedařilo třetí, jelokož první dvě jsme počali na počkání, myslela jsem, že to tak půjde zas, a ono ne. Taky jsem byla zoufalá, i když jsem se utěšovala, že dvě už přece mám, stejně jsem pořád jenom brečela, třebaže jsem na to podle tebe neměla právo.
@chajdaloupka Znám spoustu mamin, kterým se po umělém narodilo mimi a pak otěhotněly přirozeně. Psychyka je mrcha, nesnášela jsem větu - nemysli na to - ale bohužel je to pravda. Nicméně ještě nemáš nic ztraceno, taky mě bolelo v podbřišku, když jsem otěhotněla, dokonce jsem ještě první měsíc menstruovala, takže držím palečky. 🙂

darkwitch
11. bře 2015

@78marcela nesud tak přísně, ono to chvíli trvá než člověk otupí, z vlastní zkušenosti vím, že jsem mnohem hůř snášela neúspěch po pěti měsících než po třech letech...
@chajdaloupka a ty se neboj časem se zadaří, ale řešit jestli se podařilo pár dní po ovulaci je rozhodně brzo, počkej do data ms testovat dřív nemá smysl, jen se tím zbytečně stresuješ... držím palce at nemusíš čekat dlouho

klami
11. bře 2015

@mandala tak soudit kdo má a nemá právo být sklíčený, na to nemá právo asi nikdo. Myslím, že @78marcela tím jen chtěla říct, že 9 měsíců snažení není ještě žádná katastrofa, že může být podstatně hůř. Když si @chajdaloupka pročtě pár takových případů, může jí to dodat trochu sil. Protože když se někdo snaží několik let a několikrát dokonce o miminko přijde... co by ty ženy dělaly, kdyby se už po několika měsících nezdaru hroutily. Pro každého je to jeho neštěstí, které momentálně prožívá, to největší. Občas právě pomůže zaměřit se na ostatní a pak člověk pozná, co všechno jsou lidi schopni vydržet a že to jeho trápení vlastně není tak veliké, jak by se mohlo zdát.

78marcela
11. bře 2015

@darkwitch no nevím. Když chci miminko, tak si můžu zjistit nějaké informace. Kdyby to zakladatelka udelala, zjistila by, že rok je úplně normální doba kdy se pár snaží. Pokud po této době není úspěch, pak se jde k lékaři. Já se poprvé složila 1.10 loni když jsem nastoupila k revizi po potratu. A ležela jsem na pokoji s paní, která ve 20týdnu musela jít rodit dítě s down.syndromem. To mě vzpamatovalo, uvědomila jsem si, že jsou na tom lidi ještě hůř než já.
Ale byt zlomená po devíti měsících? To se ma mě nezlob, ale je to přehnaný. Můžu byt smutná, že se nedaří, ale byt zlomená a zoufalá a že už nemůže? To teda prostě neberu. Nemuzu vzít. A myslím že na mém místě bys mluvila úplně stejně.
@klami přesně tak jsem to myslela. Je třeba podívat se kolem sebe a hned by zakladatelka viděla, že je na tom ještě dobře.

Jinak tedy samozřejmě každé ženě miminko moc přeji. Bylo by fajn, kdyby se každému zadarilo tak jak si přeje.

primaska
11. bře 2015

@chajdaloupka Prosím, nesleduj se.. Je to hrozně těžký, ale zabav si hlavu něčím jiným... Až budeš těhotná, můžeš se cítit všelijak.. i jak popisuješ teď anebo nemusíš cítit nic..

darkwitch
11. bře 2015

@78marcela jiste lidi jsou na tom hur ale to že je na tom nekdo hur neznamena ze tobe nemuze byt mizerne protoze to bys musela byt neustale happy... A jak jsem psalq vyse i pro me byl nejhorsi prvni rok neuspesneho snazeni proste ze zacatku jsem to nesla spatne orvala kazdy mesic kazdou tehuli v okoli a pak se to nejak srovnalo a uz jsem to tolik neresila. I ty pises ze si na tom ze začátku byla hur a pak se to zlepšilo u tebe protize si videla ze je na tom nekdo hur nekomu naopak pomuze ze je na tom nekdo lip a vidi v tom nadeji ale kazda se s tim vyrovnavame jinak a trva na tom jinak dlouho...

janiiss
11. bře 2015

Ahojky, neztrácej naději. My jsme se snažili asi 13 měsíců a stále nic :( již ti roky trpím endometriózou a jeden vejcovod mám neprůchodný. Lékaři nás strašili, že děti nemusíme mít vůbec. Byla jsem už zoufalá ☹ S přítelem jsme si řekli, že se snažit už nebudeme a necháme tomu volný průběh. Našla jsem si novou práci, zaplatili jsme si pobyt v alpách, plánovali si dovolenou, vodu, výlety.....No o to větší překvapení bylo, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Prostě jsem na to přestala myslet a ono se to povedlo. Zatím tedy nemáme vyhráno, jsem v 9 týdnu takže je před námi ještě dlouhá cesta. Najdi si nový koníček nebo nějakou zábavu a nemysli na to a uvidíš, že se miminka taky dočkáte 🙂
Přeji hodně štěstí 🙂

78marcela
11. bře 2015

@darkwitch to určitě nepíšu, že jsem na tom byla zezačátku hůř, kde to píšu? Nikde. Začátek jsem vůbec neřešíla. Píšu, že poprvé mě složil potrat loni na podzim. To byl pátý IVF transfer. A snažit jsme se začali v roce 2007 kdy jsme spolu začali bydlet. Do CAr jsme šli v 2010. A tedy až loni v říjnu na revizi jsem se opravdu cítila zlomená a bez naděje..
Já chápu, že může byt smutná, to ano, ale používat slova, jsem zlomená a zoufalá a už prostě nemuzu... Po pouhých devíti měsících snažení...
To je ale jedno, každá máme na To jiný názor, ovlivněny svými osobními zkušenostmi. Nemá cenu to moc řešit. Většinou do podobných témat nepřispívám, ani je nečtu, když vidím v názvu něco jako Jsem zoufalá, vy čtyři měsíce se snažíme a nic... Tenhle název na mě působil že fakt chce někdo pomoct a dat naději, tak jsem chtěla podpořit třeba mým příkladem, že se každý dočká. A když jsem viděla nářek nad 9 měsíci, tak mě to prostě nazvedlo. A není to z důvodu, že bych chtěla zakladatelce ublížit, ale spíš ji otevřít oči, protože 9 měsíců fakt nic není.

darkwitch
11. bře 2015

@78marcela promin to slozeni jsem blbe pochopila 🙂 ja vim ze devet mesicu nic neni a ze po tolika letech ti prijde ze clovek nema duvod citit se beznadejne po tak kratke dobe ale spousta holek je prave vic v haji po par mesicich nez potom po par letech 🙂 a vim ze si to myslela dobre ale myslim ze prohlaseni tipu nemas si nac stěžovat vzdyt se snazis chvilku malokdy funguje tak jak pisatel zamysli spis to je jako veta tipu nemysli na to pak to prijde 😀

lucinka58
11. bře 2015

@chajdaloupka Já si myslím, že hlavní je být v klidu a v pohodě a ne chytat nervy už tak brzo s tím, že to nevyšlo. Ty nervy si myslím, že nedělají dobře. Moc Ti přeju, aby Ti to vyšlo, ale přílišnou brzkou kontrolou sama sebe maximálně vynervuješ a ničeho stejně nedocílíš. Počkej do termínu menstruace a až pak testuj. Do té doby si užívej každý den 🙂

darkwitch
11. bře 2015

@78marcela a kdyz uz jsem te tu tak potkala tak jak se citis? Je vsechno v pohode?

agneszka
11. bře 2015

@chajdaloupka mám syna je mu 25 let a dvě dcery ,je jim 5 měsíců...tak dlouho sem musela čekat já...držím pěsti a nezoufej

kackarebicerova
11. bře 2015

@chajdaloupka Ahoj ja se snazila rok a ctvrt a pprad na to myslela a proto to neslo..nemysli na to..loukej na serialy anebo.se venuj konickim a uvidis prijde to samao..jako u nas...tohle mi poradil doktor kdyz jsem si vsugerovala priznaky a ted uz je to tady vysnene a vymodlene...

78marcela
11. bře 2015

@agneszka zrovna ty jsi jedna z těch, které neskutečně obdivuji. Těch tvých 15 IVF bych nedala já. Tys mi dodávala sílu, ani o tom nevíš🙂
@darkwitch minulý týden jsem byla na kontrole, malá byla v pořádku. Já nic moc, pořád zvracím a už jsem z toho docela vyřízena. Ale hlavně že malá je ok.