Samovolný potrat - bojím se, že se bude opakovat.

petronilla84
13. led 2020

Ahoj, moc jsme si přáli třetí miminko a vyšlo nám to hned napoprvé, stejně jako u našich dvou dětí. Byla jsem fakt šťastná, že nám to takhle vychází, dávalo mi to smysl, těšila se. A minulý týden jsem začala krvácet, 8tt.Strasny smutek, nechápala jsem, nikdy jsme neměli problémy... A teď dokážu jen přemýšlet nad tím, aby se to nestalo znova. A třeba i ve vyšším stupni těhotenství. Dřív jsem si říkala, proč by se to mělo stát mne, teď si říkám a proč ne...Nikdy jsem podobnou diskuzi nezakladala, ale opravdu bych teď potřebovala slyšet nějaké pozitivní příběhy, že se může jednat jen o výjimku a další těhotenství proběhlo v pořádku a bez komplikací. Dekuji

Hledat v diskuzích na koníku...

marta_kovar
14. led 2020

@petronilla84 Ahoj naprosto chápu co prožíváš. Já v říjnu potratila po zamlklém těhotenství. Bohužel to bylo moje první těhotenství takže obrovské zklamání, bolest a záchvaty breku. Už uplynulo pár měsíců a stále se nepodařilo. Hrozně mě to bolí a ráda by jsem šla dál, jenže je to hrozně těžké. Závidím ti, že máš dvě zdravé dětičky..
Ano jsem mladá a mám na děti ještě kupu času, jenže celý život se snažím dělat všechno proto aby jsem je mohla mít i v mladém věku. Teď se za chvíli budemr stěhovat do našeho domečku a já budu moct koukat jen na prázdný dětský pokoj.
Držím palce a drž se.❤

suromana
14. led 2020

@marta_kovar
My se snažili s manželem dlouho dlouho, nebyli jsme nejmladší, skončili jsme nakonec v CARu, a hned první těhotenství byl potrat, pro mě i když jsem to oplakala taky obrovská vzpruha, že to půjde, že to prostě vyjde a je to jen otázka času. Dělali nám po kyretáži genetiku a histologii, tak vím ze zprávy, že to byla holka. Těšíme se teď nejspíš na druhého kluka 🙂 Přeji, ať vám to všem, co se snažíte o miminko, brzy vyjde.

suromana
14. led 2020

@petronilla84
Děkuji za povzbuzení, on se člověk o ty prcky stejně nikdy úplně nepřestane bát, ani po porodu. Držím palce, ať to brzy vyjde.

marta_kovar
14. led 2020

@suromana To mě moc mrzí. Je to vždy smutné, když dojde na takové situace. Nám se povedlo hned napoprvé ale dopadlo to takhle špatně no..
Každý měsíc doufám, že to snad dopadne. Ale nebudu lhát, hrozně se bojím toho druhého těhotenství.☹
Jinak moc gratuluji a ať jste hlavně oba zdraví a šťastní.❤

me_druhe_ja
14. led 2020

@petronilla84 Syn se narodil po naprosto bezproblémovem těhotenství, kdy jsem otěhotněla na první pokus a všechna vyšetření byly v nejlepším pořádku s genetickou nemoci, se kterou se narodí méně než 1 dítě z milionu. Denně si říkám, jak je možný, že se to stalo nám. Tak malá šance. A bohužel potrat v prvním trimestru je daleko častější než 1 z milionu. Určitě bych se nebála, že se to stane podruhé. To by se člověk musel bát všeho. My teda druhé dítě mít nebudeme, ale kdyby hypoteticky ano, určitě bych k tomu přistupovala jako k tomu prvnímu - bez přemýšlení coby kdyby. I kdyz je pravda, že už bych se přece jen bála, jestli bude opravdu i po porodu v pořádku. (u téhle nemoci není souvislost s genetikou rodičů a že by se to stalo znovu, je to prostě jen pitomá haluz).

Takže až se budes cítit, jděte do toho beze strachu znova. Nic tomu nepomůžes, když se budeš bát dopředu. 🙂

petronilla84
autor
14. led 2020

@marta_kovar Moc mě to mrzí 😔 Jsem v duchu s Vámi. Nekdy je to zkrátka opravdu těžké. Jak už jsem psala, hlava ví, ale srdci člověk neporucí. Můžu Vám napsat, že na Vas stoprocentně všechny ty radosti s dětmi čekají a že přijdou (jako opravdu stoprocentně!), ale když to teď bolí, tak to zkrátka bolí. Tomu už teď rozumím. A jak tu psala jedna z prvních prispevatelek, možná je opravdu jen potřeba si to prožít a nekomu to trvá déle než jinému. Snad nejsem moc pateticka 🙂

mourovatakocka
14. led 2020

Máme dva andílky, nikdy se nezjistilo, co se stalo, oboje následované kyretáží. Jednou jsem se ani nestačila objednat k doktorovi, prostě jsem se nemohla uvolnit z práce před Vánoci. Občas si říkám, že dceru bráškové aspoň hlídají.
Může se to stát znovu a znovu. A taky nemusí a stane se ta smutná věc jen jednou. A pak se to podaříí 🍀

petronilla84
autor
14. led 2020

@me_druhe_ja Víte, já mám někdy pocit, že některym věcem člověk prostě nikdy neporozumi, protože ten rozum je na to opravdu krátký. Moje babička se po smrti svých rodičů starala o svého bratra, který byl mentálně retardovany, zhruba na úrovni osmiletého dítěte. Má prababicka měla velmi těžký porod a chlapeček musel jít ven s pomocí kleští. Zákrok se úplně nezdaril a miminku kleštěmi nevratně poškodili mozek. Moje prababicka s pradedou jej neodlozili do ústavu, jak jim tehdy bylo ze stran doktorů doporučováno,starali se o něj, vychovávali ho. Bylo to těžké. Moji babičku, jejich druhé dítě, pak vedli k tomu, aby se o něj vždy postarala. A babička to pak také udělala. My vnoučata jsme s ním vyrůstali, milovali ho, hráli si s ním, byť byl vzezřením dospělý člověk, tak duší věčné dítě. Byl velmi výjimečný a jedinečný. Ne že by byl něčím nadaný, ale byla radost s ním být, dokázal rozsvítit celý svět. Protože na svět stále koukal dětskýma očima. A to je krásné. Byl všemi milovaný a prožil plnohodnotný a láskyplný život. Jeho život byl důležitý a významný jako kteréhokoliv z nás. Umřel ve vysokém věku. Často a ráda na něj vzpomínám. Můj druhorozeny syn se jmenuje po něm. A musím samozřejmě dodat, že ne vždy to s ním měla babička a prababicka jednoduché. Děkuji za Vaši odpověď 🙂

petronilla84
autor
14. led 2020

@mourovatakocka To je právě to nejhorší, že člověk neví. Zároveň se ale v člověku probouzi pokora k životu jako takovému. Není to matika. Dekuji❤️

kaja2016
18. led 2020

@petronilla84 Ano, muze se jednat o vyjimku, tusim ze potraceno je 10-15 tehu v prvnim trimestru - pak po 35ti letech se riziko zvysuje. Me pomohlo uvedomeni, ze jsou daleko horsi veci nez potrat v prvnim trimestru a ver mi, ze je urcite lepsi, kdyz telo spatny plod pozna a vylouci sam, nez abys pak ukoncovala teho po spatnem screeningu ve 22tt. Zdravy plod vydrzi. Pokud ne - pak fyzioterapie - muze byt problem s udrzenim jako takovym po predchozich porodech. Drzim palce!!!!❤❤

pro89
19. únor 2020

@petronilla84 nevím zda věříte na takové věci , ale zkuste si něco přečíst o regresivni terapii . Bohužel mám za sebou dvě nevydařené tehu a další potrat pro mě byl absolutní strašák . Tak jsem si řekla zkusím to , teď už se těším na pozitivní tt a jsem tak nějak vyklidnena a nebojím se toho 🙂

obla
19. únor 2020

Potkalo mě to již 3x .. 😔

petronilla84
autor
15. pro 2020

Ahoj, sama sobě jsem slíbila, že nesmím zapomenout dopovědět příběh. Po SP jsem byla na plánované kontrole u svého doktora. Tato kontrola byla původně těhotenská, takže nic příjemného to nebylo. Co mě překvapilo, byla reakce mého doktora, který mě pochválil, že jsem nejela hned do nemocnice. Dle jeho názoru by mi byla provedena zcela jistě revize, nutno říct, že zbytečně, a tělo by tak prošlo další zátěží. Co se týče dalšího otěhotnění, tak jsme dostali ihned zelenou. Můj doktor je vyhlášeným porodníkem, ale přesto mě upozornil, že mnoho jeho kolegů by třeba mohlo mít i opačný názor a radili by nějakou dobu počkat. Zkrátka co lékař, to názor. Ale za něj bylo vše v pořádku a riziko potratu stejné jako u jakéhokoliv těhotenství. S manželem jsme se rozhodli nečekat a nechat věcem volný průchod. Po samovolnému potratu jsem již menstruaci znovu nedostala a na začátku dubna mi bylo potvrzeno těhotenství, a to již v 11. týdnu. Vše proběhlo v naprostém pořádku a 9.11. se nám narodila krásná holčička. Tak snad někoho povzbudím stejně, jako jsem potřebovala povzbudit já.

petronilla84
autor
15. pro 2020

@nat Doufám, že i u vás proběhlo vše v pořádku

nat
16. pro 2020

@petronilla84 ano dekuji za zpravicku hned se nam zadarilo a mame 2 mesicniho Šimonka🥰😊😊

nat
16. pro 2020

@petronilla84 a mooc gratuluji vidis dopadlo to dobre chce to prodte jen cas a vydrzet ja vim je to tezke ale vzdy se vyplati 🥰🥰🥰

petronilla84
autor
16. pro 2020

@nat Tak to je krásný 😊🥰 Hezká zpráva hned takhle po ránu 🙂 To je Šimonek jen o pár týdnů starší 🥰 Tak vám přeji krásné Vánoce a jen to dobré 😘

kosi_cek
16. pro 2020

@petronilla84 , tak to je krásný ♥️Gratuluji. Já po spontánním potratu ve 12tt znovu otěhotněla až za půl roku, ale z minuty na minutu jsem v 8tt začala opět krvácet a potratila jsem, ani jsem nebyla u lékaře, před tím, ani po a na konci šestinedělí už jsem zase měla pozitivní test 😉 a to jsem k lékaři zašla, i když jsem věděla, že je pozitivní z toho správného důvodu 😄. Tak snad to taky dotáhnu, jsem v půlce a miminko krásně kope ☺️

nat
16. pro 2020

@petronilla84 tobe i cele rodine take🥰Hlavne zdravi t jsou deti v poradku

petronilla84
autor
17. pro 2020

@kosi_cek Dotáhnete, uvidíte, první trimestr máte za sebou, to je vždy to největší riziko🙂 Krásné Vánoce i Vám 😘