Samovolný potrat - bojím se, že se bude opakovat.

petronilla84
13. led 2020

Ahoj, moc jsme si přáli třetí miminko a vyšlo nám to hned napoprvé, stejně jako u našich dvou dětí. Byla jsem fakt šťastná, že nám to takhle vychází, dávalo mi to smysl, těšila se. A minulý týden jsem začala krvácet, 8tt.Strasny smutek, nechápala jsem, nikdy jsme neměli problémy... A teď dokážu jen přemýšlet nad tím, aby se to nestalo znova. A třeba i ve vyšším stupni těhotenství. Dřív jsem si říkala, proč by se to mělo stát mne, teď si říkám a proč ne...Nikdy jsem podobnou diskuzi nezakladala, ale opravdu bych teď potřebovala slyšet nějaké pozitivní příběhy, že se může jednat jen o výjimku a další těhotenství proběhlo v pořádku a bez komplikací. Dekuji

Hledat v diskuzích na koníku...

nat
13. led 2020

@petronilla84 naprosto chapu co prozivas,mame 3 deticky vse na 1 pokus,zadny problem,a ted jsem v 7 tydnu take samovone potratila.Rekly jsme si ze chceme jeste 1 mimco take hned na 1 pokus vyslo a pak toto :-/ Porad premyslim,co se stalo,proc ale mame zdrave deti tak alespon mala utecha 🙂Jiste se zase povede 🙂

beatty
13. led 2020

@petronilla84 urcite muze jit jen o vyjimku. Statisticky konci samovolnym potratem az ctvrtina tehotenstvi v 1. trimestru. Takze pomerne dost. Jedna se ale zpravidla o prirozeny jev, kdy zarodek muze mit nejakou mutaci, nebo jiny problem. A priroda timto zpusobem dela jen prirozenou selekci.
Tim, ze uz dve deti mate, nepochybuju, ze dalsi tehotenstvi probehne uplne normalne.
A vzdycky je lepsi, aby nezdravy zarodek odesel takto sam, i kdyz to je smutne, nez aby se narodilo tezce nemocne dite. Nebo aby vam rekli pri screeningu, ze je neco spatne a pak jste se museli rozhodovat, co s dal.
Hlavu vzhuru, v klidu si prozijte, co ted citite a pak s cistou hlavou do cekani na treti miminko.

petronilla84
autor
13. led 2020

Moc děkuji za zprávy, samozřejmě, že hlava ví, že je to všechno v pořádku a vlastně i správně, ale pak si člověk mimoděk pohladí bříško, protože to posledních osm týdnu dělal, uvědomí si, že už vlastně nic, nebo se v noci probudi a hned takový balvan na prsou, no prostě ty emoce jsou teď naprd a na chvilku se mi že života vytratila taková ta radost. Ale to se srovná, to je jasný, máme dvě zdravé děti. Jen mě ještě napadlo, já jsem nikdy nic nebrala, ani listovku, až teď, nevím proč jsem ji užívala. Je možné, že by ta listova podpořila vznik něčeho, co by moje tělo automaticky odmítlo už na počátku? Pak už to ale tělo v určitém bodě prostě nezvládli, ani s tou listovku, tak nastalo tohle?

petronilla84
autor
13. led 2020

@nat Děkuji, je mi to strašně líto. A zároveň jsem ráda, že se to teď nestalo jen mne. Netušila jsem, že mě to tak sebere.

petronilla84
autor
13. led 2020

@beatty Děkuji, to jsem potřebovala slyšet

nat
13. led 2020

@petronilla84 naprosto soucitim :-/ Nikdy by mne nenapadlo,ze se kdyz mam 3 otehotneni v poradku,ze se to muze stat :-/ Ale jsem rada,ze si s tim telo poradilo samo,nez resit nejaky problem v delsim stadiu.Ale podle doktorky je opravdu minimální šance že by se to opakovalo tak nesmele do toho a trebas to tento mesic vyjde 🙂

suromana
13. led 2020

Taky jsem potratila hned své první těhotenství, navíc ne samovolně, jednalo se o zamlklé těhotenství a musela jsem na kyretáž. Tak třetina známých kolem mě prodělala potrat, stává se to opravdu celkem často. Jakože člověka to sebere, ale brala jsem to tak, že prostě něco nebylo v pořádku a je lepší, když se to vyřešilo takto brzo. Po třech měsících jsem pak znovu otěhotněla a máme z toho syna. Teď jsem znovu těhotná ve 34tt a mám pocit, že jsem se už 8 měsíců nepřestala bát, to je pořád něco, třeba dnes se můj otec probudil asi s nějakou střevní virózou, no samozřejmě jsem s ním byla včera v kontaktu. Tak snad mě to teď taky nepotká :(

petronilla84
autor
13. led 2020

@nat Určitě, snažím se myslet dopředu. Já stále krvacim, ale říkám si, buď ráda, aspoň nemusíš na nějaké čištění a mít další nepříjemný zážitek navíc.K doktorovi na kontrolu jdu až příští týden, vlastně to měla být kontrola těhotenská, takže to bych už také měla ráda za sebou. Takže my nesměle do toho až ten měsíc příští. Akorát jsem si říkala, jak si to poslední těhotenství uziji (vzhledem k mému věku, jinak bych šla klidně i do toho čtvrtého),tak abych se nakonec 9 měsíců jen nestresovala 🙂Dejte o sobě vědět...

petronilla84
autor
13. led 2020

@suromana Nebojte, ve 34 tt je to všechno už upečené, jak říká moje kamarádka porodní asistentka 😉

nat
13. led 2020

@petronilla84 no jen at se to spatne odplavi pryc a zustane to dobre 🙂 Tak priste to urcite dopadne dobre a urcite to dopadne dobre 🙂 Chapu po teto zkusenosti se budu bat take a nejen 9 mesicu.Urcite se take ozvete a a at jsou brzy // :-*

amazonkajanik
13. led 2020

@petronilla84 aspoň že máte dvě zdravé děti. Ty vám pomohou rozehnat ty chmury. Když jsem přišla o naše první očekávané, tak jsem nesnesla pohled ani na kočárek. Po dalších,kdy to bylo biochemické jsem byla už alergická i na obrázky roztomilých deticek,co pořád dávala kamarádka na fb. Až mi raději ani neřekla,že byla těhotná a porodila chlapečka. Přiznala se,až když jsem sama byla v očekávání a vše bylo v pořádku. Jí se to povedlo nechtěně na poprvé,my se snažili 6let

nik1
13. led 2020

Mojr prvni těhotenství bylo bezproblemove a nádherné. Druhe skončilo v 7tt. Asi měsíc jsem z toho byla fakt špatná. Pořád jsem brečela. Ale čas to rychle zahojil. Za dva měsíce jsem zase otěhotněla a opět bezproblémové a krásné těhotenství. Až zase otehotnis, může ti doktorka nasadit léky na udržení.

barcachejn
13. led 2020

Ver tomu ze slo o vyjimku 🙂 ja tomu verim protoze me prvni tehotenstvi take skoncilo SP a druhe je uz zatim v poradku 27tt a cekame zdraveho chlapecka 🙂 bylo to tedy se 7 mesicnim odstupem a take jsem se moc bala,ten prvni trimestr byl pro me peklo takze to naprosto chapu.SP jsem mela v 7tt a oba jsme to s manzelem obreceli vubec jsme to nechapali proc se to stalo zrovna nam,tehdy jsme potratily dvojcatka. Ted se tesime na miminko vypada to ze si k nam nakonec cestu naslo a jsme moc stastny 🙂 takze se nestresuj a urcite ver ze to dobre dopadne a ze miminko vcas odeslo nez by se zjistilo ze je nemocne nebo neco podobneho .... Preji hodne stesti a at si k vam ten treti hrasek cesticku najde🍀

sobist
13. led 2020

Promiňte, nechci být necitelná, ale vy krvácíte a nebyla jste u lékaře?
Také jsem totiž při druhém těhotenství (nějaký 7.-8. týden, trvalo to nějakých 10dní) začala krvácet, lékařka mě zkontrolovala hned druhý den, nasadila léky na podporu/udržení na měsíc a dnes mi tu v postýlce spí malá princezna.

V každém případě přeju hodně štěstí. 🙂

martt
13. led 2020

@petronilla84 Neměj strach určitě to další těhotenství bude v pohodě. My když jsme chtěli druhé, tak se to také povedlo na poprvé a bohužel se jednalo o zamlkle těhotenství, takže jsem musela na vyčištění. Pak jsem za rok otěhotněla znovu. A vše bylo ok. I když jsem, pak každou návštěvu gynekologa měla strach aby vše bylo ok. A ted nám tu běhá 3,5 letej rarášek 😀.

kosi_cek
13. led 2020

@sobist , třeba proto, že to nefunguje tak, jak si třeba myslíš, viz třeba tady ta odpověď http://www.porodnice.cz/poradny/krvaceni-19
Pro některé ženy je méně stresující, když se za takové situace vyhnou necitelnému a chladnému lékařskému prostředí a zůstanou prostě doma, ač na vlastní riziko, nikoli riziko svého nenarozeného dítěte. Po potratu je pak následné krvácení naprosto normální, je to jako po porodu, děloha se musí dočistit.

kosi_cek
Autor odpověď smazal
Zobraz
petronilla84
autor
13. led 2020

@sobist Ne, nebyla, že dne na den jsem přestala mít těhotenské příznaky, tři dny spinila, byla u doktorky, ta rekla, že buď je to uhnizdeni nebo začínám potracet a že ukáže čas, respektive následující dny. A ty ukázaly, takže, když jsem začala krvácet, tak jsem už k doktorovi běžet nepotrebovala.

kosi_cek
13. led 2020

@petronilla84 , ten příspěvek jsem smazala, protože byl zavádějící, nicméně asi vím, jak se cítíš, mám za sebou dokonce čtyři úspěšná těhotenství a pak toto. Četla jsem, že každé páté těhotenství takto nechtěně končí, prostě je to hodně moc časté. Já listovku ani nic nikdy nebrala, takže... prostě určitě nevadí, žes ji brala a vadí snad, že já ji nebrala? Podle mě ne, protože když to má vyjít, tak to vyjde a když to nemá vyjít...Stale nám zůstává ale větší pravděpodobnost, že příště to vyjde 😉

petronilla84
autor
13. led 2020

@kosi_cek Děkuji🙂

petronilla84
autor
13. led 2020

@kosi_cek jinak mám na věci podobný názor jako vy

sobist
13. led 2020

@kosi_cek Nechtěla jsem to tady rozpitvávat, ale: ano, to je možné, že je to pro ženy méně stresující, ale kdybych nikam nešla a dál si myslela, jak je vše ztraceno, tak to opravdu tak mohlo dopadnout. Stavím čistě na své vlastní zkušenosti, kdy jsem po vyšetření dostala léky a čekala jsem, co bude. Nic jisté nebylo, ale nenechalo se to jen tak. Takže proto se ptám, protože lékařská kontrola by podle mě měla být na prvním místě před nějakými pocity a dojmy, protože se někde něco psalo, je to jasné, protože krvácím apod. a osobně bych si raději vytrpěla to zklamání, nepohodlí a měla jasno, než žít s tím, že jsem někam mohla jít, nešla a "můžu si za to sama". - A dá se to i otočit, že třeba tady ta naděje ještě byla a je a uživatelka by ji neměla propásnout. O nic jiného mi nešlo a zhruba tohle bylo klubko myšlenek, co se mi honilo hlavou., protože často tady na MK čtu příběhy lidí, které něco nenapadlo atp. a pokud by to, že sem napíšu, mělo komukoliv v životě pomoct, tak to za to stojí. Zároveň ale nechci dávat naději tam, kde už není. Tím bych to za sebe uzavřela.

sobist
13. led 2020

@petronilla84 Přeju vám, aby příště už bylo vše v pořádku.

jjasmina
13. led 2020

@petronilla84 V dubnu jsem měla SP, v červnu jsem zase otěhotněla a ted začínám 36. tt 🙂

petronilla84
autor
13. led 2020

@jjasmina Děkuji, je to opravdu příjemné slyšet 🙂

jjasmina
13. led 2020

@petronilla84 Přeji hodně štěstí, bála jsem se celé těhu stejně a bojim se i ted 🙂

blackhole
13. led 2020

Ahoj, já jsem potratila v 7. týdnu, když bylo staršímu synovi 11 měsíců. Počkali jsme 2 měsíce, zadařilo se a mladšímu je nyní už 8 měsíců a je to zdravý kluk 🙂

petronilla84
autor
13. led 2020

@jjasmina On je ten strach potom asi opravdu nevyhnutelný. Taky si nedovedu představit, že bych se teď od té myšlenky dokázala úplně oprostit.

petronilla84
autor
13. led 2020

@blackhole Paráda 👍Mám radost, že se našlo tolik hezkých konců 🙂

jjasmina
13. led 2020

@petronilla84 Od toho se neoprostíte, ale je dobrý na to moc nemyslet. Já upřímně tohle těhu jsem neměla problém absolutně žádnej , ani jsem nezašpinila, prostě nic , tak jen doufám, že už bude všechno v pořádku. Modlím se za to, jinak by mě to už vážně složilo .