Snaha o druhé dítě. Rady?

stastnamatka07
10. pro 2020

Ahoj.
Potřebuji rady.
Sem cca 15-20 dní po operaci cysty a srůstů, od dubna či května se snažíme o druhé dítě, první syn má 17 měsíců.
Nepomohli vám nějaké vitamíny na podporu otěhotnění nebo nějaké babské rady ?
Menstruaci sem měla různou všelijak, takže ovulaci nevím.... Děkuji.

atisak
10. pro 2020

@stastnamatka07 Prý Sarapis plus je dobrý na srovnání hormonů. Tak ten teď beru. Pak taky B6 a kyselina listová.

svorly
11. pro 2020

Cysta byla předpokládám naplněna krví, jinak by ji neoperovali. Sarapis nebrat, je tam soja co by to zhorsila. Buď si dat 3měsíční cyklus antikoncepce bez pauz a pak se hned začít snažit, nebo čínskou medicinu. Popřípadě byl partner na smermiogramu? Můj bral na lepší kvalitu megaenzimy. Ať se brzo zadaří

danvitka
11. pro 2020

Hele já už tak blbnu že jsem z toho blázen. Beru selen-zinek colostrum femibion cvičím mojžíšovou a protože mám otočenou dělohu cvičím ještě cviky na otočení překlopení dělohy. tu ovulaci ale rozhodně doporučuji hlídat kde jsi prostě v posteli teploměr a každý den ráno když se probudíš tak si strč teploměr do pusy a změřit teplotu. Za mě asi nejjednodušší metoda všechno si to zapisuji do fertilityfriend. A k tomu veprostřed cyklu si začnu dělat ovulační testy. Ona by jsi nakonec nepřišla na to že žádnou ovulaci nemáš jako jsem to měla já.... fertilityfriend je asi nejlepší aplikace na pomoc k otěhotnění zapisuj si tam různé příznaky výtok čípek teplotu ovulační testy náladu a ono ti to samo poradí Jak jsi na tom 👍

lotosek
11. pro 2020

Rok a půl snažení o druhé, několik nepříjemných biochemek. Už jsme objednaní do CARu. První dítě přišlo hned, druhé se nějak loudá.

stastnamatka07
autor
11. pro 2020

Zatím vám všem moc děkuji za rady. Pokud se nezadaří do konce roku, bude s námi gynekoložka jednat o umělém oplodnění.
Máme známé, co měli to samé a hned na první pokus se zadařilo. Tak uvidíme ale raději bych otěhotněla přirozeně! ✊

bomo1
11. pro 2020

@svorly Na co antikoncepce? 😲

piskle89
11. pro 2020

My se snažíme o druhé rok. V srpnu jsem byla na odstranění jednoho vejcovodu. Už rok beru vitamíny. Teď jsem zkusila i drmek, grepovy džus. Ovulaci hlídám, vím, kdy je. Vše je vlastně v pořádku a nic.
Počkám do února, potom už se objednám k Dr.

mari2
11. pro 2020

@stastnamatka07 jestli máš endometriozu, tak doporučuji skupinu na FB Endometrioza CZ. A zaměřit se na stravu (vynechat třeba tu sóju, lepek, mléčné výrobky atd.).
Potom drmek v druhé části cyklu a zjistit jestli vlastně ovuluješ....

majulkaa
12. pro 2020

@stastnamatka07 Nam mozna trosku dopomohl Nosifol. Snazili jsme se o miminko 4,5 roku, i kdyz cyklus jsem mela dost rozhazeny. S Nosifolem se hezky srovnal a po 4 mesicich uzivani jsme zjistili, ze cekame nas prvni zazrak 🙂 Ale u mne to byla mozna i hodne psychika. Dlouho jsem se trapila tim, ze miminko neprichazi a v dobe, kdy jsem Nosifol zacala brat, uz jsem byla srovnana s tim, ze biologicke deti mit asi nebudeme a uz jsem se tim netrapila. Proste prislo nejake zklidneni a pocit stesti, i kdyz veci nejsou, jak bychom si je prali 😉 Chtela jsem jen srovnat cyklus a dr. mi tehdy doporucil Nosifol a mozna to ruku v ruce proste zabralo 🙂 Druhe mimi nam pak trvalo rok, potreti jsme otehotneli dokonce bez snazeni trosku neplanovane (ale nakonec zamlkle tehotenstvi ☹ ) a ctvrte tehotenstvi prislo 3 mesice po predchozim potratu taky bez nejakeho velkeho snazeni. Nechavali jsme vecem volny prubeh a hlavne psychicky jsem byla v klidu.

stastnamatka07
autor
12. pro 2020

@majulkaa Děkuji moc, poptám se v Pondělí u doktorky. Moc děkuji ❤️

majulkaa
12. pro 2020

@stastnamatka07 Vubec za nic a moc preji, at se taky zadari! 🍀🤗❤️

ajja87
12. pro 2020

@stastnamatka07 já ti taky řeknu... jen se uklidnit... První mimi přišlo hned po prvním snažení, bohužel to nevyšlo, po potratu jsme si dali tri měsíce pauzu, ale měla jsem strašně rozhazeny cyklus, tehdy jsem začala brát gynex, a po dvou cyklech se zadarilo... No a o třetí jsme se snazili téměř dva roky, brala jsem vše možné, hlídala ovulaci... Po roce a pul jsem byla na laparoskopii, kde mi zjistli nepruchodnost vejcovodu, takze jediná možnost umělé oplodnění... OK... Po dvou cyklech od laparo jsme jeli do CARu, na všem se domluvili, že další měsíc tedy začneme a ejhle ja zjistila, že jsem těhotná(ten měsíc pouze jeden jediny sex a bez hlídané ovulace) .. Možná tomu dopomohlo to laparo, ale je věřím spíš v to, že jsem se prostě začala soustředit na něco jiného (v tomto případě umělé oplodnění)... Držím palce🍀

nazka
12. pro 2020

@stastnamatka07 zkus inofolic..

stastnamatka07
autor
12. pro 2020

@ajja87 Děkuji ❤️

atisak
13. pro 2020

@svorly V Sarapis plus sója není, to asi v Sarapis Soja.

verulevrtule
13. pro 2020

První přišlo v podstatě hned, druhé taky, jak jsme si řekli, hned bylo. Ale nedopadlo to, a teď se snažíme 4 měsíce a nejde to. Přitom se trefujeme přesně do ovulace, a prostě nic

stastnamatka07
autor
13. pro 2020

@verulevrtule Přesně tak.. i my jsme se trefovali do ovu, když sem věděla kdy ji mám... A nic... Teď sem skoro měsíc po operaci s cystou, srustami, tak se snažíme...

verulevrtule
13. pro 2020

@stastnamatka07 No to je moc pěkný 😭

marketanova
15. pro 2020

Taky bych potřebovala radu, noo, už jsem vyzkoušela kde co a pořád nic.