Používáme cookies. Více informací zde. OK

Sledování ovulace u doktora UTZ, jsou za to příplatky?

myska_mysak
4. led 2015
Holky jsou za to nějaké příplatky?Nějak se mi nedaří vychytat, kdy ji mám...přijde mi že si přichází kdy chce..cyklus mám jinak ale pravidelný..
werumka
4. led 2015
@myska_mysak Ahoj, zkusila bych nejdřív měření bazální teploty - pokud máš cyklus pravidelný plus mínus na den, tak není pravděpodobné, že by se ovulace posouvala. S příplatky záleží na lékaři - někteří to dělají v rámci pojištění, někteří ne...
myska_mysak
autor
4. led 2015
já vzhledem k zaměstnání nemohu měřit každý den ve stejnou dobu :-| tak nevím co s tím jiného
werumka
4. led 2015
@myska_mysak Dají se zkusit i ovulační testy - nejvyšší citlivost pro začátek. To je spíš pro orientaci, potvrzení, že k ovulaci opravdu došlo může dát jen ultrazvuk nebo teplota. První věc je zjistit, jestli ovulace probíhá a druhá, jestli je ta doba po ovulaci dostatečně dlouhá, aby mohlo dojít k oplodnění. To jsou dva předpoklady k tomu, aby vše klaplo.
nita1984
4. led 2015
@werumka Teplota dá 100% odpověď zda ovu proběhla?
werumka
4. led 2015
@nita1984 Ano, protože pouze tehdy, když proběhne ovulace, začne žluté tělísko produkovat progesteron, který teplotu zvýší.
nita1984
4. led 2015
@werumka děkuji, to jsem nevěděla a ještě jednu radu... kdy začít teplotu sledovat? V které fázi cyklu?
myska_mysak
autor
4. led 2015
@werumka druhá, jestli je ta doba po ovulaci dostatečně dlouhá, aby mohlo dojít k oplodnění - jak dlouhá by měla být?moc díky
werumka
4. led 2015
@nita1984 Je potřeba měřit celý cyklus - každá máme tu teplotu posazenou trochu jinak a je potřeba zjistit, na jakých teplotách začínáš, kam teplota klesne před ovulací a o kolik stupňů vyleze po ní. Zaznamenávej si to do grafu a připoj si k tomu poznámky ohledně bolesti, charakteru hlenu. Ten první cyklus je to složitější, ale pak už si zvykneš a leccos dokážeš odhadnout i dopředu.
werumka
4. led 2015
@myska_mysak Minimálně 10 dní - aby měla vajíčko čas na zahnízdění a dostatečnou produkci hcg, který zajistí, aby žluté tělísko nezaniklo a nepřišla další menstruace.
nita1984
4. led 2015
@werumka díky za rady... já se v tom měření vůbec nevyznám, ovulační test mám pozitivní předpisově, bolesti taktéž předpisové, ale už třetí měsíc se nám nedaří, tak přemýšlím jestli začít i s tím měřením.
myska_mysak
autor
4. led 2015
@werumka to se musí měřit každé ráno ve stejnou dobu, stejně dlouho, že?
werumka
4. led 2015
@nita1984 I když ovulace probíhá, tak v tom cyklu je jen 30% pravděpodobnost otěhotnění, takže bych nevěšela hlavu. To měření je dobré na potvrzení ovulace. Zkus kouknout tady: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Tam se vše přehledně dočteš.

@myska_mysak Ano, každé ráno ve stejnou dobu. Je potřeba 6 hodin spánku. Já mám třeba nastavený budík, změřím a spím dál, když můžu. Ideální je digitální teploměr.

Sem začni psát odpověď...

Odešli